شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۰۹ - ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۲۰۹۹
جرم و جنایت

فرار سارق زخمی از بیمارستان به شیوه فیلمهای هالیوود

سارق,فرار سارق زخمی از بیمارستان به شیوه فیلمهای هالیوود
سارق زخمی به شیوه فیلمهای هالیوود از بیمارستان فرار کرد.

روزنامه همشهری نوشت: یکی از روزهای اردیبهشت امسال بود که چند نفر در یکی از مناطق پایتخت با یکدیگر درگیر شدند.

درگیری ظاهرا بر سر مسائل طایفه‌ای و فامیلی رخ داده بود و در جریان این درگیری دسته جمعی، چند نفر با ضربات چاقو زخمی و روانه بیمارستان شدند. یکی از مجروحان این درگیری جوانی به نام یاسر بود که خودش نیز با چاقو چند نفر را زخمی کرده بود. وی در بیمارستانی در پایتخت بستری شد اما چون یک مجرم سابقه دار و تحت تعقیب بود نقشه فرار کشید. پرونده اتهامی یاسر سنگین بود و او می‌دانست درصورت ماندن در بیمارستان دستش رو خواهد شد. از سوی دیگر تصور می‌کرد یکی از مجروحانی که در درگیری با ضربات چاقو زخمی کرده بود جانش را از دست بدهد و پرونده‌اش سنگین‌تر خواهد شد. به همین دلیل دست به‌کار شد تا هر طور شده از بیمارستان فرار کند.

تماس با برادر

یاسر از بیمارستان با برادرش تماس گرفت و مخفیانه از او درخواست کمک کرد. همین تماس کافی بود تا برادرش با همدستی چند نفر دیگر نقشه فرارهالیوودی یاسر از بیمارستان را عملی کنند. آنها ساکن تهران نبودند و در یکی ازشهرهای مرکزی کشور زندگی می‌کردند. ابتدا ۳نفراز برادران یاسر راهی تهران و بیمارستانی شدند که برادرشان در آنجا بستری و تحت نظر بود. آنها ساختمان بیمارستان و راه‌های ورود و خروج را بررسی کردند و در نهایت برای اجرای نقشه نهایی آماده شدند.

روز حمله

برادران یاسر باید زودتر نقشه را اجرا می‌کردند چون ممکن بود هر لحظه یاسر از بیمارستان مرخص و به اداره پلیس منتقل شود. وقتی همه‌چیز برای حمله مسلحانه به بیمارستان فراهم شد، برادران یاسر به همراه چند نفر دیگر که مسلح به کلاشنیکف بودند به بیمارستان حمله کردند. آنها اقدام به تیراندازی هوایی کردند تا وحشت به دل کارکنان بیمارستان بیندازند. سپس بالای تخت یاسر (مجرم حرفه‌ای) حاضر شدند و با تهدید سرباز محافظ و ضرب و شتم وی، دستبند متهم را شکستند و او را با خود از بیمارستان خارج کردند.

گزارش به پلیس

دقایقی از فرار هالیوودی متهم از بیمارستان می‌گذشت که گزارش این حادثه هولناک به پلیس پایتخت اعلام شد و تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران تحقیقات خود را در این پرونده حساس آغاز کردند. فیلم دوربین‌ها نشان می‌داد که مردان مسلح صورت‌هایشان را پوشانده و سپس وارد بیمارستان شده بودند. با وجود اینکه چهره متهمان قابل شناسایی نبود اما کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند اکثر مهاجمان را شناسایی کنند، آنها از بستگان درجه یک تبهکار فراری بودند. اما یاسر تبهکاری که از بیمارستان فراری‌اش داده بودند که بود؟ وی با وجود سن کمی که داشت یک مجرم حرفه‌ای بود که تخصص‌اش دستبرد به خانه‌های پایتخت بود. وی اهل یکی از شهرستان‌ها بود که اغلب برای انجام سرقت‌های سریالی منازل به پایتخت سفر می‌کرد و پس از ورود به خانه‌های شمال تهران، اموال قیمتی آنجا به سرقت می‌برد.

دستگیری

کارآگاهانی که ماموریت‌شان شناسایی یاسر متهم فراری و مردان مسلح بود، تلاش‌شان بعد از گذشت ۴‌ماه نتیجه داد و به شناسایی مخفیگاه آنها در شهرهای مختلف کشور منجر شد. کارآگاهان در چند روز گذشته و در عملیات‌های جداگانه موفق شدند همه متهمان این پرونده را دستگیر کنند.

یاسر تبهکاری که در بیمارستان بستری و نقشه فرار خودش را کشیده بود دربازجویی‌ها گفت: من در جریان درگیری با چاقو چند نفر را زخمی کردم اما خودم هم زخمی شدم. چون خون زیادی از دست داده بودم از هوش رفتم. وقتی چشمانم را باز کردم در بیمارستان بودم و با دستبند دستانم را به تخت بیمارستان بسته بودند. تازه یادم افتاد که در جریان درگیری زخمی شده‌ام چون اگر هوشیار بودم قطعا همان موقع فرار می‌کردم به ۲دلیل؛ ‌دلیل اول اینکه پلیس دنبالم بود به جرم سرقت‌های سریالی منازل و دوم اینکه در جریان درگیری هم چند نفر را زخمی کرده بودم و می‌ترسیدم یکی از آنها جانش را از دست بدهد. هر طور بود باید فرار می‌کردم از بیمارستان؛ چون طاقت سال‌ها زندانی شدن را نداشتم. در این شرایط بود که از برادرانم کمک خواستم. با ۳برادرم به خانه‌ها دستبرد می‌زدیم و از آنها خواستم تا مرا از بیمارستان فراری بدهند.

وی ادامه داد: پس از فرار، به شهرهای مختلف رفتیم و با هویت جعلی زندگی می‌کردیم. در فکر این بودیم که قاچاقی از کشور خارج شویم اما پلیس ردمان را زد و دستگیر شدیم. برادران این مجرم نیز اعتراف کردند که برای آزادی برادر بزرگ‌ترشان به دل خطر رفته‌اند و فکرش را نمی‌کرده‌اند شناسایی و دستگیر شوند. متهمان این پرونده برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش