پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۱:۳۸ - ۰۹ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۶۹۸
دولت

روحانی:امیدواریم قوه قضائیه بدون وابستگی به احزاب و جناح‌ها عمل کند/ به کارکنان صنعت نفت قول می دهم مشکلاتشان حل شود

حسن روحانی رئیس جمهور,اقتصاد ایران در زمان روحانی
رییس جمهوری ضمن تجلیل از قضات و مسئولین قوه قضاییه گفت: امیدواریم قوه قضاییه با علم و دانش و با در نظر گرفتن احکام الهی و در چارچوب قانون و بی‌طرفی کامل بدون وابستگی به احزاب و گروه‌ها و جناح‌ها عمل کند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با یادآوری فاجعه هفتم تیر اظهار کرد: روزهای اولیه تیرماه همواره برای ما یادآور روزهای سخت سال ۱۳۶۰ و همچنین جنایت متجاوزان در سال۱۳۶۶ است.

رییس‌جمهوری ادامه داد: دشمنان انقلاب و مردم، هفتم تیرماه ۱۳۶۰ توطئه بزرگی را از سوی مزدوران و با بمب گذاری در مقر حزب جمهوری اسلامی علیه کشور طراحی کردند. جایی که معمولا تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و وزیران و مسوولان قوه قضاییه و اجتماع عده‌ای از سه قوه بود که معمولا در روزهای یکشنبه غروب جمع می‌شدند و بحث می‌کردند و در آن جلسه درباره رییس جمهوری آینده بحث شود.

روحانی افزود: توطئه بزرگ علیه بزرگان این نظام که البته خسارت عظیمی بود می‌توانست بیشتر هم باشد چون بعضی از اعضا به دلایلی در آن جلسه حضور نداشتند. ششم تیرماه هم مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر در حالی که مشغول سخنرانی بودند مورد سوء قصد قرار گرفتند و ایشان در بیمارستان بستری شدند. برخی از عزیزان نیامده بودند و به عیادت مقام معظم رهبری رفته بودند. خود ایشان هم به خاطر این حادثه در آن جلسه نبود.  

وی این واقعه فاجعه بزرگی و توطئه جهانی علیه ایران عنوان کرد و افزود: کشورهای بزرگ غربی در این توطئه و طراحی شرکت داشتند و منافقین به عنوان مزدوران آنها وارد عمل شدند. ظاهر آن بود که با آن انفجار، مجلس و دولت و قوه قضاییه از کار بیفتد. بنابراین کشور از هم می‌پاشد و آنها می توانند با شورش در داخل کشور نظام را از بین ببرند.

وی ادامه داد: دو عامل بسیار مهم این توطئه را بی اثر کرد تا نتوانند به هدف خود برسند.  امام (ره)  زنده و کنار مردم است هر مشکل و هر فاجعه ای به یک صورتی قابل حل است و امام به خوبی آن روزها را به خوبی مدیریت کرد.

رییس جمهوری  شهید بهشتی را مظلوم بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی خواند و گفت: البته مظلومین دیگری هم بعد از ایشان شاهد بودیم ولی مظلومیت شهید بهشتی مظلومیت فوق‌العاده بود. تا کسی آن زمان در متن مسائل سیاسی نبوده باشد و امروز یک جوان بخواهد آن روز را در نظر بگیرد به نظر من قادر نیست این مظلومیت را درک کند.

روحانی افزود: شهید بهشتی آنقدر مظلوم بود که در جلسات خصوصی نمی‌شد از او تعریف و دفاع کرد، در جلساتی که در طول انقلاب در ایام نهضت اسلامی ما همیشه در کنار هم و با هم بودیم حتی جلساتی که روحانیت داشت و شهید بهشتی و شهید مطهری آنجا حضور داشتند و حتی در مسجد، دانشگاه و هیچ‌کجا چنین مظلوم قابل دفاعی نبود.

وی یادآورشد: ما در تاریخ چنین چیزی ندیده بودیم که یک آدمی این همه مظلوم واقع شود و نتوان از او دفاع کرد. یعنی اینقدر جو را مسموم کرده بودند و کاری کرده بودند که هیچ‌کس توان و جرات نداشت و اگر هم می‌خواست دفاع کند همه بر سر وی می‌ریختند و می‌گفتند شما می‌خواهید از بهشتی دفاع کنید؟

رییس جمهوری بیان کرد: آن مظلوم بلندمرتبه و والا به مقامش رسید و واقعاً کشور و مردم ما مدیون زحمات ایشان هستند. ایشان از قبل از دهه ۴۰ یعنی از دهه ۳۰ دنبال ساختن نیرو بود هم  در میان جوان‌هایی که علوم جدیده را می‌خواندند دبیرستان و دانشگاه بودند و هم آنهایی که در حوزه علمیه قم درس می‌خواندند. 

روحانی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی از سال ۴۰ مدرسه‌ای را در حوزه علمیه قم سرپرستی و رهبری کرد که در آن مدرسه علوم جدید و علوم قدیم با هم تدریس می‌شد و طراحی و برنامه‌های ریزی برای آن مدرسه انجام داده بود که در حوزه بی‌سابقه بود. 

وی اضافه کرد: اینکه هر چند ماه یکبار همه باید امتحان کتبی و شفاهی بدهند و پایان سال کارنامه داشته باشند در حوزه معمول نبود و ایشان در سال ۴۰ این کار را در مدرسه علوی قم انجام داد که الحمدالله در این سال‌های اخیر تجدید بنا شده و در آینده به یاد آن بزرگواری که در آنجا در آن سال‌ها تلاش کرد مدرسه بسیار فعالی خواهد بود و هم اینکه جوان‌های بسیار زیادی را تربیت و به دانشگاه‌های داخل و خارج فرستاد.

رییس جمهوری افزود: در واقع شهید بهشتی نیروی انسانی را ساخت و تشکیلات را در میان مذهبیون، دانشگاهی‌ها، علما و فضلا رواج داد. البته غیر از اینکه در انقلاب اسلامی و بعد در روحانیت مبارز چقدر نقش داشتند.همچنین نقشی که در تظاهرات‌های تاسوعا و عاشورا و روزهای دیگر در سال ۵۷ در تهران و بعد از پیروزی انقلاب و نقشی که برای تشکل و حزب و بعد برای ساماندهی نظام جمهوری اسلامی ایران خصوصا تدوین قانون اساسی و تصویب قانون اساسی داشت، بار مسئولیت سنگینی بر دوش داشت و کار بسیار بزرگی انجام داد.

روحانی با بیان اینکه ایستادگی، مقاومت و روحیه مردم در آن روزها با رهبری امام راحل، معجزه تاریخی در کشور ما آفرید، گفت: شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن نه‌تنها روحیه مردم را خرد نکرد و مردم را ضعیف نکرد، بلکه مردم تکان نخوردند. وقتی در تشییع جنازه شهید بهشتی میلیون‌ها نفر یکپارچه صدا می‌زدند ایران پر از بهشتی است، به دشمنان ایران نشان داد که نمی توانند با این توطئه‌ها این ملت عظیم را از پا در بیاورند. به نظر من آن روزها روزهای بیادماندنی تاریخ ایران بود.

وی ادامه داد: بعد از آن انتخابات میان‌دوره‌ای ایجاد شد، مجلس ترمیم شد،امام در قوه قضاییه فرد دیگر را نصب کرد، دولت تشکیل شد، باز در شهریور دولت با مشکل و تروریسم مواجه شد و ادامه پیدا کرد و در همان سال ۶۰ که بالاترین توطئه‌ها را علیه ما طراحی کردند، خداوند مقدر کرد و بزرگترین پیروزی‌ها در میدان جنگ نصیب ما شد.

روحانی ادامه داد: اینهایی که فکر می‌کردند با این توطئه‌ها، روحیه‌ها از بین رفته و در میدان جنگ نمی‌توان مقاومت و ایستادگی کرد، حصر آبادان در مهر همان سال شکسته شد، آزادی بستان و طریق‌القدس در همان سال انجام گرفت و طراحی برای عملیات فتح‌المبین هم در همان سال بود و البته اول سال بعد اجرا و عملیاتی شد و بعد هم آزادی خرمشهر انجام بود.

وی عنوان کرد: روزهای بسیار مهمی در میدان جنگ پیش آمد علیرغم آن همه صدماتی که مردم و روحیه آنها دیده بود و برای رزمندگان هم بسیار سخت بود اما این ایستادگی، مقاومت، قدرت، توانمندی ملت در تاریخ به عنوان روزهایی است که به عنوان ورق‌های زرین تاریخ ایران ثبت و ضبط شده و خواهد ماند.

امیدواریم قوه قضائیه بدون وابستگی به احزاب و جناح‌ها عمل کند

 رییس دولت تدبیر و امید در ادامه به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: این روزهای هفته قوه قضاییه است و ما از قضات شریف و محترم و از مسئولین قوه قضاییه و تلاش‌هایی که انجام می‌دهند، تجلیل می کنیم و امیدواریم قوه قضاییه ما با علم و دانش و دقت و در نظر گرفتن احکام الهی و در چارچوب قانون و بی‌طرفی کامل بدون وابستگی به احزاب و گروه‌ها و جناح‌ها عمل کند.

 وی یادآورشد: چیزی که می‌تواند قوه قضاییه را بشکند و نابود کند وابستگی حزبی و جناحی است. ان‌شاءالله قوه قضاییه ما از جناحی و حزبی بودن دور باشد و کاملاً بی‌طرف باشد.

افزود: قوه قضاییه، همه مردم به آن اعتماد داشته باشند چرا که آخرین پناهگاه است. هرکس هر ظلمی ببیند تظلم خواهی می کند و می داند که در پایان یک دادگاه عدلی وجود دارد و قاضی‌ هست. البته ما باید برای قضات امکاناتی فراهم کنیم چرا که حکم قاضی وابسته به گزارشاتی دارد که ضابطین قوه قضاییه تهیه می‌کنند. گزارش ضابط پایه پرونده است و بعد گزارشاتی که کارشناسان در حوزه های مختلف می دهند.

روحانی خاطرنشان کرد: برای ما بسیار مهم است که جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه‌ای داشته باشد که شهید بهشتی بنیانگذاری کرد. من آن روزها یادم هست هیچ کس به اندازه شهید بهشتی توهین و افترا دروغ و تهمت نمی‌دید. ایشان رئیس قوه بود و بالاترین مقام قضایی بود همه احساس امنیت داشتند.نمی‌خواهم بگویم این توهین ها درست بود، ولی چنین جوی وجود داشت یک نفر در مخیله‌اش نمی‌آمد که مثلاً اگر به شهید بهشتی کلمه‌ای بگوید ناعادلانه او را دستگیر و محاکمه کنند چون این قوه قضاییه را این مرد بزرگ بنیانگذاری کرد و باید از آن پایه و چارچوب و آن مسیری که آن بزرگوار برای این قوه گذاشته باز هم استفاده و بهره برداری شود.

رییس جمهوری با بیان اینکه در کار کشور همیشه نیازمند به همکاری سه قوه هستیم، گفت: اگر سه قوه باهم نباشند و از هم فاصله داشته باشند کار خیلی سخت می‌شود. در دولت یازدهم و دوازدهم این فاصله را لمس کردیم که چقدر کار را  برای دولت و مردم سخت می شود. امیدواریم شرایط بهتری پیش روی نظام و دولت آینده باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بمباران شیمیایی شهرها در جریان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۶۶ با بمباران شیمایی یک شهر مواجه شدیم. البته بمباران شیمیایی در جنگ بود یعنی آنهایی که متجاوز به کشور بودند از سلاح‌های شیمیایی در میدان جنگ استفاده می‌کردند و در آنجا خیلی مصدوم شیمیایی شدند. امروز بعد از سالها که جنگ تمام شده و ۶۹ هزار مصدوم شیمیایی داریم که عده ای از آنها شهید شدند و نشانگر آن هستند که چه روزهای سختی را در دفاع مقدس گذراندیم.

 روحانی ادامه داد: رزمندگان ما، آنهایی که مصدوم و جانباز شدند به خصوص کسانی که شیمیایی شدند زجر زیادی کشیدند.اما این که یک شهر بمباران شیمیایی شود مساله عجیبی بود. شهر سردشت را بمباران شیمیایی کردند که عده ای شهید و عده ای مصدوم شدند و هنوز هم عده ای از آنها هستند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه دنیا باید با این جنایت بزرگ تکان می خورد، گفت: بمباران شیمیایی چه در میدان و چه در شهرها جنایت جنگی بود چرا که خلاف مقررات بین المللی است. اما به هر حال مردم ما با این مسئله مواجه شدند.

وی ادامه داد: من در دولت تاکید کردم و باز هم تاکید می‌کنم که بخش های سیاسی و حقوقی دولت همه توان خود را برای شکایات در مراجع بین المللی و مراجع قضایی خودمان علیه کسانی که مواد شیمیایی و امکانات به عراق دادند و چه کسانی که از این جنایت و از این امکانات ضدبشری علیه مردم ما استفاده کردند، به کار بگیرند.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان این که مردم ما در سال‌های دهه ۶۰ با همه سختی‌ها  تروریسم و جنایت علیه بشریت را تحمل کردند و گذراندند، گفت: امروز مردم باز هم در یک تروریسم دیگری مشغول مقاومت است. یعنی از سال ۹۷ تا امروز که سه سال و نیم است ما وارد یک تروریسم اقتصادی شدیم. کاری که ترامپ علیه ایران کرد تحریم نبود از جنگ هم بالاتر بود و آن تروریسم اقتصادی بود. 

وی افزود: اینها کار ترور اقتصادی را انجام دادند. جلوی دارو و غذا را هم گرفتند و  این کار هنوز هم ادامه دارد. جانشینان ترامپ همچنان جنایت ترامپ را انجام می دهند. آنها جانیان و جنایتکاران همین راهی هستند که ترامپ بنیانگذاری کرد. 

روحانی تاکید کرد: صهیونیستها در راس کسانی بودند که می‌خواستند با همه توان نگذارند که برجام به وجود بیاید و وقتی به وجود آمد می‌خواستند نگذارند، زنده بماند. اسراییل و صهیونیست‌ها بیشترین مخالفت و دشمنی را با برجام داشتند. چون خوب می فهمیدند که معنی برجام یعنی چه؟ چرا که دشمن دقیق تر محاسبه می کند و صهیونیست‌ها بدترین دشمنان ما هستند. 

رییس جمهوری گفت: صهیونیست‌ها،‌ ارتجاع و آنهایی که در آمریکا همیشه ضدایران بودند همه در کنار هم علیه ایران بودند. از برجام خارج شدند و جنگ اقتصادی را علیه ما به راه انداختند و ادامه دادند.

 قول می‌دهم مشکلات کارکنان صنعت نفت حل می‌شود

روحانی در بخش دیگری از سخنانش درباره حقوق ودستمزد کارکنان صنعت نفت گفت: به کارکنان شرافتمند صنعت نفت قول می‌دهم مشکل آنها حل خواهد شد. ما این را دنبال می‌کنیم وزیرنفت دنبال می‌کند ما این مشکل را حل خواهیم کرد. نمی‌گذاریم از نظر حقوق و دستمزدی که باید دریافت کنند، دچار محدودیت شوند و اگر در گوشه‌ای محدودیت به دلیل مقررات بودجه آمده، این را برایشان حل و فصل خواهیم کرد.

 رییس جمهوری گفت: اما برخی از کارکنان و کارگران در اختیار پیمانکاران هستند. در مناطق نفتی پیمانکار زیادی فعالیت می‌کنند و این‌ها از کارگرانی استفاده می‌کنند و اگر اینها مشکلاتی دارند به وزیر کار دستور می‌دهم که پیگیری کند و مشکلات آنها را حل و فصل کند.

 وی افزود: البته این مشکل ربطی به بخش نفت ندارد آنها ممکن است در مناطق نفتی کار می‌کنند منتها بحث کارگر و پیمانکار است و آنها باید حل و فصل کنند و وزارت کار در این زمینه دنبال کند که این مسئله حل و فصل شود.

روحانی تصریح کرد: من اعلام می‌کنم که هیچ مشکلی ما در تولید، انتقال،توزیع و یا صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی نداشتیم و نخواهیم داشت. ان‌شاءالله هیچ مشکلی در این زمینه‌ها نیست. برخی دستگاه‌های ضدایرانی ماهواره‌ای تبلیغاتی می‌کنند که نادرست و غلط است

رییس جمهوری با تاکید بر این که مردم پیروزی بسیار بزرگی در این مدت به‌دست آوردند گفت: البته زجر و سختی زیادی را تحمل کردند. جنگ بدون مجروح، شهید و ویرانی نیست و تبعات خود را دارد. اما ملت  ایستادند، تسلیم نشدند و امروز هم این مسیر مقاومت و ایستادگی را ادامه می‌دهند و نتیجه این ایستادگی را هم مردم دیدند.

 وی افزود: نتیجه ایستادگی مردم این شد که دولت جدیدی که در آمریکا می‌خواست روی کار بیاید، در تبلیغات انتخاباتی‌اش گفت این کار ترامپ غلط بوده است، یعنی قبل از اینکه از مردم رای بگیرد گفت این راه، راه غلطی بوده است و مردم با همین ایده و نظر به دولت جدید رای دادند.

روحانی اضافه کرد: اگر امروز بایدن، ذره‌ای در اجرای برجام تسامح کند، به رای ملت خودش خیانت کرده است زیرا آنها بر این مبنا رای دادند، او آمد بر مبنای اینکه تحریم را بردارد و کار غلط را جبران کند. بعد هم مرتب تاکید کردند که ما برجام را قبول داریم و می‌خواهیم برگردیم و امروز هم می‌گویند منتها مردم ما متوقع هستند که این کار سریعتر و زودتر اجرایی و عملیاتی شود. چه آنهایی که از آن طرف باید اقدام سریع‌تری انجام دهند و چه از این طرف، ما باید این کار را سریعتر انجام دهیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت دوازدهم در این مسیر هیچ کوتاهی، تسامح و تساهلی روا نداشته و با قدرت و دقت از همه فرصت‌ها و ثانیه‌ها استفاده کرده است، گفت: البته یکسری مسائلی است که امیدواریم آنها هم حل و فصل شود و مردم ما به حق مسلم خود برسند. از طرف دیگر برای جهانیان روشن شود که ما هیچ گاه دنبال سلاح کشتار جمعی، میکروبی و هسته‌ای نبودیم، نیستیم و نخواهیم بود. تهمت‌ها بی‌اساس و بی‌دلیل بوده است.

وی ادامه داد: برجام سندی است که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست بلکه به دنبال فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز خودمان هستیم.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: مردم بدانند در این مدت فشار و مشکلاتی که به آنها وارد شده منشاء آن کجا بوده است. اگر منشاء درد را درست نشان ندهید، نمی‌توانید درست هم درمان کنید. اگر به غلط به بیمار بگویید این بیماری از کجا نشات گرفته، خیانت بزرگ به بیمار و به کسی است که می‌خواهد درمان کند.

روحانی جنگ اقتصادی و کرونا را دو عامل اصلی رنج و مشقت مردم در چند سال اخیر عنوان کرد و گفت: ممکن است کسی بگوید عامل سومی هم بوده که ممکن است، یا کسی بگوید عامل چهارمی هم بوده است، که این هم ممکن است.اما من می‌خواهم به مردم بگویم که با تحقیق اقتصادی دقیق که انجام گرفته اگر در این سه سال و نیم جنگ اقتصادی و کرونا نبود، امروز شرایط اقتصادی ما چگونه بود.

وی یادآورشد: مردم بدانند اگر ما این دو عامل را برداریم و آثار ویروس کرونا و ترامپ را بیرون بکشیم، آنوقت به اقتصاد ایران نگاه کنیم و محاسبه کنیم که الان کجا بودیم در ماه‌های اولیه سال ۱۴۰۰ هستیم، قیمت ارز و تورم چگونه است، رشد اقتصادی ما کجا است همه این‌ها محاسبه شده و من تقاضا می‌کنم این محاسبه منتشر شود و همه در کشور بدانند.

رییس جمهوری تاکید کرد: این محاسبه در روزنامه‌ها، صدا و سیما منتشر شود و توضیح داده شود که اگر این دو ویروس نبود، شرایط اقتصادی ما اکنون چگونه بود. این محاسبه به ما نشان می‌دهد که اگر این دو ویروس نبود امروز رشد اقتصادی غیرنفتی ما ۴.۱ بود.

روحانی گفت: رشد اقتصادی ما با نفت ۳.۸ بود، تورم ما امروز به طور متوسط در این سه سال و چند ماه ۱۱.۵ بود، امروز تورم متوسط ما در این سه سال ۳۲ است، نرخ دلار امروز زیر ۵۰۰۰ تومان بود که دقیق آن چهار هزار و ۷۰۰ است. رشد سرمایه‌گذاری که در این سال‌ها منفی بود، مثبت ۴.۷ دهم بود و حجم تولید ناخالص کشور ۲۲ درصد بیشتر از آنی بود که امروز ما مشاهده می‌کنیم.

وی عنوان کرد: حالا کسی ممکن است بگوید همین آماری که شما می‌گویید، اگر همه اینها نبود، رشد اقتصادی ‌باید بیشتر هم می‌شد، بله ممکن است.عامل‌های اصلی که باعث مشکلات شده است را نباید منکر شویم.

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: دولت در حد توان خود به مردمی که دارای حقوق ثابت و مزدبگیر بودند کمک کرده است. ممکن است کسی بگوید این حد کمک برای جبران همه مشکلات کافی نبوده است.

رییس جمهوری گفت: از سال ۹۲ تا امروز متوسط حقوق کارکنان دولت ۵.۱ برابر یعنی ۵ برابر شده است. متوسط سرانه پرداختی به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۱۲ برابر شده است که البته محاسبه دقیق‌تر آن ۱۲.۷ برابر شده است. متوسط حقوق بازنشستگان بیش از ۷ برابر شده است البته خیلی سخت و مشکل بود.

روحانی اضافه کرد: اینکه می‌گویند دولت چه کاری انجام داده است، ما در حد توانمان این کارها را انجام دادیم، حالا ممکن است بگویید همین حدی که انجام داده‌اید جبران کامل نشده است، بله ممکن است، اما ما در حد توانمان این کارها را انجام دادیم.

وی ادامه داد: حداقل حقوق کارگران نسبت به سال ۹۲، ۵.۵ برابر شده است و این نشان می‌دهد ما نسبت به افرادی که دارای درآمد ثابت حقوق ثابت بودند در حد توان‌مان تلاش و کوشش کردیم.

رییس جمهوری با بیان این که دولت  در ماه پایانی خود است گفت: در جلسه امروز هیات دولت و هم روز سه‌شنبه در جلسه اقتصادی، بحث ما تامین ارز، سفارش کالاهای اساسی، حرکت و نقل و انتقال کالاهای اساسی و رسیدن آن بود که چگونه تنظیم کنیم که برای اینکه هیچ خللی در کالاهای اساسی در بازار در ماه‌های آینده و خصوصا ماه‌های اولیه دولت آینده ایجاد نشود. بنابراین دولت به مسئولیت خود در این زمینه عمل خواهد کرد و دنبال خواهد کرد.

  • 16
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش