شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
۰۹:۲۳ - ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۰۴۲۲
جرم و جنایت

ماجرای آدم ربایی زورگیران ۴۵هزار دلاری!

آدم ربایی زورگیران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
اعضای یک باند مخوف زورگیری که برای ربودن ۴۵هزار دلار از یک تاجر مشهدی، خیابانی را در منطقه سیدی مشهد بستند و دست به آدم ربایی زدند، با تلاش صد روزه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و با دستورات ویژه قضایی، در چنگ عدالت گرفتار شدند.

به گزارش خراسان، شب دهم دی سال گذشته، جوان تاجری که با یکی از کشورهای همسایه تجارت می کرد، پلاستیک حاوی ۴۵هزار دلار را زیر صندلی راننده انداخت و در حالی که یکی از دوستانش در صندلی جلوی پراید نشسته بود، به سوی منطقه سیدی مشهد حرکت کرد تا دلارها را به یکی از طرف های معامله تحویل دهد  اما این جوان هنگامی که وارد خیابان صبای غربی شد دید محل عبور او را با یک خودروی پراید دیگر مسدود کرده اند. «م» (تاجر) که نمی دانست با نقشه شوم یکی از دوستانش در تله زورگیران مخوف گرفتار شده است، با زدن بوق های ممتد از راننده پراید خواست تا مسیر حرکت را باز کند! ولی ناگهان دو نفر از پراید پیاده شدند و به همراه جوان دیگری که از سمت پیاده رو به آن ها ملحق شد، به سوی تاجر جوان و دوستش حمله کردند. زورگیران مخوف با تهدید سلاح، سرنشین جلو را به صندلی عقب بردند و راننده را نیز بین دو صندلی جلو قرار دادند. 

گزارش خراسان حاکی است، در این هنگام یکی از سارقان پشت فرمان نشست و دو نفر دیگر با تهدید به مرگ «م» و دوستش، سر آن ها را داخل خودرو خم کردند و به طرف بزرگراه صدمتری گریختند. این در حالی بود که یکی دیگر از اعضای باند مخوف زورگیران، سوار بر پرایدی که با آن خیابان را بسته بودند، پشت سر همدستانش حرکت می کرد. آن ها چند دقیقه بعد و در نزدیکی یکی از مراکز تجاری شهر، خودروها را متوقف کردند و دو جوان را پایین انداختند. زورگیران خطرناک که بین ۲۰ تا ۲۴سال داشتند، از جوان تاجر و دوستش خواستند در لاین کندروی بزرگراه دراز بکشند و حرکت نکنند! سپس زورگیران مخوف در حالی سوار بر دو پراید از محل گریختند که شانه تاجر جوان بر اثر اصابت با لاستیک خودرو  هنگام حرکت زخمی شد. 

بنابر این گزارش، با فرار زورگیران، دو جوان مذکور که هنوز حیران و بهت زده بودند، با ترس و لرز بلند شدند و در تاریکی شب ماجرا را به ماموران کلانتری مصلای مشهد اطلاع دادند. 

در پی ارسال این گزارش به سلسله مراتب فرماندهی، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، رئیس پلیس خراسان رضوی وارد عمل شد و با ابلاغ دستورات ویژه ای به نیروهای تخصصی پلیس آگاهی، از آنان خواست برای احساس امنیت مردم، این گونه پرونده ها را به طور ویژه پیگیری کنند. به دنبال تدابیر ابلاغی سردار محمدکاظم تقوی، بلافاصله ماجرای باند زورگیران ۴۵هزار دلاری، در جلسات کارشناسی جرم با حضور سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) مورد بررسی های تخصصی و تجزیه و تحلیل های علمی قرار گرفت. 

گزارش خراسان حاکی است، در ادامه، گروه ورزیده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت های مسلحانه، با هدایت و راهنمایی های سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) تلاش گسترده ای را برای شناسایی زورگیران با استفاده از امکانات تخصصی و تجربیات انتظامی آغاز کردند. 

کارآگاهان در اولین مرحله عملیات به ردیابی شماره انتظامی خودرویی پرداختند که جوان تاجر در اختیار پلیس قرار داد اما این شماره پلاک مربوط به یک دستگاه خودروی آردی بود که در محل زورگیری تردد نداشت، بنابراین ادامه عملیات با شیوه های فنی وارد مرحله جدیدی شد. چند روز بعد، خودروی شاکی بدون صاحب در منطقه سپاد مشهد در حالی کشف شد که برخی از قطعات و لوازم آن سرقت شده بود و اثری هم از دلارها نبود!

کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت مسلحانه که به طور شبانه روزی و در قالب چند گروه عملیاتی رسیدگی به این پرونده را ادامه می دادند، در نهایت با بررسی های غیرمحسوس و شگردهای پلیسی، به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد جوان ۲۴ساله ای به نام «محمد» اطلاعات کاملی از محل رفت و آمد تاجر جوان داشته است. به همین دلیل، وی با هماهنگی قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) دستگیر و مشخص شد که یکی از بستگان شاکی اطلاعات دلاری را در اختیار او قرار داده است و با هم نقشه زورگیری وحشتناک را طرح کرده اند. 

بنابر گزارش اختصاصی خراسان، کارآگاهان در ادامه این عملیات، موفق شدند دیگر عوامل این باند مخوف را نیز شناسایی کنند و سپس در حالی که قاضی جعفری (شعبه ۴۰۷دادسرای عمومی و انقلاب) رسیدگی قضایی به این پرونده را به عهده گرفته بود، با کسب مجوزهای قانونی و دستورات ویژه قضایی، مخفیگاه آنان را در مناطق مهرآباد، قاسم آباد، خواجه ربیع، سپاد و اطراف میدان امام حسین(ع) به محاصره در آوردند و در پنج عملیات جداگانه، همه اعضای باند را به دام انداختند. همچنین کارآگاهان خودروی پراید متهمان و دو دستگاه خودروی حاصل از فروش دلارهای سرقتی را نیز در حالی توقیف کردند که تعقیب متهمان در عملیات غیرمحسوس تا جزیره کیش نیز پیش رفت. 

گزارش خراسان حاکی است، بررسی های تخصصی کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی درباره  زوایای پنهان این پرونده زورگیری و آدم ربایی در حالی ادامه دارد که شاکی مدعی است زورگیران مخوف علاوه بر سلاح سرد، چیزی شبیه کلت کمری را نیز هنگام ارتکاب جرم در دست داشتند و ...

شایان ذکر است، دستگیری اعضای این باند که با تاکیدات خاص فرمانده انتظامی خراسان رضوی و دستورات ویژه قضایی به سرانجام رسید، هشدار جدی به مجرمانی است که هنوز سودای ارتکاب جرم را در سر می پرورانند و نمی دانند که دیگر مشهد برای این گونه جرایم ناامن شده است. 

آدم ربایی زورگیران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

  • 10
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بنجامین فرانکلین بنجامین فرانکلین سیاستمدار تاثیرگذار آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶

محل تولد: بوستون، ماساچوست، آمریکای بریتانیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: نویسنده، مخترع، دیپلمات، سیاستمدار و دولتمرد

حزب سیاسی: مستقل

درگذشت: ۱۷ آوریل ۱۷۹۰

ادامه
هانتر لابرادا هانتر لابرادا، بدنساز حرفه ای آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۷ مه ۱۹۹۲

محل تولد: تگزاس

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: ورزشکار بدنساز

قد: ۱۷۵

وزن: ۱۱۱ کیلوگرم

ادامه
باریش کیلیچ بیوگرافی باریش کیلیچ بازیگر جذاب ترکی (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۱ فوریه ۱۹۷۸

محل تولد: آرگووان مالاتیای ترکیه

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۲۲۰۴ میلادی

تحصیلات: لیسانس رشته اقتصاد از دانشگاه استانبول و مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان از دانشگاه یدی تپه

ادامه
ابوسعید سجزی ابوسعید سجزی دانشمند و ستاره شناس اصیل ایرانی

تاریخ تولد: ۳۴۰ هجری قمری

محل تولد: سیستان

محل زندگی: شیراز 

زمینه فعالیت: دانشمند در زمینه ستاره شناسی و ریاضی

دین: اسلام

آثار: حدود ۳۸ کتاب و رساله که حدود ۲۰ کتاب آن در مساهل ریاضی و بقیه درباره احکام نجوم

ادامه
محمدامین حزباوی بیوگرافی محمدامین حزباوی ستاره نوظهور فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۲

محل تولد: اهواز

حرفه: فوتبالیست

پست: دفاع وسط

باشگاه کنونی: السد قطر

قد: ۱ متر ۸۴ سانتی متر

ادامه
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
غلامرضا نیکخواه غلامرضا نیکخواه بازیگر پیشکسوت ایرانی

تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۲۷

محل تولد: بوشهر، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: ۱۳۴۵، تئاتر مدرسه

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی و لیسانس رشته کارگردانی 

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
ویژه سرپوش