چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
۱۲:۳۰ - ۲۵ آبان ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۸۰۵۶۰۹
امنیتی و دفاعی

اعتراضات به گرانی بنزین؛اختلال در اینترنت تلفن همراه

آخرین اخبار از اعتراضات بنزینی/ یک نفر در سیرجان کشته شد، اصفهان شلوغ شد

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
در پی افزایش قیمت بنزین، شب گذشته در چندین شهر کشور اعتراضات مردمی صورت گرفت. خوزستان و سیرجان شلوغ‌ترین شهرهای ایران بودند اما پلیس اعلام کرده همه شهرها آرام شدند.

به گزارش رویداد۲۴،  روز گذشته دولت با سهمیه بندی بنزین نرخ بنزین سهمیه‌ای را ۱۵۰۰ و بنزین آزاد را ۳۰۰۰ تومان اعلام کرد. وزیر نفت لحظاتی پیش در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد ریالی از درآمد بنزین در بودجه صرف نمی‌شود و به اقشار ضعیف اختصاص خواهد یافت.

مرکز اطلاع رسانی ناجا با اشاره به اعتراضات مردم به گرانی بنزین در شهرهای مختلف کشور اعلام کرد در حال حاضر شرایط در کشور آرام است و مشکل خاصی گزارش نشده است.

به گزارش رویداد۲۴ شب گذشته شهرستان سیرجان و استان خوزستان بیشتر از سایر شهرها شلوغ شدند و مردم در خیابان‌ها نسبت به تصمیم دولت اعتراض کردند. در استان خوزستان و شهرستان سیرجان اینترنت قطع شده و دسترسی به شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد.

شب گذشته در شهرهای بیرجند، بهبهان، مشهد، شیراز و بندرعباس نیز اعتراضاتی انجام شد. برخی منابع خبر از آتش زدن جایگاه‌های سوخت دادند اما وزارت کشور هیچکدام را تایید نکرد و آنگونه که مشخص شد فیلم‌هایی که منتشر شده، همگی مربوط به اتفاقات قبلی در سال‌های گذشته بودند.

پلیس گارد ویژه در ورودی‌های متروی تهران

در حال حاضر در تهران، پلیس گارد ویژه در ورودی‌های مترو استقرار یافته است. این در حالی است که از شب گذشته در تهران اعتراضات مردمی گزارش نشده است.

معترضان جاده اصفهان به شهرکرد را بستند

منابع محلی به رویداد۲۴ خبر دادند که در اصفهان مردم معترض، قسمتی از هر دو طرف جاده فولادشهر (اتوبان اصفهان به سمت شهرکرد) را بسته‌اند و مقابل بیمارستان این شهر تجمع کرده‌اند.

مردم یزد هم به افزایش قیمت بنزین اعتراض کردند

منابع محلی در یزد می‌گویند اعتراض مردم به افزایش قیمت بنزین بسیار مسالمت آمیز برگزار شده و مردم ماشین‌هایشان را در خیابان خاموش کرده‌اند و پیاده شدند. برخی معترضان در میدان امیر چخماق نسبت به تصمیم دولت اعتراض خود را نشان دادند.

اعتراض مردم ماهشهر

خبرهای رسیده از ماهشهر حاکی از بسته شدن خیابان‌های اصلی و پرتردد این شهرستان به دلیل اعتراض مردم به افزایش قیمت بنزین است.

خبرنگار رویداد۲۴ کسب اطلاع کرده که ورودی ماهشهر از سمت هندیجان همچنان پر تنش است. سرعت اینترنت در این شهرستان به شدت کند و ضعیف است. علاوه بر مدارس، دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزشی هم تعطیل هستند.

در خوزستان نهادهای نظامی برای آرام کردن مردم پیام‌های به آنها ارسال کرده و نوشته حضورتان در تجمعات غیر قانونی محرز شده است. اگرچه این پیام‌ها ضمانت اجرایی ندارد اما به عنوان راهکاری مسالمت آمیز و پیشگیرانه استفاده شده است.

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

خیابان‌های لرستان صحنه تجمع‌ آرام/ مردم از دغدغه‌ها گفتند

صبح امروز خیابان‌های مختلف شهرهای استان لرستان صحنه تجمع‌ آرام مردمی برای طرح دغدغه‌ها و مطالباتشان بعد از اصلاح قیمت بنزین بود.

به گزارش مهر، در مرکز استان لرستان برخی مناطق شهر ازجمله میدان کیو و خیابان مطهری امروز شاهد تجمع آرام مردمی بود که با خاموش کردن ماشین‌هایشان به سیاست‌های دولت در زمینه اصلاح قیمت بنزین واکنش نشان دادند.

مردم در این تجمع که در سایه حضور و تعامل خوب نیروی انتظامی برگزار شد مطالبات خود را مطرح کردند.

همراهی نیروهای پلیس با مردم معترض از ویژگی های تجمع آرام امروز در خرم آباد و سایر شهرستان های استان بود.

در برخی تجمع ها شعارهایی در مورد گرانی و تورم سر داده شد.  

فرماندار سیرجان: در حوادث شب گذشته سیرجان یک نفر کشته شده؛ هنوز مشخص نیست که این فرد تیر خورده یا خیر

سرپرست فرمانداری سیرجان توضیحاتی در خصوص حوادث شب گذشته در این شهرستان داد.

"محمد محمودآبادی" در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تجمعاتی که در شهرستان سیرجان طی شب گذشته پس از افزایش قیمت بنزین رخ داده گفت: شهرستان سیرجان از ساعت ۲۲ شب گذشته تاکنون در آرامش کامل و رفت و آمد برقرار است و امروز هیچ اتفاقی رخ نداده است.

وی با اشاره به تجمع مسالمت‌آمیز مردم سیرجان در شب گذشته، عنوان کرد: متاسفانه عده‌ای از این تجمع مسالمت‌امیز سوء استفاده کردند و یکسری اموال عمومی را تخریب و به برخی پمپ بنزین‌ها خسارتی وارد کرده و قصد داشتند به مخازن اصلی شرکت نفت دسترسی داشته باشند و آنها را به آتش بکشند که با مقاومت نیروهای امنیتی، انتظامی، سپاه و بسیج روبرو و عقب نشینی کردند.

سرپرست ویژه فرمانداری سیرجان ادامه داد: در این میان یکسری افراد مجروح شدند که در حال بررسی این موضوع هستیم که این افراد به چه شکل مجروح شدند و نمی‌توانیم با یقین صد در صدی گفت که با تیر مستقیم نیروهای امنیتی یا از جای دیگر مجروح شدند زیرا برخی‌ها از پشت و برخی نیز از بغل ضربه خوردند ضمن آنکه تاکید داریم که هیچ کدام از نیروهای امنیتی دستور شلیک مستقیم را نداشتند و فقط برای حفاظت از مخازن حساس سوخت کشور مجوز شلیک تیر هوایی را داشتند که این کار را نیز انجام داده‌اند.

وی افزود: متاسفانه یک نفر در این ماجراها کشته شده اما هنوز دلیل کشته شدن این فرد مشخص نیست که تیر خورده یا خیر و اکنون در پزشکی قانونی شهرستان سیرجان در حال بررسی این موضوع هستیم و هر زمانی که دلیل فوت این شخص مشخص شود، اعلام خواهیم کرد ضمن آنکه باید عنوان کرد که این فرد از مردم عادی بوده است.

محمودآبادی توصیه کرد: به مردمی که اعتراض به وضعیت سوخت و مسائل دیگری دارند اعلام کرده‌ایم که ما به عنوان نماینده آنها مسائل و مشکلات آنها را به استان و کشور منتقل کرده‌ایم و همه مسئولین می‌دانند که مردم تحت فشار هستند و حتی خود آقای رییس جمهور این موضوع را اعلام کرده بنابراین در حال اتخاذ تدبیری برای جبران مشکلات هستند.

وی ادامه داد: مردم از تجمعات غیر قانونی خودداری کنند و به اخبار فضای مجازی و اطلاعات کذبی که معمولا از مراکز معاند منتشر می‌شود توجه نکنند و اجازه ندهند بچه‌هایشان در تجمعات غیرقانونی حضور داشته باشند و ما به عنوان مسئول امنیت موظفیم از مراکز حساس استان و کشور حفاظت کرده و امنیت شهر و مردم را برقرار کنیم.

اختلال در اینترنت تلفن همراه در مشهد

اینترنت گوشی‌های همراه در مناطق مختلف خراسان رضوی از شب گذشته تاکنون دچار اختلال شده است.

جمعی از شهروندان مشهدی و مشترکان تلفن همراه اول و ایرانسل امروز در گفتگو با خبرنگار ایرنا از قطع اینترنت گوشی‌های تلفن همراه خود گلایه داشتند.

این در حالی است که مسئولان مخابرات خراسان رضوی با رد این موضوع در گفتگو با خبرنگار ایرنا معتقدند که اختلال و قطع اینترنت گوشی‌های همراه به صورت منطقه‌ای و مقطعی است.

پیگری‌های خبرنگار ایرنا از دستگاه‌های اجرایی حاکی از آن است که اینترنت در برخی از دستگاه‌های مشهد نیز قطع است به طوری که مسئولان قطار شهری مشهد از قطع من کارت‌ها در ایستگاه‌های قطار شهری این شهر خبر داده اند.

حسن اروجی مدیر عامل مخابرات خراسان رضوی شب گذشته به خبرنگار ایرنا گفت: مشکل خاصی در خصوص اینترنت گوشی‌های همراه اول رخ نداده است و قطع آن ممکن است به صورت مکانی و یا برای برخی از افراد رخ داده باشد.

مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات خراسان رضوی نیز صبح امروز به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون اینترنت گوشی‌های همراه اول در خراسان رضوی به طور کلی مشکلی ندارد و اختلال‌های رخ داده به صورت مقطعی و منطقه‌ای است.

در اعتراض به گرانی بنزین کمربندی ساری به بهشهر بسته شد

مردم معترض به افزایش قیمت بنزین کمربندی بهشهر به ساری را از حدود ساعت ۱۱ صبح امروز بستند.

به گزارش موج، مردم معترض به افزایش قیمت بنزین در اقدامی که از شب گذشته در شبکه های اجتماعی دست به دست می شد کمربندی بهشهر به ساری را از حدود ساعت ۱۱ صبح امروز بستند.

نیرو انتظامی با حضور در محل اقدام به بازکردن راه کرد که مردم به حرف نیروی انتظامی گوش نداده و مسیر را باز نکردند.

بخشدار بهشهر نیز در محل حضور یافت تا با رایزنی اقدام به باز شدن مسیر کند و همچنین مردم معترض نسبت به گرانی بنزین و کمبود منابع مالی و در حال صحبت با مسولین مرتبط که در جمع مردم حاضر شدند هستند تا از این طریق حرف های خود را به گوش مسئولین برسانند.

فرماندار بهشهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: ما با دعوت به آرامش مردم را به تمکین از قانون دعوت می کنیم.

 تجمعهای مردمی در برخی خیابان های البرز

مهر/ در مرکز استان البرز برخی مناطق شهر از جمله آزادگان، ۴۵ متری کاج به سمت گوهردشت، شاهد تجمع آرام مردم هستیم.

در این تجمع، مردم باخاموش کردن اتومبیل های خود، به سیاست های دولت در زمینه اصلاح قیمت #بنزین واکنش نشان دادند.

در مسیر آزادگان به سمت چهارراه طالقانی نیز مردم با اتومبیل های خاموش توقف کرده اند.

اعتراض مردم رشت به گرانی بنزین با چاشنی شعار بر علیه گرانی بنزین!

خزر: جمعی از شهروندان رشتی، امروز در اعتراض به گرانی بنزین در فلکه گاز رشت تجمع کردند. در این تجمع شعارهایی در انتقاد از افزایش قیمت بنزین سر داده‌ شد.

به گزارش خزرآنلاین، جمعی از شهروندان رشتی، امروز در اعتراض به گرانی بنزین در فلکه گاز رشت تجمع کردند. در این تجمع شعارهایی در انتقاد از افزایش قیمت بنزین سر داده‌ شد.

تجمع آرام مردم اصفهان درپی اصلاح قیمت بنزین

 مردم اصفهان در واکنش به اصلاح بهای بنزین تجمع آرام برگزار کردند.

به گزارش مهر، پیش از ظهر شنبه مردم اصفهان  نسبت به اصلاح بهای بنزین در خیابان ها تجمع های آرام داشته و خواسته های خود نسبت به بررسی مجدد بهای بنزین را مطرح کردند.

در این تجمع مردم شعارهایی درخصوص لزوم اصلاح برخی قیمتها مطرح کردند.

تجمع کنندگان خواستار رفع ابهامات موجود پیرامون اصلاح قیمت بنزین و مسائل اقتصادی ناشی از آن شدند که به آرامی و بدون تنش مطرح شد.

عکس| بساط قلیان و چای وسط اعتراضات بنزینی در اصفهان

تصویری از اعتراضات به گرانی بنزین در اتوبان خرازی اصفهان را مشاهده می‌کنید.

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

تجمع در بوشهر/ مردم خواستار رفع نگرانی از اصلاح قیمت ها شدند

- به دنبال اصلاح قیمت #بنزین، مردم بوشهر از صبح امروز شنبه در مقابل استانداری تجمع کردند و از مسئولان خواستند تا نسبت به رفع نگرانی آنها اقدامات لازم انجام شود.

- پیگیری خبرنگاران مهر بیانگر این است که در برخی شهرهای استان بوشهر نیز مردم در برخی خیابان‌ها به صورت مسالمت‌آمیز تجمع کرده و خواسته‌هایشان را مطرح کرده‌اند.

- مردم در این تجمعات مشکلات اقتصادی ناشی از افزایش قیمت‌ها را با شعارهای مختلف به گوش مسئولان رساندند.

اعتراضات مسالمت آمیز بنزینی در استان تهران

- بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، در پی اصلاح قیمت #بنزین در شهرستان هایی مانند شهریار، بهارستان، رباط کریم، قدس، دماوند و پردیس شاهد تجمع آرام مردم هستیم .

- در این تجمعات، مردم باخاموش کردن اتومبیل های خود، به سیاست های دولت در زمینه اصلاح قیمت بنزین انتقاد کردند.

- در مسیرهای تردد خودروها در خیابان های اصلی بهارستان، رباط کریم، خیابان ولیعصر(عج) شهریار، خیابان کامیون داران پردیس به سوی تهران و نیز شمال کشور، میدان جهاد دماوند و برخی دیگر از خیابان ها این توقف خودروها موجب انسداد مسیر تردد شد.

اعتراض بنزینی در ایلام

خبرگزاری مهر نوشت:  جمعی از مردم شهر ایلام و دیگر شهرهای استان خواستار رفع دغدغه ها در پی تغییرات قیمت بنزین شدند.

امروز در مرکز شهر ایلام و و چند شهر استان ایلام جمعی از مردم و صنف های مختلف با تجمع خواستار اصلاح قیمت بنزین شدند.

رانندگان تاکسی در میدان ۲۲ بهمن شهر ایلام امروز از وضعیت قیمت بنزین گلایه داشتند و معتقد بودند این قیمت با نرخ کرایه ها و دیگر مشکلات همخوانی ندارد.

مردم و صنف های مختلف در مرکز شهر با اعلام اینکه هیچ خواسته جز اصلاح قیمت بنزین ندارد، از دولت خواستند نسبت به قیمت ها تجدیدنظر کند.

در تجمع امروز شهرستان شهرستان دهلران بیشتر مطالبات مردمی درراستای کنترل تورم و کاهش نرخ بنزین به قیمت قبل است.

تجمع کنندگان اظهار داشتند که تورم بالا، بیکاری و الان هم افزایش قیمت بنزین شرایط زندگی را سخت می کند.

مردم خواستار رفع دغدغه های اقتصادی شدند.

تعدادی از مردم اعتقاد داشتند افزایش قیمت بنزین قطعا تاثیری فراوانی روی زندگی قشر ضعیف جامعه به خصوص کارگران دارد.

یادآور می‌شود مردم ایلام و چند شهرستان دیگر استان به تغییراتقیمت بنزین گلایه دارند و با تجمع آرام در برخی خیابان های شهر به این اعتراض واکنش نشان می دهند. هم اکنون این تجمعات به پایان رسیده است.

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

ترافیک چندصدمتری در بزرگراه امام علی تهران

توقف عمدی چند خودرو در انتقاد به گرانی بنزین در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی تهران، موجب ترافیک سنگین و طولانی ماشین‌ها شد. برخی رانندگان نیز با  زدن بوق نسبت به گرانی بنزین اعتراض می‌کنند.

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

بازتاب اعتراض‌ ایرانیان به افزایش نرخ بنزین در جهان عرب

خرداد؛رسانه‌های جهان عرب تظاهرات مردمی ایران نسبت به افزایش بهای بنزین را بازتاب دادند.

به گزارش  ایلنا، به دنبال افزایش بهای بنزین و برگزاری تظاهرات در اعتراض به این افزایش قیمت، رسانه‌های عرب‌زبان نیز پا به پای رسانه‌های دیگر اخبار این اعتراض‌ها را پوشش دادند.

پایگاه خبری روسیا الیوم، در خبری با عنوان «تظاهرات در تهران و برخی شهرهای ایران در اعتراض به افزایش نرخ بنزین» نوشت: «تظاهر کنندگان در تهران و سایر شهرها با خاموش کردن خودروی خود در اعتراض به افزایش بهای بنزین خیابان‌های اصلی را مسدود کردند».

پایگاه خبری العربی الجدید نیز با انتشار خبری، کشته شدن یک شهروند سیرجانی را پوشش داد.

در این خبر آمده است که مشخص نیست این فرد چگونه کشته شده است. معترضان نیز از راننده‌ها خواستند که خودروهای خود را خاموش کرده و بدون حرکت بایستند.

  

پایگاه خبری النشره نیز نوشت که تظاهرکنندگان در تهران با خاموش کردن خودروهای خود در اعتراض به افزایش نرخ بنزین خیابان‌های اصلی را بستند.

در این خبر با اعلام کشته شدن یک شهروند سیرجانی از برگزاری تظاهرات در شهرهای مشهد و اهواز و شهرهای دیگر سخن گفته شده است.

سومریه نیوز نیز با انتشار خبری از جلسه شورای عالی اقتصادی به ریاست «حسن روحانی»، رئیس جمهوری ایران به دنبال اعتراض‌های صورت گرفته علیه افزایش نرخ بنزین از تظاهرات در شهرهای تهران، شیراز، بندر عباس،‌ خرمشهر و شهرهای دیگر خبر داد.

الجزیره نیز با اعلام خبر فوی از وقوع اعتراض‌ها در تهران و چند شهر دیگر خبر داد.

تکمیل می‌شود...

rouyda​d24.‎​ir
  • 28
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
استیون جرارد,عکس استیون جرارد,استیون جرارد و همسرش بیوگرافی استیون جرارد از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد: ۳۰ می ۱۹۸۰ انگلیس

پیشه: بازیکن و مربی فوتبال

مدرک تحصیلی: دیپلم

قد: ۱۸۳ سانتیمتر 

همسر: الکس کوران

فرزندان: ۳ دختر

ادامه
پروانه سلحشوری,تصاویر پروانه سلحشوری,بیوگرافی پروانه سلحشوری بیوگرافی پروانه سلحشوری و انتقادات آن به نظام حکومتی ایران

متولد: ۱۳۴۳

محل تولد: مسجدسلیمان، خوزستان

ملیت: ایران

همسر: برات قبادیان

فرزندان: دو پسر و یک دختر

شغل: سیاستمدار

ادامه
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش