۰۸:۰۷ - ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۵۱۹۹
دنیای خودرو

فولکس‌ واگن ID.3 رونمایی شد

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
هاچ‌بک برقی فولکس‌واگن ID.3 مجهز به پلتفرم MEB، دارای شعاع حرکتی ۵۵۰ کیلومتر و با قیمت حدود ۳۳ هزار دلار در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی شد.

فولکس‌واگن ID.3 برقی، مهم‌ترین مدل این برند خودروسازی از زمان گلف تاکنون، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی شد که شعاع حرکتی ۵۵۰ کیلومتر ارائه می‌دهد و کمتر از ۳۰٬۰۰۰ یورو (حدود ۳۳ هزار دلار) قیمت دارد.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 خودروی الکتریکی فولکس‌واگن در ابتدا به‌عنوان مدل مفهومی در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ رونمایی شد و این هاچ‌بک اولین مدل ID خواهد بود که تابستان سال آینده و اندکی پس از نسخه‌ی تولیدی شاسی‌بلند ID Crozz راهی جاده می‌شود. اعضای دیگر خانواده‌ی برقی ID که از قبل به‌صورت خودروی مفهومی نمایش داده شده‌اند، عبارت‌اند از Buzz ،Vizzion و Roomzz که همگی به هدف گروه فولکس‌واگن برای فروش سه میلیون دستگاه تا سال ۲۰۲۵ کمک می‌کنند.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

فولکس‌واگن این مدل را به‌عنوان «خودرویی برقی برای همه» توصیف می‌کند و با توجه به نام و توضیحات آن، اهمیت ID.3 برای خودروساز آلمانی مشخص می‌شود. فولکس‌واگن می‌گوید که عدد ۳ در نام خودروی برقی ID.3 نشان‌دهنده‌ی سومین فصل برای این برند پس از مدل‌های بیتل و گلف است؛ که هر دو به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان خودروهای موفق فولکس‌واگن در نظر گرفته می‌شوند.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

ID.‎3 اولین خودرویی است که از پلتفرم جدید MEB سازنده استفاده می‌کند؛ این پلتفرم صرفاً برای خودروهای برقی ساخته شده است و تمام مدل‌های ID را پشتیبانی می‌کند و مورد استفاده سایر برندهای گروه فولکس‌واگن نیز قرار می‌گیرد. فولکس‌واگن همچنین مجوز استفاده از این پلتفرم را به سایر شرکت‌ها، از جمله فورد به‌عنوان مهم‌ترین رقیب بزرگ خود صادر کرده است؛ اقدامی که برای کمک به جبران هزینه‌های کلان در تولید و پایین‌آمدن قیمت‌ انجام می‌شود.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

یکی از مزایای اصلی پلتفرم برقی MEB، فضای داخل کابین خودرو است. در حالی که ID.3 فقط ۳ میلی‌متر طولانی‌تر، ۱۰ میلی‌متر پهن‌تر و ۶۰ میلی‌متر بلندتر از نسل فعلی فولکس‌واگن گلف است؛ فاصله‌ی محوری آن ۱۴۵ میلی‌متر بلندتر بوده و به ۲،۷۶۵ میلی‌متر می‌رسد که فقط ۲۱ میلی‌متر از مدل پاسات کمتر است. فضای صندوق عقب ۳۸۰ لیتر است که با گلف برابری می‌کند.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

کلاوس بیشهوف، سرپرست طراحی فولکس‌واگن در این زمینه اظهار داشت:خودروی الکتریکی ID.3 به دلیل قرارگرفتن باتری زیر کف ابعاد مناسبی دارد. با قرارگیری محور محرک در عقب، می‌توانیم فاصله محوری زیاد و دماغه‌ی کوتاه داشته باشیم. ما طراحی را مشابه مدل مفهومی نگه داشته‌ایم.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در قسمت عقب، یک اسپویلر بزرگ وجود دارد که برای بهره‌وری آیرودینامیکی مورد نیاز است. سقف مشکی و بخش عقب ساخته‌شده از پلاستیک براق مشکی که در این تصاویر دیده می‌شود، بین تمامی نسخه‌های ID.3 استاندارد خواهد بود.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

فولکس‌واگن ادعا می‌کند که سیستم محرک عقب ID.3 دارای عملکرد فوق‌العاده خواهد بود. فولکس‌واگن ID.3 با سه باتری و دو قدرت خروجی ارائه می‌شود؛ باتری ۴۵ کیلووات ساعت با شعاع حرکتی ۳۳۰ کیلومتر و ۱۵۰ اسب‌بخار در دسترس قرار می‌گیرد در حالی که باتری‌های ۵۸ و ۷۷ کیلووات ساعت هر دو با ۲۰۱ اسب‌بخار قدرت و شعاع حرکتی ۴۲۰ و ۵۵۰ کیلومتر ارائه می‌شوند.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

مشخصات کامل هنوز اعلام نشده است اما تمام مدل‌های گشتاور ۳۱۰ نیوتن‌متر تحویل می‌دهند؛ در حالی که تیپ پایه و میانه ​ID.3 ​دارای بیشینه سرعت ۱۶۰ کیلومتربرساعت است.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

ظرفیت شارژ ۱۰۰ کیلووات در تیپ میانی ID.3 در دسترس خواهد بود و مدت زمان شارژ ۳۰ دقیقه برای ۲۵۰ کیلومتر مسافت کفایت می‌کند. باتری تیپ پایه، ۵۰ کیلوواتی بوده اما سفارش نمونه‌ی ۱۰۰ کیلوواتی ممکن است. نسخه‌ی بالارده‌ی فولکس‌واگن ID.3 قادر به شارژ تا ۱۲۵ کیلووات خواهد بود. فولکس‌واگن باتری خودروی الکتریکی را به مدت هشت سال یا ۱۶۰،۰۰۰ کیلومتر ضمانت می‌کند.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

بیشهوف گفت:ما با یک طراحی جدید، بسیار ساده و واضح، انقلابی در داخل کابین ایجاد کرده‌ایم. ما با افزایش مقدار فضای کابین و جادار و باز بودن، به ارزش آن افزوده‌ایم.

ID.‎3 از صفحه‌نمایش مرکزی ۱۰ اینچی به‌صورت استاندارد بهره می‌برد که در آن سیستم‌هایی مانند ناوبری، به‌روزرسانی بی‌سیم هم وجود دارد. صفحه‌نمایش HUD واقعیت افزوده تنها به‌صورت سفارشی ارائه می‌شود. بخش‌های کنترلی از جمله روی فرمان برقی از دکمه‌های فیزیکی لمسی استفاده می‌کنند. دکمه‌های کنترل پنجره‌های برقی و چراغ‌های فلاشر فیزیکی هستند.

فولکس‌ واگن ID 3,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

فولکس‌واگن نوید کنترل صوتی از نسل آینده را روی ID.3 به مشتریان می‌دهد؛ به‌عنوان مثال سرنشین می‌تواند بگوید «سلام ID، سردم است» و سیستم در پاسخ، دمای داخل خودرو را افزایش می‌دهد. با توجه به تمایل سازنده برای نگه‌داشتن این مدل در ساده‌ترین شکل ممکن، تیپ‌های همیشگی فولکس‌واگن برای ID.3 وجود نخواهد داشت.

ID.‎3 در ابتدا با مدل ۱st edition عرضه خواهد شد و از باتری ۵۸ کیلووات ساعت ​​بهره می‌برد. فولکس‌واگن اظهار داشت که این شرکت به هدف خود در ۳۵،۰۰۰ دستگاه ثبت سفارش در سراسر جهان رسیده است. ثبت سفارش نسخه‌های استاندارد ID.3 سال آینده آغاز می‌شود و تحویل آن‌ها در پاییز انجام خواهد شد.

مدل پایه فولکس‌واگن ID.3 در بریتانیا با قیمت حدود ۲۷،۵۰۰ پوند عرضه می‌شود و یارانه‌ی ۳،۵۰۰ پوندی توسط دولت برای آن در نظر گرفته شده است. قیمت این مدل با نسخه‌ی میانی فولکس‌واگن TDI Golf GT مجهز به پیشرانه‌ی ۱/۶ لیتری برابری می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که قیمت ۱st edition این خودرو به ۳۵ هزار پوند (حدود ۴۳ هزار) افزایش یابد.

طبق گفته‌ی خودروساز آلمانی، فولکس‌واگن ID.3 اولین مدل تولیدی کاملاً پاک و بدون آلایندگی این شرکت است. تمام مراحل ساخت با استفاده از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود یا توسط پروژه‌های معتبر آب‌وهوایی جبران خواهد شد. خودروی الکتریکی ID.3 در آلمان تولید می‌شود؛ جایی که قرار است تا سال ۲۰۲۱ به‌طور سالانه ۳۳۰،۰۰۰ دستگاه خودروی برقی تولید شود.

پرسش و پاسخ با کریستین لودرآلبرت، مدیر محصول ID.3

آیا فولکس‌واگن می‌تواند شعاع حرکتی ارائه‌شده توسط این سه باتری را افزایش یا کاهش دهد؟

کریستین لودرآلبرت گفت:من امروز به شخصه فقط ۶۰ کیلومتر شعاع حرکتی نیاز دارم. ما باید ببینیم که بازار چگونه واکنش نشان می‌دهد. پیش‌بینی می‌کنیم که این اندازه‌ی باتری، محبوب‌ترین پیشنهاد باشد.

چه زمانی مدل GTI فولکس‌واگن ID.3 را خواهیم دید؟

قطعاً در مورد این موضوع فکر می‌کنیم. نسخه‌های مختلف این مدل مثل گلف نیستند. ما در تلاش هستیم تا ID.3 را ساده نگه داریم. اما بدیهی است که به فکر نسخه‌های تقویت‌شده هم هستیم؛ به‌خصوص در مدل‌های بالاتر که در آن سیستم چهار چرخ محرک مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

چه موقع انتظار دارید تولید آن با گلف برابری کند؟

گلف هنوز درصدر فهرست خودروهای ما جای دارد. اکنون نمی‌توانم بگویم که چه موقع این برابری فرا خواهد رسید.

چه موقع فولکس‌واگن شارژ بی‌سیم را برای خودروهای برقی خود معرفی می‌کند؟

برای ID.3 فعلاً ارائه نمی‌شود، اما ما به‌دنبال زمانی کمتر از ۱۰ سال هستیم. فولکس‌واگن یک برند لوکس نیست. آماده‌سازی [شارژ بی‌سیم] در یک گاراژ امروزه بسیار گران است. به همین دلیل برندهای لوکس بیشتر از ما به‌دنبال این موضوع هستند.

  • 19
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.5 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید