شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
۱۲:۰۹ - ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۲۶۲۷
جرم و جنایت

شگرد جدید سرقت | کلکسیون جرائم در پرونده پلیس‌های قلابی

سرقت محموله‌های بار,شگرد جدید سرقت
۳سارق حرفه‌ای منزل وقتی دوران محکومیت خود را پشت میله‌های زندان می‌گذراندند، نقشه کشیدند که پس از آزادی شگردشان را تغییر دهند و دست به سرقت محموله‌های باری بزنند. آنها در نقش مأمور پلیس، بار وانت‌ها را به سرقت می‌بردند و از مدارک راننده‌ها برای ارتکاب جرایم دیگر استفاده می‌کردند.

به گزارش همشهری، رسیدگی به این پرونده از چندی قبل و با شکایت یک راننده وانت شروع شد. او گفت: کار من جا به جایی لوازم خانگی است. آخرین بار نیز تعدادی تلویزیون از یک کارخانه تحویل گرفتم تا به‌دست خریدار برسانم که در بین راه یک خودروی پژو با ۳سرنشین سد راهم شد. سرنشینان خودرو خودشان را مأمور معرفی کردند. آنها تجهیزات پلیسی به‌همراه داشتند و به قدری خوب نقش پلیس را بازی کردند که هیچ شکی نکردم.

آنها از من خواستند سوار ماشینشان شوم و به اداره پلیس برویم تا مشخص شود که محموله وانت کالای قاچاق است یا نه. من هم بی‌خبر از همه جا سوار بر خودروی آنها شدم و یکی از پژو سواران پشت فرمان ماشین من نشست. شاکی ادامه داد:‌ وقتی آنها از تهران خارج شدند، شک کردم اما آنها با تهدید اسلحه سرم را زیر صندلی بردند و چند ساعتی گروگانشان بودم. سپس با تهدید مدارکم به همراه ماشین و بارش را سرقت کردند و درحالی‌که دست و پا و چشمانم را بسته بودند در منطقه خلوتی در حاشیه تهران رهایم کرده و گریختند. 

با دستور بازپرس جنایی تهران، تحقیقات مأموران پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد اما در ادامه چند شکایت مشابه دیگر هم مطرح شد. شکایاتی که نشان می‌داد اعضای این گروه خود را مأمور پلیس جا زده و دست به سرقت وانت‌ها و بارشان و مدارک راننده‌ها می‌زنند. 

شاکی، متهم شد

هرچه تحقیقات پلیس ادامه می‌یافت ابعاد بیشتری از ماجرای این پرونده آشکار می‌شد. در ادامه مشخص شد که هدف اعضای این باند از سرقت مدارک راننده‌ها، ارتکاب جرایم دیگر بود. آنها با استفاده از این مدارک ویلاهای لوکس در شمال تهران را به‌صورت موقت اجاره می‌کردند اما شبانه تجهیزات داخل ویلا را سرقت کرده و متواری می‌شدند. صاحب ویلا نیز از صاحبان مدارک شکایت می‌کرد تا جایی که برخی از راننده وانت‌ها که خودشان شاکی پرونده بودند، تبدیل به متهم شده و بیگناه بازداشت می‌شدند تا اینکه پس از اثبات بی‌گناهی‌شان آزاد می‌شدند.

سارقان در دام

تیم تحقیق برای به‌دست آوردن سرنخی از متهمان به بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته پرداخت تا اینکه چهره متهمان به‌دست آمد. در بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار معلوم شد که هر ۳نفر سابقه‌دار هستند و به تازگی از زندان آزاد شده‌اند. با این سرنخ هر ۳متهم دستگیر شدند و در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی اقرار کردند. متهمان که شگردهای مختلفی برای سرقت داشتند اعتراف کردند که در نقش مأمور، محموله‌های باری را سرقت کرده و با مدارک راننده‌ها ماشین مدل بالا یا ویلا اجاره کرده و دست به سرقت می‌زدند. اعضای این گروه برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.

گفت‌و‌گو

از گدایی تا سرقت  

سهراب مغز متفکر گروه و سرکرده باند و حدودا ۳۵ساله است. او می‌گوید: چند ماه قبل از زندان آزاد شده و نقشه این سرقت‌ها را در زندان با ۲ نفر از هم بندی‌هایش کشیده و هرگز تصور نمی‌کرده که دستگیر شوند.

چرا تصور نمی‌کردید که دستگیر می‌شوید؟

چون ما فکر همه جا را کرده بودیم؛ پلاک ماشین را مخدوش می‌کردیم و فقط تجهیزات پلیسی همراهمان بود. در تمام سرقت‌ها ماسک به‌صورت داشتیم اما ظاهرا در یک لحظه حواسمان پرت شده و ماسکمان کنار رفته و چهره‌مان در دوربین‌ها ثبت شده است.

قبلا به چه جرمی دستگیر شده بودی؟

آخرین بار به اتهام سرقت منزل بازداشت شدم و در زندان با ۲نفر دیگر که آنها هم سارق منزل بودند، آشنا شدم. بعد قرار گذاشتیم پس از آزادی نقش مأمور را بازی کنیم و دست به سرقت وانت‌ها و بارشان بزنیم.

اما هدف شما فقط سرقت خودروها و بارشان نبود؟

راستش در ابتدا هدفمان همین بود تا اینکه پس از سرقت اول برای خوشگذرانی راهی شمال شدیم. ما بار ماشین را از طریق سایت‌های خرید و فروش کالا فروخته و پول خوبی گیر آورده بودیم. در شمال یک ویلای لوکس اجاره کردیم. چیزی که همیشه حسرتش را داشتیم. برای اجاره یک شب ویلا باید مدارک می‌دادیم که تصمیم گرفتیم مدارکی که از راننده سرقت کرده بودیم را بدهیم. شب داخل ویلا بودیم که متوجه شدیم تمام وسایل‌ ویلا نو و گران‌قیمت هستند. همان شب فکر سرقت لوازم به سرمان زد و از طرفی خیالمان راحت بود که مدارک فرد دیگری را ارائه داده‌ایم. به این ترتیب با همان وانت سرقتی بیشتر وسایل ویلا را سرقت کردیم.

چند مورد سرقت با این شگرد انجام دادید؟

تعداد دقیق را یادم نیست اما بیش از ۱۰ مورد.

ظاهرا ماشین مدل بالا هم سرقت می‌کردید؟

ماشین‌های مدل بالا را هم با همان مدارک راننده‌ها اجاره می‌کردیم؛ ماشین‌هایی مانند بنز و بی‌ام دبلیو. با ماشین‌ها دور دور می‌کردیم تا وقتی که بنزین آن تمام می‌شد و بعد رهایشان می‌کردیم. راستش ما از بچگی در شرایط سختی بزرگ شده بودیم. من گاهی ناچار بودم به‌خاطر فقر خانواده‌ام گدایی یا دستفروشی کنم. پدرم معتاد بود و همیشه مرا با خودش به گدایی می‌برد. وقتی بزرگ‌تر شدم حسرت یک زندگی خوب به دلم مانده بود. وقتی به خیابان‌های شمال تهران می‌رفتم و می‌دیدم که پولدارها خانه‌های آنچنانی دارند و ماشین‌های مدل بالا سوار می‌شدند عصبی می‌شدم و با خود می‌گفتم چرا من نباید جای آنها باشم؟ همیشه با خودم می‌گفتم چرا من در یک خانواده فقیر به دنیا آمدم درصورتی‌که می‌شد در یک خانواده پولدار به دنیا بیایم. این حسرت‌ها همیشه به دلم بود تا جایی که در دام اعتیاد گرفتار شدم و از سن کم دزدی را شروع کردم. درحالی‌که همیشه دلم می‌خواست یک روزی پلیس بشوم اما به آرزویم نرسیدم و تبدیل شدم به یک دزد حرفه‌ای و سابقه‌دار.

به همین دلیل هم نقش پلیس را بازی می‌کردی؟

راستش آخرین بار که به زندان افتادم همه زندانیان می‌گفتند که تو چقدر خوش تیپی و استایلت شبیه به مأمورهاست. این حرف‌ها باعث شد تا وسوسه سرقت با پلیس بازی به جانم بیفتد اما خیلی زودتر از آنچه تصور می‌کردم گیر افتادم و حالا دوباره باید به زندان بروم.

  • 9
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش