۱۰:۴۷ - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۸۵۷۸
جرم و جنایت

فروش خانه‌های مردم با سند جعلی

 اعضای یک باند که با جعل سند، خانه‌های خالی مردم را می‌فروختند به ۹۰ میلیارد تومان کلاهبرداری اعتراف کردند.

چند روز قبل دو مرد به یکی از ادارات ثبت شمیرانات مراجعه کرده و با ارائه یک سند ملکی درخواست ثبت سند یک خانه را به نام خریدار ملک داشتند. زمانی که مسئولان اداره ثبت به بررسی سند مورد نظر پرداختند، متوجه شدند که سند ارائه شده جعلی است بنابراین بلافاصله با هماهنگی مسئولان حراست اداره ثبت، هر ۲ نفر تحت عنوان جاعل اسناد ملکی دستگیر و با هماهنگی از سوی کلانتری ۱۲۲ دربند به کلانتری منتقل شدند.

 

سرهنگ کارآگاه، «قاسم دستخال» رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران، در تشریح جزئیات این پرونده گفت: متهمان در بازجویی‌ها اظهار داشتند با همدستی ۴ نفر از دوستانشان ضمن جعل اسناد ملکی، اقدام به فروش املاک دیگران می‌کنند و در این مرحله نیز قصد داشتند یک ملک مسکونی واقع در الهیه را به نام یکی از دوستانشان بزنند که دستگیر شده‌اند. با توجه به حساسیت پرونده و احتمال وجود اسناد جعلی املاک با ارزش، پرونده پس از تکمیل در کلانتری به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد تا در این خصوص کارآگاهان تحقیقات خود را آغاز کنند.

 

بدین ترتیب در جریان تحقیقات هر ۲ متهم ضمن اعتراف به جرم خود با همدستی ۴ جاعل و کلاهبردار دیگر اقرار کردند. با اعتراف متهمان، هماهنگی برای دستگیری سایر همدستان آنها، آغاز و با توجه به اقدامات صورت گرفته در همان روز ۴ عضو دیگر این باند، در محله الهیه تهران در مخفیگاهشان شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند. در این عملیات از مخفیگاه متهمان ۹۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان چک ناشی از فروش اسناد ملکی جعلی، ۱۰۰ میلیون تومان وجه نقد و یک جلد سند ملکی جعلی کشف که به همراه متهمان به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

 

این مقام انتظامی، افزود: متهمان در تحقیقات اعتراف کردند که با بررسی‌های خود در محدوده‌های شمال تهران، املاکی را که مالک آنها خارج از کشور بوده یا فوت کرده‌اند شناسایی و هر بار یکی از آنها با خانواده‌اش در این ملک بدون صاحب سکونت می‌کرد و پس از گذشت چند ماه، با جعل اسناد ملکی و همچنین جعل اسناد دولتی از قبیل مدارک شهرداری و... اقدام به فروش این ملک‌ها به خریداران و متقاضیان می‌کردند.

 

همچنین با پیگیری‌های انجام شده یکی از شاکیان پرونده شناسایی شد که پس از حضور در پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: برای مدتی طولانی در خارج از کشور بودم و در این مدت مجبور شدم خانه‌ام را که در محدوده الهیه است، بدون مستخدم و نگهبان رها کنم، اما زمانی که بازگشتم در کمال ناباوری متوجه شدم خانه‌ام از سوی افرادی دیگر اشغال شده و زمانی که به آنها اعتراض کردم به من اسناد ملکی خرید خانه را نشان داده و اظهار کردند که این ملک را از سوی مالک اصلی آن خریداری کرده و اسناد آن نیز موجود است. رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت در پایان با اشاره به اینکه تمامی مراحل این عملیات طی ۱۲ ساعت انجام شده، گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

 

iran-newspap​er.‎​com
  • 16
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.6 stars from 22 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید