چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
۰۹:۲۱ - ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۰۰۷۸
جرم و جنایت

اجیر کردن یک زن برای اخاذی از جوان ثروتمند

دو برادر که برای باجگیری از همشهری شان زنی را اجیر و او را وارد زندگی مرد جوان کرده بودند، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

به گزارش شرق، یک سال پیش مردی به پلیس مراجعه کرد و ادعا کرد از سوی دو برادر و یک زن از او باجگیری شده است. این مرد گفت:مدتی قبل زنی جوان به مغازه ام آمد و پس از کمی صحبت، به من ابراز علاقه کرد و گفت خیلی از من خوشش آمده است. او شماره تماس من را خواست و بعد که کمی با هم صحبت کردیم، من را به خانه اش دعوت کرد تا از نزدیک یکدیگر را ببینیم. من با اینکه همسر و فرزند داشتم، فریب آن زن را خوردم و دعوتش را قبول کردم. روز حادثه همسر و فرزندم را به میهمانی بردم و خودم به منزل آن زن رفتم. وقتی وارد خانه شدم، او برایم چای آورد. هنوز دقایقی از حضورم در آن خانه نگذشته بود که مردی درشت اندام وارد شد و خودش را شوهر آن زن معرفی کرد. او به سمت من حمله کرد و از من پرسید در کنار همسر او چه می کنم، من خیلی ترسیده بودم. همان موقع بود که فهمیدم در دام افتاده ام. با آن مرد درگیر شدم و گفتم من با همسر او کاری نداشتم و این زن که خود را لیدا معرفی می کند ، من را به خانه اش دعوت کرده است. 

وقتی دعوای ما بالا گرفت، دو مرد از اتاق خارج شدند و آنجا بود که فهمیدم این یک نقشه قبلی بوده است؛ چون آن دو مرد دو برادر بودند که من آنها را می شناختم. دو برادر همشهری من بودند و جدیدا به تهران آمده بودند. آنها در تره بار مشغول بودند و من چندین بار آنها را دیده بودم.

شاکی خاطر نشان کرد :تازه آن موقع بود که فهمیدم چون این دو برادر از شرایط مالی من باخبر هستند، چنین نقشه ای را طراحی کرده اند. آنها گفتند یا با پلیس تماس می گیرند و مسئله را به همسرم هم می گویند یا باید ۵۰۰ میلیون تومان بدهم. من قبول نکردم که پول بدهم. وقتی دیدم آنها در تماس با همسرم جدی هستند، تسلیم شدم. ابتدا ۲۰ میلیون تومان از کارتم به آنها دادم و بعد چک ۸۰ میلیون تومانی دادم؛ ولی راضی نشدند و گفتند باید باز هم پول بدهم و از من یک قطعه چک ۲۵۰ میلیون تومانی هم گرفتند.

با شکایت این مرد و از طریق خطوط ارتباطی که لیدا با مرد شاکی داشت و ردیابی های انجام گرفته، مأموران خیلی زود موفق شدند لیدا را شناسایی و بازداشت کنند. لیدا در اعترافاتش گفت:من زن فقیری بودم و از راه های خلاف زندگی ام را می گذراندم. دو برادر هم وقتی به من پیشنهاد پول خوب دادند، قبول کردم که همکاری کنم. من اصلا شاکی را نمی شناختم. آدرس مغازه مرد ثروتمند را آنها به من دادند و بعد من هم او را سمت خودم کشاندم.

با کمک لیدا دو برادر دستگیر شدند. آنها نیز به جرم خود اعتراف کردند و گفتند:ما در شهرستان زندگی می کردیم. وقتی به تهران آمدیم، مرد شاکی را که از همشهریان مان بود، به طور اتفاقی در تره بار دیدیم. او ثروتمند شده بود و با ماشین گران قیمت برای خرید آمده بود. با خودمان گفتیم حالا که به پول زیاد رسیده، چرا ما از او پول نگیریم و زندگی مان را تغییر ندهیم. می دانستیم او روی آبرویش خیلی حساس است؛ به همین خاطر دست روی نقطه ضعفش گذاشتیم. بعد هم زن جوان را جلو فرستادیم و او هم در کارش موفق بود.

این در حالی بود که متهمان مدعی شدند مردی را که نقش شوهر زن جوان را بازی کرده، اصلا نمی شناختند و فقط به او مبلغی پول دادند تا این نقش را بازی کند و بعد هم دیگر از او خبر ندارند. با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست هر سه متهم برای محاکمه به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شدند. متهمان روز گذشته پای میز محاکمه رفتند. زن جوان ادعا کرد فریب دو برادر را خورده و اصلا پولی از آنها نگرفته و پول ها نزد خودشان است. دو برادر نیز مدعی شدند چک ۲۵۰ میلیونی را نقد نکرده اند و قبل از نقد کردن آن بازداشت شده اند. آنها گفتند حاضر هستند پول ها را برگردانند. قضات با پایان جلسه دادگاه برای تصمیم گیری در این زمینه وارد شور شدند.

  • 16
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش