سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
۰۹:۱۴ - ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۴۰۸۶
رخدادهای دانشگاهی پیش رو

رییس دانشگاه خبر داد

اصلاح آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران/افزایش دوبرابری اعتبار فرصت مطالعاتی

دکتر محمود نیلی احمدآبادی,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
رییس دانشگاه تهران از بازنگری و اصلاح آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی خبر داد و گفت: بازنگری در مورد ادامه خدمت اعضای هیأت علمی در وضعیت پیمانی به نحوی که تمدید قرارداد آنان در طول سنوات با کسب و احراز شرایط بدون محدودیت در ترفیع پایه و ارتقا ادامه یابد، تغییر ساختار ترفیع بر اساس مصوبه نظام یکپارچه ارزیابی عملکرد، اصلاح مقررات مربوط به انواع مأموریت‌ها، اصلاح مقررات مربوط به پایان خدمت و اصلاح آئین نامه انتخاب استاد ممتاز از مهم‌ترین این اصلاحات است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی با اشاره به اهمیت کیفی نگری در برنامه‌های آموزشی دانشگاه تهران اظهار کرد: پس از تصویب دوره‌های کهاد به عنوان مکمل برنامه‌های آموزشی که مورد استقبال قرار گرفت، طرح ایجاد رشته‌های دو گرایشی در مقطع کارشناسی در قالب یک دوره اصلی و یک دوره فرعی (مدل دو وجهی) در طول سال گذشته در شوراهای تخصصی مختلف دانشگاه، همچنین در جلسه مدیران گروه‌های آموزشی با هیأت رئیسه و شورای دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این اقدام درجهت ایجاد خلاقیت و نوآوری در ترکیب و محتوی دروس، تغییر الگو از تک رشته‌ای به بین رشته‌ای، تقویت همکاری‌های بین گروه‌های آموزشی، افزایش تعاملات دانشجویان غیر هم رشته و استفاده از ظرفیت دانشگاه تهران به عنوان جامع‌ترین دانشگاه کشور ارائه شده است. با اطمینان باید گفت اجرای این برنامه منجر به جذب و تربیت دانشجویان با استعداد تر و موفق تر خواهد شد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: از دیگر اموری که موضوع تحول و نوآوری در آموزش است موضوع افزایش تجربه عملی دانشجو، افزایش مهارت‌های نرم مانند کارآفرینی، خلاقیت، کارهای گروهی، خود مدیریتی و … می‌باشد که در جهت تحقق این امر علاوه بر اجرای رشته‌های دو گرایشی، موضوعات افزایش دوره‌های کار آموزی (کارورزی) و استفاده از روش‌های آموزش به کمک انجام پروژه و یا حل مسئله (Project or Problem Based Learning, PBL) در برنامه دانشگاه است که امیدواریم با کمک و مشارکت صاحبنظران و همکاران هیأت علمی مورد بررسی و راه‌های پیاده سازی آنها تبیین شود.

 

ارتقا کیفی دروس عمومی و پایه

به گفته رئیس دانشگاه تهران، یکی از اشکالات مزمن دانشگاه تهران ارائه دروس پایه مشابه و تخصصی عمومی توسط واحدهای مختلف دانشگاه است که لزوماً در مأموریت و تخصص آنها نبوده و برای این دروس ناچار به استخدام می‌شوند. در جهت حل این مشکل در سال‌های ۸۲-۸۴ اقداماتی صورت گرفت اما این اقدامات ادامه نیافت. به گونه‌ای که در سال ۹۷ دفتر برنامه ریزی و مدیریت دروس پایه و مشترک با هدف برنامه ریزی، ساماندهی و ارتقا کیفی ارائه دروس عمومی و پایه راه اندازی و آغاز به کارکرد که اطمینان دارد با توجه به ضعف‌های موجود در ارائه دروس عمومی، پایه و مشترک همه واحدهای دانشگاه همکاریهای لازم را با حوزه معاونت آموزشی برای ساماندهی وضع موجود به عمل خواهند آورد.

 

ضرورت توجه به آموزش‌های الکترونیکی

دکتر نیلی تاکید کرد: موضوعی که تقریباً در تمامی کنفرانس‌های بین المللی با موضوع آینده آموزش عالی و اقتصاد دانشگاه‌ها مطرح می‌شود توسعه آموزش‌ها و یادگیری الکترونیکی است. با توجه به اینکه این شیوه آموزش و یادگیری محدودیت مرز جغرافیایی ندارد می‌تواند برای دانشگاه‌ها هم مزیت باشد و هم یک تهدید به شمار آید. دانشگاه تهران با دارا بودن تجربه و زیرساخت نسبتاً مناسب می‌تواند از این ظرفیت به نحوه بهتری برای بهبود کیفیت یادگیری و آموزش بهره مند شود لذا افزایش دروس الکترونیکی به طور مستقل و یا ترکیبی به زبان فارسی و غیر فارسی و همچنین راه اندازی موک دانشگاه تهران – mooc.ut.ac.ir در سال ۱۳۹۷ دنبال شده و در سال ۱۳۹۸ به طور جدی تری پیگیری می‌شود.

 

بازنگری آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی

دکتر نیلی با اشاره به تغییر آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: این آئین نامه در طول تاریخ دچار تغییرات و تحولات بسیاری شده است. در سال ۱۳۹۱ یک آئین نامه توسط وزارت علوم در قالبی متفاوت با گذشته و یکسان برای همه دانشگاه‌ها تنظیم که به تصویب هیأت امنای دانشگاه نیز رسیده است. پس از گذشت چند سال از اجرای آئین نامه، تجربیات حاصل از اجرای آن و کثرت اصلاحات پیشنهادی در بندهای مختلف و حتی نیازهای حقوقی و قضائی، لزوم اعمال یک بازنگری اساسی در آئین نامه را ایجاب می‌نمود به همین جهت بازنگری آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی به معاونت آموزشی دانشگاه واگذار شد که این مهم با تشکیل کمیته بازنگری آئین نامه از سال ۱۳۹۶ و برگزاری جلسات متعدد انجام پذیرفت.

 

وی ادامه داد: اهم اصلاحات به عمل آمده در آئین نامه فوق شامل بازنگری در مورد ادامه خدمت اعضای هیأت علمی در وضعیت پیمانی به نحوی که تمدید قرارداد آنان در طول سنوات با کسب و احراز شرایط بدون محدودیت در ترفیع پایه و ارتقا ادامه یابد، تغییر ساختار ترفیع بر اساس مصوبه نظام یکپارچه ارزیابی عملکرد، اصلاح مقررات مربوط به انواع مأموریت‌ها، اصلاح مقررات مربوط به پایان خدمت و اصلاح آئین نامه انتخاب استاد ممتاز و استخدام غیر تمام وقت از جمله پاره وقت است.

 

رئیس دانشگاه تهران در خصوص مهم‌ترین برنامه‌های حوزه بین المللی این دانشگاه نیز افزود: توسعه و ارتقا فعالیت‌های بین الملل با توجه به برنامه سوم دانشگاه، اهمیت روابط بین دانشگاهی و تأکیدی که اکنون بیش از گذشته توسط همه مسئولان کشور ابراز می‌شود، همچنان در دستور کار دانشگاه است و مهمترین فعالیت‌ها بر روی توسعه فعالیت‌های آموزشی مانند تبادل و پذیرش دانشجو و استاد، توسعه همکاری‌های پژوهشی و امکان توسعه فعالیت‌ها در زمینه نوآوری است.

 

افزایش هزینه‌های فرصت‌های مطالعاتی در سال گذشته

نیلی تاکید کرد: در سال ۹۷ با توجه به کاهش شدید نرخ برابری ریال در برابر ارزهای معتبر دنیا، از یک طرف اهمیت اقتصادی پذیرش دانشجوی خارجی علاوه بر سایر مزیت‌ها به خوبی برای همگان عیان شد و از طرف دیگر باعث افزایش هزینه‌های دانشگاه برای اعزام دانشجو و استاد شد. در اینجا لازم است به اهمیت تدوین و ارائه برنامه‌های آموزشی به زبان غیر فارسی توسط گروه‌ها آموزشی اشاره کرد که بخت افزایش جذب دانشجوی غیر ایرانی را افزایش خواهد داد.

 

افزایش دو برابری اعتبارات فرصت مطالعاتی

وی یادآور شد: در جهت تحقق شاخص‌های برنامه ۵ ساله دانشگاه تهران و با وجود مشکلات مالی، اعتبارات پرداختی دانشگاه بابت اعزام دانشجو و استاد تا حدود دو برابر افزایش یافت و از طرف دیگر فعالیت برای جذب بورس از منابع خارجی بیشتر شد که نتایج آن در افزایش قراردادهای اراسموس با بیش از ۳۰ مورد با کشورهای مختلف اروپایی مانند اسپانیا، آلمان، اتریش، سوئد، ایتالیا، لیتوانی، لتونی، ترکیه، بلغارستان، مجارستان به خوبی نمایان است.

 

دکتر نیلی تاکید کرد: راهبرد دانشگاه تهران در خصوص توسعه همکاریهای بین دانشگاهی در قالب اتحادیه‌ها، همکاریهای دو جانبه و چند جانبه، در سطح ملی و بین المللی نتایج مثبتی را به دنبال داشته است که حضور فعال در برنامه اراسموس بخشی از نتایج آن است و در ادامه بخشی دیگر از دستاوردهای این راهبرد ارائه می‌شود.

 

رئیس دانشگاه تهران همچنین گفت: شروع ریاست دو ساله بنده به عنوان رئیس اتحادیه AUAP برای اولین بار در تاریخ دانشگاه‌های ایران، فرصت بسیار ارزشمندی را در اختیار دانشگاه جهت توسعه روابط بین دانشگاهی در میان دانشگاه‌های اتحادیه فوق فراهم می‌سازد که از این فرصت به خوبی استفاده شود. برگزاری کارگاه، مدرسه تابستانی، مسابقات دانشجویی در زمینه‌های علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری، اقدام برای افزایش تبادل استاد و دانشجو و…ازمواردی هستند که ظرفیت اتحادیه می‌تواند به تحقق آنها کمک زیادی کند. ضمن اینکه تداوم نشست‌های دانشگاه‌های ایران و روسیه، دانشگاه‌های ایران و اتحادیه اروپا، دانشگاه‌های سطح یک و دانشگاه‌های منتخب ترکیه اقداماتی برای توسعه روابط بین دانشگاهی بوده است.

 

تدوین خوشه‌های همکاری با دانشگاه‌های خارجی

به گفته وی، با توجه به عضویت دانشگاه تهران در اتحادیه دانشگاه‌های جهان (IAU) و حضور دانشگاه تهران در هیأت مدیره آن سعی شده است از این موقعیت به خوبی بهره برداری شود و از آن جمله، پذیرش مسئولیت خوشه SDG6 توسط دانشگاه تحت عنوان آب و بهداشت آن است. هدف این خوشه تدوین سند آموزش عالی در زمینه فوق در اتحادیه با همکاری دانشگاه‌های منتخب و علاقه مند در دیگر نقاط جهان است که در عین حال می‌تواند به توسعه شبکه همکاری بین الملل دانشگاه و همچنین به ارتقا جایگاه دانشگاه تهران در جهان کمک کند.

 

نیلی تاکید کرد: برگزاری فروم کیش بین کنسرسیوم پنچ دانشگاه ایران (تهران، امیرکبیر، شریف، علوم پزشکی تهران و ایران) از یک طرف و دانشگاه‌ها و مراکزی از قطر، عمان و کشورهای اروپایی از طرف دیگر با هدف ایجاد شبکه همکاری و تأمین منابع مالی پروژه‌های کاربردی در زمینه‌های آب، انرژی‌های تجدید پذیر و بیماری‌های غیر واگیر را می‌توان اولین تجربه در نوع خود دانست که با همکاری و همفکری پردیس بین الملل کیش، پارک علم و فناوری و معاونت بین الملل این مهم به خوبی صورت گرفته و نتایج قابل قبولی به همراه داشت. همچنین در چارچوب کنسرسیوم پنچ دانشگاه، برنامه‌های مشترک دیگری از جمله المپیاد ورزشی دانشجویان بین المللی با حضور ۳۴ دانشجوی بین الملل و شرکت در نمایشگاه آموزش عالی ترکیه انجام گرفته است.

 

افزایش ظرفیت پردیس‌ها برای جذب دانشجویان خارجی

به گفته رئیس دانشگاه تهران، لازم است به نقش پردیس‌های کیش و ارس اشاره نمود که وجه غالب فعالیت در این پردیس‌ها در حوزه بین الملل تعریف شده است. خوشبختانه اقدامات جهت ارائه دوره‌ها به زبان غیر فارسی در این پردیس‌ها شروع شده است و تعداد محدودی دانشجوی غیر ایرانی نیز پذیرش شده‌اند. انتظار می‌رود با پشتیبانی گروه‌ها و دانشکده‌ها و فعالیت گسترده‌تر پردیس‌های فوق با توجه به زیر ساخت‌ها و ظرفیت‌های قانونی این مناطق فعالیت‌های بین الملل این واحدها گسترش بیشتری یابد.

 

خوشه‌های مشورتی دانشگاه‌ها برای دولت

دکتر نیلی همچنین در خصوص فعالیت‌های پژوهشی و فناوری دانشگاه تهران نیز گفت: موضوع افزایش ضریب تأثیر دانشگاه ذیل مسئولیت اجتماعی با تکیه به توانمندی‌های پژوهشی دانشگاه تهران و توسعه همکاری بین دانشگاه‌های سطح یک، کنسرسیوم پنچ دانشگاه و همچنین دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به منظور مشارکت در حل مسائل کشور با قوت بیشتری در سال ۱۳۹۷ دنبال شد به گونه‌ای که در سال ۱۳۹۷ الگوی خوشه‌های فکری و مشورتی دانشگاه‌های سطح یک ارائه و در آغاز خوشه‌های اقتصاد کلان، پولی و بانکی، سرمایه اجتماعی، رسانه و ارتباطات و حقوق شهروندی با مسئولیت دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، اصفهان و شهید بهشتی شکل گرفت. این خوشه‌ها متشکل از اعضا هیأت علمی دانشگاه‌های بزرگ ایران و مسئولین و متخصصین دستگاه‌های ذیربط بوده و نتایج نشست‌های منظم و متعدد به مجلس، دولت محترم و سایر مسئولین منعکس شده است. نتایج این نشست‌ها به خوبی نشان از توانمندی تخصصی، حرفه‌ای و علمی دانشگاه‌های بزرگ دارد و ضرورت ارتباط سازمان یافته بین دولت و دانشگاه‌ها را به عنوان مهمترین راهکار حل مسائل کشور نشان می‌دهد.

 

عقد قرارداد تعیین سیاهه انتشار آلاینده‌های هوا در کلان شهرهای کشور

به گفته وی، عقد قرارداد تعیین سیاهه انتشار آلاینده‌های هوا در کلان شهرهای کشور به ارزش ۴۸ میلیارد ریال در قالب کنسرسیوم دانشگاه‌های برتر را باید اولین تجربه دانشگاه‌های سطح یک در انجام یک پروژه پژوهشی کاربردی مشترک به حساب آورد که امید است با موفقیت این شیوه همکاری در کنار خوشه‌های فکری مشترک، توانمندی‌های این دانشگاه‌ها بیش از گذشته در خدمت کشور قرار گیرد. از دیگر اقدامات معاونت پژوهشی سعی در افزایش قراردادهای منعقده کاربردی با توجه به وضعیت خاص اقتصادی کشور به ویژه بند "ط" تبصره ۹، ساماندهی مجلات دانشگاه تهران و اقدام مؤثر در ساماندهی مؤسسات پژوهشی دانشگاه تهران و تکمیل اطلاعات مربوطه را می‌توان نام برد. فعال سازی هسته‌ها و مؤسسات پژوهشی برای توسعه همکاری بین اعضای هیأت علمی دانشکده‌ها و گروهای آموزشی و انجام طرح‌های کاربردی مؤثر، گسترده با ضریب تأثیر بالا امری کلیدی و حیاتی است. با اتکا به ظرفیت این هسته‌ها و مؤسسات است که امکان بهره مندی از ظرفیت عظیم اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه به شکل خوشه‌ای و ماتریسی به نحو مطلوب‌تر و مؤثرتر فراهم می‌شود.

 

ضرورت تشکیل پارک علم و فناوری در دانشگاه‌ها

رئیس دانشگاه تهران نقش پارک علم و فناوری در دانشگاه را مهم دانست و افزود: فقدان زنجیره یکپارچه از تحقیق تا تولید و فاصله قابل توجه بین تبدیل ایده‌های علمی و تحقیقاتی به محصولات و خدمات، از واقعیت‌های کنونی است که برای حل این چالش، توجه به نقش پارک‌های علم و فناوری که از زیرساختی مناسب و سیاست‌های هدایت کننده برای شرکت‌های دانش بنیان بهره مند هستند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. پارک‌های علم و فناوری سعی دارند تا با مدیریت دانش فاصله بین تئوری و عمل را کم کنند. پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به عنوان حلقه‌ای بین دانشگاه و صنعت و با حمایت از ایده‌های نو و شرکت‌های دانش بنیان، شرایط کار و فعالیت را تسهیل کرده و گام‌هایی هر چند کوچک در جهت ارتقا، پیشرفت و توسعه فناوری کشور برداشته است.

 

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۴۱ هسته و ۱۵۶ شرکت عضو پارک هستند که از این تعداد، ۶۴ هسته و ۵۳ شرکت اخیراً پذیرش شده‌اند. میزان اشتغال زایی شرکت‌ها ۳۰۴۵ نفر با گردش مالی ۶,۶۵۰ میلیارد ریال که ۷۸ درصد محصولات آنها دارای تکنولوژی بالا و متوسط به بالا هستند. میزان قراردادهای پژوهش-فناوری شرکت‌ها حدود ۱۴۷ میلیارد ریال بوده است. از میان این شرکت‌ها از شرکت ماشین‌های آبی کبیر صنعت ایرانیان که سهامداران آن دانشگاه تهران و شرکت‌های منشعب از سازمان آب و برق خوزستان هستند باید نام برد. این شرکت در حقیقت شرکت زایشی مؤسسه توربین‌های آبی است که این مؤسسه خود مؤسسه مشترک بین پردیس دانشکده‌های دانشگاه تهران و وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه است. امید است این تجربه موفق توسط سایر مؤسسات پژوهشی دانشگاه تکرار شود.

 

به گفته نیلی، توسعه شعبه‌های مراکز رشد، نوآوری در کلیه فضاهای دانشگاه در قالب شبکه فناوری از اقدامات دانشگاه در جهت تحقق زنجیره یکپارچه تبدیل ایده‌های علمی و پژوهشی به محصولات و خدمات است که با توجه به تصویب آئین نامه آن توسط هیأت رئیسه دانشگاه انتظار می‌رود این نوع فعالیت‌ها توسعه بیشتری یابد. خوشبختانه حرکت در جهت ایجاد مراکز نوآوری و مراکز رشد به منظور کمک به تبدیل پژوهش به فناوری و محصول در دانشگاه به خوبی شکل گرفته و برخی از پردیس‌های دانشگاه در این زمینه پیشرو و موفق تر عمل کرده‌اند.

 

وی همچنین تاکید کرد: اقدامات خوبی پیرامون عملیاتی سازی برنامه‌های مدیریت سبز در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی، آب، فضای سبز و مدیریت پسماند در دانشگاه صورت گرفت و باعث بهبود جایگاه دانشگاه در گزارش رتبه بندی گرین متریک مربوط به دانشگاه سبز در سال ۲۰۱۸ شد.

 

دو پروژه بزرگ عمرانی دانشگاه تهران در سال گذشته

سال ۹۷ سال بهره برداری از دو پروژه بازسازی و اصلاح باشگاه دانشگاه به عنوان یکی از ساختمان‌های فاخر و ارزشمند و پروژه مقاوم سازی دانشکده حقوق یکی دیگر از ساختمان‌های تاریخی دانشگاه با زیر بنای ۱۲۰۰۰ مترمربع با نوسازی و جایگزینی سیستم‌های گرمایش و سرمایش بود. یک از موضوعاتی که بر پیچیدگی‌ها و اهمیت این پروژه‌ها می‌افزود سوابق ثبت آن بناها به عنوان میراث ملی بود که با اهتمام همه دست اندر کاران این دو پروژه با رعایت همه جوانب به خوبی به اتمام رسید.

 

بهبود کیفیت خدمات دانشجویی

دکتر نیلی تاکید کرد: ارائه خدمات دانشجویی در حوزه‌های خوابگاه، تغذیه، بهداشت و سلامت و مشاوره، حمل و نقل، وام، … در دانشگاه تهران از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و نگاه خاص دولت و مجلس به این دسته از خدمات بر پیچیدگی آنها افزوده است. تعدد واحدهای دانشگاه و تنوع این خدمات در دانشگاه تهران مدیریت منظم و پویایی را طلب می‌کند. آنچه سال گذشته را متفاوت از سال‌های گذشته کرد افزایش شدید هزینه‌ها به ویژه در بخش تغذیه بود که با تأمین بخشی از این افزایش هزینه‌ها توسط وزارت علوم و بخش دیگر توسط مدیریت بهتر منابع در دانشگاه سطح کیفیت ارائه خدمات خوشبختانه کاهش نیافته و حتی سعی شد روند بهبود کیفیت ارائه و تأمین خدمات ادامه یابد و موضوع افزایش رستوران‌ها به منظور تنوع بخشی و افزایش کیفیت تغذیه دانشجویان و همکاران ادامه یافت. مرکز مشاوره دانشگاه برای پنجمین سال متوالی مرکز نمونه کشوری انتخاب شد. در سال ۹۷ با مشارکت بنیاد حامیان دانشگاه بخشی از نیازهای خوابگاهی دانشجویان تأمین شد که این حرکت ضمن تأمین رفاه بیشتر دانشجویان اثرات معنوی و تربیتی خود را هم به دنبال خواهد داشت.

 

آمادگی دانشجویان برای ورود به بازار کسب و کار

به گفته رئیس دانشگاه تهران، بخشی از توسعه مهارت‌های نرم دانشجویان خارج از برنامه‌های آموزشی و پژوهشی رسمی و مصوب دانشگاه شکل می‌گیرد از این رو معاونت فرهنگی با برگزاری اولین دوره جشنواره‌ی کار آفرینی؛ طرح ایجاد بازارچه خلاقیت‌های شغلی دانشجویان؛ برنامه ریزی برای ایجاد مرکز شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در جهت آماده سازی آنها برای ورود به کسب و کار؛ برنامه ریزی برای ایجاد شعبه صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم در پارک علم و فناوری سعی کرده است بخشی از شرایط لازم برای آموزش و فعالیت دانشجویان دانشگاه را تأمین نماید. در سال ۹۷ جهت توسعه ارتباطات با دانش آموزان به عنوان دانشجویان آینده دانشگاه و همچنین به منظور ایفای نقش مسئولیت اجتماعی اساسنامه باشگاه دانش آموزی به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسید.

 

وی ادامه داد: افزایش مشارکت دانشجویان در انجام مأموریت‌ها و اهداف دانشگاه در قالب خبرنگار دانشجو، انتشار نشریات دانشجویی، حمایت از طرح‌های انجمن‌های علمی دانشجویی، طرح دومین دوره مدرسه تابستانی بین المللدانشگاه تهران؛ طرح جشنواره روز جهانی علم؛ نخستین جشنواره بین المللی فیلم دانشگاهی ایران از دیگر اقدامات این بخش بوده است.

 

تصویب آئین نامه افزایش توانمندی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت علمی

دکتر نیلی از تصویب آئین نامه افزایش توانمندی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت علمی خبر داد و افزود: تصویب آئین نامه افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت علمی به ویژه اعضا هیأت علمی نو استخدام و مدیران دانشگاه در هیأت رئیسه را شاید بتوان گامی مهم جهت بهره مندی بهتر دانشگاه از استعدادها و خلاقیت‌های اعضای هیأت علمی به شمار آورد. توسعه فعالیت‌های ورزشی دانشگاه به ویژه در بخش دانشجویی و در قالب‌های درون دانشگاهی، ملی و بین المللی بیش از گذشته مورد توجه و پشتیبانی قرار گرفت و منجر به کسب مقام قهرمانی در بسیاری از میادین ورزشی ازجمله برون مرزی در رشته بسکتبال شد.

 

آخرین وضعیت شهر دانش

وی در خصوص آخرین وضعیت "شهر دانش" نیز گفت: از دیگر برنامه‌ها و اقدامات مهم دانشگاه طرح شهر دانش در پردیس مرکزی است که خوشبختانه اقدامات اساسی زیادی از جمله ارائه طرح نهایی دانشگاه به کمیسیون عالی معماری و شهرسازی، انجام مذاکرات نهایی با میراث فرهنگی، شروع طراحی و اجرای ۵ پروژه این طرح (دو پروژه توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران و مابقی توسط دانشگاه تهران، البته تحت نظر و مدیریت کامل شورای راهبردی طرح)، را می‌توان نام برد. با توجه به نظر مساعد مجلس و دولت نسبت به این طرح امید می‌رود خرید املاک بیشتری در سال جاری در کنار خریدهای سال گذشته صورت گرفته و با همکاری و پشتیبانی ساکنین، مشکلات ساکنین محترم هرچه زودتر مرتفع شود.

 

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: آنچه مایلم در ادامه گزارش ذکر نمایم ابراز تأسف بابت عدم امکان انعکاس همه اقدامات دانشگاه در کلیه سطوح صف و ستاد است چرا که اقدامات و دستاوردهای دانشگاه که توسط دانشکده‌ها و پردیس‌ها صورت می‌گیرد بسیار وسیع‌تر و گسترده‌تر از آنچه که در این گزارش آمده است می‌باشد. اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه نهایت سعی خود را به عمل خواهد آورد تا گزارش همه واحدها را با جزئیات بیشتری به اطلاع همگان برساند تا از این رهگذر هم اقدامات صورت گرفته کامل‌تر ارائه شده و هم امکان بهره برداری بهتری برای ذینفعان فراهم گردد.

 

  • 13
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش