جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۰۷ - ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۱۰۱۱۳۷
جرم و جنایت

جنایت‌های پایتخت در تعطیلات نوروز ۹۷

بازپرسان ویژه قتل پایتخت، در ایام نوروز پرونده ٦ جنایت را بررسی کردند. آخرین قتل‌های‌ سال گذشته در تهران، روز ٢٨ اسفند ماه، رقم خورد و دقایقی پس از آغاز‌ سال جدید نیز نخستین جنایت از سوی یک مرد میانسال رخ داد. درنهایت نیز روز هشتم فروردین‌ماه، درگیری بر سر صدای بوق خودرو، پرونده آخرین قتل در ایام تعطیل را پیش روی بازپرس کشیک قرار داد.

 

تیراندازی در بازار تهران

یکی از جنایت‌های روز ٢٨ اسفندماه ‌سال گذشته، ساعت ١٤:٢٠ رقم خورد. یک مرد حدوداً شصت‌ساله زمانیکه داشت سوار موتورسیکلتش می‌شد، از سوی فردی ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. دقایقی بعد مأموران کلانتری ١١٣ بازار در جریان ماجرا قرار گرفتند و آنها نیز در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت این تیراندازی مرگبار را که در محدوده بازار، چهارراه گلوبندک، داخل یک کوچه بن‌بست رخ داده بود، گزارش کردند. بلافاصله پس از مخابره این قتل، محسن مدیرروستا، بازپرس کشیک قتل پایتخت به‌همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی و کارشناسان پزشکی قانونی در محل حادثه حاضر شدند. بررسی اولیه حکایت از آن داشت ضارب با شلیک دو گلوله به‌ سمت مقتول وی را به ‌قتل رسانده و از محل متواری شده است. سرانجام با دستور بازپرس امور جنایی تهران جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات برای شناسایی و بازداشت قاتل فراری آغاز شد.

 

آتش گرفتن پس از میانجیگری

جنایت دیگر درست یک روز پیش از آغاز ‌سال جدید نیز مربوط به مرد جوانی بود که برای پایان دادن به یک نزاع آتش گرفت و جان خود را از دست داد. آن روز مأموران کلانتری ١٠٩ بهارستان با بازپرس کشیک قتل پایتخت تماس گرفته و اعلام کردند مردی سی و هفت ساله طی یک درگیری که حدود یک هفته قبل به وقوع پیوسته دچار سوختگی شده و به بیمارستان انتقال یافته اما به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است. بلافاصله موضوع در دستورکار بازپرس و کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات در رابطه با این قتل آغاز شد.

 

تجسس‌های پلیسی نشان داد که قربانی در این نزاع نقشی نداشته و برای پایان دادن به درگیری وارد ماجرا شده بود، اما در این حین یکی از طرفین درگیری روی نفر دوم بنزین ریخته، قصد آتش زدن وی را داشته و کبریت روشن کرده است که بنزین روی مقتول هم ریخته و باعث سوختگی شدید وی شده بود. در این نزاع فردی که اقدام به ریختن بنزین و روشن کردن کبریت کرده بود نیز دچار سوختگی شده و به بیمارستان انتقال یافته بود. سرانجام با دستور محسن مدیرروستا، بازپرس امور جنایی تهران، جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات از متهم این حادثه آغاز شد.

 

جنایت خانوادگی بر سر سفره هفت سین

نخستین قتل‌ سال ۹۷ در پایتخت با همسرکُشی آغاز شد. مرد میانسالی درست سر سفره هفت‌سین خانه‌شان، دقایقی پس از تحویل سال، جنایتی خانوادگی را رقم زد. او پس از کشتن همسرش و مجروح کردن مادرزنش فرار کرد.

 

ساعت ٢٢:٥٦ همان شب بود که خبر این قتل به مأموران کلانتری ١٠٦ نامجو رسید. مأموران پلیس نیز در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند زنی در محدوده استحفاظی این کلانتری به قتل رسیده است. بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت و تجسس‌ها در این رابطه آغاز شد.

 

تحقیقات مأموران نشان داد که قاتل حدود ساعت ٢١ شب، دقایقی بعد از آغاز‌ سال ٩٧، پس از ورود به خانه، همسر و مادرزنش را به دلیل اختلافات خانوادگی با ضربات چاقو مورد هدف قرار داده است. همسر این مرد به علت شدت جراحات وارده جان باخته و مادرزن وی نیز مصدوم شده و به بیمارستان انتقال یافته بود. متهم پس از جنایت از محل متواری شده بود. فرزندان مقتول نیز که در خانه حضور نداشتند پس از بازگشت با جسد مادرشان مواجه شدند و موضوع را به پلیس اطلاع دادند. درحال حاضر نیز به دستور محسن مدیرروستا، بازپرس ویژه قتل پایتخت، جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافته و تلاش برای بازداشت متهم فراری ادامه دارد.

 

قتل در خیابان مرتضوی

دومین جنایت‌ سال ٩٧ نیز در ساعت ٣:٣٠ بامداد روز دوم فروردین ماه رقم خورد. در آن روز درگیری دو مرد جوان در یک خانه در خیابان مرتضوی منجر به قتل یکی از آنها شد. پس از آن مأموران کلانتری ١٠٨ نواب در جریان ماجرا قرار گرفتند و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. بازپرس کشیک قتل پایتخت نیز از این قتل باخبر شد و تحقیقات خود را آغاز کرد. تجسس‌ها نشان داد كه مرد جوان افغانستانی پس از نزاع با یکی از هموطنانش در خانه‌ای در خیابان مرتضوی با چاقو مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

 

بنابر اظهارات مأموران، این نزاع حدود ساعت یک بامداد و ظاهرا به دلیل اختلافات مالی به وقوع پیوسته بود، چند مرد افغانستانی دیگر نیز شاهد این نزاع بوده و پلیس را در جریان قرار داده بودند. همچنین مشخص شد که قاتل از صحنه جرم متواری شده است. بنابراین به دستور محسن مدیرروستا، بازپرس ویژه قتل پایتخت جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای بازداشت متهم فراری آغاز شد.

 

اعتراف سارق به یک جنایت

روز چهارم فروردین‌ ماه بود که یک سارق نیز پس از دستگیری راز یک جنایت را فاش کرد و در بازجویی‌ها اعتراف کرد که پس از قتل در شهرستان به تهران آمده و دست به سرقت‌های سریالی زده است. این سارق از سوی مأموران کلانتری ۱۲۴ قلهک که به خودروی او و همدستش مشکوک شده بودند، دستگیر شد. آن روز مأموران هنگام گشتزنی در خیابان دولت به این خودرو که در کنار خیابان پارک شده بود، مشکوک شدند. مأموران به سراغ خودرو رفته و در همین لحظه مرد جوانی از داخل خانه‌ای که خودرو مقابل آن پارک شده بود، بیرون آمد و با دیدن مأموران پا به فرار گذاشت.

 

درنهایت مأموران پلیس پس از تعقیب و گریز و بکارگیری قانون اسلحه، متهم را هدف شلیک گلوله قرار دادند و به بیمارستان منتقل کردند. راننده خودرو نیز بازداشت شد. متهم جوان پس از بهبودی به همراه همدستش به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران منتقل شد. در حالی‌که تحقیقات در رابطه با دو متهم جوان ادامه داشت، کارآگاهان با بررسی هویت آنها در سیستم پلیس آگاهی متوجه شدند که یکی از متهمان دستگیر‌شده، چند وقت قبل با اسلحه کلاشینکف در غرب کشور دست به جنایت زده و پس از فرار به پایتخت آمده و زندگی مخفیانه‌ای را آغاز کرده است.

 

مرد جوان که خود را در برابر مدارک پلیسی می‌دید، راز جنایت را فاش کرد و روز شنبه، ٤ فروردین امسال لب به اعتراف گشود و گفت: «پس از جنایت به تهران آمدم. چند وقت بعد با همدستم آشنا شدم. با هم تصمیم گرفتیم برای به دست آوردن پول سرقت کنیم. در خیابان‌های بالای شهر پرسه می‌زدیم و با شناسایی خانه‌هایی که صاحبان آنها در خانه نبودند با شگرد تخریب‌کردن در وارد خانه شده و نقشه‌مان را اجرا می‌کردیم.» به گفته پلیس ارزش اموال سرقت‌شده از این محل‌های سرقت بیش از ۸۰۰‌میلیون تومان است.

 

کشف جسد نیمه عریان

عصر سه‌شنبه، ٧ فروردین امسال هم جسد مرد افغان داخل خانه‌ای در منطقه پیکان‌شهر کشف شد و بلافاصله مأموران کلانتری ١٨١ عوارضی از این موضوع با خبر شدند. به دنبال اعلام این خبر مأموران راهی محل حادثه شده و با حضور در محل با جسد نیمه عریان مرد حدودا ۳۵ساله‌ای مواجه شدند. جسد مرد افغان برای مشخص‌شدن علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیقات در این‌باره از سوی تیم تحقیق آغاز شد.

 

جنایت به خاطر گذر از جاده

شامگاه چهارشنبه، هشتم فروردین امسال نیز آخرین جنایت در تعطیلات رقم خورد. آن روز ۵ جوان ۲۴ساله با راننده یک خودروی پژو ٤٠٥ بر سر صدای بوق درگیر شدند. آنها که از قرچک ورامین به تهران می‌آمدند، در بین راه با راننده خودرو پژو ۴۰۵ که در حال عبور بود و برای آنها بوق می‌زد، درگیر شدند. آنها به راننده اعتراض کردند، اما درگیری لفظی آنها ناگهان شدت یافت. راننده پژو با چاقویی که به همراه داشت ضربه‌ای به قلب یکی از ٥ مرد جوان زد.

 

پس از آن بلافاصله وقوع این درگیری خونین به مأموران کلانتری ٢١١ قلعه نو اطلاع داده شد و آنها نیز موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. قربانی ماجرا نیز به بیمارستان فیروزآباد منتقل شد؛ اما ساعتی بعد بر اثر جراحات وارده تسلیم مرگ شد. بنابراین تحقیقات برای دستگیری راننده جنایتکار از سوی پلیس پایتخت آغاز شد.

 

 

shahrvand-newspaper.ir
  • 24
  • 7
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش