چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۴۱ - ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۲۱۱۰
جرم و جنایت

دستگیری سارق خیانتکار هنگام خروج از کشور

دستگیری سارق خیانتکار هنگام خروج از کشور,سارق
پرستار خانگی که با همدستی شوهرش در یک شب به سه واحد یک ساختمان مسکونی دستبرد زده بود تصورش را هم نمی‌کرد شوهرش طلاها ی مسروقه را بردارد و با زن دیگری فرار کند.

به گزارش ایران، چند روز قبل زن جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت خانه‌اش خبر داد: «مدتی مسافرت بودیم اما وقتی به خانه برگشتیم، متوجه شدیم که وسایل با ارزش خانه به سرقت رفته است.»

با شکایت زن جوان، بلافاصله مأموران پلیس راهی ساختمانی در شمال پایتخت شدند. در تحقیقات مشخص شد سارق یا سارقان با کلید وارد خانه شده و سرقت را اجرا کرده‌اند. همین موضوع باعث شد فرضیه سرقت از سوی فردی آشنا مطرح شود.در حالی که بررسی‌ها در این رابطه ادامه داشت، مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت خانه‌اش خبر داد. زمانی که مأموران راهی ساختمان محل سرقت شدند، دریافتند این خانه نیز در همان ساختمان محل سرقت قبلی است و با همان شیوه سرقت شده است اما موضوع عجیب‌تر این بود که ساعتی بعد یکی دیگر از ساکنان ساختمان نیز از سرقت خانه‌اش خبر داد و گفت من مسافرت بودم و امروز برگشتم اما متوجه شدم اموال با ارزش خانه‌ام سرقت شده است.بدین ترتیب فرضیه ارتکاب هر سه سرقت از سوی یک باند قوت گرفت. تحقیقات نشان می‌داد که حدود ۲۰ میلیارد تومان از این ساختمان سرقت شده، بنابراین دوربین‌های مداربسته محل بازبینی شد اما ورود سارقان ثبت نشده بود.

در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، پیرزنی که از ساکنان همان ساختمان بود با پلیس تماس گرفت و گفت: من می‌دانم سارق خانه همسایه هایم چه کسی است. او پرستار خانگی من است. چون من قدیمی‌ترین و مورد اعتمادترین همسایه این ساختمان هستم زمانی که ساکنان ساختمان به مسافرت می‌روند، کلید خانه هایشان را به من می‌دهند تا به گل‌هایشان آب بدهم یا اگر حادثه‌ای پیش بیاید در نبود آنها به ساختمان رسیدگی کنم. زن جوانی به نام المیرا مدتی است که پرستارم است. شبی که از خانه همسایه‌ها سرقت شد من به طرز عجیبی گیج و خواب آلود شده بودم، آن شب المیرا خانه من بود.

او ادامه داد: چند روز بعد از سرقت‌ها من متوجه شدم المیرا حالت عجیبی دارد، مدام کلافه و عصبی بود و با تلفن زیاد حرف می‌زد. البته طوری صحبت می‌کرد که من صدایش را نشوم. چند باری علتش را پرسیدم اما جواب درست و حسابی به من نداد. تا اینکه امروز شنیدم به کسی می‌گفت «حق من نبود شوهرم با من این کار را انجام دهد. اگر کمک من نبود، نمی‌توانست سرقت کند اما حالا همه طلاها را برداشته و با یک زن فرار کرده است.» وقتی موضوع طلا و سرقت را شنیدم فهمیدم سرقت‌ها کار او و شوهرش بوده است.بدین ترتیب با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران، پرستار خانگی بازداشت شد. زن جوان در تحقیقات به سرقت از آپارتمان‌ها با همدستی شوهرش اعتراف کرد.

اعتراف به سرقت‌ها

زن جوان در تحقیقات گفت: من خودم قربانی شدم. زمانی که در خانه پیرزن مشغول به کار بودم، متوجه شدم همسایه‌ها کلید خانه هایشان را به او می‌دهند، وقتی موضوع را برای شوهرم تعریف کردم او وسوسه سرقت را به جانم انداخت.

او ادامه داد: در نهایت قبول کردم و شب سرقت، به پیرزن شربت مسموم داده و او را بی‌هوش کردم. بعد با همسرم که در را از قبل برایش باز گذاشته بودم وارد سه آپارتمان شدیم و سرقت‌ها را انجام دادیم. برای اینکه کسی به من شک نکند، از فردای سرقت هم به خانه پیرزن آمدم و کارم را ادامه دادم. اما یک شب که به خانه رفتم از همسرم خبری نبود و چند روز بعد پیامکی فرستاد مبنی بر اینکه او را ببخشم و با دختر مورد علاقه‌اش رفته و وسایل سرقتی را هم با خودش برده است.

با اعتراف زن جوان، تحقیقات برای دستگیری شوهر فراری ادامه یافت تا اینکه پلیس رد وی را در یکی از شهرهای شمالی کشور پیدا کرد و در حالی که متهم قصد داشت قاچاقی از مرز خارج شود و از  کشور فرار کند دستگیر شد. وی در بازجویی ها به سرقت ها اعتراف کرد. تلاش برای یافتن اموال مسروقه و باز گرداندن به مالباخته‌ها ادامه دارد.

  • 15
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش