چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
۱۱:۲۴ - ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۱۵۶۷
جرم و جنایت

تماس همسایه زیرک با پلیس / مرگ سارق منزل با شلیک نیروی انتظامی

عکس از سارقان,بازداشت سارقان تهران
تماس همسایه زیرک با پلیس و عکسی که او از سارقان گرفته بود، اسرار باندی را که به خانه‌های پایتخت دستبرد می‌زد فاش کرد. در جریان عملیات پلیس برای دستگیری این باند یکی از سارقان به ضرب گلوله مأموران از پا درآمد.

به گزارش همشهری، ساعت ۲۳:۴۱یکشنبه سیزدهم شهریور، گزارش مرگ پسری جوان در یکی از بیمارستان‌های تهران به قاضی محمد وهابی، بازپرس جنایی پایتخت اعلام شد.

پسر ۳۵ساله بر اثر اصابت گلوله به پهلوی سمت راستش جان باخته بود و کسانی که او را به بیمارستان منتقل کرده بودند پدر و برادرش بودند.

پدر وی در تحقیقات به مأموران گفت: در خانه در حال خوردن شام بودیم که پسرم کاوه با موبایلش به من زنگ زد. او به سختی حرف می‌زد و معلوم بود که حالش خوب نیست. کاوه مدعی شد که در جریان تیراندازی مأموران پلیس گلوله خورده و زخمی شده است. از پسرم خواستم آدرسی جایی ر ا که در آنجا تیر خورده به ما بگوید اما جوابی نداد و بعد تلفن قطع شد. از آن پس هرچه با موبایلش تماس گرفتیم خاموش بود. وحشت کرده بودیم و نگران و با دوستانش تماس گرفتیم تا ببینیم کسی از او خبر دارد یا نه اما به نتیجه‌ای نرسیدیم. تا اینکه لحظاتی بعد، زنگ خانه مان به صدا در آمد. پسر دیگرم آیفون را برداشت اما صدایی نشنید و بعد هردو سراسیمه به بیرون از خانه رفتیم و درست مقابل در ورودی ساختمان با پیکر خونین کاوه مواجه شدیم. خون زیادی از او رفته بود و توان صحبت کردن نداشت. فورا او را سوار ماشین کرده و به بیمارستان انتقال دادیم اما به‌رغم تلاش پزشکان و انجام جراحی، پسرم به‌دلیل خونریزی جانش را از دست داد.

معمای شلیک 

با اظهارات پدر کاوه مأموران با ۲فرضیه مواجه شدند؛ نخست اینکه خانواده پسرجوان دروغ می‌گویند و احتمالا ماجرا یک قتل خانوادگی است و دوم اینکه پسرجوان مجرمی است که هنگام فرار از دست پلیس، هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

در ادامه تحقیقات مأموران به بازرسی جیب‌های کاوه پرداختند و مقداری طلا و پول پیدا کردند. پیدا شدن این اموال فرضیه دوم را پررنگ‌تر می‌کرد و مأموران برای کشف حقیقت دامنه تحقیقاتشان را گسترده‌تر کردند.

فرار خونین 

طولی نکشید که معلوم شد چند ساعت قبل‌تر مأموران کلانتری سیدخندان در جریان عملیات دستگیری ۴سارق منزل، اقدام به تیراندازی کرده‌اند اما موفق به دستگیری سارقان نشده‌اند. در این شرایط تیم جنایی راهی کلانتری سیدخندان شدند و افسر پلیسی که در عملیات دستگیری دزدان حضور داشت، گفت: حدود ساعت حدود ۸و نیم شب بود و من به همراه سرباز وظیفه سوار بر موتورسیکلت در حال گشتزنی بودیم که از طریق بی‌سیم به ما اعلام کردند ۴سارق وارد ساختمانی در حوالی سیدخندان شده و قصد سرقت دارند.

پس از اعلام گزارش سرقت به سرعت به سمت محل مورد نظر که یک مجتمع مسکونی بود، رفتیم. وقتی وارد ساختمان شدیم از سرباز خواستم مقابل راه‌پله‌ها منتظر بماند و خودم به سمت آسانسور رفتم. آسانسور در حال حرکت به سمت پایین بود. وقتی آسانسور توقف کرد ناگهان ۳مرد جوان از داخل آن بیرون آمدند. آنها با دیدن من دستپاچه شدند و درحالی‌که تلاش می‌کردند خونسردی‌شان را حفظ کنند وانمود کردند که از ساکنان ساختمان هستند.

افسر پلیس ادامه داد: همان لحظه پسر دیگری از راه‌پله‌ها پایین آمد و قصد خروج از ساختمان را داشت اما سرباز وظیفه اجازه خروج به او را نداد. سرباز جوان به من گفت که یکی از همسایه‌ها مشخصات ۴سارق را به ۱۱۰اعلام کرده و مشخصات پسران جوان دقیقا با مشخصات سارقان مطابقت دارد. پس از آن به سمت ۳نفری که سعی داشتند خودشان را از ساکنان ساختمان جا بزنند رفتم و مدارک شناسایی خواستم اما آنها از نشان دادن مدارک طفره رفتند.

در این شرایط بود که به سمت آسانسور رفتم و وقتی در را باز کردم با یک گاوصندوق مواجه شدم که روی آن پتویی انداخته شده بود. مطمئن شدم که آنها همان سارقانی هستند که مرد همسایه مشخصاتشان را به پلیس ۱۱۰اعلام کرده بود. اما هر چهار جوان که دستشان رو شده بود به سرباز وظیفه یورش بردند، او را هل دادند و فرار کردند. هرچند به آنها دستور ایست دادم اما فایده‌ای نداشت و دزدان بدون توجه به اخطار پلیس سوار بر خودروی پرایدی که مقابل ساختمان پارک بود شدند و گریختند.

مامور پلیس گفت: ماجرا را به مرکز گزارش کردیم و سوار بر موتور کلانتری به تعقیب خودروی سارقان پرداختیم. راننده با حرکات خطرناک و سرعت زیاد قصد داشت از دست ما فرار کند و باز هم به آنها دستور ایست دادم و پس از چند هشدار، چند تیر هوایی شلیک کردم اما آنها توقف نکردند. به همین دلیل لاستیک خودرو سارقان را هدف قرار دادم و شلیک کردم اما در نهایت سارقان فرار کردند و ظاهرا گلوله‌ای که به سمت آنها شلیک کرده بودم، کمانه کرده و به پهلوی یکی از آنها خورده و جانش را گرفته است.

اظهارات همسایه

با اظهارات افسر پلیس، معمای مرگ پسر جوان در بیمارستان حل و معلوم شد که وی یکی از دزدان بوده است. با این حال مأموران در ادامه به سراغ همسایه‌ای رفتند که گزارش سرقت را به پلیس اطلاع داده بود. او یکی از ساکنان مجتمع مسکونی بود که به مأموران گفت: پشت پنجره ایستاده بودم که چشمم به ۴جوان افتاد. آنها از یک خودروی پراید پیاده شده و رفتارهای مشکوکی داشتند. ۲نفرشان زاغ‌زنی می‌کرد و ۲نفر دیگر کوله‌پشتی روی دوش‌هایشان بود. آنطور که از صحبت‌هایشان متوجه شدم قصد داشتند با ابزاری که داخل کیفشان بود در آپارتمانی را تخریب و دست به سرقت بزنند.

در آن لحظه از آنها که صورت‌هایشان را هم پوشانده بودند عکس گرفتم و فورا به پلیس زنگ زدم. از سوی دیگر هر چهار پسر جوان وارد ساختمان شدند و با توجه به اینکه سر و صدایی شنیدم احتمال دادم که در حال تخریب در ورودی یکی از واحدها هستند. وی ادامه داد: وقتی اپراتور پلیس پاسخ داد، موضوع را اطلاع دادم و حتی مشخصات سارقان را مو به مو توضیح دادم. اپراتور پلیس تشکر کرد و پس از گرفتن آدرس ساختمان، اعلام کرد که به سرعت موضوع را گزارش خواهد داد.

خوشبختانه طولی نکشید که مأموران رسیدند و اگرچه دزدان موفق شده بودند با تخریب در وارد یکی از واحدها شده و گاوصندوق را سرقت کنند اما پلیس سر بزنگاه مچشان را گرفته و آنها نتوانسته بودند گاوصندوق را از خانه خارج کنند و فقط سارقی که کشته شده چند قطعه طلا از روی میز برداشته و داخل جیبش قرار داده بود که با شلیک گلوله پلیس از پا در آمده بود.

براساس این گزارش، جسد سارق کشته شده به پزشکی قانونی انتقال یافت و در ادامه تحقیقات مشخص شد که قانون بکارگیری سلاح در این حادثه رعایت شده است. با این و جود به دستور بازپرس، کارشناسان اسلحه قرار است به‌زودی بررسی‌های تخصصی‌تر در این پرونده انجام بدهند و نظرشان را اعلام کنند. از سوی دیگر تحقیقات برای بازداشت ۳سارق فراری دیگر ادامه دارد تا اسرار این باند سرقت رازگشایی شود.

  • 12
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
ویژه سرپوش