یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
۱۱:۲۴ - ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۱۵۶۷
جرم و جنایت

تماس همسایه زیرک با پلیس / مرگ سارق منزل با شلیک نیروی انتظامی

عکس از سارقان,بازداشت سارقان تهران
تماس همسایه زیرک با پلیس و عکسی که او از سارقان گرفته بود، اسرار باندی را که به خانه‌های پایتخت دستبرد می‌زد فاش کرد. در جریان عملیات پلیس برای دستگیری این باند یکی از سارقان به ضرب گلوله مأموران از پا درآمد.

به گزارش همشهری، ساعت ۲۳:۴۱یکشنبه سیزدهم شهریور، گزارش مرگ پسری جوان در یکی از بیمارستان‌های تهران به قاضی محمد وهابی، بازپرس جنایی پایتخت اعلام شد.

پسر ۳۵ساله بر اثر اصابت گلوله به پهلوی سمت راستش جان باخته بود و کسانی که او را به بیمارستان منتقل کرده بودند پدر و برادرش بودند.

پدر وی در تحقیقات به مأموران گفت: در خانه در حال خوردن شام بودیم که پسرم کاوه با موبایلش به من زنگ زد. او به سختی حرف می‌زد و معلوم بود که حالش خوب نیست. کاوه مدعی شد که در جریان تیراندازی مأموران پلیس گلوله خورده و زخمی شده است. از پسرم خواستم آدرسی جایی ر ا که در آنجا تیر خورده به ما بگوید اما جوابی نداد و بعد تلفن قطع شد. از آن پس هرچه با موبایلش تماس گرفتیم خاموش بود. وحشت کرده بودیم و نگران و با دوستانش تماس گرفتیم تا ببینیم کسی از او خبر دارد یا نه اما به نتیجه‌ای نرسیدیم. تا اینکه لحظاتی بعد، زنگ خانه مان به صدا در آمد. پسر دیگرم آیفون را برداشت اما صدایی نشنید و بعد هردو سراسیمه به بیرون از خانه رفتیم و درست مقابل در ورودی ساختمان با پیکر خونین کاوه مواجه شدیم. خون زیادی از او رفته بود و توان صحبت کردن نداشت. فورا او را سوار ماشین کرده و به بیمارستان انتقال دادیم اما به‌رغم تلاش پزشکان و انجام جراحی، پسرم به‌دلیل خونریزی جانش را از دست داد.

معمای شلیک 

با اظهارات پدر کاوه مأموران با ۲فرضیه مواجه شدند؛ نخست اینکه خانواده پسرجوان دروغ می‌گویند و احتمالا ماجرا یک قتل خانوادگی است و دوم اینکه پسرجوان مجرمی است که هنگام فرار از دست پلیس، هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

در ادامه تحقیقات مأموران به بازرسی جیب‌های کاوه پرداختند و مقداری طلا و پول پیدا کردند. پیدا شدن این اموال فرضیه دوم را پررنگ‌تر می‌کرد و مأموران برای کشف حقیقت دامنه تحقیقاتشان را گسترده‌تر کردند.

فرار خونین 

طولی نکشید که معلوم شد چند ساعت قبل‌تر مأموران کلانتری سیدخندان در جریان عملیات دستگیری ۴سارق منزل، اقدام به تیراندازی کرده‌اند اما موفق به دستگیری سارقان نشده‌اند. در این شرایط تیم جنایی راهی کلانتری سیدخندان شدند و افسر پلیسی که در عملیات دستگیری دزدان حضور داشت، گفت: حدود ساعت حدود ۸و نیم شب بود و من به همراه سرباز وظیفه سوار بر موتورسیکلت در حال گشتزنی بودیم که از طریق بی‌سیم به ما اعلام کردند ۴سارق وارد ساختمانی در حوالی سیدخندان شده و قصد سرقت دارند.

پس از اعلام گزارش سرقت به سرعت به سمت محل مورد نظر که یک مجتمع مسکونی بود، رفتیم. وقتی وارد ساختمان شدیم از سرباز خواستم مقابل راه‌پله‌ها منتظر بماند و خودم به سمت آسانسور رفتم. آسانسور در حال حرکت به سمت پایین بود. وقتی آسانسور توقف کرد ناگهان ۳مرد جوان از داخل آن بیرون آمدند. آنها با دیدن من دستپاچه شدند و درحالی‌که تلاش می‌کردند خونسردی‌شان را حفظ کنند وانمود کردند که از ساکنان ساختمان هستند.

افسر پلیس ادامه داد: همان لحظه پسر دیگری از راه‌پله‌ها پایین آمد و قصد خروج از ساختمان را داشت اما سرباز وظیفه اجازه خروج به او را نداد. سرباز جوان به من گفت که یکی از همسایه‌ها مشخصات ۴سارق را به ۱۱۰اعلام کرده و مشخصات پسران جوان دقیقا با مشخصات سارقان مطابقت دارد. پس از آن به سمت ۳نفری که سعی داشتند خودشان را از ساکنان ساختمان جا بزنند رفتم و مدارک شناسایی خواستم اما آنها از نشان دادن مدارک طفره رفتند.

در این شرایط بود که به سمت آسانسور رفتم و وقتی در را باز کردم با یک گاوصندوق مواجه شدم که روی آن پتویی انداخته شده بود. مطمئن شدم که آنها همان سارقانی هستند که مرد همسایه مشخصاتشان را به پلیس ۱۱۰اعلام کرده بود. اما هر چهار جوان که دستشان رو شده بود به سرباز وظیفه یورش بردند، او را هل دادند و فرار کردند. هرچند به آنها دستور ایست دادم اما فایده‌ای نداشت و دزدان بدون توجه به اخطار پلیس سوار بر خودروی پرایدی که مقابل ساختمان پارک بود شدند و گریختند.

مامور پلیس گفت: ماجرا را به مرکز گزارش کردیم و سوار بر موتور کلانتری به تعقیب خودروی سارقان پرداختیم. راننده با حرکات خطرناک و سرعت زیاد قصد داشت از دست ما فرار کند و باز هم به آنها دستور ایست دادم و پس از چند هشدار، چند تیر هوایی شلیک کردم اما آنها توقف نکردند. به همین دلیل لاستیک خودرو سارقان را هدف قرار دادم و شلیک کردم اما در نهایت سارقان فرار کردند و ظاهرا گلوله‌ای که به سمت آنها شلیک کرده بودم، کمانه کرده و به پهلوی یکی از آنها خورده و جانش را گرفته است.

اظهارات همسایه

با اظهارات افسر پلیس، معمای مرگ پسر جوان در بیمارستان حل و معلوم شد که وی یکی از دزدان بوده است. با این حال مأموران در ادامه به سراغ همسایه‌ای رفتند که گزارش سرقت را به پلیس اطلاع داده بود. او یکی از ساکنان مجتمع مسکونی بود که به مأموران گفت: پشت پنجره ایستاده بودم که چشمم به ۴جوان افتاد. آنها از یک خودروی پراید پیاده شده و رفتارهای مشکوکی داشتند. ۲نفرشان زاغ‌زنی می‌کرد و ۲نفر دیگر کوله‌پشتی روی دوش‌هایشان بود. آنطور که از صحبت‌هایشان متوجه شدم قصد داشتند با ابزاری که داخل کیفشان بود در آپارتمانی را تخریب و دست به سرقت بزنند.

در آن لحظه از آنها که صورت‌هایشان را هم پوشانده بودند عکس گرفتم و فورا به پلیس زنگ زدم. از سوی دیگر هر چهار پسر جوان وارد ساختمان شدند و با توجه به اینکه سر و صدایی شنیدم احتمال دادم که در حال تخریب در ورودی یکی از واحدها هستند. وی ادامه داد: وقتی اپراتور پلیس پاسخ داد، موضوع را اطلاع دادم و حتی مشخصات سارقان را مو به مو توضیح دادم. اپراتور پلیس تشکر کرد و پس از گرفتن آدرس ساختمان، اعلام کرد که به سرعت موضوع را گزارش خواهد داد.

خوشبختانه طولی نکشید که مأموران رسیدند و اگرچه دزدان موفق شده بودند با تخریب در وارد یکی از واحدها شده و گاوصندوق را سرقت کنند اما پلیس سر بزنگاه مچشان را گرفته و آنها نتوانسته بودند گاوصندوق را از خانه خارج کنند و فقط سارقی که کشته شده چند قطعه طلا از روی میز برداشته و داخل جیبش قرار داده بود که با شلیک گلوله پلیس از پا در آمده بود.

براساس این گزارش، جسد سارق کشته شده به پزشکی قانونی انتقال یافت و در ادامه تحقیقات مشخص شد که قانون بکارگیری سلاح در این حادثه رعایت شده است. با این و جود به دستور بازپرس، کارشناسان اسلحه قرار است به‌زودی بررسی‌های تخصصی‌تر در این پرونده انجام بدهند و نظرشان را اعلام کنند. از سوی دیگر تحقیقات برای بازداشت ۳سارق فراری دیگر ادامه دارد تا اسرار این باند سرقت رازگشایی شود.

  • 12
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
ویژه سرپوش