چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
۱۲:۴۹ - ۰۴ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۱۸۷
بین الملل

اعضای تیم امنیت ملی و دیپلماسی جو بایدن را بشناسید | نخستین‌ها در تیم بایدن

کابینه جو بایدن
جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز سه‌شنبه این هفته نامزدهایش برای مقام‌های ارشد امنیت ملی و دیپلماسی آمریکا را معرفی خواهد کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، تیم گذار جو بایدن از هم اکنون انتخاب این افراد را به عنوان مقام‌های ارشد امنیتی و دیپلماسی تایید کرده‌اند:

کابینه جو بایدن اگر نامزدی هینس تایید شود او عالیرتبه‌ترین زنی است که در جامعه اطلاعاتی آمریکا خدمت می‌کند و رئیس سازمان سیا به او به عنوان رئیس اطلاعات ملی گزارش می‌دهد

آوریل هینمن؛ نامزد ریاست اداره اطلاعات ملی

رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا(DNI) یک عضو در سطح کابینه دولت آمریکا است که در سال ۲۰۰۴ پس از حملات ۱۱ سپتامبر به وجود آمد و به عنوان رئیس هفت عضو جامعه اطلاعاتی آمریکا را عمل می‌کند و با دعوت رئیس جمهور در شورای امنیت ملی آمریکا حضور می‌یابد. 

آوریل هینمن، نخستین زنی که برای رسیدن به این مقام نامزد شده است، هینمن در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸  معاون مشاور ارشد کمیته روابط خارجی سنا در دوران ریاست جو بایدن بر این کمیته بود.

او در دوران دولت اول باراک اوباما  به عنوان معاون رئیس سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) و معاون مشاور امنیت ملی آمریکا خدمت کرده است. دوران کار او در سازمان سیا همزمان با افشای برنامه مراقبت جهانی این سازمان و انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا درباره شکنجه در سیا بود.

هینمن در دوران معاونتش در سیا همکاری نزدیکی بان جان برنان، رئیس وقت این سازمان در تعیین سیاست دولت اوباما در موارد «کشتن هدفمند» بوسیله پهپادها داشت.

او بعدا جایگزین آنتونی بلینکن در مقام معاون مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا شد و تا پایان دولت دوم اوباما این مقام را حفظ کرد. او در این دوره به حل موضوعات قانونی درباره عملیات ضدتروریسم یاری رساند و محدودیت‌های بیشتری بر این عملیات برای کاهش تلفات غیرنظامی وضع کرد.

او همچنین از حامیان آشکار نامزد شدن جینا هسپل، به عنوان نخستین زن برای ریاست سازمان سیا در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ بود.

اگر نامزدی هینس تایید شود، او عالیرتبه‌ترین زنی است که در جامعه اطلاعاتی آمریکا خدمت می‌کند و جین هسپل، رئیس فعلی سازمان سیا به او به عنوان رئیس اطلاعات ملی گزارش می‌دهد.

کابینه جو بایدن مایورکاس در صورت در تایید شدن نخستین آمریکایی لاتین‌تباری خواهد بود که به مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا رسیده است

آلخاندرو مایورکاس؛ نامزد وزارت امنیت داخلی

مایورکاس که در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در دولت اوباما معاون وزیر امنیت داخلی بوده است در صورت در تایید شدن نخستین آمریکایی لاتین‌تباری خواهد بود که به این مقام رسیده است و مسئول اجرا و مدیریت سیاست‌های مهاجرتی آمریکا خواهد بود.

مایورکاس یک مهاجر کوبایی‌تبار است که خانواده‌اش پس از انقلاب کاسترو از کوبا به آمریکا گریختند. او قبلا دادستان کالیفرنیا بوده است و دوره اول ریاست‌جمهوری باراک اوباما به عنوان معاون وزیر امنیت داخلی رئیس اداره شهروندی و مهاجرت آمریکا بود.

کابینه جو بایدن خانم تامس گرینفیلد سابقه‌ای ۳۵ ساله در سرویس خارجی آمریکا دارد و در پست‌های دیپلماتیک در سراسر جهان خدمت کرده است

لیندا تامس-گرینفیلد؛ نامزد مقام سفیر آمریکا در سازمان ملل

خانم تامس گرینفیلد سابقه‌ای ۳۵ ساله در سرویس خارجی آمریکا دارد و در پست‌های دیپلماتیک در سراسر جهان خدمت کرده است. او در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ دستیار امور آفریقای وزیر خارجه آمریکا بوده است. او همچنین معاون مدیر کل و مدیر منابع انسانی سرویس خارجی دولت آمریکا بوده است. قرار دادن او در این مقام بوسیله بایدن برای کمک به بازیابی روحیه در وزارت خارجه آمریکا است که بسیاری از مقامات حرفه‌ای آن در دوران ترامپ احساس می‌کردند نادیده گرفته شده‌اند یا حتی نقش آنها تضعیف شده است.

تامس-گرینفیلد در این مقام عضوی در سطح کابینه جو بایدن خواهد بود.

کابینه جو بایدن شاید غافلگیرکننده ترین تصمیم بایدن انتخاب جان کری در نقش جدید نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیمی باشد که نشان‌دهنده تعهد دولت جدید در مبارزه با تغییرات اقلیمی است

جان کری؛ سفیر ویژه امور اقلیمی و عضو شورای امنیت ملی 

شاید غافلگیرکننده ترین تصمیم بایدن انتخاب جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا در نقش جدید نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیمی باشد که نشان‌دهنده تعهد دولت جدید در مبارزه با تغییرات اقلیمی است. کری ۷۶ ساله دوست و همکار قدیمی بایدن در مجلس سنا و وزیر خارجه پیشین آمریکا، که در تاریک‌ روزهای نامزدی بایدن از او حمایت کرد و به فعالیت انتخاباتی برای او پرداخت، علاقه‌اش را به امور بین‌المللی از دست نداده است. او از هنگام پایان خدمتش به عنوان وزیر خارجه در دولت دوم اوباما در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ فعالیت‌هایش را در زمینه بحران اقلیمی افزایش داده است و در حال حاضر سازمانی را اداره می‌کند که در این زمینه فعال است. او در این مقام شغلی تمام‌وقت دارد و عضو شورای امنیت ملی آمریکا هم خواهد بود

  • 16
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش