۰۹:۵۳ - ۲۸ آبان ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۸۰۷۱۷۰
جرم و جنایت

کلاهبرداری میلیاردی در پوشش جمع‌آوری خیریه

دستگیری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
رئیس پلیس فتا استان ز از شناسایی و دستگیر ی فردی خبر داد که با ایجاد یک پیچ در اینستاگرام در پوشش جمع‌آوری کمک‌های خیریه اقدام به کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش مهر، سرهنگ مهدی قاسمی گفت: هنگامی که کودک یکی از شهروندان گرفتار بیماری خطرناکی بود یکی از آشنایان  پیشنهاد داد از طریق فضای مجازی کمک های مردمی را جهت درمان کودک جمع آوری کنیم.

 

وی اضافه کرد: با موافقت اولیه پدر کودک، این فرد  با قراردادن تصاویر کودک بیمار به همراه یک شماره کارت بانکی در یک پیچ اینستاگرام شهروندان را به کمک برای درمان کودک بیمار ترغیب و تهییج می‌کرد.

 

سرهنگ قاسمی خاطرنشان کرد: پس از چند ماه این فرد مبلغ هشت میلیون ریال به عنوان کمک های جمع آوری شده مردمی در اختیار پدر کودک قرار داد اما بررسی های پلیس فتا نشان داد در این مدت مردم نوع دوست ایران بالغ بر یک میلیارد ریال برای کمک به درمان این کودک به شماره کارت اعلامی واریز کرده‌اند.

 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: این فرد پس از دستگیری ضمن اعتراف به عمل مجرمانه انتسابی انگیزه خود از این اقدام را فرار از ورشکستگی و پرداخت بدهی بانکی عنوان کرد.

 

سرهنگ قاسمی با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای افراد سود جو و مجرم با سوء استفاده از احساسات پاک و معنوی مردم اقدام به کلاهبرداری می‌کنند بیان کرد: شهروندان باید هوشیار باشند و برای کمک های نوعدوستانه خود از طریق نهادهای قانونی همچون کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی اقدام کنند.

 

  • 14
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.7 stars from 19 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید