۱۱:۰۱ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۷۱۵۶
جرم و جنایت

سرقت از خانه ویلایی برای آزادی برادر

عاملان پرونده سرقت از خانه,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

به‌ گزارش ایران، شنبه ۲۶ مرداد مرد میانسالی در تماس با پلیس از سرقت خانه‌اش خبر داد و گفت: من تاجر هستم و امشب به‌همراه خانواده‌ام به میهمانی رفته بودیم. لحظاتی قبل به خانه برگشتیم اما زمانی که خواستم با کلید در را باز کنم متوجه شدم قفل ورودی شکسته است. وارد خانه که شدم با دیدن به هم ریختگی وسایل مطمئن شدم که دزد وارد خانه‌ام شده است. ناگهان با شنیدن سر و صدا از بالکن خانه‌ام خودم را به پنجره رساندم و دیدم دو مرد جوان با وسایل سرقتی از بالکن خودشان را به خیابان رسانده و سوار یک پژو ۴۰۵ شده و فرار کردند.

به‌دنبال این تماس، بلافاصله اکیپی از مأموران وارد عمل شده و با شناسایی خودروی ۴۰۵ سارقان به تعقیب آنها پرداختند. دقایقی بعد خودرو در خیابان شناسایی شد و پلیس دو مرد جوان را دستگیر کرد.

متهمان در تحقیقات اولیه به سرقت از خانه ویلایی اعتراف کردند و مدعی شدند که این نخستین سرقتی بوده است که انجام داده‌اند. به دستور بازپرس رستمی از شعبه اول دادسرای ویژه سرقت، متهمان در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس پایتخت قرار داده شدند و بررسی‌ها در رابطه با سرقت‌های احتمالی آنها ادامه دارد.

گفت‌و‌گو با متهم اصلی

چه شد که تصمیم به سرقت گرفتید؟

من صافکار هستم و تا به حال کار خلاف انجام نداده‌ام. برادرم ۱۱ سال قبل به اتهام حمل ۱۰۰ گرم کراک بازداشت شد. دادگاه برای او حکم اعدام صادر کرد اما بعد از چند سال حکم اعدام شکست و او محکوم به حبس ابد شد. به‌خاطر رفتار خوبی که در زندان داشت و از آنجایی که سابقه کیفری هم نداشت این حکم هم چندین بار شکسته شد و درنهایت محکوم به ۱۵ سال حبس شد. بعد از مدتی هم قاضی با مرخصی چند روزه‌اش موافقت کرد. اما شرط آزادی از زندان سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی بود. من برای فراهم کردن این وثیقه خیلی تلاش کردم اما نتوانستم آن را جور کنم.

و به فکر دزدی افتادی؟

خودم این فکر به ذهنم نرسید. پسرعمه‌ام که سابقه مواد مخدر دارد و ۲۰ ماه هم در زندان بوده این پیشنهاد را داد. می‌گفت هم ‌بندی‌ها و هم سلولی‌هایش در زندان که در کار سرقت از خانه بودند وضع مالی خوبی داشتند. پسرعمه‌ام می‌گفت از سرقت یک خانه بیشتر از پول وثیقه به دست می‌آوریم. همین مسأله باعث شد که برای فراهم کردن پول وثیقه دست به سرقت بزنیم.

شگردتان برای سرقت از خانه‌ها چه بود؟

در خیابان‌های شمال شهر با دیدن خانه‌های ویلایی به سراغ شان می‌رفتیم و زنگ خانه‌ها را به صدا درمی آوردیم. سه خانه اول خالی نبود. بعضی از خانه‌ها هم راه ورود به خانه نداشت. حدود دهمین خانه بود که با تخریب قفل وارد آنجا شدیم و اموال با ارزش به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برداشتیم. خواستیم از خانه خارج شویم، که از شانس بدمان صاحب خانه برگشت. مجبور شدیم از بالکن فرار کنیم اما صاحب خانه متوجه حضور ما شد و با پلیس تماس گرفت.

  • 13
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.6 stars from 18 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید