دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۷۰۰۳۹

طرز تهیه ی انواع ماسک ضد لک خانگی برای صورت

بهترین ماسک ضد لک,ماسک ضد لک یا روشن کننده خانگی,ماسک ضد لک صورتاز خواص ماسک ضد لک می توان به خاصیت لایه برداری آن اشاره کرد
گاهی اوقات لکه های تیره بر روی صورت نمایان میشوند ، که امری کلافه کننده است. تمامی انسانها با مسائل و مشکلات زیادی در زندگی درگیر هستند و تلاش برای این که چنین لکه هایی را از صورتمان پاک کنیم، بسیار عذاب آور است.

ماسک ضد لک

لکه های ناخوش‌آیند بر روی صورت با گذشت زمان، بیشتر می شود که احتمال دارد موجب ناراحتی شما می شود. معمولاً در دوران میان سالی لکه های پوستی تیره به خاطر تجمع بیش از حد رنگدانه ها( هیپرپیگمانتاسیون) در پوست شما ظاهر میشوند. یکی از مشکلات دیگری که در اثر آن لکه های تیره روی پوست بوجود می آیند، آسیب های پوستی مانند آکنه و جوش، جوش های سرسیاه و … می باشد.

پوست شما از طریق سبوم بطور طبیعی ترشح ایجاد می کند و منافذ پوست در بسیاری از مواقع به دلیل ترشح چربی بالا گرفته می شود. به این ترتیب پوستتان نمیتواند نفس بکشد. در این موارد ماسک ضد لک به عنوان کاربردی ترین وسیله محسوب میشود. لایه مرده پوست را به منظور تنفس بهترش با استفاده از این ماسک ها میتوان به خوبی جدا کرد تا بعد از آن حس شادی و سبکی در پوست بوجود آید. این ماسک به روشن سازی و نرم تر کردن پوست نسبت به حالت قبلی اش کمک می کند که منجر به زیبایی فرد میشود.

خواص ماسک ضد لک,ماسک ضد لک,قویترین ماسک ضد لکماسک ضد لک به روشن سازی و نرم تر کردن پوست نسبت به حالت قبلی اش کمک میکند

انواع ماسک ضد لک

از خواص ماسک های ضد لک و روشن کننده صورت می توان به خاصیت لایه برداری آن اشاره کرد. بنابراین هفته ای ۱ تا ۳ مرتبه با توجه به جنس پوست خود که خشک، معمولی یا چرب است از این ماسک ها بهره بگیرید و شب ها وقتی که می خوابید بر روی پوست خود از کرم های آب رسان قوی استفاده کنید. با توجه به اینکه در اثر لایه برداری، پوست شما دربرابر نور خورشید ، حساسیت بیشتری از خود نشان می دهد؛ از این رو شب ها که نورخورشید نیست بهتر است که از انواع ماسک ضد لک و روشن کننده صورت در این زمان استفاده کنید.

در طول روز در صورت قرار گرفتن در معرض افتاب برای این که لک های جدید روی صورتتان ظاهر نشود یا لک های فعلی پررنگ تر نشود باید حتماً از کرم ضد آفتاب قوی استفاده کنید و این کرم ضد افتاب را باید هر به ۲ ساعت یک بار تجدید کنید. قبل از این که از هر ماسکی استفاده کنید باید به تست و بررسی پوستتان از نظر حساسیت بپردازید، ابتدا در قسمت داخلی پوست بازو مقداری از آنرا تست کنید و در صورتی که پوست شما پس از گذشت ۲۰ دقیقه هیچ واکنشی نسبت به آن نشان نداد، در این صورت می توانید از آن بر روی صورت خود استفاده کنید.

شما میتوانید بدون این که به متخصص پوست مراجعه کنید، این لکه ها را با استفاده از ماسک های خانگی که در ادامه آنها را معرفی می کنیم، برطرف و درمان کنید:

>> ماسک ضد لک برای پوست خشک ماست و جودوسر

اسید لاکتیک موجود در ماست سبب تسریع فرآیند لایه برداری پوست میشود و موجب پاک سازی لایه بیرونی پوست مانند پیلینگ شیمیایی میشود، دراینصورت لک های صورتتان کمرنگ تر دیده میشوند. برای درست کردن این ماسک باید در ابتدا ۲ قاشق غذاخوری ماست را با ۱ قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر پخته شده و ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه خمیر به دست آمده را بر روی صورتتان بماند و پس از این زمان ، صورتتان را با آب سرد بشویید. در این مرحله ماست، نعنا خرد شده و گلاب را به میزان مساوی با هم ترکیب کنید و در میکسر بریزید. سپس آن را بر روی صورتتان به مدت ۲۰ – ۳۰ دقیقه و پس از آن با آب ولرم بشویید.

>> ماسک ضد لک لیمو:

اسید سیتریکی که در لیمو وجود دارد دارای خواص سفیدکنندگی می باشد؛ از این رو درصورت استفاده از ماسک ضد لک لیمو به صورت موضعی، لکه های تیره پوستتان روشن میشود و موجب درمان لکه های صورت میشود. لیمو همچنین منافذ پوست را باز می کند و در نتیجه آنها کوچک میشوند. عسلی که برای درست کردن این ماسک مورد استفاده قرار میگیرد، بعنوان یک مرطوب کننده و نرم کننده میباشد و درواقع رطوبت پوست شما حفظ میشود. این ماسک خانگی برای پوست های حساس و دهیدراته بخاطر اسیدی بودن لیمو، مناسب نیست. همچنین پیش از این که از ماسک لیمو استفاده کنید، باید بر روی بازوی خود مقدار کمی از مخلوط تهیه شده را تست کنید تا متوجه آلرژی پوست خود نسبت به این ماسک شوید.

برای درست کردن ماسک ضد لک لیمو باید در ابتدا آبِ نصف لیمو را بگیرید و عسل بمیزان یک قاشق سوپ خوری به آن اضافه و مخلوط کنید. این ماسک را بر روی تمام صورت خود به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید. بعد از گذشت این مدت باید صورت خود را در ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد بشویید. صورت تان را با استفاده از یک حوله به آرامی خشک کنید و در آخر از یک مرطوب کننده استفاده کنید. از ماسک ضد لک لیمو در هرروز بمدت یک بار استفاده کنید.

>> ماسک ضد لک چوب صندل:

درصورت داشتن پوست خشک، در هر هفته نباید بیشتر از دو بار از ماسک ضد لک چوب صندل استفاده کنید. چوب صندل، موجب مراقبت از پوست شما میشود و لکه های تیره و آسیب های پوستی را با بهبود گردش خون کاهش می دهد و به درخشان کردن پوستتان کمک می کند. گلیسرین، به حفظ رطوبت پوست تان کمک می کند و افزودن گلاب به پودر چوب صندل باعث میشود که لکه های صورتتان رفع شود.

طرز تهیه ی ماسک ضد لک چوب صندل به اینصورتست که یک تا دو قاشق سوپ خوری پودر چوب صندل، یک قاشق چای خوری گلیسرین ویک قاشق چای خوری آب لیمو را به خوبی با هم مخلوط کنید. سپس به آنها گلاب اضافه کنید تاجاییکه غلظتش تنظیم شود. این خمیر را بر روی صورت خود، مخصوصا روی لکه های تیره بمالید و پس از گذشت چند دقیقه که خمیر بر روی صورتتان خشک شد، آنرا با آب ولرم بشویید و در آخر برروی پوستتان، مرطوب کننده بزنید. در هر هفته از این ماسک، دو تا سه بار استفاده کنید.

خواص ماسک ضد لک,ماسک ضد لک,قویترین ماسک ضد لکهر هفته نباید بیشتر از دو بار از ماسک ضد لک چوب صندل استفاده کنید

>> ماسک آرد نخودچی:

یکی از بهترین ماسک ها برای رفع لک های پوستی، ترکیب آرد نخودچی با آب لیمو ترش تازه می باشد. همچنین با ترکیب آرد نخودچی و ماست می توانید برای رفع لک های تیره پوستی از اثرگذاری فوق العاده آن بهره مند شوید. این ماسک را می توانید بر روی پوست صورت و گردنتان که لک های تیره رنگ دارد، استفاده کنید تا زمانی که بر روی پوستتان بطور کامل خشک شود. سپس به آرامی ماسک را از روی پوستتان بردارید و بشویید. خواص سفیدکننده و روشن کننده آرد نخودچی بعنوان یک ماسک ضدلک خانگی برای رفع لک های پوستی مناسب است.

>> ماسک ضد لک جعفری:

جعفری دارای ویتامین های A و C میباشد که موجب کمک به تولید کلاژن در پوست و مقابله با رادیکال های آزاد میشود و در اثر مصرف آن، پوست شما روشن تر، درخشان و بدون لک میشود. برای درست کردن ماسک ضد لک جعفری باید یک مشت برگ جعفری را بهمراه ۱ قاشق چایخوری در میکسر له کنید و با ۲ قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و بر روی صورتتان بمدت ۲۰ دقیقه استفاده کنید و بعد با آب سرد بشویید.

یکی از روش های دیگر تهیه ی ماسک ضد لک جعفری اینست که یک مشت جعفری را خرد کرده با نصف لیوان آب به مدت ۲ دقیقه بجوشانید و سپس با خاموش کردن شعله، صبر کنید تا خنک شود. پس از این که چای را در يک پارچه ریختید، باید آن را فشار دهید تا آب آن بطور کامل گرفته شود، در این مرحله آن را با یک قاشق آب لیمو مخلوط کنید. این محلول را با کمک پنبه بر روی پوستتان بمالید و پس از گذشت نیم ساعت، آن را بشویید.

>> ماسک ضد لک عسل:

ماسک ضد لک عسل راهکار مناسبی برای درمان لک صورت می باشد؛ بدین دلیل که عسل به خاطر داشتن خواص نرم کنندگی موجب تغذیه ی سلول های پوست میشود و سلامت پوست را تضمین میکند. آنتی اکسیدان های عسل موجب از بین بردن رادیکال های آزاد و محوسازی اسکارها میشود؛ بدین دلیل که سلول های جدید با استفاده از عسل، جایگزین سلول های آسیب دیده می شوند. یک لایه عسل پس از آنکه بمدت ۱۵ دقیقه بر روی لک های صورت تان ماند، با آب ولرم بشویید. با انجام این کار در هر روز، لک های صورت تان به سرعت محو خواهد شد. یکی از ماسک های خانگی برای رفع لک های صورت، ترکیب یک قاشق غذاخوری عسل و ۵ توت فرنگی می باشد. این دو ماده را در مخلوط کن درست کنید. سپس از آن بر روی صورت خود استفاده کنید و بعد از گذشت ۴۰ دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید.”

ماسک ضد لک یا روشن کننده خانگی,ماسک ضد لک صورت,خواص ماسک ضد لکماسک ضد لک عسل راهکار مناسبی برای درمان لک صورت می باشد

>> ماسک ضد لک شیر و عسل:

ماسک شیر و عسل علاوه بر رفع لک های پوستی، موجب پیشگیری از چین و چروک های ریز و درشت پوست میشود و اگر از آن بطور مداوم استفاده کنید، پیری را به تعویق خواهید انداخت. بعد از استفاده از این ماسک، توجه کنید که نباید بر روی صورتتان خشک شود، چون اگر ماسک شیر و عسل بر روی پوست شما خشک شود، دیگردر رفع لک ها تاثیری ندارد، ولی چروک های ریز پوستی را بوجود می آورد. به همین خاطر در زمانیکه از ماسک شیر و عسل برای رفع لک های پوستی و جوانسازی پوست استفاده کنید، باید مقدار دیگری شیر به پوستتان بزنید و به این ترتیب ماسک را مرتبا مرطوب نگه دارید. شما میتوانید هرروز از این ماسک استفاده کنید و بعد از گذشت چندین هفته، ازاثرات کم رنگ شدن لک های پوستی خود برخوردار شوید.

>> ماسک ضد لک آبلیمو:

آبلیمو دارای خواصی همچون سفید شدن پوست و محو شدن اسکار و لک صورت میباشد. ازاین رو این ماسک ضد لک، موجب روشن شدن پوست تان میشود. به این منظور باید یک لیموی تازه را ببرید و قطعه ای از آنرا بر روی نواحی از صورت که لک دارد استفاده کنید. صورت تان را بعد از گذشت ۱۰ دقیقه بشویید. با انجام این کار در هرروز ، پوست شما شفاف میشود. درصورت حساس بودن پوستتان، در مصرف آبلیمو احتیاط کنید و آبلیمو را قبل از استفاده، با نسبت مساوی با آب رقیق کنید. علاوه بر آن میتوانید یک قاشق غذاخوری آبلیموی تازه را با یک قاشق غذاخوری گلیسیرین و یک قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید. این محلول را با استفاده از یک تکه پنبه بمدت ۱۵ دقیقه بر روی لک های صورت قرار دهید و با آب بشویید. این ماسک خانگی، فواید بسیاری برای پوست های حساس دارد.

>> ماسک ضد لک و جای جوش سیر و پیاز:

شاید بوی ماسک ضد لک سیر و پیاز خوب نباشد ولی به امتحان کردن آن می ارزد. از این رو برای تهیه ی این ماسک باید نصف پیاز و یک حبه سیر را له کنید و از آن بر روی لک های تیره پوستتان بمالید و پس از این که ۱۵ دقیقه گذشت، صورتتان را با آب سرد بشویید. سیر به بهبود گردش خون کمک می کند درحالیکه پیاز باعث میشود اسکارهای پوستی و جای زخم و جوش از بین برود و در نتیجه بطور چشمگیری موجب کمرنگ تر شدن لک های صورت میشوند. همچنین شما می توانید به تنهایی از آب پیاز برای رفع لک های قهوه ای پوست استفاده کنید. استریل آب پیاز را با کمک یک تکه پنبه بر روی لک ها بزنید و بعد از خشک شدن آن، صورتتان را بشویید. علوه بر این برای رفع لک های تیره می توانید ۱ قاشق غذاخوری آب پیاز را با ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و بر روی صورتتان بمدت ۲۰ دقیقه بزنید و سپس بشویید. این نکته را در نظر داشته باشید که نباید سیر را به تنهایی روی پوستتان بزنید چون مشکلاتی نظیر تاول و درماتیت را بوجود می آورد.

>> ماسک ضد لک روغن نارگیل:

توجه کنید که مصرف ماسک ضدلک روغن نارگیل، نیازمند کمی احتیاط می باشد. در صورت باز بودن منافذ پوستتان، روغن نارگیل سبب نفوذ به این منافذ میشود و آکنه و جوش را بوجود می آورد. به همین خاطر باید پیش از استفاده از این ماسک، ابتدا پوست صورتتان را بدرستی معاینه کنید. در صورتی که پوست شما برای استفاده از روغن نارگیل، کاندید مناسبی بود؛ بهتر است که مقداری زردچوبه به این روغن اضافه کنید و مانند خمیر بر روی پوستتان بگذارید تا فرآیند برطرف کردن لک ها زودتر انجام شود. اگر از این ماسک، چندین مرتبه استفاده کنید؛ پوستتان یکدست و جوانتر میشود.

ماسک ضد لک خانگی,انواع ماسک ضد لک خانگی,ماسک ضد لک پوستماسک ضدلک روغن نارگیل، باعث میشود منافذ پوستتان بسته شود

>> ماسک ضد لک گوجه فرنگی:

خواص روشن کنندگی ماسک ضد لک گوجه فرنگی باعث تمیز شدن پوست بطور عمیق و مانع از بروز جوش صورت میشود. برای درست کردن این ماسک ضد لک باید دو عدد گوجه فرنگی رنده شده را با آب یک عدد لیموترش تازه مخلوط کنید. سپس با اضافه کردن مقداری آرد جو دو سر به آن بخوبی هم بزنید تا جاییکه کرم یکدست و صورتی رنگ شود. سپس این کرم را بر روی پوست صورت خود به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید تا بماند. این ماسک ضد لک خواص دیگری دارد که از آن می توان به عنوان یک لایه بردار عالی برای پوست یاد کرد. بعد از اینکه ۱۰ دقیقه گذشت، می توانید صورتتان را با آب ولرم بشویید و از کرم های محافظتی استفاده کنید.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 10
  • 7
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
ویژه سرپوش