۱۰:۴۳ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۳۵۱۶
جرم و جنایت

سرقت ۵ میلیاردی از خانه‌های مردم

دستگیری سارقان منازل,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

۴ سارق حرفه‌ای که در ساعت‌های اولیه شب به خانه‌های خالی مردم دستبرد می‌زدند در عملیات پلیس پایتخت دستگیر شدند. از چند هفته قبل با توجه به‌وقوع سرقت‌های متعدد در محدوده‌های باغ فیض، آریاشهر، پونک و افزایش شکایت‌ها، پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ فرستاده شد و تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی سارق یا سارقان وارد ماجرا شده و تحقیقات خود را آغاز کردند. سرهنگ معظمی گودرزی رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: با آغاز تحقیقات، تعدادی از مالباختگان پرونده به پلیس آگاهی پایتخت دعوت شدند و اعلام داشتند در زمانی که خانه نبوده‌اند، سارق یا سارقان با تخریب توپی درهای ورودی به خانه وارد شده و اموال با ارزشی از قبیل پول و طلاها را به سرقت برده‌اند. 

 

با توجه به اظهارات مالباختگان و بررسی‌های انجام شده از محل‌های سرقت، سرنخ‌هایی از حضور ۴ سارق به دست آمد و چهره یکی از آنها به‌نام «رامین»، شناسایی شد.  در ادامه کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه رامین را در محدوده شهر پرند شناسایی کنند که پس از هماهنگی‌های انجام شده از سوی مرجع قضایی تیمی از کارآگاهان به محل اعزام و این متهم را در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۸ در مخفیگاهش، دستگیرکردند که در ادامه با انجام اقدامات پلیسی سایر اعضای باند نیز دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

 

این در حالی بود که در بازرسی از مخفیگاه سارقین مقداری از اموال مسروقه طلاها، سکه و خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگی که با آن به سرقت می‌رفتند کشف و ضبط شد. این مقام انتظامی، اشاره کرد: در تحقیقات انجام شده از ۴ متهم آنها به جرم خود مبنی بر سرقت از ۳۰ خانه در محدوده‌های شمالغرب تهران به شیوه تخریب توپی درهای ورودی اعتراف کردند که در مجموع ارزش اموال مسروقه به ۵ میلیارد تومان می‌رسید. 

 

متهمین با تشریح نحوه سرقت‌های خود اظهار داشتند که در ساعات ۷ تا ۹ شب به این خانه‌ها دستبرد می‌زده‌اند و اموال را به دو نفر مالخر می‌فروخته‌اند. در ادامه تحقیقات سارقین دو نفر مالخر را به‌عنوان خریدار اموال مسروقه معرفی کردند که کارآگاهان طی نیابتی به شهرستان کوهدشت مراجعه و هردو مالخر را در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهایشان دستگیر و حدود یک کیلو طلا نیز از آنها کشف کردند.سرهنگ کارآگاه، محسن معظمی گودرزی، در پایان خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهمان به جرایم خود و همچنین شناسایی ۳۰ نفر از مالباختگان و احتمال کشف سرقت‌های بیشتر از سوی این ۴ سارق، بنابر هماهنگی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ هر شش متهم در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

 

 

iran-ne​wspaper.‎​com
  • 20
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید