چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
۱۵:۳۹ - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۲۱۱۸
جرم و جنایت

پرداخت بدهی با چک‌های سرقتی

چک سرقتی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
زنی که برای پرداخت بدهی از چک‌های سرقتی استفاده می‌کرد، بعد از دستگیری، سارق حرفه‌ای را به پلیس معرفی کرد.

به گزارش شرق، سرهنگ کارآگاه سیدعلی شریفی، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در اواخر آذر سال گذشته یک فقره پرونده با موضوع سرقت داخل خودرو به دادخواهی مرد جوانی از شعبه پنجم دادسرای ناحیه یک تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود که شاکی خودروی پژوپارس خود را مقابل در منزلش پارک کرده و پس از گذشت چندساعت به خودرواش مراجعه می‌کند و متوجه می‌شود با تخریب قفل صندوق عقب خودرو، کیف دستی‌اش حاوی مدارک و دو فقره دسته‌چک سرقت شده است. این مقام انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان برای آغاز تحقیقات پلیسی، راهی محل وقوع جرم شدند، ولی با انجام تحقیقات میدانی، سرنخی از سارق یا سارقان به دست نیامد. سرهنگ شریفی در ادامه بیان کرد: کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی متوجه شدند شخصی به نام رامین قصد وصول یک فقره چک از چک‌های سرقتی را داشته، ولی به دلیل نبود موجودی چک را برگشت زده است که بلافاصله وی به پلیس آگاهی دعوت شد.

رئیس پایگاه یکم ابراز کرد: رامین در تحقیقات صورت‌گرفته اظهار کرد، من در حرفه ساخت‌وساز مسکن فعالیت دارم و از ماجرای سرقت چک اطلاعی ندارم و چک را بابت طلبم از زنی به نام مهناز گرفته‌ام. این مقام انتظامی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان در یک عملیات پلیسی موفق شدند مهناز را در شمال شهر تهران در مخفیگاهش دستگیر کنند. وی نیز ادعا کرد از سرقت بی‌اطلاع هستم و چک‌ها را از فردی به نام احمد به مبلغ پنج میلیون ریال از سایت دیوار خریده و بابت بدهی به طلبکارها داده‌ام. این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی فهمیدند احمد یکی از سارقان حرفه‌ای در زمینه سرقت داخل خودرو است که با جمع‌بندی اطلاعات به‌دست‌آمده دستور دستگیری وی از سوی دادیار پرونده صادر شد.

رئیس پایگاه یکم با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی، مخفیگاه احمد در محدوده خانی‌آباد شناسایی شد، اضافه کرد: کارآگاهان موفق شدند در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر کنند و او در همان لحظه به سرقت داخل خودرو اعتراف کرد. سرهنگ شریفی در پایان گفت: با توجه به دستگیری سارق و سایر مرتبطان پرونده، متهمان با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند. 

  • 16
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش