۱۶:۳۲ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۷۹۳۵
دنیای خودرو

قیمت و مشخصات فولکس واگن گلف «GTI»

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
ماندگاری فولکس اما فعلا به شدت برای خریداران واقعی این برند گران و شاید بسیار گران تمام شده به طوری که علیرغم بهای ۲۵ تا ۳۵ هزار دلاری ۳محصول مختلف این شرکت در بازار اروپا، بهای خودرو کوچک و اسپورت این شرکت یعنی گلف به بیش از ۵۰۰ میلیون تومان رسیده و در برخی گالری‌ها می‌توان برچسب میخکوب‌کننده ۶۰۰میلیون تومانی را هم دید که واقعا برای فولکس واگن گلفGTI رقمی غیرقابل قبول است.

از بدو ورود محصولات برند فولکس‌واگن در ایران بحثی در بین کارشناسان بازار و برخی از خریداران بر سر سطح کیفیت و نیز قیمت محصولات این شرکت آلمانی درگرفته است. این بحث‌ها البته با انتشار نخستین تصاویر از نمونه‌های پلاک شده فولکس‌واگن گلف در تهران، شدت گرفته و گویا اعلام قیمت این خودرو اسپورت آلمانی که گویا در محدوده ۵۰۰تا ۶۰۰ میلیون تومان بوده انتقادات بسیاری را به همراه آورده است. بسیاری از علاقمندان به خودرو از خود می‌پرسند آیا واقعا این خودرو ارزش چنین قیمتی را دارد؟

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

به گزارش فرادید، در این گزارش سعی می‌کنیم ضمن بررسی دقیق و بخش به بخش فولکس‌واگن گلف، سطح واقعی قیمت این اتومبیل را نیز برمبنای بهای جهانی و کیفیت ساخت اینجا ارائه کنیم. طبیعتا فولکس‌واگن خودروساز بزرگی است و بخش مهمی از حافظه تاریخی مردم جهان درباره صنعت خودرو را تشکیل می‌دهد. بیتل‌های سوسکی، هاچ‌بک‌های سریع و کم خرج گلف، ون‌های غورباقه‌ای ترانسپورتر و پاسات‌های جادار و سختکوش همه و همه از مهم‌ترین نمادهای این شرکت‌ هستند.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در عین حال این برند سال‌هاست حضور مستمری در بازار ایران دارد گرچه هرگز نتوانسته به عنوان یک خودروساز تاثیرگذار، به بازیگر اصلی صنعت خودروی ایران تبدیل شود. خیز دوباره فولکس‌واگن در ایران با عرضه محصول فوق‌العاده‌ای مثل گلف و تیگوان نشان داده فولکس تلاش دارد در بازار ایران بماند.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

ماندگاری فولکس اما فعلا به شدت برای خریداران واقعی این برند گران و شاید بسیار گران تمام شده به طوری که علیرغم بهای ۲۵ تا ۳۵ هزار دلاری ۳محصول مختلف این شرکت در بازار اروپا، بهای خودرو کوچک و اسپورت این شرکت یعنی گلف به بیش از ۵۰۰ میلیون تومان رسیده و در برخی گالری‌ها می‌توان برچسب میخکوب‌کننده ۶۰۰میلیون تومانی را هم دید که واقعا برای گلف رقمی غیرقابل قبول است. این به معنای انکار گلف نیست و قطعا هاچ‌بک آلمانی محصولی بسیار برجسته به حساب می‌آید اما این برچسب قیمتی نیز ابدا با متر و معیارهای بازار همخوانی نداشته و لباسی است گشاد که به تن گلف GTIزار می‌زند.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

معرفی فولکس‌واگن گلف GTI

درباره گلف حرف و حدیث بسیار است. گلف GTIبه لطف پلتفرم پیشرفته خود یکی زا بزرگترین خودروهای این کلاس است با طول، عرض و ارتفاع ۴.۳۶، ۱.۷۹ و ۱.۴۴ تقریبا بهترین وضعیت گنجایش را در این گروه دارد. سبک خاص بدنه در عین جاذبه بالا از فضای نسبتا مناسبی برای سرنشنیان برخوردار است.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

خوشبختانه فاصله دو محور خودرو نسبت به طول خودرو با ۲.۶۳ متر، واقعا زیاد است و این موضع باعث گردیده که فضای داخلی این خودرو در نسخه های ۴ درب برای ۴ نفر بزرگسال کاملا ایده آل باشد. یک نکته جالب راجع به فولکس واگن گلف GTI برخورداری از ۳۸۰ لیتر فضای صندوق بار است که آن را در مرتبه ای بالاتر از آلفا جولیتا، سئات لئون و دی‌اس۵ قرار می‌دهد.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در داخل اتاق ما با فضایی بسیار منظم و دقیق اما کاملا معمولی طرف هستیم که تقریبا وضعیتی چندان بهتر از محصولات پژو، سیتروئن، رنو، نیسان، آلفا رومئو و تویوتا ندارد. اتفاقا از قضا طراحی داشبورد بسیار قدیمی و حتی دمده بوده و به زحمت می‌توان نمره‌ای بالاتر از ۷ را به گلف GTI داد. در ضمن، اگر نبود مونتاژ عالی فولکس، شاید نمره اتاق به شدت کمتر از این نیز بود. پانل‌ها و متریال جدیدی برای داشبورد، رو دری‌ها و کنسول پایینی در نظر گرفته شده است اما مهم‌تر از این‌ها سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدیدی است که از طریق یک نمایشگر لمسی ۸ اینچی به خوبیکار کرده و از پشتیبانی کارپلی اپل و اندروید هم برخوردار است.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

تمایز واقعی این خودرو با رقبا را در سیستم روشنایی و جلوپنجره سری GTI دید که با نواری قرمز رنگ به رقبا هشدار می دهد خطر نزدیک است! فولکس‌واگن در دماغه گلف GTI از چراغ‌های تمام ال‌ای‌دی و نیز سیستم بای زنون سود برده ضمن اینکه در بخشعقبهم از چراغ‌های ال‌ای‌دی استفاده می‌کند. مجموع ادوات جذاب بیرونی به همراه رینگ‌های ۱۸ اینچی جدید، سیستم‌های کمک‌راننده با اخطار برخورد از جلو و ترمز اضطراری خودکار همراه با سیستم شناسایی نقاط کور و هشدار ترافیک عقب هم باعث خواهد شد تا حد بالایی از ایمنی برای سرنشینان خودرو ایجاد شود.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

اما این خودروی زیبا و اصیل که به زودی و تا انتهای سال ۲۰۱۹ نسل کاملا جدید آن در اروپا و ایالات متحده آمریکا به خریداران عرضه خواهد شد، در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود به غیر از نمونه ۵درب هاچ‌بک و استیشن، گونه‌های آلترک، نسخه‌های اسپرتی جی‌تی‌آی و گلف آرو همچنین گونه سه درب کوپه هاچ بک گلف در تریم‌ها و رنگ‌های مختلف سالانه بیش از۹۰۰ هزار دستگاه در جهان فروش دارند. فروش مجموع این خودرو در اروپا در سال ۲۰۱۷ با حدود ۴۸۲ هزار دستگاه، در بهترین شکل ممکن بوده ضمن اینکه این خودرو سالانه در آمریکا و چین هم به ترتیب بیش از ۶۸ و ۱۵۰ هزار دستگاه فروش دارد.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

شاید تنها برگ برنده و نقط اتکای گلف GTI برای مانور دادن در محدوده قیمتی ۵۰۰میلیون تومانی، موتور سرحال و پرکشش مخصوصی است که با داشتن پشتوانه فنی مهندسی آئودی هم قدرت بالا و هم استهلاک پایین را با هم عاید راننده می‌کند. این موتور که یک نمونه ۲ لیتری چهار سیلندرو توربوبا ۲۳۱ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گشتاور است در کنار جعبه‌دنده‌ شش سرعته دوکلاچه DSGقادر است ظرف ۶.۵ثانیه به سرعت ۱۰۰کیلومتر در ساعت رسیده و تا بیش از ۲۵۵ کیلومتر در ساعت هم سرعت بگیرد.

 

فولکس‌واگن گلف GTI,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

این آمار گرچه در قیاس با محصولی همچون پورشه۷۱۸ باکستر چندان بالا نیست اما گلف GTI را به سریع ترین هاچ بک بازار ایران حتی برتر از ب.ام.و سری۱ هاچ‌بک بدل می‌کند. شاید همین عامل دلیل قیمت گزاف گلف باشد اما چنین قماری حتما در نهایت با سرشکستگی همراه خواهد بود. دست روی دست بسیار است و خیابان‌ها هنوز بوی پورشه، مازراتی و مرسدس بنز می‌دهد. خریداران گلف GTI به هوش باشند!

 

 

  • 14
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.4 stars from 16 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌ زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌ زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
مریم معصومی,بیوگرافی مریم معصومی,عکس های مریم معصومی بیوگرافی مریم معصومی + عکس‌های جدید و مصاحبه جذاب او

نام کامل: مریم معصومی

تاریخ تولد:۲۴ اسفندماه ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی

پیشه: بازیگر

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر، تلویزیون

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید