۰۹:۱۷ - ۲۰ تير ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۴۰۵۴۱۴
جرم و جنایت

دستگیری سارقان تلفن همراه شهروندان تهرانی

دو جوان موتورسوار که گوشی تلفن همراه شهروندان را سرقت می‌کردند، دستگیر شدند.

به گزارش شرق، فردی روز ۳۰ اردیبهشت با مراجعه به کلانتری ۱۰۷ فسلطین اعلام کرد گوشی تلفن همراهش به دست دو جوان موتورسوار به سرقت رفته است. با اعلام این شکایت پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف تشکیل شد و پس از هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

 

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۳ روز حادثه در خیابان شهید قرنی در حال صحبت با گوشی موبایل بودم که ناگهان دو پسر جوان سوار بر موتور پالس سفیدرنگ اقدام به سرقت گوشی موبایلم کردند و به‌سرعت متواری شدند.

 

مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد پس از سرقت با گوشی موبایل دیگری که همراه داشت، اقدام به عکاسی از موتورسیکلت دزدان کرده است و توانسته تصویر و شماره پلاک دزدان را عکس‌برداری کند.

 

کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع یافتند افراد دیگری از سوی این دو سارق جوان با موتور پالس سفید و مشکی هدف سرقت قرار گرفته‌اند. آنها با استفاده از تصویر دزدان و شماره پلاک پالس سفیدرنگ، سوابق مجرمان سابقه‌دار را بررسی ‌کردند و موفق به شناسایی یکی از دزدان حرفه‌ای به نام «مسعود» (۲۳ ساله) به‌عنوان یکی از متهمان تحت تعیب مأموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

 

مأموران در گام بعدی با اقدامات پلیسی موفق به جمع‌آوری اطلاعات «مسعود» شدند و روز پنجم تیر این متهم در مخفیگاهش دستگیر شد. متهم پس از دستگیری یکی‌دیگر از همدستانش «حسن» را که از سارقان سابقه‌دار است، به مأموران معرفی کرد.

 

با مشخص‌شدن هویت دومین متهم پرونده کارآگاهان ضمن شناسایی دقیق محل تردد این شخص، در عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری او شدند.

 

متهمان پس از دستگیری به ده‌ها فقره سرقت گوشی به شیوه قاپیدن با موتورسیکلت‌های پالس سفید و مشکی‌رنگ در سطح شهر تهران اعتراف کردند و متهمان در‌حال‌حاضر به دستور مقام قضائی در اختیار مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

 

 

  • 18
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 24 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید