جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۹۰۰۱۰

طرز تهیه ی چند مدل ماسک گوجه فرنگی برای انواع پوست ها

ماسک گوجه فرنگی,ماسک گوجه فرنگی صورت,ماسک گوجه فرنگی برای جای جوشماسک گوجه فرنگی و آلوئه ورا، میتواند علائم پیری و التهابات اطراف چشم را از بین ببرد
ماسک صورت از قدیم الایام، رایج ترین روشی بوده که مورد توجه اشخاص بوده است. ماسک گوجه فرنگی که برای سفیدی پوست از خواص فوق العاده ای برخوردارست؛ به عنوان یک ماسک آسان و ارزان محسوب می شود.

ماسک گوجه فرنگی

گوجه فرنگی، یک موادغذایی بسیار کارامد میباشد که تیرگی ها را از بین میبرد و رنگدانه های برخی از نواحی خاص را کاهش می دهد. احتمالا شما در این تصورید که تابحال از خواص آن بهره مند نشده اید ولی جالب است بدانید که گوجه فرنگی در سایر محصولات تولید کنندگان انواع و اقسام لوازم آرایشی وجود دارد ولی ما از مواد به کار گرفته در این لوازم بعنوان مصرف کننده بی خبریم. به این ترتیب فواید و مزایای گوجه فرنگی برای پوست، زیاد است.

گوجه فرنگی که خواص بسیاری برای پوست دارد، سرشار از آب میباشد وعلاوه بر آب، به خاطر عناصر مفید و اسیدی که دارد؛ به روشن تر و نرم تر شدن پوست کمک میکند. خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی گوجه فرنگی باعث میشود که پوستتان دربرابر بروز انواع جوش، آکنه و قارچ های پوست محافظت کند. بنابراین انواع ماسک گوجه فرنگی از فواید بسیاری برخوردار است.

انواع ماسک گوجه فرنگی

پایه ی بسیاری از ماسک های خانگی، گوجه فرنگی می باشد. ویتامین C و پتاسیم زیاد گوجه فرنگی باعث تنگ كردن منافذ پوست میشود و همچنین در گوجه، آنتی اکسیدان هایی وجود دارد که مانع از پیری زودرس پوست و کاهش استرس های اکسیداتیو میشود. ویتامین A، C و E موجود در گوجه به درخشش پوست کمک میکند. به این منظور شما باید یک گوجه فرنگی متوسط را به دو نیم تقسیم کنید و آنرا درون یک کاسه کوچک فشار دهید تا تمام آب و دانه هایش درون کاسه بریزند. توجه داشته باشید که گوجه فرنگی باید به اندازه کافی رسیده باشد وگرنه آب کمی دارد و برای ماسک شما پایه ی مناسبی نیست.

برای درست کردن ماسک خانگی، نوع گوجه فرنگی اهمیتی ندارد بلکه آنجه مهم است، اینست که برای پوشاندن کل صورتتان از آب کافی یعنی حدود ۲ قاشق غذاخوری برخوردار باشد. شما میتوانید انواع ماسک صورت گوجه فرنگی را با ترکیب این مایع با یکسری مواد ساده دیگر داشته باشید. در ابتدای استفاده از این ماسک، احتمال ایجاد سوزش یا خارش پوست به دلیل اسیدیته گوجه فرنگی وجود دارد که اگر این عوارض، ادامه پیدا کند باید ماسک را بشویید و دیگر استفاده نکنید.

* ماسک گوجه فرنگی برای از بین بردن تیرگی های دور چشم:

ترکیب ماسک گوجه فرنگی با آلوئه ورا به از بین بردن علائم پیری و التهابات اطراف چشم کمک میکند؛ بدین دلیل که ترکیبات ضد التهابی آلوئه ورا، پوست شما را جوان میکند. برای درست کردن این ماسک باید پس از ترکیب ۱ قاشق چایخوری آب گوجه فرنگی و چند قطره ژل آلوئه ورا، آن را در اطراف چشمتان استفاده کنید و بعد از گذشت ۱۰ دقیقه صورتتان را با آب بشویید. این نوع ماسک گوجه را میتوانید برای نتیجه گیری بهتر، بمدت ۱- ۲ بار در روز بر روی پوستتان قرار دهید و نباید به داخل چشم هایتان نفوذ کند وگرنه باید با آب تمیز، چشم هایتان را بشویید.

ماسک گوجه فرنگی و جوانه گندم,ماسک گوجه فرنگی برای رفع چین و چروک صورت,ماسک گوجه فرنگی برای کک و مکماسک گوجه فرنگی دارای مقدار زیادی آب بوده که برای پوست مفید می باشد

* ماسک گوجه فرنگی برای پوست های تیره:

برای درست کردن ماسک گوجه فرنگی مخصوص پوست های تیره باید۱ عدد گوجه فرنگی کوچک له شده را بهمراه ۲ قاشق سوپ خوری آرد، ۱ قاشق چای خوری ماست، ۱/ ۲ قاشق چای خوری عسل و کمی زرد چوبه را با هم مخلوط کنید و بمدت ۱۵دقیقه بر روی پوستتان بمالید تا زمانی که خشک شود و سپس صورتتان را بشویید. شما بمدت یک یا دو بار در هفته، مجاز به استفاده از این ماسک هستید. در کشور هند، آرد گرم با نام دیگری همچون بسان شناخته می شود، آرد به حذف سلول های مرده و روشن تر شدن پوست شما کمک می کند و همچنین موجب نرم، سالم و درخشان شدن تمام اجزای پوست میشود.

* ماسک ویژه گوجه فرنگی مخصوص پوستهای چرب:

ماسک گوجه فرنگی برای پوستهای چرب، نیز مناسب است. به اینصورت که در ابتدا با رنده ی ریز، ۲ عدد گوجه فرنگی را تا جاییکه پوستش جدا شود، رنده كنید. سپس با اضافه کردن یك قاشق غذاخوری عرق نعناع و نصف قاشق غذاخوری خمیر ترش، مواد را با هم بخوبی مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. در پایان به این ماسک خود، یك قاشق غذاخوری آبلیموی تازه بیافزایید و مخلوط کنید و یك لایه نازك از این ماسک را روی صورت به مدت ۲۰ دقیقه بمالید، سپس با استفاده از پنبه، صورتتان را تمیز کنید و با آب سرد بشویید.

* ماسک گوجه فرنگی برای از بین بردن جای جوش:

برای از بین بردن جای جوش باید یک گوجه فرنگی را نصف کنید و در یک بشقاب یا دستمال، دو قاشق غذاخوری نمک یددار بریزید. نصف گوجه فرنگی را در دستتان فشار دهید تا علاوه بر نرم شدن بافتش، آب بیندازد. سپس با آغشته کردن سطح گوجه فرنگی به نمک باید بمدت چند دقیقه، گوجه فرنگی را روی صورتتان بمالید و برای لایه برداری از نمک استفاده کنید. شما به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و پس از آن با استفاده از آب ولرم، صورتتان را بشویید. شما نباید با قدرت زیادی گوجه فرنگی را روی پوستتان مالش دهید تا تحریک شود. شما می توانید ماهی یک بار از این ماسک لایه بردار استفاده کنید.

برای تهیه این اسکراب، گوجه فرنگی های گوشتی به دلیل بافت سفتشان انتخاب مناسبی هستند و وقتی که آن را بر روی پوست صورت، مالش می دهید؛ به سادگی از هم جدا نمی شود.

* ماسک گوجه فرنگی برای پوست های چرب:

پوست های چرب، بیشتر در معرض آکنه و جوش در مقایسه با پوست های دیگر هستند. بنابراین وقتی که تولید چربی پوست، کاهش پیدا میکند؛ مانع از بروز آن ها میشود. از دیگر میوه های مورد استفاده برای درست کردن ماسک خانگی می توان به خیار اشاره کرد ، بدین دلیل که با بستن منافذ باز پوست، موجب کاهش تولید چربی پوست میشود. این ماسک، مانع از آکنه میشود؛ به این دلیل که پوست را عاری از روغن نگه می دارد . نصف آب گوجه را درون ظرفی بریزید و ۴/۱ خیار پوره شده را به آن اضافه کنید و بمدت ۱۵- ۲۰ دقیقه بر پوست صورتتان بمالید.

* ماسک گوجه فرنگی برای سفیدی پوست:

برای سفید کردن پوست صورت خود می توانید از ماسک گوجه فرنگی استفاده کنید؛ به این طریق که یک عدد گوجه فرنگی را رنده کنید یا آنرا به قطعات کوچکی برش دهید و برای تهیه آب گوجه فرنگی، آنرا فشار دهید و بهمراه یک قاشق چای خوری آرد برنج ترکیب کنید تا غلیظ شود. این ماسک را می توانید به کل صورت خود به جز ناحیه دور چشمتان به مدت ده دقیقه بمالید. سپس با آب ولرم، پوستتان را بشویید. استفاده از این ماسک بمدت یک بار در هفته باعث رنگ سفیدتر شدن پوست شما می شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که ترکیب ماسک گوجه فرنگی و آرد برنج بعنوان سفید کننده پوست عمل می کند، بنابراین این مواد موجب بروز حساسیت در پوست شما نمیشود. این ماسک برای هر نوع پوستی مناسب است و در کوتاه مدت می توانید نتایج مثبت آنرا ببینید ولی بهتر است بدانید که گوجه فرنگی موجب ایجاد حساسیت در بعضی از پوست ها میشود، بنابراین شما در صورتی می توانید از این ماسک استفاده کنید که بثورات جلدی، برایتان اتفاق نیفتد.

ماسک گوجه فرنگی برای جای جوش,ماسک گوجه فرنگی برای پوست خشک,ماسک گوجه فرنگی برای سفیدی پوستماسک گوجه فرنگی و ماست، پوست شما را روشن تر و درخشانتر خواهد کرد

* ماسک گوجه فرنگی برای رفع چین و چروک صورت:

برای رفع چین و چروک صورت میتوانید پی از گرفتن آب یک عدد گوجه فرنگی رسیده، آنرا با یک تکه پنبه به صورتتان بزنید و صورت خود را بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید. شما باید چندین مرتبه این کار را تکرار کنید.

* درخشان شدن پوست با ماسک صورت گوجه فرنگی و عسل:

خاصیت سفیدکنندگی گوجه فرنگی و عسل به از بین بردن هرگونه رنگدانه و لکه های تیره ناشی از آفتاب سوختگی کمک میکند. برای روشن شدن پوست توصیه میشود که از این نوع ماسک استفاده کنید. لیکوپن موجود در گوجه فرنگی باعث میشود که رنگ پوستتان تغيير کند، همچنین این ماده با محافظت از پوست شما دربرابر نور ماوراءبنفش به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی عمل میکند. عسل به عنوان نوعی مرطوب کننده طبیعی به حفظ رطوبت پوست کمک می کند و از پوستتان دربرابر باکتری ها و میکروب ها به خاطر داشتن خواصی همچون ضد باکتری، ضد عفونی کننده ، ضد قارچ و ضدالتهاب، محافظت می کند. همچنین این نوع ماسک دارای مزایایی همچون کاهش سرعت پیری، مبارزه با رادیکال های آزاد، محو شدن جای زخم، لکه ها و علائم تیره روی پوست و از بین بردن جوش ها و جلوگیری از بروز آن می باشد.

طرز تهیه ی ماسک صورت گوجه فرنگی و عسل به اینصورتست که باید درون یک مخلوط کن، نصف گوجه فرنگی رسیده را بریزید تا پوره ای شکل شود، سپس با افزودن ۱ قاشق غذاخوری عسل، مخلوط کن را مجددا روشن کنید تا مواد باهم یکدست شوند. این مخلوط را بمدت ۱۵ دقیقه روی صورتتان بمالید تا ماسک به عمق پوست شما بطور کامل نفوذ کند و صورتتان را با آب سرد شستشو دهید.

برای نتیجه گرفتن از این ماسک توصیه میشود که دو مرتبه در روز از آن استفاده کنید. استفاده از عسل طبیعی در این ماسک، تأثير به سزایی دارد؛ به این خاطر که عسل های فرآوری شده، پوست را تحریک میکنند. شما بمدت چند دقیقه قبل از خواب می توانید ماسک گوجه فرنگی و عسل را بر روی صورتتان بمالید و تاثیرات آنرا در عرض مدت زمان کوتاهی مشاهده کنید.

ماسک گوجه فرنگی برای سفیدی پوست,ماسک گوجه فرنگی مخصوص پوست چرب,ماسک گوجه فرنگیماسک گوجه فرنگی و عسل، لکه‌های تیره ناشی از آفتاب‌سوختگی را از بین می‌برند

* گوجه فرنگی برای پوست های ترکیبی:

یکی از ماسک های خانگی مناسب برای پوست های ترکیبی، ماسک گوجه فرنگی می باشد؛ به اینصورت که یک قاشق سوپ خوری آووکادو له شده را با یک قاشق سوپ خوری خمیر گوجه فرنگی ترکیب کنید و آنرا بر روی صورتتان به مدت ۱۰ دقیقه بزنید. بعد از مدت زمان مذکور باید صورتتان را بشویید و آن را با حوله ای نرم خشک کنید. استفاده از این ماسک بمدت دو بار در هفته مناسب است. خاصیت سفت کنندگی گوجه فرنگی باعث متعادل سازی تولید روغن در پوست میشود. آووکادو نیز بعنوان یک مرطوب کننده به سلامت پوست شما کمک می کند، ضمن این که وقتی ویتامین C و E شما تامین شود؛ موجب به تاخیر انداختن فرآیند سالخوردگی پوست شما میشود. گوجه فرنگی برای سیاهی دور چشم، مزایای بسیار زیادی دارد.

* ماسک گوجه فرنگی برای پوست های چرب با منافذ باز:

برای پوست های چربی که منافذ آن باز است باید گوجه فرنگی را حلقه حلقه کرده و بر روی پوست خود بمدت۱۰ دقیقه قرار دهید و پس از این مدت با آب ولرم بشویید. این ماسک را می توانید به تنهایی یا بهمراه ماست استفاده کنید.

* ماسک گوجه فرنگی و جوانه گندم:

شما برای تهیه ی ماسک گوجه فرنگی و جوانه گندم به ۲۰۰ گرم کلم بروکلی له شده، ۳ عدد گوجه فرنگی بخار پز شده، نصف میوه انبه تازه و ۳ قاشق غذاخوری جوانه گندم له شده نیاز دارید تا تمامی آن ها را در مخلوط کن بریزید. سپس مخلوط به دست آمده را با استفاده از یک قلم مو بر روی پوستتان بمالید و با کمک پنبه و آب ولرم، بعد از گذشت ۲۰ دقیقه صورتتان را پاک کنید. این ماسک را زمانی می توانید بر روی صورتتان قرار دهید که قبلش پوست خود را ماساژ و بخور داده باشید. در ضمن قبل از استعمال کامل ماسک توصیه می شود که آنرا در ناحیه ای کوچک از پوستتان بزنید تا مطمئن شوید که پوستتان، حساسیتی نشان نمی دهد. این ماسک را میتوانید بمدت ۱ تا ۲ بار در هفته روی پوستتان بزنید.

ماسک گوجه فرنگی برای صورت,ماسک گوجه فرنگی برای کک و مک,ماسک گوجه فرنگیماسک گوجه فرنگی سلول های مرده را حذف می کند

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 12
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ویژه سرپوش