۱۱:۵۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۵۰۲۵
جرم و جنایت

رئیس پلیس کرمانشاه مطرح کرد:

برداشت غیرمجاز از ۳۰۰۰ کارت بانکی کپی‌شده در کرمانشاه

برداشت غیرمجاز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
رئیس پلیس استان کرمانشاه گفت: اعضای یک باند که با کپی ۳۰۰۰ کارت‌ بانکی شهروندان کرمانشاهی بیش از ۱۰ میلیارد تومان از حساب آنها به صورت غیرمجاز برداشت کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش مهر، سردار منوچهر امان الهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از مراجعه بیش از ۲۰۰ شهروند به پلیس فتا از روز پنجشنبه گذشته (۱۸ بهمن) و اعلام شکایت مبنی بر اینکه از حساب های آنان به صورت غیرمجاز برداشت شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

 

وی افزود: در تحقیقات بعمل آمده مشخص شد اعضای یک باند سه نفره با راه اندازی یک مغازه میوه فروشی و چند مغازه دیگر، با استفاده از دستگاه اسکیمر پس از کپی مشخصات کارت مالباختگان و یادداشت رمز بانکی، به وسیله دستگاه POS  اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی آن ها می کردند.

 

رئیس پلیس استان کرمانشاه بیان داشت: با بررسی های بیشتر از سوی کارشناسان پلیس فتا اعضای این باند شناسایی و مشخص شد از عصر پنجشنبه (۱۸ بهمن) تا شنبه (۲۰ بهمن) بیش از ۱۰ میلیارد تومان از حساب مالباختگان خارج کرده اند.

 

وی یادآوری کرد: با توجه به حساسیت موضوع و پس از هماهنگی با مراجع قضائی و بانک مرکزی، حساب های بانکی متهمان مسدود و با انجام کارهای اطلاعاتی هر سه عضو باند که در استان های مختلف مخفی شده بودند، ظرف مدت ۲۴ ساعت دستگیر شدند.

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: متهمان در بازجویی های ابتدایی عنوان کردند که از حدود یک سال قبل اقدام به کپی کردن کارت بانکی شهروندان کرده و با تصور تعطیل بودن ادارت و سازمان ها و همچنین مراکز پلیس، نیت خود را در تعطیلات اخیر عملیاتی کردند.

 

وی یادآور شد: طبق اظهارات سه متهم دستگیر شده، آن ها پس از انجام کلاهبرداری قصد خروج از کشور را داشته اند که قبل از هر اقدامی با هوشیاری و اقدام به موقع پلیس دستگیر شدند.

 

سردار امان اللهی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، بیش از ۴۰ دستگاه کارتخوان و ۳۰۰۰ عدد کارت بانکی فعال به همراه دو دستگاه اسکمیر (کپی کننده کارت) کشف شد.

 

وی افزود: تحقیقات بیشتر در این خصوص به منظور کسب اطلاعات بیشتر و دستگیری سایر عوامل احتمالی مرتبط با اعضای این باند همچنان ادامه دارد.

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان از شهروندان خواست چنانچه برای خرید در فروشگاه‌ها مجبور به ارائه کارت بانکی به جای پول نقد شدند، رمز کارت را در اختیار فروشنده قرار نداده و خود اقدام به وارد کردن رمز کارت بانکی کنند.

 

 

  • 19
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.5 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید