شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۵:۳۴ - ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۱۶۱۰
آموزش و پرورش

مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه دخترانه در سقز | از ظرفیت دوربین‌ها برای کشف عوامل مسمومیت استفاده شود نه برخورد با کم حجابی

مسمومیت عمدی دانش آموزان دختر,مسمومیت در سقز

موج دوم مسمومیت‌های مشکوک در مدارس دخترانه کشور که پس از تعطیلات نوروزی آغاز شده، همچنان ادامه دارد و گزارش‌های جدیدی از وقوع این مسمومیت‌ها در مدارس سقز منتشر شده است.

سایت رویداد ۲۴، ویدئویی از مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه دخترانه معراج سقز را منتشر کرده است.

مسمومیت عمدی دانش آموزان دختر,مسمومیت در سقز

از ظرفیت دوربین‌ها برای کشف عوامل مسمومیت دانش‌آموزان استفاده شود/ زیبایی فلسفه حجاب در به رسمیت شناختن حق انتخاب زن ایرانی است

یک نماینده مجلس گفت: اگر بنا است از ظرفیت‌های نرم‌افزاری استفاده کنیم، اولویت حوزه‌های نظامی و انتظامی را در جهت مسائل بسیار مانند بزه‌کاری، دزدی، کیف‌قاپی و زورگیری و مسمومیت دختران دانش‌آموز بگذاریم نه مسائلی که اخیراً مطرح می‌شود.

مسمومیت عمدی دانش آموزان دختر,مسمومیت در سقز

معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره استفاده از دوربین برای شناسایی افراد کم حجاب و بی‌حجاب در کشور و این آیا از این تجهیزات نمی‌تواند در مواردی مشابه استفاده کرد، گفت: این نحوه اولویت‌بندی موضوعات و نگاه به مسائل کشور به نظر من اساسا مشکل دارد، مشخصا در این خصوص که تاکید داشته‌اند از ۲۶ فرودین این کار را انجام خواهند داد.

نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های نرم‌افزاری ما آسیب‌های جدی دارند چه بسا مشکلات فنی دارند که منجر به یکسری چالش‌های اجتماعی خواهد شد. از سوی دیگر اگر این ظرفیت‌ها تا این اندازه به تعبیر آقایان می‌توانند کشف جرم انجام دهند، چرا ما درحال حاضر پدیده مسمومیت دختران که اخیراً موج دومش هم آغاز شده است را باز هم شاهد هستیم؟ چرا از آن‌ها برای این مسئله استفاده نمی‌شود؟ چرا برای بسیاری از بزه‌ها و جرائم آشکاری که در کشور اتفاق می‌افتد، این ظرفیت‌های نرم‌افزاری و دوربین‌ها کمک حال نیستند؟ 

وی تاکید کرد: به تعبیر حضرت آقا کشف حجاب یک حرام سیاسی و دینی است و ضمن این‌که معتقدم برخی از افراد به صورت سازمان یافته و در ارتباط با رسانه‌های و شبکه‌های جاسوسی معاند می‌خواهند هنجارشکنی کنند و فلسفه‌ حجاب را زیر سوال ببرند، قطعا باید برخورد شود اما قاطبه مردم ما به تعابیری که امامین انقلاب و حاج قاسم سلیمانی داشتند و دارند اینگونه نیستند و به نظر من چنین اولویت‌هایی به شدت آسیب‌زا است و نگاه امنیتی به این موضوع مسائل و مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کند. مضاف بر این‌که بسیاری از نهادهای فرهنگی و مذهبی که اعتبارات کلانی از بودجه کشور را به خودشان اختصاص داده‌اند، باید پاسخگو باشند که چرا در بحث تبین فلسفه حجاب کوتاهی کرده‌اند نه این‌که پرسشگر باشند.

سعیدی درباره این‌که رئیس قوه قضائیه در اظهارنظری تاکید کردند در مسئله حجاب بگیر و ببند جواب نمی‌دهد اما شاهد برخی از رفتارهای تند و اظهارنظرها از تریبون‌های عمومی هستیم، چقدر ضرورت دارد تصمیم‌گیران در مسئله حجاب این نگاه را داشته باشند، گفت: متاسفانه یکی از چالش‌ها و آسیب‌های کشور همین نگاه برخی از تندروها به موضوعات و مسائل کشور است. حتما به خاطر دارید بعد از اتفاقات پائیز سال ۱۴۰۱ بسیاری بر طبل اعدام و خشونت می‌کوبیدند اما رهبری عفو عمومی را اعلام فرمودند، آنجا اگر یادتان باشد خیلی‌ها بعد از این که آقا عفو عمومی را عنوان کردند تازه از فرمایشات ایشان استقبال کردند در موضوع حجاب هم کماکان این نگاه‌ها وجود دارد و آسیب می‌زند.

وی با اشاره به تصویب کلیات لایحه حمایت از زنان، عنوان کرد: همین امروز شاهد تصویب این لایحه بودید خوشبختانه ما در مجلس شورای اسلامی لایحه‌ای که دولت در بحث حمایت از بانوان در برابر آسیب‌های اجتماعی فرستاده بود را بررسی کردیم و همراهی بسیاری خوبی را قاطبه نمایندگانی مجلس با این موضوع داشتند و من فکر می‌کنم پیام بسیار خوبی درباره نوع نگاه مجلس به بانوی ایرانی مخابره شد. 

سعیدی ادامه داد: برخی افراد کماکان نظرات خودشان را می‌دهند اما آنچه که مهم است نظرات کلی نظام است و من امیدوارم چنین نحله‌های فکری تاثیری در رویکرد اصلی‌نظام در بحث فلسفه حجاب نداشته باشند و به اعتقاد من حتما باید یک تفکیکی بین حجاب و عفاف قائل باشیم چراکه این دو مقوله‌های متفاوتی هستند زیرا بانوی ایرانی فارغ از بحث پوششی که دارد، حیا و عفتش زبانزد همه جهان است لذا فکر می‌کنم در این راستا حجاب معنی‌اش عفاف نیست. 

نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی افزود: من از استانی می‌آیم که صددرصد بانوان بلوچ حتی اگر اسحله روی شقیقه آن‌ها بگذارید که شما اندکی حجاب خودتان را عقب‌تر ببرید، قبول نمی‌کنند چرا که این برخاسته از اختیار و انتخاب خودشان است و به این موضوع قائل هستند اصلاً زیبایی فلسفه حجاب به رسمیت شناختن حق انتخاب زن ایرانی است. 

وی اظهار داشت: باز هم تکرار می‌کنم با آن افرادی که حساب شده با رسانه‌های معاند ارتباط دارند و می‌خواهند هنجارشکنی کنند قطعا باید برخورد لازم اتفاق بیفتد اما این صحبت‌هایی که از تریبون‌های مختلف مطرح می‌شود، درست نیست. شما حرکت بسیار زشت فردی را در استان خراسان رضوی با ۲ بانوی بی‌حجاب ملاحظه کردید، نتیجه و خروجی چیست؟ کجای این رفتارها با اخلاق، انسانیت و آموزه‌های نورانی اسلام همخوانی دارد؟ 

سعیدی تاکید کرد: من کماکان معتقدم اولولیت همه مسئولان باید معیشت و اقتصاد باشد و کسانی که در این حوزه کم‌کاری می‌کنند، برای فرافکنی و انحراف ذهن مردم از کم‌کاری خودشان در بحث‌های معیشتی چه بسا چنین موضعاتی را بولد می‌کنند که مهم‌ترینش تقابل مردم با مردم خواهد بود که ابداً پذیرفتنی نیست. به اعتقاد من اگر بنا است از ظرفیت‌های نرم‌افزاری استفاده کنیم، اولویت حوزه‌های نظامی و انتظامی را در جهت مسائل بسیار مانند بزهکاری، دزدی، کیف‌قاپی و زورگیری و عوامل مسمومیت دختران دانش‌آموز بگذاریم نه مسائلی که اخیراً مطرح می‌شود.

  • 14
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
واقعا کیه که باور کنه این کار مسوموم کردن دانش آموزان و اون کار مامور نماها در ضرب وشتم مردم واون کار اسید پاشی های گذشته و اون کار حمله به سفارت ها را چه طیفی انجام دادند که و... بقیه اش را اگر بنویسم برچسب دشمن بهم می زنند
این حرفها چیه خود مسئولین اطلاع کامل دارند که چه کسانی مبادرت به مسمومیت می‌کنند.
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش