یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۵۸ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۴۰۱۳۹
جرم و جنایت

خواستگار شکست خورده ای که سارق شد

خواستار شکست خورده,سارق شدن خواستگار شکست خورده
پسر جوان که به خاطر پاسخ منفی از سوی پدر دختر مورد علاقه‌اش با شکست عشقی مواجه شده بود در اقدامی عجیب گوشی تلفن مرد میانسال را سرقت کرد.

به گزارش ایران، چند روز قبل مرد میانسالی به پلیس رفت و از سرقت گوشی تلفن همراهش شکایت کرد.

او زمانی که مقابل افسر پرونده‌اش قرار گرفت، گفت: دیروز از محل کارم خارج شدم و به سمت خانه می‌رفتم که دو مرد جوان سوار بر موتورسیکلت مقابلم توقف کردند. یکی از پسران جوان که ماسک به صورت داشت از موتورسیکلت پیاده شد و چاقو بدست مرا تهدید کرد که گوشی تلفنم را به او بدهم.

صدای پسر جوان برایم آشنا بود وقتی با دقت نگاهی به صورتش انداختم او را شناختم. او خواستگار سابق دخترم بود وقتی اسمش را گفتم با لحنی تمسخر‌آمیز گفت: این نتیجه پاسخ منفی به عشق من و خراب کردن یک زندگی است. تو زندگی‌ام را نابود کردی و باعث شدی من دزد بشوم بعد هم سوار موتور شد و فرار کردند.

او ادامه داد: بابک خواستگار سابق دخترم بود که به خاطر بی‌کاری و بی‌پولی با ازدواجشان مخالفت کرده بودم. او تهدیدم کرد که اگر به پلیس شکایت کنم روزگارم را سیاه می‌کند.

به‌دنبال اظهارات شاکی، مشخصات بابک و تصویر او بدست آمد و از سویی کارآگاهان به سراغ پرونده‌هایی رفتند که سرقت‌های آنها مشابه با سرقت از مرد میانسال بود. کارآگاهان در بازبینی دوربین‌های مداربسته محل سرقت‌ها، دریافتند بابک چند سرقت دیگر نیز مرتکب شده است.

با شناسایی هویت متهم اصلی

گوشـی‌قاپــی‌ها، کارآگاهـان پــــس از هماهنگی‌های قضایی راهی خانه بابک شده و پسر جوان را دستگیر کردند. بابک ابتدا منکر سرقت‌ها بود اما زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به گوشی قاپی‌های سریالی با همدستی دوستش فرزاد اعتراف کرد. کارآگاهان موفق به دستگیری فرزاد نیز شدند و متهمان به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت در اختیار اداره آگاهی قرار گرفته تا سرقت‌های احتمالی آنها مشخص شود.

گفت‌و‌گو با عاشق شکست خورده

۲۱ سال دارد و تا چند ماه قبل هیچ ماده مخدری مصرف نمی‌کرد اما حالا هم سارق است و هم معتاد و عامل این بدبختی‌ها را شکست عشقی‌اش می‌داند.

سابقه داری؟

من حتی آزارم به یک مورچه هم نرسیده بود چه برسد به اینکه بخواهم خلاف کنم. یک شکست عشقی زندگی‌ام را نابود کرد. با نازنین در فضای مجازی آشنا شدم و خیلی زود دوستی‌مان به فضای واقعی کشیده شد. زمانی که نازنین وارد زندگی‌ام شد سرباز بودم و وضع مالی‌ام خوب نبود.

 اما او قبول کرد منتظر بماند تا دوران خدمتم تمام شود و ازدواج کنیم. اما وقتی به خواستگاری رفتم پدرش مخالفت کرد و گفت لیاقت دخترم خیلی بیشتر از این است که با یک پسر بیکار و بی‌پول و کم سواد ازدواج کند؛ در واقع او فقط مخالفت نکرد بلکه مرا تحقیر کرد و از خانه‌اش راند.

تو برای گرفتن جواب مثبت تلاش نکردی؟

شرایطی که پدرش برای ازدواج گذاشته بود بیشتر شبیه سنگ‌اندازی بود. چطور پسری با سن و سال من می‌توانست خانه، ماشین و شغل مناسب داشته باشد. من نازنین را به خاطر مخالفت پدرش از دست دادم البته قبلش به خیلی جاها سر زدم تا کار پیدا کنم اما بی‌فایده بود و کسی به من کار نمی‌داد.

چرا سارق شدی؟

یکی از دوستانم پیشنهاد داد، می‌گفت سرقت هم یک شغل است و می‌توانی پول خوبی بدست بیاوری. گفت با پول سرقت هم می‌توانی خانه و ماشین بخری هم ازدواج کنی.

من هم که یک شکست خورده و افسرده بودم وسوسه شدم البته به دوستم گفتم که نمی‌توانم کسی را خفت کنم. او پیشنهاد داد که قبل از سرقت قرص‌های روانگردان مصرف کنم. من هم شروع به مصرف قرص‌های روانگردان کردم. بعد از مصرف آن دیگر متوجه نمی‌شدم چه کار می‌کنم.

چه شد به سراغ پدر نازنین رفتی؟

چند مورد گوشی قاپی که انجام دادم و حرفه‌ای شدم، تصمیم گرفتم از پدر نازنین انتقام بگیرم.

 با مصرف قرص‌ها، جرأت کاذب بدست می‌آوردم و حتی گاهی اوقات مالباخته‌ها را کتک می‌زدم اما وقتی اثر قرص‌ها می‌رفت، عذاب وجدان می‌گرفتم و با خودم می‌گفتم تنها کسی که مرا به این هیولا تبدیل کرده پدر نازنین بوده است.

 همیشه او را عامل بدبختی هایم می‌دیدم و به خاطر همین تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. در واقع می‌خواستم به او نشان بدهم مخالفت و تحقیر او مرا به چه روزی انداخته است.

  • 17
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش