سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹
۲۱:۲۹ - ۰۲ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۰۰۹۳
دنیای خودرو

جی ام سی هامر ای وی (GMC Hummer) مدل ۲۰۲۲ معرفی شد

جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ معرفی شد. پیکاپ هامر در مدل تمام الکتریکی بعد از ۱۰ سال به صنعت خودرو برگشت.

حدود ۱۰ سال از تولید آخرین هامر می گذرد، ولی اکنون این پیکاپ محبوب آمریکایی قدرتمندتر از گذشته برگشته است تا برای رقبا خط و نشان بکشد. هامر جدید نسبت به گذشته خود کاملاً متفاوت شده است؛ چراکه اکنون هامر یک پیکاپ کاملا الکتریکی تحت برند جی ام سی بوده و نمایی از آینده محصولات الکتریکی جنرال موتورز محسوب می شود. جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ نسبت به مدل های قبلی H2 و H3 خود کاملاً مدرن خواهد بود، ولی از نظر ظاهری هم چنان اصالت خود را حفظ کرده است.

طراحان در بخش جلو به جای چراغ های گرد محصولات قبلی از چراغ های باریک H شکل استفاده کرده اند که در میان آن ها یک جلوپنجره باریک چراغ دار به چشم می خورد. همچنین در نمای جلو سپر بسیار بزرگ و صفحه محافظ پایینی نیز دیده می شود که نشان می دهد با یک خودرو آفرودی مواجه ایم. در بخش نمای کنار نیز خط کمر بالا و پنجره های کوتاه در کنار خط سقف صاف با پانل های قابل جدا شدن به چشم می خورند که رانندگان می توانند با این ویژگی، رانندگی در هوای آزاد را نیز تجربه کنند. این پانل های شفاف در زمان جداسازی در صندوق بار جلو قرار خواهند گرفت.

در نمای عقب جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ نیز چراغ های عمودی ال ای دی در کنار سپر وظیفه سنگین با حلقه های بکسل D شکل دیده می شوند. برای این خودرو همانند جی ام سی سی یرا در پشتی چند منظوره ۶ حالته در نظر گرفته شده و شیشه عقب خودرو نیز برقی بوده و می توان آنرا پائین آورد. از آنجایی که این خودرو از توانایی های آفرودی بهره می برد، شرکت جنرال موتورز برای آن تایرهای ۳۵ اینچی گودیر رانگلر را به صورت استاندارد در نظر گرفته است؛ با وجود چنین تایرهایی، این پیکاپ قادر است از موانع عمودی تا ۴۵۷ میلی متر عبور کند و از عمق ۶۱۰ میلی متری آب نیز بگذرد. همچنین مشتریان میتوانند در صورت تمایل تایرهای بزرگتر ۳۷ اینچی را سفارش دهند.

جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ از کابین بسیار مدرنی بهره می برد. در کابین این پیکاپ شاهد صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی هستیم و یک نمایشگر ۱۳.۴ اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی نیز به چشم می خورد. این نمایشگر به سیستم اولترا ویژن هامر مجهز بوده که امکان دسترسی به ۱۸ دوربین مختلف از جمله دوربین‌های زیر خودرو را فراهم می کند که برای جلوگیری از برخورد با موانع بسیار کارآمد است. سیستم اطلاعات و سرگرمی این خودرو از ویجت های آفرود نیز بهره می برد که به راننده اطلاعاتی چون شرایط مسیر و عملکردهای خودرو را نشان خواهد داد. جدیدترین نسخه از سیستم رانندگی نیمه خودکار سوپر کروز نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است که در بیش از ۳۲۰ هزار کیلومتر از بزرگراه های آمریکا و کانادا شرایط رانندگی بدون دخالت دست را میسر خواهد کرد.

جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ در سری نخست فقط با قدرتمندترین نسخه خود به فروش خواهد رسید. این مدل از سه موتور الکتریکی بهره می برد که ترکیب آن ها قدرتی برابر با ۱۰۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۵۶۰ نیوتن متر را به تولید خواهند رساند. هرچند این میزان از گشتاور آنچنان هم واقعی نخواهد بود و به احتمال زیاد بیانگر گشتاور محل تماس تایرها با مسیر بوده که همواره از گشتاور واقعی موتور بیشتر است. بر اساس اعلام منابع خبری حوزه خودرو، موتورهای الکتریکی این خودرو گشتاوری حدود ۱۱۰۰ نیوتن متر به تولید می رسانند که باز هم عدد قابل توجه ای است. چنین قدرتی باعث می شود پیکاپ جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ در صورت استفاده از لانچ کنترل ظرف مدت ۳ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد.

جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

باتری های جدید جنرال موتورز معروف به اولتیوم نیروی موتورهای الکتریکی هامر جدید را تامین خواهند که البته ظرفیت آنها هنوز اعلام نشده است، اما با هر بار شارژ کامل باتری ها می توان بیش از ۵۶۰ کیلومتر مسافت را طی کرد. این باتری ها از قابلیت شارژ با شارژرهایی با حداکثر ظرفیت ۳۵۰ کیلووات بهره می برند که با ۱۰ دقیقه شارژ باتری ها می توان ۱۶۰ کیلومتر به برد خودرو اضافه کرد.

در کنار پیشرانه های قدرتمند و باتری هایی با ظرفیت بالا، این خودرو از ویژگی های دیگری چون سیستم فرمان گیری چهار چرخ با قابلیت CrabWalk یا خرچنگ نیز بهره می برد؛ چنین سیستمی در سرعت های پائین در چرخ های عقب زاویه ای همانند چرخ های جلو ایجاد می کند که باعث می شود این پیکاپ بتواند به صورت مورب حرکت کند. طبق اعلام جی ام سی، این قابلیت باعث ارتقای مانورپذیری خودرو در مسیرهای پرچالش خواهد شد. ضمن این که هامر جدید از سیستم تعلیق بادی تطبیقی با حالت خرچنگ نیز برخوردار شده که با این سیستم ارتفاع تعلیق تا ۱۵۰ میلی متر افزایش پیدا خواهد کرد.

جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

اولین سری از جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ از پاییز سال ۲۰۲۱ روانه بازار خواهد شد که از نوع Edition 1 بوده و قیمت آن از ۱۱۲ هزار و ۵۹۵ دلار شروع می شود. از این رو این پیکاپ ارزان قیمت نخواهد بود، اما مدل Edition 1 این خودرو بسیار مجهز است و به شکل استاندارد از امکاناتی چون سیستم سوپر کروز، سیستم فرمان گیری چهار چرخ با CrabWalk، پکیج آفرود با زره محافظ زیر خودرو، کمک فنرهای تطبیقی، حالت رانندگی Watts to Freedom و سقف باز شونده بهره می برد. تمام هامرهای مدل Edition 1 با رنگ بدنه سفید و تریم داخلی برنزی به فروش خواهند رسید.

جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

در پائیز سال ۲۰۲۲ نسخه ارزان تر این خودرو به نام ۳X با قیمت ۱۰۰ هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد. این مدل نیز از سه موتور الکتریکی بهره می برد، اما قدرت تولیدی آن به ۸۰۰ اسب بخار و برد حرکتی آن نیز به ۴۸۰ کیلومتر کاهش خواهد یافت. در بهار سال ۲۰۲۳ نیز مدل ۲X این پیکاپ با قیمت ۹۰ هزار دلار به بازار عرضه خواهد شد که از دو موتور با قدرت ۶۲۵ اسب بخار بهره می خواهد برد، اما برد حرکتی آن همچنان ۴۸۰ کیلومتر خواهد بود. در بهار سال ۲۰۲۴ نیز مدل پایه با قیمت ۸۰ هزار دلار روانه بازار می شود که همانند مدل ۲X دو موتوره است، اما برد حرکتی آن به ۴۰۰ کیلومتر کاهش پیدا می کند. در حال حاضر رزرو خرید جی ام سی هامر EV مدل ۲۰۲۲ با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار توسط جنرال موتورز شروع شده است.

جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
جی ام سی هامر EV مدل 2022,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

  • 17
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
ویژه سرپوش