۰۸:۴۰ - ۲۹ دي ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۰۰۶۹۲۵
بین الملل

چه کسانی رئیس‌جمهور آمریکا را در جلسه محاکمه یاری می‌کنند؟

وکلای سلبریتی در تیم حقوقی ترامپ

وکلای باسابقه دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز جمعه نام «کن استار» و «آلن درشویتز» و «رابرت ری» را که از وکلای باسابقه به شمار می‌روند، برای پیوستن به تیم حقوقی‌اش در جلسه استیضاح سنا که این هفته آغاز می‌شود، معرفی کرد.

به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، دونالد ترامپ، کن استار را که از تیم دادستان‌های پرونده استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ بود، انتخاب کرد و در کنار او نیز رابرت دابلیو ری از وکلای موفق و سلبریتی این کشور قرار است فعالیت کند. او نیز جزو تیم مذاکره‌کننده با بیل کلینتون برای استیضاح بود که جانشین استار شد. رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده با انتخاب این وکلای شناخته‌شده، سعی کرده است تیم حقوقی خود را تقویت کند، اما هر یک از این افراد سوابقی نیز در پرونده کاری خود دارند که از آن انتقاد می‌شود.

از چپ کن استار ، پم بوندی، آلن درشویتز به تیم وکلای ترامپ پیوسته‌اند

مثلا درشویتز وکالت «جفری اپستین» را برعهده داشت که به‌عنوان متخلف جنسی محکوم شد و استار به علت نحوه رسیدگی خود به تخلفات جنسی تیم فوتبال از ریاست دانشگاه برکنار شد. رابرت ری نیز زمانی به تعرض به یک زن متهم بود. کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد اطمینان دارد این تیم می‌تواند از ترامپ در برابر اتهامات بی‌اساس مطرح شده دفاع کند. کن استار پیش از این عضو شورای مستقل وکلای دادگستری آمریکا بود و کسی بود که در دهه ۹۰میلادی مسوولیت تحقیقات معروف به وایت‌واتر را که به بیل کلینتون و هیلاری همسرش مربوط می‌شد هدایت کرد. آن تحقیقات درباره پرونده زمین‌خواری در ایالت آرکانزاس بود. در جریان آن تحقیقات بود که در نهایت شواهدی غیرمرتبط با موضوع تحقیقات کشف شد و آن رابطه خارج از زناشویی بیل کلینتون با یکی از کارآموزان کاخ سفید به نام مونیکا لوینسکی بود.

این رسوایی اخلاقی در نهایت در سال ۱۹۹۸ به استیضاح بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری وقت در مجلس سنا ختم شد هرچند کلینتون در نهایت گناهکار شناخته نشد و به کاخ‌سفید بازگشت. رابرت ری در جریان آن ماجرا جانشین کن استار شد. روز جمعه و به محض معرفی وکلای جدید تیم حقوقی ترامپ، مونیکا لوینسکی که شخصیت محوری استیضاح بیل کلینتون بود در توییتر نوشت: «این از همان روزهایی است که آدم به خودش می‌گوید: نه! مگر می‌شود؟» کن استار هم در سال ۲۰۱۶ و پس از آنکه مشخص شد در جریان رسیدگی به پرونده‌های تجاوز جنسی مرتبط به تیم فوتبال دانشگاه بیلور اهمال کرده است از سمتش به‌عنوان رئیس این دانشگاه کنار گذاشته شد.

او کمی بعد از سمتش به‌عنوان استاد حقوق این دانشگاه هم استعفا کرد. در این شرایط روز سه‌شنبه قرار است جلسه استیضاح ترامپ در مجلس سنا برگزار شود. پرونده استیضاح روز پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه از مجلس نمایندگان - که اکثریت آن در دست دموکرات‌ها است - به‌طور رسمی تحویل سنای آمریکا - که اکثریت آن در دست جمهوری‌خواهان است - داده شد. ترامپ به دو دلیل «سوء استفاده از قدرت» به دلیل تماس تلفنی با رئیس‌جمهوری اوکراین و تحت فشار قرار دادن زلنسکی برای تحقیق درباره احتمال فساد مالی فرزند جو بایدن، رقیب انتخاباتی خود و «مانع‌تراشی در مسیر تحقیقات کنگره» استیضاح می‌شود.

برخی می‌‌گویند حضور این دو به شدت به تقویت تیم دفاع ترامپ منجر شده است. درشویتز، استاد حقوق دانشگاه هاروارد است که در پرونده خود دفاع از افراد مشهوری همچون «او. جی. سامپسون» و مایک تایسون را دارد. وظیفه او در سنا صحبت علیه استدلال‌های قانونی استیضاح یا عزل است.  رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده با توجه به لیست وکلای مدافع برجسته که در فاکس نیوز از آنها نام برده می‌شد، سه وکیل برجسته را که جزو ستاره‌های تلویزیونی حقوقی به حساب می‌آیند، برای تیم خود انتخاب کرده است. اما هر کدام از آنها دارای مشکلاتی هم هستند که مهم‌ترین آن دفاع درشویتز از اپستین است. همچنین آوردن استار به تیم حقوقی که مسوولیت اصلی دفاع از ترامپ به عهده او است، موضوعات قدیمی را نبش قبر خواهد کرد.

او در دوقطبی ساختن فضای جامعه در عصر کلینتون نقش بسزایی داشت و هر قدم وی در این پرونده موجب خواهد شد تا با عملکرد وی در آن دوران مقایسه شود. اما برای ترامپ، استار به منزله کسی است که می‌تواند نقش خود را در بی‌اعتبار کردن موضوع استیضاح به خوبی ایفا کند. ترامپ روی اینکه استار بتواند روند استیضاح را غیرمنصفانه و غیرقانونی نشان دهد، حساب باز کرده است. حالا دادستانی که خود در استیضاح بیل کلینتون نقش اساسی داشت باید به‌گونه‌ای به دفاع از رئیس‌جمهوری بپردازد تا نشان دهد استیضاح غیرقانونی است.  روز جمعه کاخ سفید در بیانیه‌ای تاکید کرد: «دونالد ترامپ هیچ کار خطایی نکرده و تیم حقوقی نیز به خوبی وظیفه دفاعی خود را در قبال رای‌دهندگان و دموکراسی ما انجام خواهد داد تا نشان دهد این استیضاح هیچ پایه قانونی ندارد.» برای برخی از جمهوری‌‌خواهان حضور استار یک وزنه قابل توجه برای تیم حقوقی ترامپ به حساب می‌آید. سناتور کوین کرامر، جمهوری‌خواهی از داکوتای شمالی درباره حضور استار در این تیم گفت: «من به وی کاملا اطمینان دارم. او وزن قابل توجهی به تیم داده است.»

در تیم حقوقی ترامپ حضور جین راسکین و اریک هرشمن محرز شده است. نیویورک‌تایمز می‌گوید راسکین کسی است که در تحقیقات مولر به وی کمک می‌کرده است. هرشمن نیز قبلا جزو وکلای مستقل بوده است.رویترز برای این تیم نام «تیم رویایی» انتخاب کرده است. مثلا درشویتز دهه‌ها است که جزو ستارگان بلامنازع مسائل حقوقی در ایالات‌متحده است. هم درشویتز و هم استار تاکنون بارها در مصاحبه‌های خود از دونالد ترامپ دفاع کرده‌اند. یکی از منابع نزدیک به کاخ سفید به رویترز گفته است ترامپ درشویتز را با توجه به پیشینه عالی‌اش برای تیم خود انتخاب کرده است.درشویتز جزو وکلای غیرحزبی به شمار می‌‌آید و از جمله مخالفان استیضاح بیل کلینتون بوده و حتی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ به هیلاری کلینتون رای داده است.

او در بیانیه خود گفته اساسا روند استیضاح دارای مشکل بوده است.قرار است در جریان محاکمه آدام شیف نقش دادستان را ایفا کند. شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان است. او پیش‌تر دادستان فدرالی در لس‌آنجلس بوده است.البته هنوز در مورد نحوه محاکمه ترامپ تصمیم اساسی گرفته نشده است. در این شرایط مشخص نشده است که آیا سنا با حضور شهود جدید در روند محاکمه موافقت خواهد کرد یا نه. میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان در سنا گفته است که باید محاکمه با توجه به تحقیقات مجلس نمایندگان صورت گیرد و ضرورتی برای حضور شهود جدید نمی‌بیند.در حالی که رسانه‌ها در حال رایزنی بر سر اعضای جدید تیم حقوقی ترامپ هستند، رئیس‌جمهوری آمریکا در مسابقه فوتبال (آمریکایی) حضور پیدا کرد و در حاشیه مسابقه در لوئیزیانا به خبرنگاران گفت: «روسای جمهور زیادی در این کشور بودند، برخی خوب و برخی بد. از شانس شما، در حال حاضر یک خوبش گیرتان آمده است اما قرار است این رئیس‌جمهور لعنتی را حالا استیضاح کنند. باورتان می‌شود؟»

 چه کسی پول وکلای ترامپ را می‌دهد؟

یکی از سوال‌های اساسی در این استیضاح، هزینه وکلای ترامپ است. در ایالات‌متحده استیضاح هزینه‌های زیادی دارد. در سال ۱۹۹۸ استیضاح بیل کلینتون، افزون بر یک میلیون دلار هزینه دربر داشت. بخشی از این هزینه‌ها، به‌عنوان هزینه‌های فدرالی در نظر گرفته می‌شود و همه آن از جیب رئیس‌جمهوری هزینه نمی‌شود. بنا به گفته سایت خبری «ام اس ان» دو رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا، پیش از ترامپ، پروسه کامل استیضاح را طی کرده‌اند و وکلای این دو رئیس‌جمهور کسانی بودند که جزو وکلای دولتی به حساب می‌آمدند و از دولت حقوق می‌گرفتند. بیشتر هزینه‌های استیضاح به وکلا تعلق می‌گیرد که عمدتا شامل هزینه‌‌های سفر آنها و هزینه‌های کارشناسی‌شان است.

آسوشیتدپرس در مورد پرونده بیل کلینتون در آن زمان فاش کرد که در طول استیضاح به دیوید شیپرز ماهانه ۲۰۰ هزار دلار پرداخت شده است. بعد از آن نیز البته بیشترین دستمزد به ابی لوول، وکیل دموکرات پرداخت شد که ماهانه ۱۸۰ هزار دلار بود. البته تاکنون درخصوص هزینه‌های وکلای ترامپ که گفته می‌شوند ۱۷ نفر هستند،

جزئیاتی منتشر نشده است اما درخصوص یک پرونده حقوقی که فرزند ترامپ یعنی ترامپ جونیور داشت، در سال ۲۰۱۷ فاش شد که هزینه وکلای پسر ترامپ از درآمد کارزار انتخاباتی ترامپ برای سال ۲۰۲۰ تامین شده است که رقمی بالغ بر ۵۰ هزار دلار بوده است.در تیم ترامپ که به تیم ستاره‌ها معروف است احتمالا هزینه بیشتری درنظر گرفته می‌شود. دو ستاره معروف تیم ترامپ یعنی کن استارز و درشویتز جزو وکلای گران‌قیمت در ایالات‌متحده هستند.

donya-e-eqtesad.com
  • 10
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید