دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
۲۰:۱۵ - ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۲۲۴۴
بین الملل

بایدن: جنبش سندرز همچنان قدرتمند است

کناره گیری برنی سندرز از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا/ ترامپ واکنش نشان داد

برنی سندرز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
سناتور ایالت ورمانت شامگاه چهارشنبه از رقابت های انتخاباتی ۲۰۲۰ کناره گیری کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی ان ان،« برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت شامگاه چهارشنبه از رقابت های انتخاباتی ۲۰۲۰ کناره گیری کرد. 

این اقدام سندرز ره را برای انتخاب« جو بایدن»، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا برای انتخاب بعنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ هموار می کند. 

این در حالیست که سندرز در دور پایانی انتخابات درون حزبی نتوانست از بایدن پیشی بگیرد و پیشتر نیز گزارش هایی مبنی بر آن که او بنا دارد به نامزدی خود پایان دهد منتشر شده بود.

برنی سندرز روز چهارشنبه در یک نطق تلویزیونی به دلایل این تصمیم اشاره نمود و خاطرنشان کرد بعد از پیروزی در ایالت هایی چون اوهایو و نیوهمپشایر اختلاف با بایدن به بیش از ۳۰۰ نماینده متعهد رسید که دستیابی به آن غیر ممکن بود.

سناتور ورمونت از تلاش هواداران خود من جمله ۱۰ میلیون فقره کمک مالی آنها سپاسگذاری کرد و گفت پس از یک ارزیابی صادقانه، تصمیمی دشوار و دردناک گرفته است.

سندرز اظهار کرد: کاش خبر بهتری به شما می دادم ولی واقعیت را می دانید. پیروزی عملا غیر ممکن شده بود.

این سناتور آمریکایی با تبریک به بایدن بعنوان نامزد نهایی دموکرات ها، بر همکاري با او برای مقابله با دونالد ترامپ رییس جمهوی فعلی آمریکا تأکید کرد.

سندرز ادامه داد:  همان طور که می بینم؛ بحرانی این ملت را گرفتار کرده است که توسط رییس جمهوری که یا تمایل ندارد یا قادر به ارائه رهبری معتبر نیست، تشدید می شود و کارهایی که باید را انجام نمی دهد.

او افزود: من نمی توانم با وجدانی خوب، بر ادامه کارزاری اصرار ورزم که نمی تواند برنده شود.

ترامپ: هوادارن سندرز به جمهوریخواهان ملحق شوند

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در توییتی نوشت که هواداران برنی سندرز با کناره گیری او از ادامه حضور در رقابت‌ها به جمهوریخواهان ملحق شوند.

رییس جمهوری آمریکا بعد از انتشار خبر کناره گیری سندرز در پیامی توییتری نوشت: سندرز حذف شد، از الیزابت وارن تشکر می‌کنم، اگر حضور وی نبود سندرز تقریباً در هر ایالت در انتخابات سه شنبه بزرگ برنده می‌شد.

ترامپ در ادامه با اشاره به کناره گیری سندرز نوشت: این کناره گیری دقیقا همان چیزی است که دموکرات‌ها می‌خواهند به ویژه هیلاری کلینتون.

ترامپ در انتها از هواداران سندرز خواست تا بعد از کناره گیری وی به جمهوریخواهان بپیوندند.

بایدن: جنبش سندرز همچنان قدرتمند است

 جو بایدن داوطلب اصلی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به انصراف برنی سندرز از ادامه این رقابت‌ها گفت: سندرز سیاستمداری نادر است و جنبش او امروز همچون گذشته، قدرتمند است.

در بیانیه روز چهارشنبه بایدن آمده است: امروز، سناتور سندرز اعلام کرد که فعالیت انتخاباتی خود را متوقف کرده است. برنی قلب و روح خود را نه تنها در انتخابات ریاست جمهوری ، بلکه به علل و مسائلی قرار داده است که در طول دهه‌ها با زندگی او بوده‌اند.

وی افزود: می‌دانم که این تصمیم، برای وی چقدر دشوار بود و برای میلیون ها هوادار وی به ویژه رای دهندگان جوانی که از برنامه‌های مترقی که او در رقابت‌ها، الهام و انرژی گرفته و وارد سیاست شده اند، چه سخت است.

معاون اول باراک اوباما ادامه داد: برنی در سیاست، کاری نادر انجام داده است. او فقط یک کارزار سیاسی را اجرا نکرده است. او جنبشی ایجاد کرده است و اشتباه نکنید، معتقدم که این حرکتی است که امروز به اندازه دیروز قدرتمند است. این یک چیز خوب برای ملت و آینده ما است.

بایدن با تاکید بر اینکه «سناتور سندرز و حامیانش گفت‌وگو در آمریکا را تغییر داده‌اند»، گفت: موضوعاتی چون نابرابری درآمدی، مراقبت‌های بهداشتی جهانی، تغییر اوضاع، دانشگاه رایگان، رهایی دانشجویان از بدهی خردکننده وام‌های دانشجویی که مورد توجه اندکی قرار گرفته‌اند، یا امید کمی برای آن بود، اکنون در مرکز بحث سیاسی قرار دارند.

وی افزود: اینها فقط چند مورد از موضوعاتی است که برنی و هوادارانش به آنها پرداخته‌اند و در حالی که من و برنی ممکن است در مورد چگونگی رسیدن به آنها توافق نداشته باشیم اما در مورد هدف نهایی برای این موضوعات و موارد دیگر توافق داریم.

داوطلب دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری آمریکا ادامه داد: اما من بیش از هر موضوع یا مجموعه‌ای از مسائل، می خواهم درباره برنی به خاطر داشتن صدای قدرتمند برای آمریکایی منصف‌تر و عادلانه‌تر صحبت کنم.

بایدن اضافه کرد: این صداهایی چون برنی است که به ما اجازه نمی‌دهد فقط آنچه را که هست، بپذیریم و اجازه نمی‌دهد آنچه را که در کشور ما اشتباه است، تغییر ندهیم.

وی خاطرنشان کرد: برنی به خاطر وعده‌های پرشور خود در موضوعاتی که به آنها اهمیت می‌دهد، اعتبار زیادی به دست آورد اما او اعتبار کافی برای بودن صدایی را ندارد که همه ما را وادار ‌سازد در آینه نگاه سختی بیندازیم و بپرسیم آیا به اندازه کافی عمل کرده ایم.

معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا، اظهار کرد: در حالی که کارزار انتخاباتی سندرز به حالت تعلیق درآمده است، تاثیر آن در این انتخابات و انتخابات آینده برتری دارد. ما به بحران موجود تغییرات آب و هوایی خواهیم پرداخت و با نابرابری درآمد در کشور خود مقابله خواهیم کرد.

بایدن تاکید کرد: ما مطمئن خواهیم شد که مراقبت‌های بهداشتی مقرون به صرفه و در دسترس همه آمریکایی‌ها باشد. ما آموزش و پرورش در دانشکده‌های عمومی و دانشگاه‌های خود را رایگان خواهیم کرد. ما بار بدهی دانشجویان را کاهش خواهیم داد و از همه مهمتر، ما دونالد ترامپ را شکست خواهیم داد.

وی تصریح کرد: در این لحظه، ما در بحران بی‌سابقه‌ای در تاریخ آمریکا هستیم. در سراسر کشور ترس و درد و رنج فراوانی وجود دارد. همچنین داستان‌های گفته نشده زیادی از قهرمانی پرستاران، کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، پزشکان، امدادگران، کارگران فروشگاه‌های مواد غذایی، رانندگان کامیون‌ها و بسیاری دیگر در خط مقدم این بحران(کرونا) وجود دارد که زندگی خودشان را برای بقیه ما در معرض خطر قرار می‌دهند. اگر قبلاً آن را نمی‌دانستیم، اکنون آن را می‌شناسیم؛ این ستون فقرات ملت ما است.

نامزد دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: نخستین کار ما اتخاذ تدابیر فوری برای مقابله با بحرانی است که سلامت عمومی را تهدید می‌کند و کمک به درآمد کارگران آمریکایی است.

بایدن افزود: اما ما همچنین نیاز داریم آنچه را که باید در این کشور ترمیم و تغییر دهیم، مورد بررسی قرار گیرد. بسیاری از بزرگترین شکاف‌ها در شبکه‌های تامین اجتماعی عیان شده‌اند، از خدمات درمانی گرفته تا مرخصی استعلاجی و یک سیستم گسترده‌تر و جامع‌تر از مزایای بیکاری. ما باید به این موارد بپردازیم.

وی ادامه داد: همانگونه که باید به بازسازی زیرساخت‌های کشورمان بپردازیم و همه ما می دانیم، زمان در حال گذر است و وقتی برای هدر دادن در مبارزه با بحران آب و هوایی نداریم.

داوطلب ریاست جمهوری آمریکا خطاب به سندرز و همسرش گفت: ما می‌دانیم این (تصمیم) چقدر سخت است. شما منفعت ملت و لزوم شکست دونالد ترامپ را بیش از هر چیز دیگری قرار داده‌اید و برای آن سپاسگزاریم. ما همچنین می‌خواهیم بدانید: من نماینده شما خواهم بود. صدای شما از طریق من شنیده می‌شود. همان‌طور که می گویید: من نه، ما.

بایدن افزود: به هواداران شما نیز همین تعهد را می‌دهم؛ من شما را می بینم، شما را می شنوم و فوریت آنچه را که ما باید در این کشور انجام دهیم را می‌فهمم. امیدوارم به ما ملحق شوید. پیشاپیش به شما خوشامد می‌گویم و به شما نیاز داریم.

وی تاکید کرد: با هم دونالد ترامپ را شکست خواهیم داد و هنگامی که ما این کار را می‌کنیم، نه تنها کار سختی را برای بازسازی این ملت انجام خواهیم داد بلکه آن را دگرگون خواهیم کرد.

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
عکسهای کریم باقری,کریم باقری,زندگینامه کریم باقری بیوگرافی کریم باقری و افتخاراتش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱ اسفند ۱۳۵۲

زادگاه: تبریز، ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پست: هافبک

کودکان: امیر و امید باقری

ادامه
امام رضا (ع),زندگی نامه امام رضا (ع),حرم مطهر امام رضا (ع) بیوگرافی امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۱ ذی القعده سال ۱۴۸ پس از هجرت

تاریخ مرگ: ۲۹ صفر سال ۲۰۳ پس از هجرت

محل زندگی: حجاز و خراسان بزرگ

کنیه: ابوالحسن (ابوالحسن ثانی)

طول عمر: ۵۵ سال

ادامه
گالیله,ماه تولد گالیله,نام پدر گالیله زندگینامه گالیله فیزیکدان ایتالیایی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ فوریهٔ ۱۵۶۴

محل زندگی: دوک نشین بزرگ توسکانی، ایتالیا

ملیت: ایتالیایی

محل تحصیل: دانشگاه پیزا

شناخته شده برای: سینماتیک (مکانیک)، Dynamics، تلسکوپ، نظریه خورشید مرکزی

ادامه
فروغ فرخزاد,اشعار فروغ فرخزاد,خانواده فروغ فرخزاد زندگینامه فروغ فرخزاد و علت فوت او (+ تصاویر)

زادروز: ۸ دی ماه ۱۳۱۳ (۲۹ دسامبر ۱۹۳۴)

پدر: محمد فرخزاد

مادر: توران وزیری تبار

مرگ: ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ (۱۳ فوریهٔ ۱۹۶۷)

ملیت: ایرانی

محل زندگی: تهران

ادامه
جان مینارد کینز,عکس های جان مینارد کینز,زندگینامه جان مینارد کینز بیوگرافی جان مینارد کینز و فعالیت های او در دوران زندگی اش (+ تصاویر)

حیطه: اقتصاد سیاسی

مکتب: اقتصاد کینزی

زادروز: ۵ ژوئن ۱۸۸۳

زادگاه: کمبریج، انگلستان

تاریخ مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۴۶

ادامه
ویلیام شکسپیر,آثار ویلیام شکسپیر,کتاب ویلیام شکسپیر زندگینامه ویلیام شکسپیر (+ تصاویر)

متولد: ۲۶ ماه آوریل ۱۵۶۴میلادی

فوت: ۲۳ ماه آوریل ۱۶۱۶ میلادی

سمت: شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی

ملیت: انگلیسی

محل زندگی: لندن، استراتفورد

سبک نوشتاری: تئاتر رنسانس انگلستان

ادامه
نیوتون,زندگی نامه نیوتون,قانون های نیوتون زندگی نامه نیوتون بزرگترین و مشهورترین دانشمند جهان (+ تصاویر)

متولد: ۴ ژانویهٔ ۱۶۴۳

محل تولد: روستای وولزثروپ، لینکلن شر، انگلستان

مرگ: ۳۱ مارس ۱۷۲۷

ملیت: انگلیسی

رشته فعالیت: گرماشناسی، فیزیک، ریاضیات، ستاره شناسی، فیزیولوژی، شیمی

دانش آموختهٔ: کالج ترینتی

ادامه
صادق هدایت,اشعار صادق هدایت,سگ ولگرد صادق هدایت بیوگرافی صادق هدایت از کودکی تا زمان خودکشی اش (+ تصاویر)

زادروز: ۲۸ بهمن ۱۲۸۱

ملیت: ایرانی

محل زندگی: ایران، هندوستان، فرانسه

مذهب: خداناباور، بی دین 

شغل: نویسنده، داستان نویس، مترجم، حسابدار بانک ملی ایران، کارمند وزارت خارجه

ادامه
مهناز افشار,عکس های جدید مهناز افشار,زندگینامه مهناز افشار بیوگرافی مهناز افشار و تصاویر اینستاگرامی او

تولد:۲۱ خردادماه ۱۳۵۶

زادگاه: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

شغل: هنرپیشه

سال های فعالیت: ۱۳۷۷ تاکنون

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش