یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
۱۵:۱۴ - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۷۱۳۹
سیاست داخلی

آیت‌الله جنتی: حمله پهپادی یمن حیثیت عربستان را برد/محسنی اژه‌ای: جرات هیچ اقدام نظامی علیه ما را ندارند

آیت‌الله احمد جنتی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
دبیر شورای نگهبان گفت: حمله پهپادی یمنی‌ها به مهم‌ترین پالاشگاه نفتی عربستان صدمه سنگینی بر حیثیت سعودی و حامیان آن بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان امروز (چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸) در جلسه این شورا با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت امام حسین علیه‌السلام گفت: بیانات حکیمانه دیروز رهبر معظم انقلاب درباره منع مذاکره با آمریکا و عدم تسلیم شدن در مقابل فشارها، اتمام حجتی بود برای کسانی که احیاناً در کشور به فکر مذاکره با آمریکا بودند.

وی تأکید کرد: همان‌طور که رهبر انقلاب نیز چندین بار فرمودند راه‌حل مشکلات کشور توجه مسئولان به توان داخلی و مقاوم‌سازی درونی است و مذاکره با آمریکا نه‌تنها رافع مشکلات نیست بلکه سم مهلک است.

آیت‌الله جنتی در ادامه سخنان خود به توانمندی دفاعی یمنی‌ها در مقابل تجاوزگری رژیم آل‌سعود اشاره کرد و اظهار داشت: حمله پهپادی یمنی‌ها به مهم‌ترین پالاشگاه نفتی عربستان صدمه سنگینی بر حیثیت رژیم سعودی و حامیان آن وارد کرد و پاسخی کوبنده به چند سال تجاوزگری و جنایت آن‌ها بر مردم مظلوم یمن بود.

دبیر شورای نگهبان در خاتمه با اشاره به نزدیک شدن ایام پیاده‌روی اربعین حسینی ابراز امیدوار کرد: به فضل خدا این پدیده عظیم هرچه با شکوه‌تر برگزار خواهد شد.

محسنی اژه‌ای: جرات هیچ اقدام نظامی علیه ما را ندارند

معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز اقتدار نیروهای مسلح ایران و ابتکار و تکیه این نیروها به دانش داخلی باعث شده که دشمن جرات حمله و قلدری را برای ما نداشته باشد. حرف اول را در منطقه می زنیم و آنها جرات هیچ اقدام نظامی علیه ما را ندارند.

به گزارش  ایسنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم معارفه رییس کل جدید دادگستری استان کرمانشاه که امروز (۲۷ شهریور) برگزارشد، شناخت زمان، مسائل پیرامون و پیش بینی برای آینده را یکی از راه‌های رسیدن راحت تر ملت‌ها به اهدافشان دانست و اظهار کرد: امروز ملت ایران واقف است که در چه شرایط زمانی زندگی می‌کند و کشور ما در این عصر در کجای این دنیا قرار گرفته و چه نقش و تاثیری می تواند در این دنیا داشته باشد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی ستاره قدرت استکبار جهانی رو به افول است، گفت: امروز همان کسانی که داعیه داشتند دنیا را به یک دهکده تبدیل می کنند و خود کدخدای این دنیا خواهند شد، رو به افول رفته اند.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: آنها با تبلیغات گسترده بگونه ای در اذهان القاء کرده بودند که همه دنیا تحت سیطره و رصد اطلاعاتی‌شان قرار دارد و کسی نمی تواند بدون نظرشان کاری و یا حرکتی بکند، اما در شرایط کنونی به برکت اسلام قدرتشان در حال افول است.

وی تاکید کرد: استکبار جهانی از طریق تبلیغات، اینترنت، فضای مجازی و ماهواره تلاش کرد تا افکار نسل جدید را در اختیار خود بگیرد و برای این مسئله جوانان جمهوری اسلامی ایران را کانون فعالیت های خود قرار داد، اما امروز خود آنها به صراحت اعلام می کنند که میلیاردها دلار خرج تبلیغات کرده اند و به جای اینکه جوانان ایرانی را در جهت خواسته های خود ببرند، آنها به سمت اسلام می روند.

محسنی اژه ای تصریح کرد: درحالی که این جوانان اوایل پیروزی انقلاب و امام (ره) را ندیده‌اند، پرشورتر از جوانان دوران انقلاب هستند. مراسم عزدارای ماه محرم و رمضان، اعتکاف، اربعین و...  را با شور و حرارت انقلابی برگزار می کنند و همین مسائل باعث شده تا دشمنان امروز اعلام کنند در تبلیغاتشان شکست خورده اند.

وی عنوان کرد: آنها ادعا می کنند از نظر قدرت نظامی در مرحله ای هستند که احدی جرات نمی کند به آنها اخم کند و هر دستوری که می دهند بقیه کشورها باید اجرا کنند. هرچند که این شرایط پیش از انقلاب اسلامی برای استکبار بود و اکثر کشورهای دنیا به آنها وابسته بودند، اما امروز اقتدار نیروهای مسلح ایران و ابتکار و تکیه این نیروها به دانش داخلی باعث شده که دشمن جرات حمله و قلدری را برای ما نداشته باشد. حرف اول را در منطقه می زنیم و آنها جرات هیچ اقدام نظامی علیه ما را ندارند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه دشمن برای برهم زدن امنیت کنونی کشورمان توطئه ها و نقشه های زیادی کشیده و اقدام به آموزش نیروهایش کرده، گفت: علیرغم همه این تلاش ها، به اعتراف دوست و دشمن و با همت نیروهای نظامی و مردم، کشورمان در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد.

وی یادآورشد: پس از اینکه دشمن همه راه‌ها را برای ضربه زدن به ایران رفت، اما به نتیجه‌ای نرسید تصمیم گرفت از جنبه اقتصادی وارد شود، برای همین گفتند که باید به مردم ایران فشار حداکثری اقتصادی و معیشتی بیاوریم تا تسلیم شوند، اما با رهبری مقام معظم رهبری و همت مردم و مدیران از این مرحله هم عبور خواهیم کرد و این تهدید را به فرصت تبدیل می کنیم، همانطور که در زمان جنگ در بحث تجهیزات نظامی تحت فشار قرار گرفتیم و آن را به فرصت تبدیل کردیم.

محسنی اژه ای تصریح کرد: دشمن فکر می کند اگر نفت را از ما بگیرد فلج می شویم، غافل از اینکه با این‌کار ما به سمت استقلال از نفت پیش می رویم.

وی در ادامه بابیان اینکه همه مردم و مسئولین باید در این شرایط هم نسبت به توطئه های امریکا و هم جنود دشمن که در داخل به ایجاد نفاق و شکاف می پردازند آگاه باشند، گفت: از سوی دیگر اکنون که دشمن جنگ اقتصادی را شروع کرده، ما نیز باید تمرکز خود را روی این مسئله قرار دهیم و با همین حربه به میدان برویم، بگونه ای که کشاورزی، صنعت داخلی، صادرات، کارگاه های کوچک و بزرگ و تولیدات داخلی را تقویت کنیم.

 معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: اگر می خواهیم روی مسائل اقتصادی تمرکز کنیم باید همه ظرفیت ها را برای این هدف پای کار بیاوریم. برای مثال در استانی مانند کرمانشاه که از نظر کشاورزی و آثار تاریخی و گردشگری قابلیت های زیادی دارد روی این مسائل تمرکز شده تا بیکاری استان ریشه کن شود.

وی در پاسخ به درخواست استاندار کرمانشاه مبنی بر اصلاح برخی قوانین مطابق با شرایط تحریمی کنونی، گفت: هرچند این امر امکانپذیر است، اما انتظار داریم هر مشکلی در استان دارید را اولویت بندی کرده و با همفکری مسئولین حوزه های مختلف استان برای رفع آن چاره اندیشی کنید. هرجا نیز که نیاز به اصلاح قانون بود به ما پیشنهاد دهید.

 معاون اول قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش به بیان برخی از مسائل قضایی کشور پرداخت و گفت: با ورود رئیس جدید قوه قضائیه برنامه تحول در حوزه قضایی کشور تدوین شده و کلیات آن نیز به تایید مقام معظم رهبری رسیده است.

وی یکی از موضوعات مورد توجه در این برنامه را تسریع در رسیدگی به مشکلات مردم و تظلم خواهی آنها دانست و گفت: همچنین در تلاشیم تا با تاکید بر پیشگیری و صلح و سازش، تعداد پرونده های ورودی به دستگاه قضایی را کاهش دهیم.

محسنی اژه ای در ادامه بیشترین حجم پرونده های ورودی به دستگاه قضایی را با منشا زمین، بانک ها، توهین، نزاع، صدمات غیرعمدی و مسائل خانوادگی همچون مهریه، نفقه و... اعلام کرد و افزود: باید بررسی کنیم که علت حجم بالای چنین پرونده هایی چیست و برای کاهش آنها چاره اندیشی کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود روند کاهش پرونده های دستگاه قصایی کرمانشاه را از توفیقات دوران تصدی محمدرضا عدالتخواه در دادگستری این استان دانست و گفت: امیدواریم برای تدوام موفقیت ها در دادگستری استان، رئیس کل جدید استعانت از خداوند و مشورت با نخبگان و مسئولان ارشد را مورد تاکید قرار دهد.

در این مراسم پرویز توسلی زاده به عنوان رییس کل دادگستری استان کرمانشاه معرفی شد.

  • 19
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش