جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
۰۰:۱۹ - ۲۷ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۱۵۶۳
دولت

وزیر کشور: این ممنوعیت ها آخرین طرح برای کاهش شیوع کرونا است

تشریح ممنوعیت و محدودیت های کرونایی/ جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای تردد بعد از ساعت ۲۱

عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت ها و محدودیت های جدید کرونایی را تشریح کرد.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا (corona) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اظهار‌کرد: پس از ۸ ماه اقدامات مختلف قرار بر این شد تا یک مرکزیتی باشد تا بر تمام دستگاه ها نظارت داشته باشد.

او ادامه داد: در این مرحله با موج سوم مواجه هستیم لازم بود تا تمرکزی بر اجرای مصوبات انجام شود و این قرارگاه هم به همین دلیل برپا شد، لازم بود یک بازنگری انجام شود چراکه تا به امروز ۴۳ جلسه تشکیل و ۳۷۰ مصوبه صادر شده است و لازم بود تا تمام این مصوبات در دستگاه های اجرایی پیگیری شود.

وزیر کشور گفت: در طرحی که امروز مطرح شد با پیشنهاد وزارت بهداشت پیگیری شده است، این طرح که با عنوان محدودسازی عنوان می شود به تنهایی نمی تواند موفق شود و باید مجموع اجزای این طرح همگی با هم پای کار بیایند. باید ویروس کرونا مدیریت و کنترل شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای این که کرونا (corona) را مدیریت و کنترل کنیم باید در وهله اول تعداد بیماران را کم کنیم و در وهله دوم باید تعداد ورودی های بیمارستان ها را کم کنیم، بحث غربالگری عمومی برای همین موضوع است که طرح محلات را برای غربالگری گسترده با کمک بسیج و هلال و احمر و… اجرا کردیم.

افزایش تست ها تا روزی ۱۰۰ هزار عدد

رحمانی فضلی افزود: باید ظرفیت تست ها را بالا ببریم در یک هفته قبل در یک روز تعداد ۲۲ هزار تست انجام می شده و برای این که بتوانیم بیماران بیشتری را شناسایی و در روزهای اول بیماری درمان را آغاز کنیم باید تست های بیشتر انجام شود، اکنون روزی ۴۲ هزار تست گرفته می شود و با ورود تست های سریع روزانه تا ۱۰۰ هزار تست هم میتوان تست ها را افزایش داد.

او با اشاره به موضوع قرنطینه بیماران اظهار‌کرد: اولاً مردم آموزش های لازم را برای قرنطینه ندیده اند، دوماً ساختمان ها و خانه ها اجازه قرنطینه کامل را به خانواده ها نمی دهد که در این راستا قرار است که نقاهتگاه ها را دوباره برپا کنیم و همچنین برخی هتل ها و مسافرخانه را هم برای این امر بکار بگیریم که در این زمینه با وزارت گردشگری هم هماهنگی کرده ایم.

ردیابی اشخاص با اپلیکیشن «با ماسک»

وزیر کشور اظهار‌کرد: با اپلیکیشن «با ماسک» می توانیم اشخاص را که به این بیماری مبتلا شده اند ردیابی کنیم و افراد در معرض خطر را بشناسیم، همچنین همکاري های دیگر مانند عدم فروش بلیط به بیماران و… هم انجام شده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اهمیت مشارکت های مردمی اظهار‌کرد: مشارکت های مردمی در تمامی مراحل میتواند کمک ما شود و راهکارهایی برای استفاده از توان مردمی اندیشیده شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

او ادامه داد: استان ها و شهرها را به سه سطح قرمز، نارنجی و زرد تقسیم کرده ایم و بر اساس رنگها محدودیت ها را اعمال می کنیم، دوشنبه هر هفته وزارت بهداشت باید اعلام کند که کدام شهر قرمز است و کدام شهر نارنجی است و در چه مرحله ای از کنترل و مهار بیماری هستند.

۳ محور اصلی موفقیت ممنوعیت ها برای مهار شیوع کرونا

وزیر کشور اظهار‌کرد: تمامی موارد گفته شده بر ۳ محور قرار دارد، یک محور خود وزارت بهداشت است، ما هر کاری می کنیم تا وزارت بهداشت بتواند کارش را خوب انجام دهد البته در این ۹ ماه وزارت بهداشت کار خودش را خوب انجام داده است، رکن بعدی موضوع تبلیغات، آموزش و اطلاع رسانی است چراکه اگر بخواهیم پيش‌گيري را به خوبی انجام بدهیم باید مردم مطلع باشند تا بتوانند همکاری کنند، پایه یا رکن سوم خود مردم هستند چراکه اگر کمک مردم نباشد ما نمی توانیم موفق باشیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اصل با برقراری محدودیت و ممنوعیت نیست ولی وقتی با افرادی روبرو می شویم که هیچ چیزی را رعایت نمی کنیم مجبوریم محدودیت ایجاد کنیم، این حجم از فوتی ها بر اثر کرونا بسیار تلخ و دردناک است و امیدواریم که مردم با خادمان خود همکاري کنند.

تخلف ممنوعیت تردد شبانه با دوربین ها ثبت می شود

رحمانی فضلی با اشاره به ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح اظهار‌کرد: پیش بینی می کنیم که بین ۵۰ تا ۶۰ درصد افراد این ممنوعیت را رعایت می کنند و باقی افراد احتمالاً افرادی هستند که به عنوان مثال شیفت شب کار می کنند و برای این مشکل کارفرمایان میتوانند لیست افراد را به نیروی انتظامی اعلام کنند تا جریمه نشوند البته جریمه اشخاص از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح با دوربین ها انجام می شود ولی افراد می توانند تا قبل از پرداخت جریمه این موضوع را عنوان کنند و اگر اشتباهی جریمه برای آنها صادر شده است را برطرف کنند.

او اظهار‌کرد: فعالیت تاکسی های اینترنتی، تاکسی ها، آژانس ها و… ایرادی ندارد و جریمه ای برای این اشخاص صادر نمی شود. بانک ها، اداره برق، برخی ادارات در تمامی استان ها باید باز باشند و خدمت ارائه دهند البته اگر نهادی تشخیص داد با حداقل نیرو می شود کار را انجام داد مشکلی نیست و باید دورکاری برقرار باشد. البته باز هم می گویم ادارات تعطیل نیستند و تا یک سوم میتوانند دورکار باشند و اگر با کمتر از یک سوم هم کار انجام شدنی است ممنوعیتی برای دورکاری تعداد بیشتری از کارکنان نیست.

وزیر کشور اظهار‌کرد: بخشی خصوصی هم باید با رعایت پروتکل ها کارها را انجام دهند، البته اگر ارباب رجوع نداشته باشند میتوانند با رعایت پروتکل ها فعالیت کنند ولی اگر ارباب رجوع دارند باید به لیست فعالیت مشاغل مراجعه کنند و از آن لیست تبعیت کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: کادر اداری در مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند مگر عواملی که سامانه و کارهای کامپیوتری و غیرحضوری را اداره می کنند.

شناسایی ۵۰۰ کرونایی با استفاده از اپلیکیشن «با ماسک»

او ادامه داد: ظرف ۲ روز حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر با اپلیکیشن با ماسک شناسایی شدند که در حمل و نقل عمومی کار می کرده اند و بیمار هم بوده اند، استفاده از اپلیکیشن و تست های سریع میتواند کمک بسیاری در شناسایی افراد داشته باشند.

وزیر کشور اظهار‌کرد: اگر اشخاص ممنوعیت خروج از شهرهای قرمز را رعایت نکنند و اگر از راه در رویی خارج شدند و در جاده ها دیده ها شدند اگر از شهرهای قرمز باشند یک میلیون تومان جریمه میشوند و اگر از شهرهای نارنجی باشند ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

عبدالرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۷۰ درصد افراد مصوبات را رعایت می کنند و البته روز به روز کم و زیاد می شود و باید صبر کنیم تا مردم خودشان را منطبق کنند البته از روز شنبه مصوبات با جدیت اعمال می شود.

رحمانی فضلی افزود: اگر خودرویی از ساعت ۲۱ تا ۴ که ممنوع است تردد داشته باشد ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شود.

این ممنوعیت ها آخرین طرح برای کاهش شیوع کرونا است

او اظهار‌کرد: ما طرح دیگری نداریم و این طرح را برای ۲ هفته اجرا می کنیم و اگر شهری بعد از ۲ هفته هم چنان قرمز بود طرح ادامه پیدا می کند و اگر نارنجی شد محدودیت ها کاهش پیدا می کند.

وزیر کشور گفت: ما ۴ انتخابات پیشرو داریم و برای برگزاری این انتخابات به دنبال راهکارهایی هستیم که هر زمان به جمع بندی برسیم اعلام می کنیم.

جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای تردد بعد از ساعت ۲۱

وزیر کشور گفت: از روز شنبه پلیس با افزایش تجهیزات خود برخورد سختگیرانه‎تری برای جریمه اشخاص بدون ماسک خواهد داشت.

همچنین خودروهایی که بعد از ساعت ۲۱ تردد کنند به وسلیه دوربین‎ها ۲۰۰ هزارتومان جریمه خواهند شد.

  • 21
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش