پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۰۹:۲۳ - ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۰۴۲۲
جرم و جنایت

ماجرای آدم ربایی زورگیران ۴۵هزار دلاری!

آدم ربایی زورگیران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
اعضای یک باند مخوف زورگیری که برای ربودن ۴۵هزار دلار از یک تاجر مشهدی، خیابانی را در منطقه سیدی مشهد بستند و دست به آدم ربایی زدند، با تلاش صد روزه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و با دستورات ویژه قضایی، در چنگ عدالت گرفتار شدند.

به گزارش خراسان، شب دهم دی سال گذشته، جوان تاجری که با یکی از کشورهای همسایه تجارت می کرد، پلاستیک حاوی ۴۵هزار دلار را زیر صندلی راننده انداخت و در حالی که یکی از دوستانش در صندلی جلوی پراید نشسته بود، به سوی منطقه سیدی مشهد حرکت کرد تا دلارها را به یکی از طرف های معامله تحویل دهد  اما این جوان هنگامی که وارد خیابان صبای غربی شد دید محل عبور او را با یک خودروی پراید دیگر مسدود کرده اند. «م» (تاجر) که نمی دانست با نقشه شوم یکی از دوستانش در تله زورگیران مخوف گرفتار شده است، با زدن بوق های ممتد از راننده پراید خواست تا مسیر حرکت را باز کند! ولی ناگهان دو نفر از پراید پیاده شدند و به همراه جوان دیگری که از سمت پیاده رو به آن ها ملحق شد، به سوی تاجر جوان و دوستش حمله کردند. زورگیران مخوف با تهدید سلاح، سرنشین جلو را به صندلی عقب بردند و راننده را نیز بین دو صندلی جلو قرار دادند. 

گزارش خراسان حاکی است، در این هنگام یکی از سارقان پشت فرمان نشست و دو نفر دیگر با تهدید به مرگ «م» و دوستش، سر آن ها را داخل خودرو خم کردند و به طرف بزرگراه صدمتری گریختند. این در حالی بود که یکی دیگر از اعضای باند مخوف زورگیران، سوار بر پرایدی که با آن خیابان را بسته بودند، پشت سر همدستانش حرکت می کرد. آن ها چند دقیقه بعد و در نزدیکی یکی از مراکز تجاری شهر، خودروها را متوقف کردند و دو جوان را پایین انداختند. زورگیران خطرناک که بین ۲۰ تا ۲۴سال داشتند، از جوان تاجر و دوستش خواستند در لاین کندروی بزرگراه دراز بکشند و حرکت نکنند! سپس زورگیران مخوف در حالی سوار بر دو پراید از محل گریختند که شانه تاجر جوان بر اثر اصابت با لاستیک خودرو  هنگام حرکت زخمی شد. 

بنابر این گزارش، با فرار زورگیران، دو جوان مذکور که هنوز حیران و بهت زده بودند، با ترس و لرز بلند شدند و در تاریکی شب ماجرا را به ماموران کلانتری مصلای مشهد اطلاع دادند. 

در پی ارسال این گزارش به سلسله مراتب فرماندهی، با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، رئیس پلیس خراسان رضوی وارد عمل شد و با ابلاغ دستورات ویژه ای به نیروهای تخصصی پلیس آگاهی، از آنان خواست برای احساس امنیت مردم، این گونه پرونده ها را به طور ویژه پیگیری کنند. به دنبال تدابیر ابلاغی سردار محمدکاظم تقوی، بلافاصله ماجرای باند زورگیران ۴۵هزار دلاری، در جلسات کارشناسی جرم با حضور سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) مورد بررسی های تخصصی و تجزیه و تحلیل های علمی قرار گرفت. 

گزارش خراسان حاکی است، در ادامه، گروه ورزیده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت های مسلحانه، با هدایت و راهنمایی های سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) تلاش گسترده ای را برای شناسایی زورگیران با استفاده از امکانات تخصصی و تجربیات انتظامی آغاز کردند. 

کارآگاهان در اولین مرحله عملیات به ردیابی شماره انتظامی خودرویی پرداختند که جوان تاجر در اختیار پلیس قرار داد اما این شماره پلاک مربوط به یک دستگاه خودروی آردی بود که در محل زورگیری تردد نداشت، بنابراین ادامه عملیات با شیوه های فنی وارد مرحله جدیدی شد. چند روز بعد، خودروی شاکی بدون صاحب در منطقه سپاد مشهد در حالی کشف شد که برخی از قطعات و لوازم آن سرقت شده بود و اثری هم از دلارها نبود!

کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت مسلحانه که به طور شبانه روزی و در قالب چند گروه عملیاتی رسیدگی به این پرونده را ادامه می دادند، در نهایت با بررسی های غیرمحسوس و شگردهای پلیسی، به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد جوان ۲۴ساله ای به نام «محمد» اطلاعات کاملی از محل رفت و آمد تاجر جوان داشته است. به همین دلیل، وی با هماهنگی قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) دستگیر و مشخص شد که یکی از بستگان شاکی اطلاعات دلاری را در اختیار او قرار داده است و با هم نقشه زورگیری وحشتناک را طرح کرده اند. 

بنابر گزارش اختصاصی خراسان، کارآگاهان در ادامه این عملیات، موفق شدند دیگر عوامل این باند مخوف را نیز شناسایی کنند و سپس در حالی که قاضی جعفری (شعبه ۴۰۷دادسرای عمومی و انقلاب) رسیدگی قضایی به این پرونده را به عهده گرفته بود، با کسب مجوزهای قانونی و دستورات ویژه قضایی، مخفیگاه آنان را در مناطق مهرآباد، قاسم آباد، خواجه ربیع، سپاد و اطراف میدان امام حسین(ع) به محاصره در آوردند و در پنج عملیات جداگانه، همه اعضای باند را به دام انداختند. همچنین کارآگاهان خودروی پراید متهمان و دو دستگاه خودروی حاصل از فروش دلارهای سرقتی را نیز در حالی توقیف کردند که تعقیب متهمان در عملیات غیرمحسوس تا جزیره کیش نیز پیش رفت. 

گزارش خراسان حاکی است، بررسی های تخصصی کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی درباره  زوایای پنهان این پرونده زورگیری و آدم ربایی در حالی ادامه دارد که شاکی مدعی است زورگیران مخوف علاوه بر سلاح سرد، چیزی شبیه کلت کمری را نیز هنگام ارتکاب جرم در دست داشتند و ...

شایان ذکر است، دستگیری اعضای این باند که با تاکیدات خاص فرمانده انتظامی خراسان رضوی و دستورات ویژه قضایی به سرانجام رسید، هشدار جدی به مجرمانی است که هنوز سودای ارتکاب جرم را در سر می پرورانند و نمی دانند که دیگر مشهد برای این گونه جرایم ناامن شده است. 

آدم ربایی زورگیران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

  • 10
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش