یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
۱۶:۴۳ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۸۰۵۰۹۹
جرم و جنایت

دستگیری گارسون ایتالیایی در محله فلاح

دستگیری گارسون ایتالیایی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

هوش بسیار بالایی دارد اما از این هوش برای خلاف استفاده کرد و به تبهکاری حرفه‌ای تبدیل شد. تبهکاری که کلاه مردم را با زیرکی و هوشمندی برمی‌داشت و پول‌های میلیونی به جیب می‌زد؛ پول‌هایی که همه آنها را در قمار می‌باخت. حمید نوزده ساله در قالب پیک موتوری و گارسون رستوران‌های ایتالیایی حساب‌های مشتریان را خالی می‌کرد و شگردهای عجیب و مختلفی هم برای این کارهایش داشت.

 

مشتریان رستوران‌ها درست هنگام پرداخت صورتحسابشان در دام این پسر کلاهبردار می‌افتادند و حساب‌هایشان خالی می‌شد. شهریور ماه امسال بود که نخستین شاکی این متهم سابقه‌دار به کلانتری ١٢٤ قلهک مراجعه کرد و ماجرای یک سرقت عجیب را پیش روی پلیس قرار داد. او به ماموران گفت: «ساعتی قبل به رستوران زنگ زدم و ناهار سفارش دادم، نیم‌ساعت بعد جوانی با ظاهری آراسته و خوش‌تیپ زنگ خانه را زد و گفت پیک‌موتوری‌ است و غذا را آورده‌، بعد از تحویل‌گرفتن غذا کارت عابربانک را به همراه رمز به او دادم تا هزینه را حساب کند.

 

وی چند مرتبه کارت کشید و گفت که سیستم قطع است. سپس تقاضای پول نقد کرد، من هم به خانه رفتم و با برداشتن پول نقد هزینه را حساب کردم. در حال صرف غذا بودم که از طریق پیامک‌ها متوجه شدم مبلغ سه‌ میلیون تومان از حسابم برداشت شده است؛ خیلی تعجب کردم، همان لحظه نگاهم به کارت عابربانک افتاد و متوجه شدم که متعلق به فرد دیگری است و پیک موتوری آن را جابه‌جا کرده است. بعد از تماس با رستوران مطلع شدم که پیک موتوری به رستوران گفته که هزینه سفارش را به صورت نقدی و جلوی پارکینگ پرداخت کرده‌ام.»

 

با تشکیل پرونده و ارسال آن به مرجع قضائی شناسایی و دستگیری این فرد در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت و پس از تحقیقات نخست مشخص شد که متهم مرداد ماه امسال در رستورانی در شهرک قدس به‌ عنوان پیک مشغول به کار بوده و بعد از چند روز در حالی ‌که دستگاه کارتخوان و باکس حمل غذای روی موتور را به همراه داشته، دیگر به محل کار خود بازنگشته است و صاحب رستوران نیز از وی شکایت کرده اما حساب جاری متعلق به دستگاه کارتخوان را مسدود نکرده است.  

 

سرهنگ کیوان ظهیری، رئیس‌پلیس پیشگیری پایتخت، درباره این پرونده گفت: «طی مدتی که ماموران در حال شناسایی متهم بودند، چندین شکایت مشابه نیز انجام شد، همچنین پرونده‌های مشابهی نیز در کلانتری‌های ١٢٥یوسف‌آباد و ١٣٤‌شهرک قدس مطرح شد که با توجه به افزایش تعداد شکایات پیگیری‌های ویژه‌ای از سوی پلیس انجام گرفت و بعد از فعالیت‌ها و اقدامات پلیسی متهم روز شنبه در مخفیگاه خود در منطقه فلاح دستگیر شد.»

 

 

shahrvand-new​spaper.‎​ir
  • 20
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش