۱۸:۵۲ - ۲۲ دي ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۰۰۵۸۴۳
جرم و جنایت

طراحی سرقت‌های سریالی یک ساعت پس از آزادی

سرقت سارقان پس از آزادی از زندان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
متهمان پس از سرقت با طعمه‌هایشان تماس می‌گرفتند و به بهانه بازگرداندن مدارک اخاذی می‌کردند.

«یک ساعت پس از آزادی از زندان، بار دیگر نقشه سرقت و اخاذی کشیدم و ۴۲روز بعد به دام افتادم.»

 

این بخشی از اعترافات سارق سابقه‌داری است که می‌گوید آرزویش این بوده که وکیل شود اما در دام اعتیاد گرفتار شده و سر از دنیای سارقان در‌آورده است.

 

تحقیقات برای دستگیری این دزد سابقه‌دار از چند روز قبل با شکایت چند نفر از مالباختگان در اداره پلیس پایتخت شروع شد.

 

یکی از مالباخته‌ها گفت: غروب بود و به خانه بستگانم در شمال تهران رفته و ماشینم را کنار خیابان پارک کرده بودم. چند ساعت بعد وقتی برگشتم متوجه شدم که خودروی پژویم را سرقت کرده‌اند. همان موقع کلانتری را خبر کردم اما دقایقی بعد مأموران گشت کلانتری ماشینم را در همان محدوده درحالی پیدا کردند که سارقان تمام لوازم باارزش داخل آن از زاپاس گرفته تا ضبط و باند و مانیتورها را همراه مدارکی که داخل داشبورد بود، سرقت کرده بودند. بعد از این ماجرا ماشینم را به خانه بردم اما فردای آن شب فرد ناشناسی به من زنگ زد و گفت مدارکم پیش اوست. فرد تماس گیرنده می‌گفت اگر ۵میلیون تومان به حسابش واریز کنم مدارکم را تحویلم می‌دهد.

 

دستگیری

پرونده این شکایت در شعبه دوم دادیاری دادسرای ویژه سرقت تحت رسیدگی قرار گرفت و با دستور قاضی، گروهی از کارآگاهان برای به دام انداختن سارق باجگیر وارد عمل شدند. آنها از شاکی خواستند به بهانه تحویل پول و پس گرفتن مدارکش با سارقان قرار بگذارد. به این ترتیب سارقان که دو نفر بودند در محل قرار با شاکی حاضر و همان موقع در محاصره پلیس گرفتار شدند.

 

متهمان که دو دوست هستند برای انجام تحقیقات به دادسرای ویژه سرقت منتقل شدند. طراح نقشه جوانی ۲۵ساله به نام کریم است. او پیش از این ۱۳بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مانند سرقت، شرب خمر، ‌درگیری و... دستگیر و زندانی شده است. او آخرین بار ۴۲روز قبل از دستگیری از زندان آزاد شده اما درس عبرت نگرفته و دوباره سرقت‌هایش را از سر گرفته بود. کریم در بازجویی‌ها گفت: تنها یک ساعت پس از آزادی از زندان پیش یکی از دوستانم به نام محمد رفتم. خمار بودم و مواد می‌خواستم اما پولی نداشتم و می‌خواستم با دوستم راهی سرقت شویم. در این مدت در کار سرقت حرفه‌ای شده بودم و به راحتی می‌توانستم در ماشین‌ها را باز کنم. فوت و فن باز کردن در هر ماشینی را می‌دانستم و وقتی محمد قبول کرد، سرقت‌ها را شروع کردیم.

 

وی ادامه داد: پس از سرقت هر خودرو لوازم و اموال داخل آن را سرقت کرده و ماشین را در نزدیکی کلانتری رها می‌کردیم تا شاکی خیلی دنبال آن نگردد. مرحله بعد این بود که محمد به مالباخته‌ها زنگ می‌زد و به بهانه تحویل مدارک از آنها بین ۲تا ۵میلیون تومان اخاذی می‌کرد. سرقت‌هایمان را ادامه دادیم تا اینکه درست ۴۲روز پس از آزادی بار دیگر گیر افتادیم. این متهم که نخستین بار در ۱۴سالگی دست به سرقت زده ادامه داد: آرزویم این بود که روزی وکیل حرفه‌ای بشوم اما با افراد خوبی دوست نشدم و آنها باعث شدند به دام اعتیاد گرفتار شوم. همین کار دستم داد و دیگر مجبور بودم به‌خاطر تامین هزینه مواد دزدی کنم.

 

دو متهم پس از اقرار به سرقت با قرار قانونی برای انجام تحقیقات بیشتر و شناسایی شاکیان احتمالی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

 

 

newspap​er.hamshahri.‎​org
  • 11
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 13 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید