دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۱۵:۲۲ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۰۱۵۱
اخبار فلزات، طلا و ارز

بازار طلا با حمایت اونس جهانی کاهشی شد/ حرکت دلار در روند رنج افتاد

قیمت دلار و سکه,قیمت سکه دلار طلا در 3 خرداد 1403
قیمت طلا و سکه امروز با وجود افزایش ۲۰۰ تومانی دلار در بیشتر قطعات و وزن‌ها کاهشی شد. کاهش قیمت در بازار طلا زیر چتر کاهش بیش از ۱۷ دلاری طلای جهانی رخ داد و سکه بهار را بار دیگر در کانال ۳۶ میلیونی قرار داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه روز پنجشنبه در بیشتر قطعات و وزن‌ها با کاهش ارزش بازگشایی شد. روند نزولی قیمت در بازار طلا از نوسانات محدود افزایشی قیمت دلار تبعیت نکرد و با کاهش قیمت اونس جهانی طلا همراه شد.

اونس طلا و نقره کاهشی شد

امروز بازار طلا هر سه روند افزایشی، کاهشی و خنثی را داشت اما کاهش‌های این بازار بزرگتر بود و سکه‌های بهار و نیم را یک کانال پایین کشید.

در روزهای گذشته تحلیلگران بازارهای مالی کاهش قیمت اونس جهانی طلا را در شکل‌گیری روند نزولی بازار طلا در داخل تاثیرگذار دانستند. به اعتقاد آنها در صورت ریتم کاهشی بازارهای جهانی سکه امامی تا منطقه ۳۷ میلیونی نیز پایین خواهد آمد و قیمت طلای ۱۸ عیار تا محدوده سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نیز امکان سقوط دارد.

قیمت اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۶۲ دلاری ایستاده و کاهش بیش از ۱۵ دلاری دارد. اونس نقره نیز با کاهش یک دلاری روی رقم ۳۰ دلار و ۴۷ سنتی ایستاده است . قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۵۶ هزار و ۴۷۰ تومانی در حال معامله است و نسبت به روز سه‌شنبه هزار و ۳۰۰ تومان تومان افت دارد.

نیم‌سکه ۲۲ میلیونی شد

قیمت سکه امامی امروز پنجشنبه سوم خرداد با کاهش ۱۹۷ هزار تومانی در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی در حال معامله است. سکه‌ بهار با رقم ۳۶ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی در حال معامله است و ۱۰ هزار تومان کاهش دارد. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش نوسان زیادی دارد و در میان کانال ۳۹ و ۴۰ میلیون تومانی سرگردان است.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه با افت ۱۰۰ هزار تومانی یک کانال عقب‌نشینی کرد و با قیمت ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در حال معامله است. قیمت ربع سکه امروز تغییر قیمت نداشت و روی رقم ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاده است و سکه گرمی تنها قطعه افزایشی بازار است و با رشد ۱۰ هزار تومانی روی رقم ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ایستاده است.

حباب سکه در روند کاهشی بازار رشد کرد

قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش کاهش دارد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۱۴۲ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۳۹۱ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۳۳ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۲۱ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۷۷ هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امروز در تمام قطعات افزایش دارد. حباب سکه امامی ۶۱۲ هزار تومان، سکه بهار ۸۴۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۱۴ هزار تومان، ربع سکه ۲۰۷ هزار تومان و سکه گرمی ۱۱۲ هزار تومان رشد دارد.

***

قیمت دلار امروز ۳ خرداد ۱۴۰۳/ حرکت دلار در روند رنج افتاد

قیمت دلار امروز با افزایش ۲۰۰ تومانی در کانال هفتم کریدور پنجم معامله شد. جو بازار روز پنجشنبه با توجه به تعطیلی دیروز نیمه تعطیل است و معامله‌گران روند عرضه و تقاضا را در تعادل می‌دانند.

قیمت دلار و سکه,قیمت سکه دلار طلا در 3 خرداد 1403

معامله‌گران می‌گویند تزریق‌های سنگین بازارساز جان دلار را گرفته و ورود به کانال‌های قیمتی پایین‌تر در هفته‌های آینده برای دلار محتمل است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند در حال حاضر بازار ارز کمی سردرگم است. آنها می‌گویند ابهام در روابط خارجی ایران با سایر کشورها در پی شهادت وزیر امروز خارجه و ابهام در سمت و سوی توافق هسته‌ای، بلاتکلیفی رفتارهای بازارهای رقیب نظیر خودرو و بورس و قیمت‌گذاری دستوری سیاست‌گذاران اقتصادی، بازارهای مالی را تا انتخابات پیش‌رو در سردرگمی قرار داده است.

ارزهای مهم رشد کرد

گفتنی است قیمت درهم امروز با رقم ۱۵ هزار و ۸۴۰  تومانی معامله شد و نسبت به روز سه‌شنبه ۴۰ تومان افزایش داشت. تتر ۱۵۰ تومان گران شد و با رقم ۵۸ هزار و ۱۵۰ تومانی معامله شد.

قیمت پوند انگلیس رشد ۶۰۰ تومانی داشت و در کانال ۷۳ هزار و ۵۰۰ تومانی معامله شد و یورو نیزروی رقم ۶۲ هزار و ۵۴۰ تومانی ایستاده و رشد ۳۵۰ تومانی دارد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار امروز تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۸۱۱ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۸۴۰ تومان عرضه شد.

  • 15
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش