سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
۰۰:۱۹ - ۲۷ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۱۵۶۳
دولت

وزیر کشور: این ممنوعیت ها آخرین طرح برای کاهش شیوع کرونا است

تشریح ممنوعیت و محدودیت های کرونایی/ جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای تردد بعد از ساعت ۲۱

عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت ها و محدودیت های جدید کرونایی را تشریح کرد.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا (corona) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اظهار‌کرد: پس از ۸ ماه اقدامات مختلف قرار بر این شد تا یک مرکزیتی باشد تا بر تمام دستگاه ها نظارت داشته باشد.

او ادامه داد: در این مرحله با موج سوم مواجه هستیم لازم بود تا تمرکزی بر اجرای مصوبات انجام شود و این قرارگاه هم به همین دلیل برپا شد، لازم بود یک بازنگری انجام شود چراکه تا به امروز ۴۳ جلسه تشکیل و ۳۷۰ مصوبه صادر شده است و لازم بود تا تمام این مصوبات در دستگاه های اجرایی پیگیری شود.

وزیر کشور گفت: در طرحی که امروز مطرح شد با پیشنهاد وزارت بهداشت پیگیری شده است، این طرح که با عنوان محدودسازی عنوان می شود به تنهایی نمی تواند موفق شود و باید مجموع اجزای این طرح همگی با هم پای کار بیایند. باید ویروس کرونا مدیریت و کنترل شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای این که کرونا (corona) را مدیریت و کنترل کنیم باید در وهله اول تعداد بیماران را کم کنیم و در وهله دوم باید تعداد ورودی های بیمارستان ها را کم کنیم، بحث غربالگری عمومی برای همین موضوع است که طرح محلات را برای غربالگری گسترده با کمک بسیج و هلال و احمر و… اجرا کردیم.

افزایش تست ها تا روزی ۱۰۰ هزار عدد

رحمانی فضلی افزود: باید ظرفیت تست ها را بالا ببریم در یک هفته قبل در یک روز تعداد ۲۲ هزار تست انجام می شده و برای این که بتوانیم بیماران بیشتری را شناسایی و در روزهای اول بیماری درمان را آغاز کنیم باید تست های بیشتر انجام شود، اکنون روزی ۴۲ هزار تست گرفته می شود و با ورود تست های سریع روزانه تا ۱۰۰ هزار تست هم میتوان تست ها را افزایش داد.

او با اشاره به موضوع قرنطینه بیماران اظهار‌کرد: اولاً مردم آموزش های لازم را برای قرنطینه ندیده اند، دوماً ساختمان ها و خانه ها اجازه قرنطینه کامل را به خانواده ها نمی دهد که در این راستا قرار است که نقاهتگاه ها را دوباره برپا کنیم و همچنین برخی هتل ها و مسافرخانه را هم برای این امر بکار بگیریم که در این زمینه با وزارت گردشگری هم هماهنگی کرده ایم.

ردیابی اشخاص با اپلیکیشن «با ماسک»

وزیر کشور اظهار‌کرد: با اپلیکیشن «با ماسک» می توانیم اشخاص را که به این بیماری مبتلا شده اند ردیابی کنیم و افراد در معرض خطر را بشناسیم، همچنین همکاري های دیگر مانند عدم فروش بلیط به بیماران و… هم انجام شده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اهمیت مشارکت های مردمی اظهار‌کرد: مشارکت های مردمی در تمامی مراحل میتواند کمک ما شود و راهکارهایی برای استفاده از توان مردمی اندیشیده شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

او ادامه داد: استان ها و شهرها را به سه سطح قرمز، نارنجی و زرد تقسیم کرده ایم و بر اساس رنگها محدودیت ها را اعمال می کنیم، دوشنبه هر هفته وزارت بهداشت باید اعلام کند که کدام شهر قرمز است و کدام شهر نارنجی است و در چه مرحله ای از کنترل و مهار بیماری هستند.

۳ محور اصلی موفقیت ممنوعیت ها برای مهار شیوع کرونا

وزیر کشور اظهار‌کرد: تمامی موارد گفته شده بر ۳ محور قرار دارد، یک محور خود وزارت بهداشت است، ما هر کاری می کنیم تا وزارت بهداشت بتواند کارش را خوب انجام دهد البته در این ۹ ماه وزارت بهداشت کار خودش را خوب انجام داده است، رکن بعدی موضوع تبلیغات، آموزش و اطلاع رسانی است چراکه اگر بخواهیم پيش‌گيري را به خوبی انجام بدهیم باید مردم مطلع باشند تا بتوانند همکاری کنند، پایه یا رکن سوم خود مردم هستند چراکه اگر کمک مردم نباشد ما نمی توانیم موفق باشیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اصل با برقراری محدودیت و ممنوعیت نیست ولی وقتی با افرادی روبرو می شویم که هیچ چیزی را رعایت نمی کنیم مجبوریم محدودیت ایجاد کنیم، این حجم از فوتی ها بر اثر کرونا بسیار تلخ و دردناک است و امیدواریم که مردم با خادمان خود همکاري کنند.

تخلف ممنوعیت تردد شبانه با دوربین ها ثبت می شود

رحمانی فضلی با اشاره به ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح اظهار‌کرد: پیش بینی می کنیم که بین ۵۰ تا ۶۰ درصد افراد این ممنوعیت را رعایت می کنند و باقی افراد احتمالاً افرادی هستند که به عنوان مثال شیفت شب کار می کنند و برای این مشکل کارفرمایان میتوانند لیست افراد را به نیروی انتظامی اعلام کنند تا جریمه نشوند البته جریمه اشخاص از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح با دوربین ها انجام می شود ولی افراد می توانند تا قبل از پرداخت جریمه این موضوع را عنوان کنند و اگر اشتباهی جریمه برای آنها صادر شده است را برطرف کنند.

او اظهار‌کرد: فعالیت تاکسی های اینترنتی، تاکسی ها، آژانس ها و… ایرادی ندارد و جریمه ای برای این اشخاص صادر نمی شود. بانک ها، اداره برق، برخی ادارات در تمامی استان ها باید باز باشند و خدمت ارائه دهند البته اگر نهادی تشخیص داد با حداقل نیرو می شود کار را انجام داد مشکلی نیست و باید دورکاری برقرار باشد. البته باز هم می گویم ادارات تعطیل نیستند و تا یک سوم میتوانند دورکار باشند و اگر با کمتر از یک سوم هم کار انجام شدنی است ممنوعیتی برای دورکاری تعداد بیشتری از کارکنان نیست.

وزیر کشور اظهار‌کرد: بخشی خصوصی هم باید با رعایت پروتکل ها کارها را انجام دهند، البته اگر ارباب رجوع نداشته باشند میتوانند با رعایت پروتکل ها فعالیت کنند ولی اگر ارباب رجوع دارند باید به لیست فعالیت مشاغل مراجعه کنند و از آن لیست تبعیت کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: کادر اداری در مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند مگر عواملی که سامانه و کارهای کامپیوتری و غیرحضوری را اداره می کنند.

شناسایی ۵۰۰ کرونایی با استفاده از اپلیکیشن «با ماسک»

او ادامه داد: ظرف ۲ روز حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر با اپلیکیشن با ماسک شناسایی شدند که در حمل و نقل عمومی کار می کرده اند و بیمار هم بوده اند، استفاده از اپلیکیشن و تست های سریع میتواند کمک بسیاری در شناسایی افراد داشته باشند.

وزیر کشور اظهار‌کرد: اگر اشخاص ممنوعیت خروج از شهرهای قرمز را رعایت نکنند و اگر از راه در رویی خارج شدند و در جاده ها دیده ها شدند اگر از شهرهای قرمز باشند یک میلیون تومان جریمه میشوند و اگر از شهرهای نارنجی باشند ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۷۰ درصد افراد مصوبات را رعایت می کنند و البته روز به روز کم و زیاد می شود و باید صبر کنیم تا مردم خودشان را منطبق کنند البته از روز شنبه مصوبات با جدیت اعمال می شود.

رحمانی فضلی افزود: اگر خودرویی از ساعت ۲۱ تا ۴ که ممنوع است تردد داشته باشد ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شود.

این ممنوعیت ها آخرین طرح برای کاهش شیوع کرونا است

او اظهار‌کرد: ما طرح دیگری نداریم و این طرح را برای ۲ هفته اجرا می کنیم و اگر شهری بعد از ۲ هفته هم چنان قرمز بود طرح ادامه پیدا می کند و اگر نارنجی شد محدودیت ها کاهش پیدا می کند.

وزیر کشور گفت: ما ۴ انتخابات پیشرو داریم و برای برگزاری این انتخابات به دنبال راهکارهایی هستیم که هر زمان به جمع بندی برسیم اعلام می کنیم.

جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای تردد بعد از ساعت ۲۱

وزیر کشور گفت: از روز شنبه پلیس با افزایش تجهیزات خود برخورد سختگیرانه‎تری برای جریمه اشخاص بدون ماسک خواهد داشت.

همچنین خودروهایی که بعد از ساعت ۲۱ تردد کنند به وسلیه دوربین‎ها ۲۰۰ هزارتومان جریمه خواهند شد.

  • 21
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
سعید آقاخانی,زندگی نامه سعید آقاخانی,ازدواج سعید آقاخانی بیوگرافی سعید آقاخانی نویسنده و کارگردان مشهور سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۴ اسفند ماه ۱۳۵۰

محل تولد: بیجار- کردستان

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه:بازیگر، نویسنده و کارگردان

 سالهای فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
هومن برق نورد,عکس های هومن برق نورد,عکس هومن برق نورد و همسرش بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر معروف سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۸/۱۰/۵

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

زمینه فعالیت:سینما تلویزیون تئاتر

سال های فعالیت:۱۳۶۹ تاکنون

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
حسن یزدانی,زندگینامه حسن یزدانی,حسن یزدانی,تصاویر حسن یزدانی بیوگرافی حسن یزدانی از نابغه های کشتی آزاد ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۷ دی ماه ۱۳۷۳

محل تولد: جویبار

ملیت: ایرانی

حرفه: کشتی گیر

قد: ۱۸۱ cm

ادامه
عیسی آل کثیر,بیوگرافی عیسی آل کثیر,زندگی نامه عیسی آل کثیر بیوگرافی عیسی آل کثیر بازیکن سرشناس فوتبال ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ بهمن۱۳۶۸

محل تولد:دزفول، ایران

قد:۱٫۸۳ متر

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش