دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۱۴ - ۱۱ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۷۱۳
مجلس

آصفری: وقتی فساد چای دبش را در مجلس اعلام کردم، هیچ نهادی پیگیری نکرد

محمدحسین آصفری,صحبت های محمدحسین آصفری درباره فساد چای دبش
یک نماینده مجلس با اشاره به فساد چای دبش و تاثیر آن بر روی نارضایتی عمومی می گوید: فسادها صرفا متعلق به این دولت نبوده و در همه دولت ها نیز وجود داشته است. در دوره های گذشته نیز فسادهای را داشته ایم مانند خاوری، زنجانی و غیره که فقط در این دولت نبوده است.

محمدحسین آصفری نماینده مجلس و فعال سیاسی اصولگرا، با اشاره به موضوع افشای فسادها و تاثیر آن‌ها در میزان مشارکت در انتخابات به اصلاحات نیوز می‌گوید: خب این فسادها صرفا متعلق به این دولت نبوده و در همه دولت ها نیز وجود داشته است. در دوره های گذشته نیز فسادهای را داشته ایم مانند خاوری، زنجانی و غیره که فقط در این دولت نبوده است. 

وی ادامه داد: متاسفانه وقتی ما سطح نظارت را خوب اجرا نمی‌کنیم، شاهد و باعث بروز چنین فسادهایی هستیم که یک مرتبه سر از چای درمی آورد، این موارد به این دلیل است که ما متاسفانه در انتخاب‌هایمان وقتی نگاه ها سیاسی می‌شود و شایسته سالاری کنار می‌‌رود، این اتفاقات ناگوار رخ می‌دهد. 

فسادها صرفا متعلق به این دولت نبوده و در همه دولت ها نیز وجود داشته است. در دوره های گذشته نیز فسادهای را داشته ایم مانند خاوری، زنجانی و غیره که فقط در این دولت نبوده است. 

آصفری با بیان سه دلیل برای بروز این فسادها، گفت: ابتدا انتخاب‌های نادرست در پست ها و مسئولیت‌ها و دیگری نظارت و سوم هم اختیاراتی است که برخی دارند و این اختیارات سبب این فسادها می‌شود. موضوع فساد چای دبش را در ۲۱ مردادماه سال جاری طی نطقی در مجلس متذکر شدم که طی جلسه ای که با کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی داشتیم، چنین خبری را به ما دادند و من هم همان موقع در صحن علنی مجلس آن را علام کردم. حتی اعلام کردم بخشی از این چای‌ها خاک چای است، اما هیچ اتفاقی صورت نگرفت. نه سازمان بازرسی با من تماسی گرفت که پیگیری کند، نه قوه قضاییه و نه دولت! حتی نظارت مجلس هم چنین موضوعی را پیگیری نکرد که شما که چنین ادعایی می‌کنی اسناد و مدارک شما چیست! حالا اگر یک موضع‌گیری سیاسی می‌کردیم دستگاه های نظارتی و غیره و ذالک به آدم تذکر می‌دهند که چرا چنین موضوعی را گفته‌ای! اما وقتی موضوع فساد را گفتیم هیچ کس از ما دلیل و مدرک نخواست.

او در ادامه می‌گوید: من همان زمان طی سوالی از وزیر جهاد خواستم که در مجلس پاسخگو باشد که همزمان با عزل ساداتی وزیر کشاورزی بود. این را به جد بگویم و شهادت هم می‌دهم که کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی دولت، همان موقع ورود کرد اما انتشارش برای الان بود. دولت گردن گرفت و وزیر کشاورزی را عزل کرد اما خب برخوردهای قضایی هم باید صورت بگیرد. 

موضوع فساد چای دبش را در ۲۱ مردادماه سال جاری طی نطقی در مجلس متذکر شدم که طی جلسه ای که با کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی داشتیم، چنین خبری را به ما دادند و من هم همان موقع در صحن علنی مجلس آن را علام کردم. حتی اعلام کردم بخشی از این چای‌ها خاک چای است، اما هیچ اتفاقی صورت نگرفت. نه سازمان بازرسی با من تماسی گرفت که پیگیری کند، نه قوه قضاییه و نه دولت! حتی نظارت مجلس هم چنین موضوعی را پیگیری نکرد که شما که چنین ادعایی می‌کنی اسناد و مدارک شما چیست! حالا اگر یک موضع‌گیری سیاسی می‌کردیم دستگاه های نظارتی و غیره و ذالک به آدم تذکر می‌دهند که چرا چنین موضوعی را گفته‌ای! اما وقتی موضوع فساد را گفتیم هیچ کس از ما دلیل و مدرک نخواست.

آصفری با بیان این موضوع که این فسادها فقط مربوط به کشور ما نیست و در دیگر کشورها هم وجود دارد، گفت: اما خب این دلیل نمی‌شود که ما هم این موارد را داشته باشیم. کشورهای دیگر این همه شهید برای عدالت و امنیت کشور نداده اند! این مفاسد اصلا قابل قبول نیست و باید با آن برخورد شود، اما دلیلش همان موضوعی است که در ابتدا مطرح کردم.

این فعال سیاسی، می‌گوید: این اتفاقات و برخورد نشدن با آن‌ها، در مشارکت مردم در انتخابات تاثیر می‌گذارد و مردم را دلسرد می‌کند، اما باید به طور جد با این مفاسد برخورد شود و هرچقدر که برخورد بیشتر شود، امیدواری مردم نیز بیشتر میشود. حتی معتقدم قبل از انتخابات باید این موضوع به نتیجه برسد چرا که امید و اعتماد مردم را بیشتر می‌کند. لذا سرعت در برخورد با این پرونده‌ها باید به طور جد صورت بگیرد. اما متاسفانه وقتی جریان چپ روی کار است و فسادی رخ می‌دهد جریان راست شروع به داد و بیداد می‌کند و برعکس وقتی جریان راست روی کار است و فسادی رخ می‌دهد جریان چپ شروع می‌کند به داد و بیداد کردن! اینها دلسوزی برای کشور نیست، دلسوزی وقتی است که ما اجازه ندهیم چنین اتفاقاتی اساسا رخ دهد. 

نماینده مردم اراک، با اشاره به این موضوع که اعتماد مردم به نظام بزرگترین پشتوانه است، گفت: نباید اقداماتی صورت بگیرد که اعتماد مردم از دست برود. قبول دارم هرچقدر که با این موارد برخورد شود، این اعتماد به سختی برمی‌گردد. اما وقتی سرعت و جدیت در برخورد را مردم ببینند، حتما دوباره اعتماد خواهند کرد. 

  • 16
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش