پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹
۰۹:۱۷ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۳۳۴
سیاست داخلی

هشتگ روز #استعفای روحانی! / روزنامه کیهان با استعفای رئیس‌جمهوری مخالفت کرد

استعفای حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

عباس عبدی در یادداشتی در روزنامه اعتماد با هدف باز کردن راهی برای حل مشكلات و نه اعتراض پیشنهاد كناره گیری رئیس جمهوری را مطرح كرد. همین مسئله سبب شد در توییتر فارسی هم هشتگ« استعفای روحانی» داغ شود و كاربران در رابطه آن بنویسند. آنچه می خوانید منتخبی از این توییت هاست.

« استعفای رئیس جمهور دست خودش نیست، آقای خاتمی، می خواست و نكرد، آقای روحانی كه خودش هم نمی خواهد، استعفای روحانی بیشتر ایذایی است برای جناح مقابل»،« واكنش عبدی به استعفای احتمالی روحانی؛ این استعفاها اعتراضی نیست، بلكه راهگشاست. از گذشته هیچ مشكلی حل نشده كه بر مشكلات اضافه هم شده است»،« پروژه روحانی برای تحریم زدایی شكست خورده. او باید استعفا دهد. نه به اعتراض، بلكه از آن جهت كه شاید راهی گشوده شود. بنظر میاد همه در انتظار استعفای حسن روحانی هستند»

« عباس عبدی حرف درستی زده و اون همین درخواستش از روحانی برای استعفاست. ظاهرا مرگ یك بار و شیون یك بار بهتره»،« با پیشنهاد عباس عبدی مبنی بر استعفای روحانی به شدت مخالفم و این استعفا را راهگشا نمی دانم»،« بورس ریزشی! دلار، مسكن، خودرو و خلاصه تورم بسیار صعودی! بنظر میاد همه منتظر استعفای روحانی هستند!»،« یك با اضافه در متن اضافه است، با عذرخواهی»،« ضمن اقرار به اینكه چیزی از سیاست سردرنمیارم، دو سوال برام پیش اومد:آیا نرخ بنزین توسط دولت تعیین شد؟ من فكر می كنم استعفای دولت روحانی هم مشكل رو حل نكنه»،« سؤال این است كه بود یا نبود روحانی در چند ماه باقی مانده تا پایان ریاست جمهوری چه تغییری ایجاد می كند»،« پیشنهاد استعفای روحانی واقعا معقوله»،« كلیت نظام موافق استعفای روحانی نیست»،« باهنر، نماینده سابق مجلس:اصلا موافق استعفای حسن روحانی نیستیم و كلیت نظام هم موافق این كار نیست. بالاخره رئیس جمهور آمده و تا پایان دوره باید كار را جلو ببرد» و« این شایعه استعفای حسن روحانی چیه افتاده كف تایملاین؟».

روزنامه کیهان با استعفای رئیس‌جمهوری مخالفت کرد

روزنامه کیهان نوشت:بررسی رفتار مدعیان اصلاحات که بانیان اصلی وضع موجود هستند حاکی از آن است که آنان در تلاش‌اند تا با انتقاد از روحانی و فاصله‌گذاری با دولت، خود را منتقد دولت نشان داده و از پاسخگویی به افکار عمومی شانه خالی کنند.

استعفای حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

 روزنامه کیهان در مطلب امروز خود با اشاره به یادداشت روز گذشته روزنامه اعتماد و طرح موضوع استعفا و کناره‌گیری رئیس‌جمهوری نوشت: اصلاح‌طلبان که با بحران نقش و هویت دست‌وپنجه نرم می‌کنند، در آخرین راهکارهای فریبکارانه خود برای فرار از پاسخگویی به روحانی پیشنهاد داده‌اند تا از ریاست‌جمهوری استعفا دهد!؛ پیشنهادی که روز گذشته به تیتر اول یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای تبدیل شد.

عناصر رادیکال اصلاحات که روزی پروژه عبور از خاتمی ‌را با هدف انسداد و بی‌ثباتی در کشور کلید زدند و در نهایت ناکام ماندند امروز معلوم نیست پیشنهاد استعفای روحانی را بر اساس کدام پیش‌فرض غلط مطرح می‌کنند اما روشن است آنان که زیست سیاسی امروزشان را وامدار همان «رحم اجاره‌ای» بوده و اساساًً نمک‌پرورده روحانی هستند، برای او اعتبار و جایگاهی قائل نیستید و برای این سؤال که بالاخره پروژه عبور از روحانی، توطئه است یا نه؟ پاسخی در برابر افکار عمومی نخواهند داشت.

آدرس غلط دادن و فرار از پاسخگویی

بررسی رفتار مدعیان اصلاحات که بانیان اصلی وضع موجود هستند حاکی از آن است که آنان در تلاش‌اند تا با انتقاد از روحانی و فاصله‌گذاری با دولت، خود را منتقد دولت نشان داده و از پاسخگویی به افکار عمومی شانه خالی کنند.

آخرین تقلای لیبرال‌ها برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت، این است که آدرس غلط بدهند و به افکار عمومی القا کنند که علت اصلی مشکلات کشور، آمریکا و تحریم‌هاست. ازاین‌رو پیشنهاد کناره‌گیری رئیس‌جمهوری در این بستر مطرح شده که روحانی اراده و یا اجازه مذاکره با آمریکا را ندارد!

و این در حالی است که اصلاح‌طلبان رادیکال غافل از آن‌اند که اعتراضات دی‌ماه ۹۶، قبل از بازگشت تحریم‌ها رخ داد و ارتباطی با خروج آمریکا از برجام (در اردیبهشت ۹۷) نداشت! علاوه ‌بر این، اعتراض‌های ۹۸ هم حاصل بی‌تدبیری دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان در تعیین و نحوه اعلام نرخ بنزین بود.

مدعیان اصلاحات با روش‌های مختلف درصددند خود را طیب‌ و طاهر نشان داده و اعلام کنند که در به‌وجود آمدن وضعیت موجود سهمی ‌ندارند. آنها که امروز تمام مشکلات را به تحریم‌ها ربط می‌دهند و می‌گویند روحانی (که نمی‌تواند مذاکره کند) استعفا دهد، حتی در مقاطعی سعی می‌کردند مشکلات کشور را به بدشانسی روحانی و بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و هجوم ملخ‌ها و... ربط دهند!

فشار برای مذاکره با آمریکا

نکته قابل تأمل آنکه پیشنهاد مدعیان اصلاحات برای کناره‌گیری رئیس‌جمهوری پس ‌از آن مطرح شده که روحانی انتقادهای مخالفان را «آدرس غلط» دادن به مردم عنوان کرد و گفت که «اگر کسی می‌خواهد لعن و نفرین کند آدرسش کاخ سفید است»!

رئیس‌جمهور روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «یک عده‌ای به‌خاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند. آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران واشنگتن ‌دی‌سی کاخ سفید است و آنهایی که داخل این ساختمان هستند این‌ همه جنایات علیه ملت ایران روا داشته‌اند.» دیروز یکشنبه بود که مدعیان اصلاحات به روحانی پیشنهاد کردند تا «نه به معنای اعتراض، بلکه به معنای گشودن راه‌حل از سمت ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کند» آنها نوشتند که «اگر برای حل مشکلات و گرانی آدرس کاخ سفید داده می‌شود، کسی که قادر به گفت‌وگو با آن نیست باید کنار برود.» از این ‌رو به ‌نظر می‌رسد پیشنهاد کناره‌گیری رئیس‌جمهوری، علاوه‌ بر آدرس غلط دادن و فرار از پاسخگویی مدعیان اصلاحات، طرحی برای رادیکال کردن فضا و فشار به حاکمیت برای هموار کردن راه مذاکره با آمریکاست.

«بی‌دولتی»؛ زمینه‌ای برای اغتشاش

از طرفی باید گفت طرح پیشنهادی مدعیان اصلاحات که مصداق آن مثال است که «یک دیوانه سنگی به چاه می‌اندازد که صد عاقل نمی‌توانند بیرونش بیاورند» دانسته یا ندانسته، پروژه آمریکا را دنبال می‌کند! همان پروژه «بی‌دولتی» و اهدافی که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم اسرائیل در عراق و لبنان دنبال کردند.

مدعیان اصلاحات رسماً می‌گویند که دولت باید با آمریکا مذاکره کند و اگر مذاکره نکند همان بهتر که نباشد!

آنها سعی می‌کنند «استعفای دیوید کامرون نخست‌وزیر بریتانیا» را شاهد مثال بیاورند اما از وقایع بیخ گوش کشور مثل تحولات عراق و لبنان غافل‌اند.طی یک سال گذشته، درعراق نخست‌وزیر استعفا داد،در لبنان هم بعد از استعفای نخست‌وزیر، این کشور هنوز درگیر بی‌دولتی است. آیا وضعیت عراق و لبنان نسبت به سال گذشته بهتر شده است؟!

جالب آنکه روزنامه اعتماد که «پیشنهاد کناره‌گیری رئیس‌جمهوری» را تیتر یک خود کرده است در همین شماره در یادداشتی با عنوان «دخالت‌های خارجی در لبنان» به بحران تشکیل کابینه در این کشور که درگیر «بی‌دولتی» است پرداخته و نوشته: «دخالت‌های خارجی در تعیین کابینه لبنان امری بی‌سابقه نیست و همواره قدرت‌های خارجی در زمان تشکیل کابینه لبنان از طریق گروه‌های متحدشان در این کشور سهم‌خواهی‌هایی در تعیین وزرای کابینه لبنان مطرح کرده‌اند. این‌بار فرانسه علناً دخالت خود را در تشکیل دولت لبنان اعلام کرده است. سهم‌خواهی‌های گروهی و جناحی و دخالت‌های خارجی، بار دیگر بن‌بستی در تشکیل کابینه لبنان پیش آورد و مسیر تشکیل دولت جدید را مسدود کرد. بر کسی پوشیده نیست که گروه‌های مختلف لبنانی هر یک به یک کشور خارجی یا قدرت خارجی وابستگی دارند.»

در ادامه این مطلب آمده است: «بازیگران خارجی باید این نکته را درنظر بگیرند که اگر لبنان بی‌ثبات و ناامن شود، تبعات چنین ناامنی دامن کسانی را خواهد گرفت که خودشان این ناامنی و بی‌ثباتی را دامن زده‌اند.امروز آمریکا و فرانسه اصلی‌ترین نیروهای خارجی هستند که به‌صورت مستقیم در حال دخالت در امور لبنان هستند، این دو قدرت غربی و متحدان‌شان باید بدانند که لبنان جایی نیست که بتوان در آن ناامنی ایجاد کرد و جان سالم به در برد. ناامنی و بی‌ثباتی در لبنان قطعاً سرایت می‌کند و دامن دامن‌زنندگان به ناامنی را می‌سوزاند.» از این زاویه، طرح استعفای روحانی را می‌توان تلاشی برای تمهید «بی‌دولتی» و لبنانیزه کردن کشور دانست.

  • 21
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش