۱۶:۳۲ - ۳۰ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۸۶۳۸
سیاست داخلی

توهم‌های احمدی‌نژاد پایان ندارد

محمود احمدی نژاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

به گزارش آرمان، محمود احمدی‌نژاد از معدود افرادی است که همواره دوست دارد در صدر اخبار رسانه‌ها و مقابل دوربین‌ها قرار گیرد. رئیس‌جمهور سابق ایران دست به هر کاری می‌زند تا توجهات را در ایران و جهان به خود جلب کند. نمونه این را می‌توان نوشتن نامه‌های بی‌پاسخ به روسای جمهور مختلف آمریکا، پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و... دید که نشان از توهم او دارد. توهم پایان ناپذیر آنچه است که در نامه‌های چندباره او دیده می‌شود. البته کناره‌گیری وی از قدرت اجرایی نیز هنوز نتوانسته وی را از عرصه اظهار نظر و حضور در عرصه سیاسی باز دارد.

گویا او نمی‌خواهد قبول کند که دیگر رئیس‌جمهور نیست؛ چرا که هنوز خود را در تمامی امورات و شئون کشور صاحب نظر می‌داند. وی که اخیرا با روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به گفت‌وگو پرداخته سیاست‌های کلی حاکمیت در سیاست خارجی را نیز به چالش کشیده است. در شرایطی که موضع رسمی ایران در قبال آمریکا نه جنگ؛ نه مذاکره است، اما احمدی‌نژاد برعکس خواستار حل اختلافات ایران و آمریکا با ابزار مذاکره شده است. وی که در زمان حضور خود در ریاست اجرایی کشور همواره خود را تابع و مطیع ساختارهای نظام و مقامات عالیه نشان داده در تحلیل تعجب برانگیز گفته «ترامپ مرد عمل است و باید مستقیما با خود او وارد دیالوگ و مذاکره شد.»

احمدی‌نژاد هنوز خود را صاحب‌نظر در اموری می‌داند که نظام موضع شفاف و صریح درباره آنها گرفته است و او تصور می‌کند که هنوز در پاستور نشسته و نسخه حل مشکلات را می‌دهد و به‌جای مسئولان کشور سخن می‌گوید. همه اینها در شرایطی است که با وی به دلیل اظهاراتش هیچ برخوردی صورت نمی‌گیرد، اما اگر چنین سخنانی را یک چهره اصلاح‌طلب یا روسای جمهور سابق مطرح می‌کردند معلوم نبود چه رفتاری با آنها صورت می‌گرفت و رسانه‌های مخالف چه جنجالی به راه می‌انداختند. جالب اینکه در مورد سخنان احمدی‌نژاد که مخالف صریح موضع رسمی کشور است دم فروبسته و سکوت کرده‌اند.

۳ نامه برای ترامپ

احمدی‌نژاد به نیویورک‌تایمز گفته است که ۳ بار برای ترامپ نامه نوشته؛ نخستین آن در فوریه ۲۰۱۷ و برای تبریک بابت پیروزی ترامپ در انتخابات بوده، دومین آن در ژوئن سال ۲۰۱۸ و یک ماه پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام بوده و سومین آن هم ماه گذشته و در پی تشدید تنش دو کشور در منطقه خلیج فارس ارسال شده است. او گفته این نامه‌ها را از طریق ای‌میل آدرس کاخ سفید، ای‌میل سفارت سوئیس و نیز اکانت توئیتری شخصی ترامپ ارسال کرده است.

بی‌اهمیتی نامه‌های احمدی‌نژاد برای ترامپ

نیویورک تایمز نوشته: هنوز معلوم نیست آیا ترامپ نامه‌های احمدی‌نژاد را خوانده باشد، سفارت سوئیس پاسخی به نیویورک تایمز درباره دریافت و ارسال نامه‌های احمدی‌نژاد نداد و کاخ سفید هم در این باره اظهار بی‌اطلاعی و اطلاعات جزئی بیشتر کرده و گفته ارسال مستقیم نامه‌ها به توئیتر ترامپ هم معلوم نیست آنها را به دست او رسانده باشد چون ترامپ در توئیتر عده معدودی را تعقیب (فالو) می‌کند که احمدی‌نژاد جزو آن لیست نیست.

مخالفت با تسخیر سفارت آمریکا

احمدی‌نژاد حتی در زمانی که دانشجویان برای تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ برنامه‌ریزی می‌کردند، او مخالف بود. معصومه ابتکار از اعضای تسخیر سفارت در آن مقطع گفته است: «روز اولی که تصمیم در این باره را به بحث گذاشته بودند؛ عده‌ای از جمله سیدنژاد و احمدی‌نژاد گفته بودند که ما نه تنها همراهی نمی‌کنیم بلکه می‌رویم لو می‌دهیم، این موضوع هم باعث شده بود که دانشجویان در انجام برخورد خود تسریع کنند.»

یا محمد نعیمی‌پور چنین روایت کرد: «در جمع شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت که تازه آغاز به کار کرده بود، بحث تسخیر سفارت آمریکا مطرح شد. در آن جمع، آقای احمدی‌نژاد نماینده دانشگاه علم و صنعت و آقای سیدزاده نماینده دانشگاه تربیت معلم مخالفت کردند و گفتند «باید اول سفارت شوروی را بگیریم. در ثانی اگر هم بخواهیم سفارت‌های روسیه یا آمریکا را بگیریم باید برویم دولت را در جریان امر قرار دهیم و بعد این اقدام را کنیم».

انکار تمایل به مذاکره در عمان

روایت‌های مختلفی از حواشی بحث گفت‌وگو با آمریکا در عمان در سال ۹۰ که احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور بود، مطرح است. احمدی‌نژاد درباره آن دوران گفته است: «زماني که قرار بود مذاکرات با آمريکا در عمان شروع شود، در جلسه‌اي با حضور مقامات کشور اعلام کردم که مذاکره در شرايطي که دشمن تصور مي‌کند دست بالا را دارد و تحريم‌ها اثرگذار بوده است، به ضرر کشور تمام مي‌شود و خواهش کردم که شش ماه مهلت دهند تا با اجراي چند برنامه ضربتي اقتصادي و تقويت قدرت اقتصادي مردم، آثار تحريم‌ها کنترل شود و مذاکره در شرايط برابر انجام گيرد.

حتي اعلام کردم که حاضرم خانواده‌ام را به گروگان و تضمين بگذارم که اگر طرح‌ها موفق نبود، خود و خانواده‌ام را اعدام کنند اما در مقابل برخي مقامات و سران قوا به صراحت اعلام کردند که اجازه نمي‌دهند هيچ کاري انجام يا طرح جديدي اجرا شود و حتي از تکميل طرح هدفمندي نيز جلوگيري کردند و همان‌ها همزمان در تريبون‌هاي رسمي، مشکلات را ناشي از سوءمديريت دولت و نه تحريم دشمن بيان مي‌کردند». اما قائم مقام اسبق وزارت امور خارجه با رد ادعاي اخير محمود احمدي‌نژاد، جزئياتي از شتاب او براي مذاکره با آمريکا در عمان را افشا کرد.

شيخ‌الاسلام با بيان اينکه احمدي‌نژاد بدون اطلاع و هماهنگي با مقامات عاليرتبه نظام، مذاکره با آمريکايي‌ها در عمان را کليد زد، تصريح کرد: احمدي‌نژاد به وزارت خارجه دستور داد که هياتي را براي مذاکره با آمريکايي‌ها به عمان بفرستد و حتي برخي مقامات رسمي وزارت امور خارجه که اکنون نيز مسئوليت دارند، به عمان رفتند. وی تصريح کرد: در جريان مذاکرات ايران و آمريکا در عمان، عماني‌ها درباره اينکه اين مذاکرات با مقامات عاليرتبه نظام هماهنگي دارد يا نه، ترديد کردند و براي رفع ترديد خود، فرستاده‌اي را براي تحقيق بيشتر به تهران فرستادند.»

آماده‌ام با ترامپ مذاکره کنم!

در اردیبهشت ۹۸ علاقه احمدی‌نژاد برای مذاکره با آمریکا علنی شد. او با این حال با تاکید بر اینکه هراسی از گفت‌وگو با رئیس‌جمهور ایالات متحده ندارد، به «خبرفوری» می‌گوید: درصورتی که شرایط احترام رعایت شده و کشور در موضع قدرت باشد، می‌توان با آمریکا مذاکره کرد. احمدی‌نژاد در این گفت‌وگو تصریح می‌کند که تنها شرط موفقیت در مذاکره، قرار گرفتن در کنار مردم و برخورداری از حمایت مردم است و تا زمانی که این شرط محقق نشود، هر ابتکار عملی محکوم به شکست است. رئیس‌جمهور پیشین کشورمان در واکنش به فشارهای واشنگتن علیه ایران، اظهار می‌کند که آمریکا می‌خواهد بساط ایران را جمع کند، نه فقط حکومت ایران را.

 • 11
 • 12
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۱۷
غیر قابل انتشار: ۱۷
جدیدترین
قدیمی ترین
انگارهمه چیزدرکشورازبالادرسته آیاکسی میدانه برا چی اینجورعکس العمل نشان داده میشه
 • 0
 • 4
احمدی نژاد توهم نیست واقعیت است و خنجری ای است بر گلوی دشمنان فاسدان رانت خورها اقازاده ها اشراف گراها احمدی نژاد یاور مستضعفان است
 • 0
 • 0
احمدی نژاد توهم نیست...
نمیدونیم کی راست میگه کی دروغ!فقط میدونیم سیاست بسیاااااار پیچیدست و دست هیچکدوم رو نمیشه خوند
 • 0
 • 0
خوبه از نام سرپوش مشخصه که دارین بااین تحلیل های ابکیتون به خیلی از چیزا سرپوش میزارین هرچه باشه دست پرورده ملکه هستین
 • 0
 • 1
سایت محترم سرپوش خداگواه است درزمان ریاست جمهوری این کوتاه فکر یعنی محمود احمدی نژاد من به عنوان یک حقوقدان بسته پیشنهادی به سازمان ملل نوشتم ودوستان مرا مجبورکردند رونوشت نامه ام را برای احمدی نژاد بفرستم این متوهم دوهفته بعد دریکی ازسخنرانی هایش خداگواه است ازتمامی مطالب من استفاده کرده بود وبه اسم خودش درسخنرانی هاش از ان استفاده میکرد واقعا ازان زمان فهمیدم که چقدر این مرد بیسواد است وازمطالب علمی دیگران بنام خودش سو استفاده میکند برای احراز این مطلب لطفا سایت گوگل راسرچ فرمایید بسته پیشنهادی حقوقدان شیرازی خطاب به دبیرکل سازمان ملل را ملاحظه خواهید فرمود اگر اطلاعات بیشتری ازاین سرقت علمی که توسط محموداحمدی نژاد اتفاق افتاده بخواهید حاضرم اطلاع رسانی کنم تا برای مردم روشن شود که دولت مردان ما سوادی ندارند ومملکت راشانسی یا با استفاده ازمعلومات دیگران که درحاشبه هستند میگردانند
 • 2
 • 0
سایت محترم سرپوش خدا...
این رادوستانه وازروی همکاری گرفته و استفاده کرده ونبایداینقدرجدی گرفته شود که مهم طرح علنی مطلبه
 • 0
 • 0
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید