یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
۱۰:۱۰ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۱۳۴۲
حوزه بهداشت و رفاه

دورکاری کارکنان ادارات در پایتخت تا پایان مرداد تمدید شد

تمدید محدودیت های کرونایی در تهران/ ممنوعیت تجمع در پارک ها و بوستان های اصفهان

وضعیت قرمز کرونا در اصفهان و تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با توجه به شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در پایتخت، از تمدید محدودیت ها تا پایان مرداد خبر داد.

 علیرضا زالی، از بستری شدن ۵۳۴ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران خبر داد و افزود: ۱۲۷ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

به گفته وی، ۱۰,۳ درصد از مراجعه کنندگان به بخش‌های سرپایی بهداشتی و درمانی و ۱۷.۳ درصد مراجعان بیمارستانی نیاز به بستری در مراکز درمانی داشتند. همچنین ۴۳۲ بیمار در طی شبانه روز گذشته از بیمارستان‌های تهران ترخیص شدند که این آمار نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در ادامه از استمرار محدودیت‌های اعمال شده تا پایان مرداد خبر داد و افزود: بر اساس تصمیم مشترک استانداری تهران و ستاد مقابله با کرونا تهران؛ با توجه به شرایط خاص و استمرار وضعیت قرمز در استان شاهد تمدید محدودیت‌های اعمال شده در هفته گذشته تا پایان مرداد خواهیم بود.

وی ضمن تقدیر از همکاری شهرداری تهران در لغو طرح ترافیک و استمرار اعمال محدودیت، یادآور شد: بر اساس نتایج بررسی مشترک با شهرداری تهران، آمار ۱۰ روز گذشته نشان می‌دهد که لغو طرح ترافیک بر میزان استفاده از حمل و نقل عمومی تغییر چندانی نگذاشته و لغو طرح ترافیک در مدیریت کاهش سفرهای درون شهری در تهران تأثیرگذار نبوده است.

زالی خاطرنشان کرد که بیشترین میزان اثرگذاری در کاهش ابتلاء و بستری ناشی از استفاده منظم تر شهروندان از ماسک و افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و چرخشی شدن کارکنان بوده است که اثر خوبی نیز در بحث ترافیکی ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان داده است در اولین روز اجرای طرح چرخش کارمندی ۵۳ درصد ترافیک تهران سبک تر شد که این الگوی جدید استفاده از ظرفیت دورکاری کارمندان می‌تواند یکی از راهبردهای بسیار خوب و مناسب در مجموعه مداخلات شهری در نبرد با کرونا باشد.

دورکاری کارکنان ادارات در پایتخت تا پایان مرداد تمدید شد
استاندار تهران گفت:‌ محدودیت‌ها و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان با هدف جلوگیری از شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا تا پایان مردادماه تمدید شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران «انوشیروان محسنی بندپی» روز پنجشنبه با اشاره به وضعیت قرمز استان تهران در زمینه شیوع کرونا اظهار داشت: با توجه به ناپایدار بودن شرایط استان به لحاظ بیماری کرونا، مقرر شد تمام محدودیت‌ها از جمله دورکاری یک سوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا پایان مردادماه تمدید شود. 

وی ادامه داد: طرح ترافیک هم در پایتخت تا پایان مردادماه به حالت تعلیق درآمده و بقیه محدودیت‌‍‌ها همچون هفته‌های گذشته پابرجاست.

استاندار تهران تاکید کرد: به منظور حفظ سلامت شهروندان استخرهای سرپوشیده، سالن‌های بدنسازی، ورزش‌های پربرخورد همچنان تعطیل است.

به گفته «محسنی بندپی» ممنوعیت برگزاری مراسم و اجتماعات بالای ۱۰ نفر نیز تا پایان مردادماه ادامه دارد.

ممنوعیت برپایی ایستگاه صلواتی و حرکت دسته‌های عزاداری در تهران

معاون استاندار و فرماندار ویژه تهران گفت: حضور دسته عزاداری در خیابان‌ها و همچنین برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ماه محرم امسال ممنوع است و امیدواریم عزاداران نسبت به رعایت جدی تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا پایبند باشند.

«عیسی فرهادی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، عزاداری ماه محرم امسال باید در فضای باز و در صورت امکان با هماهنگی‌های لازم در محوطه مدارس و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شود.

وی به برگزاری تجمع به صورت حداقلی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از طبل و سنج و وسایل مشترک در هیات‌های عزاداری نیز ممنوع شده و این موارد به هیات‌های عزاداری ابلاغ شده است.

به گفته وی اولویت برای برگزاری آیین‌های عزاداری با فضاهای باز است و هیات‌ها نباید در اماکن خاص تجمع کنند. 

وی همچنین ادامه داد: تعطیلی مدارس از اسفند سال گذشته تاثیر به سزایی در کاهش ترددها در حمل‌ونقل عمومی پایتخت داشته بطوریکه ترددها از سه میلیون نفر در روزهای عادی به یک میلیون نفر کاهش یافته است.

ممنوعیت تجمع در پارک ها و بوستان های اصفهان

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان اصفهان با بیان اینکه شهرداری های تمام شهرهای استان باید از تجمع و اتراق در پارک ها جلوگیری کنند، گفت: فضای بازی و ورزش هم باید مسدود و روشنایی پارک ها کم شود.

وضعیت قرمز کرونا در اصفهان و تهران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

حجت الله غلامی امروز عصر (چهارشنبه، ۲۲ مراد) در چهل و چهارمین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان، با اشاره به اینکه چند نقطه در اصفهان مرکز تجمع مردم شده، اظهار کرد: پل خواجو، سی و سه پل، مارنان و پارک کوهستانی صفه از جمله این مراکز است که قرار شد ورودی آنها مسدود و اجازه تجمع داده نشود. ورودی های ناژوان نیز از ۶ عصر به بعد بسته و فضاهای فرهنگی با کاهش ظرفیت فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: درخصوص مراکز گردشگری در استان مثل باغبهادران و آبشار سمیرم حسب تشخیص ستاد شهرستانی برای این فضاها تصمیم می‌گیریم.

غلامی با بیان اینکه در جلسه امروز گزارشی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان داشتیم، گفت: وضعیت استان اصفهان قرمز است و وضعیت بیش از ۱۱ شهرستان قرمز و ۱۳ شهرستان زرد یا نارنجی است، براین اساس لازم است یکسری محدودیت هایی که جلوی شیوع ویروس را بگیرد اعمال شود.

به گزارش ایسنا، سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان با اشاره به دو دستورالعمل مهم این جلسه، گفت: دستورالعمل اول برای برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر و دستورالعمل دوم برای محدودیت پارک ها و مراکز تفریحی استان بود.

وی با بیان اینکه در بخش اول دستورالعمل کاملی از ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا ابلاغ شده، تصریح کرد: در این دستورالعمل سازمان تبلیغات اسلامی مسئول اجرای ضوابط است و کارگروهی با حضور همه دستگاه های ذی ربط تشکیل داده و نظارت بر برگزاری مراسم و دستورالعمل ها را به عهده دارد. 

غلامی در خصوص محدودیت های ایجاد شده برای برگزاری مراسم امسال گفت: همه هیات مذهبی باید به سازمان تبلیغات استان مراجعه و مجوز دریافت کنند. مهمترین فراز دستورالعمل نیز برگزاری مراسم در فضای باز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است، براین اساس مراسم صرفا در مکان های باز با فاصله گذاری دو متر برگزار می شود، همچنین کاهش مدت زمان برگزاری می تواند در کاهش شیوع بیماری موثر باشد و مدت ۲ ساعت برای برگزاری مراسم تعیین شده است.

وی ادامه داد: براساس این دستورالعمل جابجایی هیات مذهبی و دسته روی ممنوع است، اما هیات می توانند در محل ثابتی مراسم را برگزار کنند. استفاده از ماسک نیز در طول مراسم عزاداری اجباری و برگزاری مراسم در اماکن مقدس ممنوع است ولی در فضای باز با رعایت فاصله و استفاده از ماسک می توانند مراسم برگزار کنند.

 سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان با اشاره به اینکه پذیرایی در مراسم ممنوع است، افزود: ایستگاه های صلواتی امسال توزیع نذری ندارند و می توانند نوای محرم پخش کنند، همچنین نذورات مردمی را به صورت خام دریافت و بین نیازمندان توزیع کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال نذورات محرم ترجیحا باید مواد خشک و بین نیازمندان باشد، مگر اینکه امکان تغییر نداشته باشد که در این صورت می توانند با نظارت مرکز بهداشت پخت و با بسته بندی های بهداشتی توزیع کنند.

غلامی با تاکید براینکه آنچه اهمیت دارد این است که ضمن برگزاری مراسم محرم، سلامت مردم نیز حفظ شود، تصریح کرد: همانطور که در ماه رمضان و لیالی قدر مردم رعایت کردند، انتظار از هیات های مذهبی این است که در عزاداری های محرم هم دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان در ادامه به اعتراضات مردمی از تجمع پارک ها و اماکن تفریحی اشاره و تصریح کرد: وقتی محدودیت برای برگزاری مراسم مهمی مثل محرم را داریم باید تجمعات در پارک ها هم نداشته باشیم، براین اساس در جلسه ای با شهرداری ها کلیه شهرهای استان تاکید شد که از تجمع و اتراق در پارک ها جلوگیری شود.

وی با تاکید براینکه فضای بازی و ورزش هم باید مسدود شوند، گفت: شهرداری های استان باید تمام فضاهای بازی را محدود و استفاده از آنها را ممنوع کنند. 

غلامی از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی روشنایی پارک ها برای کم کردن تجمع مردم خبر داد و افزود: دکه های توزیع و پخت غذا در پارک ها به خصوص دستفروش ها باید جمع آوری شوند. همچنین ۲ هزار بنر من ماسک میزنم در کل شهرهای استان و ۵۰۰ بنر بزرگ تجمع در پارک ها نداشته باشیم در اصفهان نصب می شود.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان درخصوص برگزاری مراسم عزاداری در آرامستان ها نیز گفت: مراسم به صورت محدود و کنترل شده در فضای روباز، بدون خیمه و با دو متر فاصله برگزار می شود.

غلامی با اظهار امیدواری از اینکه روند شیوع کرونا در استان کاهشی شود، خاطرنشان کرد: محدودیت های مشاغل در حد یک هفته کافی بود و برای هفته آینده محدودیتی نخواهیم داشت. 

  • 11
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شوماخر,عکس از مایکل شوماخر,عکس شوماخر در بیمارستان بیوگرافی مایکل شوماخر از کودکی تا دوران بزرگسالی اش (عکس همسر و پسرش)

 زاده: ۳ ژانویهٔ ۱۹۶۹ 

زادگاه: هورت، آلمان غربی

ملیت: آلمان

سالهای فعالیت: ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۶

تیم ها: جردن، بنتون، فراری

ادامه
میلتون فریدمن,تصاویر میلتون فریدمن,کتابهای میلتون فریدمن زندگینامه میلتون فریدمن، اقتصاددان و آماردان آمریکایی (+ تصاویر)

متولد: ۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۱۲

زادگاه: بروکلین، نیویورک

مرگ: ۱۶ نوامبر ۲۰۰۶

ملیت: آمریکایی

رشته فعالیت: اقتصاد

ادامه
شهاب حسینی,زندگی نامه شهاب حسینی,عکس هایی از شهاب حسینی زندگینامه شهاب حسینی و تصاویری از او و خانواده اش

نام خانوادگی: حسینی تنکابنی

تاریخ تولد: ۱۳۵۲/۱۱/۱۴

محل تولد: تهران

تاهل: متاهل

ملیت: ایرانی

زمینه فعالیت: بازیگر، مجری، صداپیشه، کارگردان

ادامه
داریوش هخامنشی,بیوگرافی داریوش هخامنشی,همسر داریوش هخامنشی زندگی نامه داریوش هخامنشی (داریوش بزرگ)

سلطنت: ۵۲۲–۴۸۶ قبل از میلاد 

زادروز: ۵۴۹ قبل از میلاد

فوت: ۴۸۶ قبل از میلاد

دین و مذهب: مزدیسنا

خاندان: هخامنشیان

ادامه
آدام اسمیت,عکس های آدام اسمیت,زندگینامه آدام اسمیت زندگی نامه آدام اسمیت، بنیان‌گذار علم اقتصاد (+ تصاویر)

زاده: ۵ ژوئن ۱۷۲۳

محل تولد: کیرک کالدی، شهرستان فیف، اسکاتلند

ملیت: اسکاتلندی

مکتب: لیبرالیسم کلاسیک

مهمترین علایق: فلسفه سیاسی، فلسفه اخلاق، علم اقتصاد

ادامه
انوشیروان ساسانی,زندگینامه انوشیروان ساسانی,دانش انوشیروان ساسانی بیوگرافی انوشیروان ساسانی از پادشاهان مشهور ساسانی (+ تصاویر)

زادروز:۵۰۱ میلادی

محل تولد: تیسفون، ایران شهر

فوت: ۵۷۹ میلادی

دودمان: خاندان ساسان

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
ویژه سرپوش