چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۵۶ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۲۲۸۰
جرم و جنایت

تیزهوشی راننده تاکسی اینترنتی سارق طلافروشی را لو داد

راننده تاکسی اینترنتی وقتی به رفتارهای عجیب مسافرش مشکوک شد و اسلحه کلت کمری را داخل ساک او دید، موضوع را به پلیس خبر داد و با این کار از سرقت طلافروشی پیشگیری کرد.

به گزارش «ایران»، عصر چهارشنبه گذشته مرد جوانی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و گفت: راننده تاکسی اینترنتی هستم. امروز مردی را به‌عنوان مسافر سوار کردم. مقصدش خیابان جنت‌آباد جنوبی بود او از من خواست مقابل یک پاساژ طلافروشی توقف کنم. مرد مسافر یک ساک به همراه داشت که آن را داخل ماشین گذاشت و پیاده شد و از من خواست تا چند دقیقه‌ای منتظرش بمانم.

راننده ادامه داد: مرد جوان به طرف پاساژ طلافروشی رفت و چندین عکس از ویترین طلافروشی‌ها انداخت. رفتار او مشکوک بود. با خودم گفتم نکند این مرد قصد سرقت دارد.

رفتارهای شک‌برانگیز او مرا کنجکاو کرد در همین افکار بودم که ناگهان چشمم به داخل ساک مرد جوان افتاد.

گوشه‌ای از زیپ باز بود و من یک اسلحه کلت کمری داخل ساک دیدم، ا‌ز تعجب و ترس شوکه شده بودم، خواستم به پلیس خبر دهم که متوجه شدم مرد مسافر به سمت ماشینم آمد و سوار شد. در طول مسیر سعی کردم خودم را خونسرد نشان دهم و در یکی از محله‌های جنوب تهران او را پیاده کردم.

بلافاصله تماس راننده به پلیس آگاهی پایتخت اعلام شد و با این احتمال که مرد مسافر قصد سرقت مسلحانه از طلافروشی در خیابان جنت‌آباد جنوبی را دارد، تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند.

همچنین مأموران گشت کلانتری ۱۳۸ جنت‌آباد محدوده را زیر نظر گرفتند.

حدود ۲۴ ساعت بعد از تماس راننده، مأموران کلانتری به مرد جوانی مشکوک شدند که دوبار وارد مغازه طلافروشی در ابتدای پاساژ شد و از آن بیرون آمد. رفتار مشکوک مرد جوان نظر مأموران را به خود جلب کرد و با تطبیق مشخصاتی که راننده جوان به آنها داده بود، مرد جوان شناسایی شد.

تیراندازی در محاصره پلیس

وقتی مأموران به سمت او رفتند تا دستگیرش کنند مرد جوان به محض مشاهده مأموران پلیس به جای تسلیم شدن اسلحه کلتی را که همراه داشت به سمت مأموران گرفت، بعد به طرف خودروی پژویی که کنارش پارک شده بود، رفت و پشت خودرو سنگر گرفت و شروع به تیراندازی کرد. گلوله مرد مسلح به چند خودروی عبوری اصابت کرد و مأموران کلانتری قبل از اینکه وی به رهگذران آسیب برساند او را در محاصره درآورده و بازداشت کردند.

سرهنگ جلیل موقوفه ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در رابطه با این خبر گفت: با هوشیاری و درایت مأموران، سارق زمینگیر و خلع سلاح شد و یک قبضه کلت کمری به همراه ۱۰ عدد فشنگ و یک عدد شوکر از سارق کشف شد؛ وی مدعی شد اسلحه را از یکی از شهرهای غربی کشور خریده است.

متهم به دستور بازپرس مرتضی رسولی از شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار کارآگاهان اداره یکم قرار داده شد و تحقیقات برای شناسایی جرایم احتمالی او ادامه دارد.

گفت‌و‌گو با متهم

چه شد که به فکر سرقت افتادی؟

آژانس مسافرتی داشتم اما با شیوع کرونا کسب و کارم تعطیل شد و خیلی زود ورشکسته شدم. بیش از دو میلیارد تومان بدهی به بار آوردم و نمی‌دانستم چکار باید انجام دهم. طلبکاران لحظه‌ای رهایم نمی‌کردند و درنهایت پدرم قبول کرد بدهی‌ام را پرداخت کند. اما از برادرم خواست با طلبکاران صحبت کند و بدهی‌ها را بدهد. برادرم بدهی چند نفر را پرداخت کرد اما باقی پول‌ها را که بیش از یک میلیارد تومان بود برای خودش برداشت. من ماندم و بقیه طلبکاران و تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که سرقت کنم.

نقشه‌ات چه بود؟

دو هفته قبل در اینترنت فروشنده اسلحه‌ای را پیدا کردم و برای تحویل اسلحه و تیر به یکی از شهرهای غربی کشور سفر کردم و اسلحه را به تهران آوردم. روز قبل خودروی تاکسی اینترنتی گرفته و به خیابان جنت‌آباد جنوبی رفتم. از طلافروشی‌ها عکس گرفتم و یکی از طلافروشی‌ها را که ابتدای پاساژ بود و سرقت از آن راحت‌تر بود، انتخاب کردم.

 فردای آن روز خودروی دیگری کرایه کردم و چند خیابان جلوتر از محل سرقت از ماشین پیاده شدم. از راننده خواستم ۱۰ دقیقه‌ صبر کند و به دروغ گفتم مادرم مریض است و برای درمان به مطب دکتر در این محدوده آمده است. می‌خواستم بعد از سرقت با تاکسی اینترنتی از صحنه فرار کنم.

بعد چه اتفاقی افتاد؟

وارد طلافروشی که شدم، دو دقیقه‌ آنجا ماندم و بعد بیرون آمده و باز داخل شدم و از فروشنده سؤالی کردم و دوباره بیرون آمدم. شرایط برای سرقت مناسب نبود و خواستم برای بار سوم وارد شوم که مأموران به من مشکوک شده و دستگیرم کردند. 

  • 19
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش