۱۱:۵۷ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۶۰۲۲
جرم و جنایت

سرقت مأموران قلابی از توریست‌های خارجی

دستگیری سارقان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
سارقانی که با مراجعه به محل اقامت گردشگران خارجی در پوشش مأمور اقدام به سرقت وجوه نقد از آنها می‌کردند، دستگیر شدند.

به گزارش شرق، در پی وقوع سرقت‌های مشابه از اتباع و گردشگران خارجی، پرونده‌ای دراین‌باره تشکیل شد و رسیدگی ویژه به آن در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

 

در تحقیقات به‌عمل‌آمده از شاکیان و مال‌باختگان مشخص شد گروهی از سارقان با استفاده از انواع خودروهای سواری، در قالب گروه‌های سه‌نفره به محل اقامت و تردد گردشگران خارجی مراجعه و ضمن معرفی خود به‌عنوان مأمور، به بهانه بررسی ارزهای خارجی آنان به شیوه کف‌زنی اقدام به سرقت کرده و بلافاصله از محل متواری شده‌اند. کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با توجه به شیوه و شگرد سرقت‌ها و بهره‌گیری از سوابق موجود از مجرمان سابقه‌دار، موفق به شناسایی سه متهم سابقه‌دار شدند که پیش از این نیز بارها به اتهام ارتکاب جرائم مرتبط با جعل عناوین دولتی به‌ویژه سرقت‌هایی تحت پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده بودند. متهمان شناسایی‌شده پدر ۵۸ ساله و دو پسر او از طایفه فیوج بودند.

 

در ادامه مشخص شد پدر خانواده از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای است که از سوی دستگاه قضائی به ۳۰ سال زندان قطعی محکوم و حدود ۱۰ سال پیش به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده بود. مأموران ضمن شناسایی مخفیگاه متهمان در استان البرز و انجام هماهنگی با مقام قضائی، هر سه متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنها، اموال زیادی را شامل ده‌ها قطعه سکه طلا، مقدار قابل‌توجهی ارزهای خارجی شامل دلار، یورو و پول‌های رایج بیش از ۳۰ کشور جمعا به ارزش تقریبی ۵۰۰‌ میلیون تومان به همراه سه دستگاه بیسیم دستی و انواع سلاح سرد کشف کردند.

 

سرهنگ یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه متهمان پس از دستگیری به ده‌ها فقره سرقت از اتباع و گردشگران خارجی در سطح شهر تهران، اعتراف کردند، گفت: تحقیقات برای شناسایی دیگر جرائم ارتکابی آنها و همچنین سایر شاکیان و مال‌باختگان در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در زمان مراجعه گردشگران خارجی به کشور، راهنمای گروه‌های آنها، باید در تمامی مراحل، همراه این افراد باشد و در صورت حضور انفرادی گردشگران در سطح شهر، آموزش‌های لازم به آنها در برخورد با افراد ناشناس ارائه شود.

 

 

  • 13
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.4 stars from 19 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید