دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
۱۱:۲۸ - ۱۵ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۱۳۸۱
جرم و جنایت

ماجرای دزدان مشهور در فیلم سرقت!

دزدان مشهور محله,فیلم سرقت
مال باختگانی که دزدان مشهور محله را در «فیلم سرقت» دیده بودند پس از چند روز جست وجو، آن ها را در حالی پیدا کردند که نقش سارقان در فیلم های پلیسی دیگر نیز مشخص شد.

به گزارش خراسان، ماجرای نقش اصلی دزدان سابقه دار در «فیلم سرقت» از آن جا آغاز شد که هفدهم آذر گذشته، جوانی هراسان خود را به  کلانتری شهرک ناجا رساند و سرقت خودروی پرایدش را گزارش داد. او که بسیار نگران بود به افسر تجسس کلانتری گفت: در بولوار شهرستانی مهمان یکی از دوستانم بودم اما وقتی از خانه دوستم بیرون آمدم حیرت زده متوجه شدم که دزدان خودروام را به سرقت برده اند به همین دلیل دوربین های مدار بسته منازل اطراف را با همکاری اهالی محل بررسی کردم و فهمیدم که خودروی پرایدم توسط دو جوان و با شگردی خاص سرقت شده است!

هنگامی که افسر تجسس سی دی فیلم مورد ادعای شاکی را درون رایانه گذاشت ناگهان همه نیروهای تجسس به یکدیگر خیره شدند چرا که آن ها دزدان مذکور را به خوبی می شناختند. «سعید-غ» بیشتر از ۱۵ سابقه کیفری و همدستش «مهران» نیز حداقل ۴ سابقه ثبت شده در کارنامه سیاه خود داشتند! دقایقی بعد تصویر «دزدان فیلم» در اختیار شاکیان و مراکز انتظامی قرار گرفت و بدین ترتیب تلاش های گسترده افسران دایره تجسس با هدایت مستقیم و راهنمایی های سرهنگ «محمد فیاضی» (رئیس کلانتری شهرک ناجا) برای دستگیری سارقان مذکور وارد مرحله جدیدی شد چرا که طبق اطلاعات پلیس دو سارق ۳۵ و ۲۳ ساله پاتوق مشخصی نداشتند و در پاتوق های مختلف خلافکاران روزگار می گذراندند.

درحالی که بررسی های گروه تخصصی نیروهای انتظامی به سرپرستی سروان سیفی (رئیس دایره تجسس کلانتری) برای ردیابی دزدان حرفه ای ادامه داشت، آن ها متوجه شدند که تحت تعقیب پلیس قرار گرفته اند به همین دلیل درحالی که قطعات قابل فروش پراید را باز کرده بودند، خودروی سرقتی را بیستم آذر در بولوار شهید صیاد شیرازی رها کردند تا شاید این گونه نیروهای انتظامی از جست وجوی آن ها منصرف شوند.

از سوی دیگر هنوز رصدهای اطلاعاتی افسران دایره تجسس برای شناسایی مخفیگاه سارقان به نتیجه نرسیده بود که چهار روز بعد (بیست و چهارم آذر) فیلم دیگری از نقش اصلی دزدان مذکور در دستبرد به تعمیرگاه مکانیکی خودرو، روی نمایشگر رایانه کلانتری به نمایش درآمد. دزدان سابقه دار باز هم اموال یک تعمیرگاه را با شگرد خاص خود به یغما برده بودند. این بار نیز وقتی تصویر سارقان در فیلم دوربین مدار بسته نمایان شد حتی شاکی و همسایگانش هم آن ها را شناختند چرا که دو سارق یاد شده در محله شهرک صابر بسیار مشهور بودند. این گونه بود که راز سرقت یک گوشی تلفن و یک دستگاه موتورسیکلت هم لو رفت و مال باختگان دیگری هم فیلم دزدان مشهور را به تماشا نشستند. در این شرایط مال باختگان نیز با آموزش های پلیس به جست‌وجوی دزدان پرداختند و یقین داشتند که بالاخره آن ها را در یکی از محلات منطقه آب و برق و شهرک صابر شناسایی خواهند کرد.

خیلی زود فرضیه مال باختگان رنگ حقیقت به خود گرفت و آن ها هنگام تردد در شهرک صابر ناگهان دو سارق درون فیلم ها را مقابل چشمان خود دیدند و در حالی که چون عقابی تیزبین به آن ها خیره شده بودند با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتند.دقایقی بعد نیروهای گشت انتظامی آژیرکشان وارد شهرک صابر شدند و هنگامی حلقه های قانون را بر دستان دو دزد حرفه ای گره زدند که در محاصره مال باختگان قرار داشتند. با انتقال متهمان به دایره تجسس کلانتری شهرک ناجا، بازجویی های تخصصی از آنان با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی «دره شیری» (بازپرس شعبه ۶۰۶ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) شروع شد.

دو متهم معتاد که ابتدا مدعی بودند پلیس آن ها را به اشتباه دستگیر کرده است و نقشی در سرقت های مورد ادعای شاکیان نداشته اند، وقتی نقش واقعی خودشان را در «فیلم سرقت» دیدند به ناچار لب به اعتراف گشودند و بار دیگر مهر تاییدی بر سابقه تبهکاری های خود زدند! آن ها در حالی که فیلم خود را هنگام انتقال موتورسیکلت سرقتی تماشا می کردند به افسر پرونده گفتند: موتورسیکلت را به راحتی از منطقه الهیه سرقت کردیم ولی بعد از طی مسافتی، دچار نقص فنی شد و ما مجبور بودیم آن را با دست حمل کنیم تا به تعمیرگاه موتورسیکلت برسیم.

بنابراین گزارش، اعترافات متهمان در حالی روی کاغذ بازجویی نقش می بست که نیروهای عملیاتی کلانتری شهرک ناجا، قبلا از طریق منابع و مخبران محلی، تعمیرگاه مذکور را شناسایی کرده و موتورسیکلت هوندا را به  کلانتری انتقال داده بودند.  به همین دلیل وقتی دزدان حرفه ای در برابر اسناد و مدارک انکارناپذیر افسران زبده دایره تجسس قرار گرفتند راز سرقت های دیگر را نیز فاش کردند. آنان معترف شدند بخشی از لوازم و قطعات پراید را نیز به متصدی یک آپاراتی در بولوار شهید صیاد شیرازی فروخته اند و بقیه اموال را به منزل پدری «سعید» منتقل کرده اند. متهمان این پرونده همچنین با بیان این که موتورسیکلت را در تاریخ بیست و چهارم آذر از محله الهیه به سرقت برده اند، دستبرد شبانه در همان تاریخ به تعمیرگاه مکانیکی را هم پذیرفتند.

از سوی دیگر تحقیقات نیروهای انتظامی با دستورات محرمانه قاضی «دره شیری» برای کشف سرقت های احتمالی دیگر دزدان حرفه ای و ریشه یابی این ماجرا، در حالی ادامه دارد که متهمان با قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند و تلاش ها برای شناسایی و دستگیری افراد مرتبط با این باند و مالخران اموال سرقتی آغاز شد.

  • 9
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش