سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۰:۴۳ - ۲۴ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۵۸۵۵
اخبار کنکور و آزمون ها

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان: حذف کنکور ممکن نیست!

کنکور 99,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان جوان گفت: کنکور آسیب‌های فرهنگی و جدی به نظام آموزشی می‌زند و حذف کنکور که امکان‌پذیر نیست اما امیدوارم آسیب‌های آن را کاهش دهند.

به گزارش تسنیم، حسین تاریخی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در سال ۵۸ با موسسان انجمن‌های اسلامی در حضور رهبر انقلاب تصمیم گرفته می‌شود فعالیت انجمن اسلامی به صورت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شکل بگیرد.

وی افزود: اتحادیه تلاش کرد از همان ابتدا خط انقلابی بودن و اتصال مستقیم خود به خط ولایت فقیه را حفظ کند و سال‌های نخست انقلاب نماینده رهبری در اتحادیه منصوب می‌شود و ما تنها تشکل غیردولتی هستیم که از طرف ولی فقیه نماینده داریم.

تاریخی گفت: در مدرسه فعالیت‌هایی که توسط انجمن اسلامی رخ می‌دهد با محوریت دانش‌آموزان است و با همفکری سایر دانش‌آموزان اقدام به برنامه‌ریزی می‌کنند تا سال ۷۳ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تنها تشکلی بود که در مدارس فعالیت می‌کرد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان‌کرد: ۱۶ هزار دانش‌آموز شهید عضو اتحادیه بودند و سرگذشت آنها را تحت عنوان "همکلاسی دانش‌آموزی" به نسل امروز معرفی می‌کنیم و تلاش کردیم به عنوان یک بازوی همراه با آموزش وپرورش در عرصه تعلیم و تربیت باشیم هر چند در برهه‌های مختلف نسبت به مسیر حرکت آموزش و‌پرورش نقدهای جدی داشتیم.

تاریخی ادامه‌داد: انتظار داریم آموزش و پرورش در نگاه با تشکل‌ها نگاه رقابتی نداشته باشد و هر چقدر بار مسئولیت خود را به دوش آنها بگذارد به نفع اوست و می‌تواند جایگاه نظارتی را داشته باشد.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: یکی از محورهای سند تربیت ۶ ساحتی است اما سازوکارهای پیش‌بینی شده در نظام ارزیابی آموزش وپرورش و به ویژه کنکور فقط یک ساحت آن هم علمی و فناوری را مورد توجه قرار می‌دهد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان‌کرد: ساخت تربیتی و اعتقادی و عبادی و اخلاقی سند تحول بسیار مهم است اما به دلیل غلبه کنکور از آنها غافل هستیم، تربیت ۶ ساحتی از مطالبات جدی است و تا زمانی که با این خط کنکور جلو برویم در عرصه تعلیم و تربیت ضعف‌های جدی خواهیم داشت.

تاریخی مطرح‌کرد: در پیمایش‌های ملی که انجام دادیم مشخص شد دانش‌آموزانی که عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی می‌شوند به طور محسوس آسیب‌های اجتماعی آنها کاهش می‌یابد از جمله بحران هویتی و مشکلات مربوط به حجاب و عفاف؛ عضویت در تشکل‌ها دیوار صیانتی جدی در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: بازی‌های گروهی و تشکیلاتی از سال ۹۹ با عنوان "تاما" ارائه می‌شود و هویت بخشی به کارگروهی و جمعی مدنظر است، زیرا الان سازوکار نظام آموزشی کنکور و نمره است که مهارت فردی افراد را تقویت می‌کند و هیچگاه نیامدیم مسئله مهارت کارگروهی را تقویت کنیم. ۵۰ بازی را به عنوان پایلوت طراحی کردیم که مبتنی بر بازی‌های گروهی است و المپیک بازی‌های تشکیلاتی را در مقطع متوسطه اول از پاییز ۹۹ اجرا می‌کنیم.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: طراحی منظومه فکری و تربیتی نوجوان تراز انقلاب اسلامی یکی دیگر از اقدامات است، اقدام دیگر تربیت و تعالی دختران است که به لحاظ جسمی و رفتاری تفاوت‌هایی را دارند اما در نظام تعلیم و تربیت ما دختران و پسران از یک مجموعه تربیتی برخوردارند، این منظومه یک سند پشتیبان است تا برنامه‌های فرهنگی و تربیتی را مشمول این برنامه کنیم.

تاریخی عنوان کرد: ما خودمان را پرچمدار جنبش دانش‌آموزی اعلام کردیم و گفتمان‌هایی هچون دفاع از حقوق دانش‌آموزان، نقد منصفانه تعلیم و تربیت، گفتمان مهدویت و "صف به صف قاسم‌ها پی خونخواهی تو" را ایجاد کرده‌ایم. هم‌اکنون در ۱۴ هزار مدرسه در دوره متوسطه اول و دوم دفاتر اتحادیه انجمن‌های اسلامی را داریم و به نسبت ۴۰ سال فعالیت با نقطه مطلوب فاصله داریم اما در نقطه قابل دفاعی هستیم و آموزش‌وپرورش درخواست توسعه کمی را از اتحادیه دارد اما توسعه کیفی برای ما در تربیت نخبگان و زبدگان بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد: اول بهمن همایش نسل آفتاب برگزار می‌شود و از نخبگان فارغ‌التحصیلمان که مقام‌های مدیریتی خوبی دارند دعوت کردیم. سه معاون وزیر آموزش وپرورش پیش از این عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بودند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: در این همایش جمع‌آوری تجربیاتی که در این ۴۰ سال داشتیم، مدنظر است و در تلاش برای کاستن از گسست نسلی و هویت بخشی به دانش‌آموزانی هستیم که هم‌اکنون مسئولیت گرفته‌اند. در حوادث اخیر مانند وقایع بنزین و تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی یکی از اقشار مهم و تاثیرگذار دانش‌آموزان بودند و امیدوارم مسئولان کشور این تاثیرگذاری را بپذیرند.

وی افزود: در دوره متوسطه دوم به خاطر کنکور ممکن است فعالیت‌های اتحادیه تحت‌الشعاع قرار بگیرد و محدود شود؛ کنکور آسیب‌های فرهنگی و جدی به نظام آموزشی می‌زند و حذف کنکور که امکان‌پذیر نیست اما امیدوارم آسیب‌های آن را کاهش دهند.

  • 16
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش