جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
۱۲:۲۵ - ۲۶ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۲۱۹۵
دولت

واکنش رئیس دفتر رئیس جمهوری به ادعای خروج مسئولان دولتی از کشور

رئیس دفتر رئیس جمهوری, خروج مسئولان دولتی از کشور
محمود واعظی گفت: اینکه برخی امروز می‌گویند این دولت زمین سوخته به دولت بعدی تحویل می‌دهد بیایند و بگویند این زمین سوخته کجاست. بعضی‌ها فقط شعار می‌دهند و نمی‌آیند با مردم به طور صریح و شفاف صحبت کنند.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی، درباره این‌که جناح مقابل دولت مدتی است که عنوان می‌کند مسئولان و مدیرانی که در دولت هستند به دنبال خروج از کشورند و منتظرند که مسئولیت‌شان در این دولت به پایان برسد، گفت: این حرف‌ها که زده می‌شود درشان یک مسئول نیست زیرا افرادی که در دولت حضور دارند و ما با آن‌ها سر و کار داریم تازه روی کار نیامده‌اند، آن‌ها یک تاریخچه‌ای دارند و ۴۰ سال در نظام بوده‌اند و همواره در مسئولیت و در رده‌های مختلف در خدمت این نظام بوده‌اند و در آینده هم ممکن است، شغل دولتی نداشته باشند اما در خدمت این نظام خواهند بود. 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بسیار حرف نادرستی است که گفته می‌شود تعدادی از مسئولان قصد دارند خانواده‌شان و یا خودشان از کشور خارج شوند این حرف نادرستی است، اصلا برای چه این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند؟ مگر اتفاقی افتاده است؟ به اعتقاد من امروز با ماه آینده تفاوت چندانی ندارد. 

وی ادامه داد: یک سنتی در همه دنیا وجود دارد در ایران هم وجود دارد و آن این است بعد از ۴ سال یک دولت تغییر می‌کند، یک گروه می‌رود و یک گروه دیگر می‌آید که بسیار هم خوب است، زیرا هر دولتی ۴ یا ۸ سال می‌تواند ابتکاراتش را پیاده و به مردم خدمت کند. 

واعظی با بیان این‌که اشخاص باید جای‌شان را به افراد و نیروهای با تفکرات دیگری بدهند تا به مردم خدمت کنند، اظهار داشت: مشاهده می‌کنید از ۲۹ خرداد این دولت با تمام وجود و همه امکانات تلاش می‌کند که بستری را فراهم کند تا دولت سیزدهم هنگامی که سر کار می‌آید به نحو احسن بتواند کارش را انجام دهد پس دلیلی ندارد کسی نگرانی داشته باشد. 

وی تاکید کرد: این دولت، دولتی است که همه مسئولانش شفاف هستند، در سخت‌ترین شرایط جنگ اقتصادی کار کرده است، در یک سال و نیم گذشته که کرونا آمده است و جدی‌ترین فشارهای روانی که بر مردم هم بوده را پشت سر گذاشته است. 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: فکر نکنید روزانه هنگامی‌که اعلام می‌کنند ۵۰ نفر یا ۱۰۰ نفر و یا بیشتر از عزیزان و هموطنان ما به دلیل کرونا فوت می‌کنند، برای کسی مهم نیست، هضم این اتفاق و امثال آن برای مسئولان بسیار سخت است. 

وی با اشاره به این‌که کشور دارای مشکلاتی است و دولت آن را اداره کرده، بیان کرد: ما در این دولت سیل، زلزله و اقسام گرفتاری‌ها را داشته‌ایم؛ قصدم از بیان این مطالب این است که بگویم ممکن است در حال حاضر مردم به دلیل این‌که یک مقدار سفره‌شان کوچک شده و مشکل معیشتی دارند، مخصوصاً طبقه متوسط به پایین، گلایه‌هایی داشته باشند که ما هم حق رابه مردم می‌دهیم که یک مقدار به دلخوری‌هایی داشته باشند، اما مشکلات این دولت هم بی‌سابقه بوده است. 

واعظی با تاکید بر این‌که و از همه داشته‌هایش استفاده کرده است، گفت: این دولت از هرآنچه داشته است، برای خدمت به مردم استفاده کرده، هر ابتکاری می‌توانست انجام داده تا مردم در این شرایط سخت بتوانند زندگی آبرومندانه‌ای داشته باشند. 

وی خاطرنشان کرد: البته زندگی آبرومندانه به معنای این است که در مقابل خارجی‌ها ما تحقیر نشویم، سینه‌مان سپر باشد و از این مردم باید به صورت جدی سپاسگزاری کرد که اگر مقاومت نکرده بودند، آن هدفی که دشمن داشت، تحمیل می‌شد. 

واعظی ادامه داد: با همه فشارها ما توانستیم مقابله کنیم و طوری از آن‌ها عبور کنیم که هم رئیس‌جمهور قبلی آمریکا می‌گفت که من اگر پیروز شوم مسئله تحریم‌ها را با ایران ظرف یک هفته حل می‌کنم هم رئیس‌جمهور جدید آمریکا گفت من به برجام برمی‌گردم که این امر نتیجه هدایت رهبری معظم نظام سران سه قوه به اضافه همراهی مردم است که به این توفیق رسیده‌ایم. 

وی بیان کرد: مردم بعد از یک مدتی متوجه می‌شوند این دولت در این فشارها چقدر تلاش کرد، ما خودمان می‌دانیم چقدر تلاش کردیم چرا باید یک احساس دیگری داشته باشیم. 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این روزها جناح مخالف دولت عنوان می‌کنند دولت سیزدهم یک زمین سوخته از سوی دولت روحانی به ارث برده چراکه این دولت همه چیزش را پیش‌خور کرده است پاسخ شما چیست، گفت: این‌که می‌گویند دولت یک زمین سوخته به دولت بعدی می‌دهد به نظر من حرف بی‌ربط و نادرستی است؛ در هر بخشی که وارد شوید مشاهده خواهید کرد ما بیشتر از آنچه که در سال ۹۲ تحویل گرفتیم، امروز تحویل دولت بعدی می‌دهیم. 

وی ادامه داد: به طور مثال ما هنگامی که دولت را تحویل گرفتیم، حدود ۶ الی ۷ هزار مگاوات و در حال ساخت بود و امروز بیش از ۱۶ هزار مگاوات در حال ساخت است که این روزها در حال افتتاح است و این یک رقم قابل توجهی است و یا به یاد دارم هنگامی که پتروشیمی را تحویل گرفتیم یک رقم کم و غیرقابل اعتنا بود اما امروز که تحویل دولت سیزدهم می‌دهیم یک رقم قابل توجهی از کارخانجات پتروشیمی در سراسر کشور از ۳۰ الی ۷۰ درصد افتتاح می‌شوند. 

واعظی با اشاره به افتتاح‌ها طرح و پروژه‌های عمرانی در دولت، عنوان کرد: زمین سوخته زمانی است به نوعی همه چیز را پیش‌خور کرده و برای آینده چیزی نداشته باشید، ملاحظه کنید افتتاح‌هایی که شخص آقای رئیس‌جمهور انجام می‌دهند نه افتتاح‌هایی که در طول هفته وزرا، استاندارها و فرمانداران انجام می‌دهند، برای کیست؟ برای دولت بعد است. 

وی تاکید کرد: امروز تولید در پتروشیمی افزایش پیدا کرده است که منجر به بالا رفتن صادرات این محصول شده است و یا اگر ما به طور مثال اوراقی را به مردم و یا بانک‌ها فروختیم یک الی دو سال دیگر سود به مردم بدهیم که صادرات این‌ها کل پول اوراق را که می‌دهد، مازاد بر این را هم می‌دهد. 

واعظی ادامه داد: به اعتقاد من برخی شعار می‌دهند و نمی‌آیند با مردم صحبت کنند که زمین سوخته یعنی چه؟ زمین سوخته در کجا؟ این دوستان بیایند به طور صریح و روشن بگویند زمین سوخته در نیرو، برق، آب پتروشیمی، راه آهن و غیره داریم؛ واضح بیان کنند در کجاست تا همه این‌ها را وزیران ما صریح بیایند پاسخ دهند و بگویند هنگامی که مواردی را تحویل گرفتند تولید در آنجا چقدر بوده و امروز با چه افزایش‌هایی تحویل می‌دهند.

  • 19
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
بیوگرافی لئوناردو دی‌کاپریو,بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو,عکس هایی از لئوناردو دی کاپریو بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده ی هالیوودی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ ‏

زادگاه:لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده

زمینه فعالیت:بازیگر، تهیه کننده، طرفدار محیط زیست

سال های فعالیت:۱۹۸۹–اکنون

ملیت:آمریکایی

ادامه
لوئیس همیلتون,بیوگرافی لوئیس همیلتون,عکس لوئیس همیلتون بیوگرافی لوئیس همیلتون راننده بریتانیایی مسابقات فرمول یک (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ ژانویهٔ ۱۹۸۵ ‏

زادگاه:استیونج، هرتفوردشر، انگلستان، بریتانیا

اولین مسابقه:۲۰۰۷ گراند پریکس استرالیا

اولین برد:۲۰۰۷ گراند پریکس کانادا

ملیت:انگلیس

ادامه
غلامحسین محسنی اژه ای و همسرش,غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه,تحصیلات غلامحسین محسنی اژه ای بیوگرافی غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه (+ تصاویر)

زاده:۷ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

سمت:رئیس قوه قضاییه

ملیت:ایرانی

تحصیلات:دکترای حقوق بین الملل خصوصی

ادامه
بیژن مرتضوی,بیوگرافی بیژن مرتضوی,آهنگهای بیژن مرتضوی بیوگرافی بیژن مرتضوی نوازندهٔ ویولن و خوانندهٔ سبک پاپ (+ تصاویر)

زاده:۲۵ آبان ۱۳۳۶

زادگاه:بابل

ملیت:ایرانی

سمت:موسیقی دان ، آهنگ ساز، تنظیم کننده، ویولنیست

بیوگرافی بیژن مرتضوی

بیژن مرتضوی در ساری در ۲۵ آبان ۱۳۳۶ دیده به جهان گشود. خانواده ی او پنج نفره هستند. او دارای برادری به اسم فرهاد و خواهرانی به نام های آذر و آرزو می باشد. وی چند روز پس از این که به دنیا آمد با خانواده اش به تهران مهاجرت کردند.

ادامه
اشعار خواجوی کرمانی,زندگی نامه خواجوی کرمانی,مقبره خواجوی کرمانی زندگی نامه خواجوی کرمانی شاعر نیمهٔ اول قرن هشتم (+ آثار)

زمینهٔ کاری:شعر، عرفان، ریاضیات و طب

زادروز:۶۸۹( قمری)- کرمان

مرگ:۷۵۲( قمری)- شیراز

ملیت:ایرانی

سبک نوشتاری:سبک عراقی

ادامه
نوام چامسکی,بیوگرافی نوام چامسکی,زندگینامه نوام چامسکی بیوگرافی نوآم چامسکی زبان شناس و فیلسوف آنارشیست آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ دسامبر ۱۹۲۸

زادگاه:فیلادلفیا، پنسیلوانیا

همسرها:  کارول دوریس شاتز( درگذشت ۲۰۰۸)، والریا واسرمن( متولد ۲۰۱۴)

سمت:نظریه پرداز زبان شناسی و نویسنده سیاسی

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه هاروارد

ادامه
عکس پدرام شریفی با همسرش,فیلم های پدرام شریفی,عکس های پدرام شریفی بیوگرافی پدرام شریفی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تولد:۱۱ مرداد۱۳۶۶

زمینه فعالیت: بازیگر

محل تولد: تهران

سال های فعالیت: ۱۳۸۸- اکنون

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش