۲۱:۲۷ - ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۶۰۸۳۶۹
اخبار فلزات، طلا و ارز

یک کارشناس اقتصادی:

زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات باید تدریجی کاهش یابد

ارز,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
یک کارشناس اقتصادی گفت: کوتاه کردن زمان بازگشت ارز به نفع صادر کنندگان نخواهد بود، زیرا زمان بندی تجارت بین المللی بسیار دقیق است و ما با یک تصمیم نمی‌توانیم در این زمان بندی‌ها اخلال ایجاد کنیم و این زمان را تا ۳ برابر کاهش دهیم.

سید مهدی صادق در گفت وگو با میزان، در خصوص کوتاه کردن مدت زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات بیان کرد: کوتاه کردن زمان بازگشت ارز به نفع صادر کنندگان نخواهد بود، زیرا زمان بندی تجارت بین المللی بسیار دقیق است و ما با یک تصمیم نمی‌توانیم در این زمان بندی‌ها اخلال ایجاد کنیم و این زمان را تا ۳ برابر کاهش دهیم.

 

وی افزود: از این تصمیم می‌توان برای صادر کنندگان و تولید کنندگان به عنوان یک محدودیت یاد کرد، زیرا این حوزه‌ها تحت فشار سنگینی قرار خواهند گرفت.

 

این کارشناس اقتصادی در رابطه با تاثیر این اقدام بر دولت تصریح کرد: این تصمیم بیشتر به نفع دولت است زیرا ارز ناشی از صادرات را زودتر و راحت‌تر به چرخه‌ی اقتصاد باز می‌گرداند، حجم مبادلات در داخل کشور را افزایش می‌دهد و مبالغ ناشی از صادرات مطمعن‌تر به کشور باز می‌شود.

 

صادق خاطر نشان کرد: به دلیل برنامه ریزی‌های دقیقی که در ابتدای صحبت به آن اشاره شد و همچنین با توجه به بازگشت تحریم ها، موانع بین المللی پیش روی این تصمیم دولت قرار خواهد گرفت.

 

این کارشناس در انتها اظهار کرد: یک باره مدت زمان را سه برابر کاهش دادن شوک بزرگی هم به تولیدکنندگان و هم به صادرکنندگان است و اگر این اقدام به صورت تدریجی انجام بگیرد معقول‌تر است، زیرا طرفین خود را به راحتی با شرایط تطبیق می‌دهند.

 

 

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 22 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید