۲۱:۳۹ - ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۶۰۸۳۷۳
مجلس

نماینده مجلس: مردم برای حل مشکلات به دولت کمک می کنند

فاطمه ذوالقدر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم اگر قانع شوند با سعه صدر و در آرامش منتظر نتایج مطالبات خود، مانده و برای حل مشکلات به دولت کمک هم می کنند.

سیده فاطمه ذوالقدر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، درباره ضرورت گفت وگوهای رو در رو و شفاف دولت و مردم، گفت: مردم وقتی ببیند درخواست های آنها از طریق گروه های مرجع به گوش دولتمردان، سیاستمداران و قانونگذاران می رسد با سعه صدر و در آرامش منتظر نتایج مطالبات خود مانده، قانع شده و برای حل مشکلات به دولت کمک هم می کنند، از طرفی دولت هم ملزم می شود به این مطالبه گری پاسخ دهد.

 

نماینده مردم تهران، ری شمیرانات و اسلامشهر خاطر نشان کرد: مردم وقتی می بینند نمایندگان آنها چه در مجلس و چه در احزاب، چه در اصناف و در رسانه ها مسائل و مطالبات آنها را بیان کرده و پی گیری می کنند، با خوش بینی به نهاد حاکمیت اعم از دولت و مجلس و سایر نهادها، مطمئن می شوند که این روش های منطقی و اصولی بر مدار گفت و گو، برای مطالبه گری و نتیجه گرفتن تاثیرگذار است.

 

ذوالقدر تاکید کرد: وقتی نمایندگان، نظرات و مطالبات مردم را به دولت منعکس کرده و بر اجرای قوانین نظارت کنند و اگر در جایی کمبود یا قصوری هم باشد به صورت شفاف تذکر داده، منصفانه و سازنده مسائل را نقد کرده و پی گیری کنند، مردم به آینده کشور دلگرم و امیدوار می شوند.

 

احزاب و اصناف گفت وگوهای دولت و ملت را تقویت کنند

ذوالقدر گفت: وجود نهادهای مرجع مانند احزاب و اصناف فعال و رسانه های قدرتمند، مکانیزم گفت و گوهای دو طرفه بین حاکمیت و مردم را تقویت می کند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص مکانیزم های «گفت و گوی رو در رو» دولت و مردم نیز اظهار داشت: وجود احزاب فعال و تشکل ها و اصناف قدرتمند به عنوان واسطه های بین مردم و حاکمیت، می تواند به تقویت گفت و گوهای مستقیم و رودر روی ملت و دولت کمک کند.

 

وی افزود: فعالان سیاسی و احزاب می توانند با برگزاری نشست ها و ارتباط مستمر با پایگاه های اجتماعی خود، صدور بیانیه های عمومی، انجام سخنرانی و مصاحبه درباره موضوع های مختلف اقتصادی، اجتماعی و مسائل فرهنگی و سیاسی روز کشور علاوه بر این که نظرات طیف فکری و پایگاه اجتماعی خود را با دولت در میان گذارند، اقدامات دولت و شرایط خاص کشور را نیز برای مردم تبیین کرده و امید و آرامش را در جامعه حاکم کنند.

 

ذوالقدر بیان کرد: احزاب و اصناف می توانند در بزنگاه ها و بحران هایی که در کشور به وجود می آید، آگاهانه و به موقع به مسائل ورود کنند، شرایط و ضرورت ها را نیز برای اقشار مختلف مردم تشریح کنند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین گفت: در کنار احزاب و اصناف، سمن ها و رسانه ها نیز به عنوان واسط بین مردم و حاکمیت، می توانند گفت و گوهای دو طرفه و رو در رو با دولت و حاکمیت را پیش برده و با بیان مواضع و انتقاد سازنده، پیشنهاد و راهکار، نقش اثربخش خود را در افزایش آگاهی و آرامش در جامعه ایفا کنند. 

 

وی با تاکید بر این که احزاب و اصناف باید جلسات مستمر با دولت داشته باشند، گفت: این گروه ها باید درخواست های مردم را از راه های قانونی و منطقی با دولت مطرح و پی گیری کنند و نتایج آن را از طریق رسانه ها و کانال های ارتباطی خود به اطلاع مردم برسانند.

 

رسانه ها اقدامات مثبت دولت را برای مردم بیان کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره گفت و گوی رو در روی مردم و دولت، شفافیت و صراحت را امری ضروی و تاثیرگذار در افکارعمومی دانست و افزود: رسانه ها ، به ویژه صدا و سیما به همراه تیم اطلاع رسانی دولت، باید برنامه ها و اقدامات مثبت دولت را در قالب گزارش برای مردم بیان کنند.

 

ذوالقدر با اشاره به این که «مردم این روزها به مسائل اقتصادی حساس شده اند»، گفت: هر چقدر دولت در این حوزه برای مردم بیشتر روشنگری کند، مسئولان بیشتر مصاحبه و رو در رو و شفاف با مردم حرف بزنند، سیاست ها و راهکارهای عبور از شرایط سخت - چه سیاسی چه اقتصادی- را بیان کنند، دولت می تواند اوضاع را بهتر کنترل کند و افکار عمومی، مردم و حتی بازار را آرام کنند.

 

مردم منتظر خبرهای خوب دولت هستند

ذوالقدر گفت: هر چقدر ارتباط دولت با مردم بیشتر باشد و تیم رسانه ای دولت قوی تر عمل کند، می تواند در کنترل اوضاع تاثیرگذارتر باشد.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود:اگر دولت درباره دلایل تورم و افزایش قیمت ها که موضوع روز جامعه است، شفاف و صریح با مردم صحبت کند و سیاست ها و راهکارهای خود را نیز بیان کند- مثل همین موضوع که بیان کرده است «مواد اولیه در حال ترخیص است»- می تواند در بازار و قیمت ها تاثیر گذاشته و جامعه نیز به آرامش می رسد. 

 

ذوالقدر خاطرنشان کرد: مردم منتظر شنیدن خبرهای خوب دولت هستند، خبرهایی که دغدغه زندگی آنها را کاهش دهد و آنها را مطمئن کند که با خیال راحت می توانند موارد اساسی زندگی خود را تامین کنند.

 

شکست جنگ روانی دشمن با گفت و گوی شفاف با مردم 

نماینده مجلس با بیان اینکه یک بعد از پیشبرد تحریم های آمریکا انجام عملیات روانی در ایران است، توضیح داد: آنها یک جنگ وسیع تبلیغاتی و روانی را بر ضد ایران برنامه ریزی و عملیاتی کرده اند. 

 

ذوالقدر گفت:کارشناسان همان زمان (آبان - آذر ۹۶) که خروج آمریکا از برجام مطرح بود، قیمت دلار را حدود ۷ تا ۸ هزار تومان پیش بینی می کردند، اما با جنگ روانی که رسانه های بیگانه اجرا کردند و البته یک مقدار خلل در بعد نظارتی و عملکردها در بازار، به نوسانات و روند افزایشی قیمت ارز، دامن زدند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: گفت و گوی مستقیم و شفاف دولت با مردم و تشریح برنامه های عبور از بحران، نه تنها در آرام شدن اوضاع و تثبیت وضعیت اقتصادی موثر است، بلکه منجر به شکست جنگ روانی و جنگ اقتصادی که دشمن آغاز کرده، می شود.

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دو دیدار اخیر با دولتمردان در سال جاری بر ضرورت گفت و گو رو در رو با مردم تاکید کردند و فرمودند: «(به مردم) بگویید دشمن می خواهد از رخنه اقتصادی استفاده کند و ما نخواهیم گذاشت و به کمک شما احتیاج داریم»؛ ایشان تاکید کردند «قوت ها و نتایج کارهای مثبت اقتصادی را برای مردم اطلاع رسانی کنید».

 

 

  • 17
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.9 stars from 22 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
به نظر شما نمایندگان مجلس، مردم با وجود اینهمه گرانی و بدبختی چطور می توانند به دولت کمک کنند؟ دولتی که جلوی اختلاس ها را نمی تواند بگیرد، و کسانی که در راس امور هستند، با همدستی با هم ، تا امروز فقط در فکر غارت بیت المال هستند، و خون مردم را در شیشه کرده اند؟!!!!!
  • 0
  • 1
تمام گرفتاری مردم ازعملکردحساب شده نمایندگان که بادولت باگرفتن رشوه علیه مردم مسلمان وانقلاب اسلامی. قیام نموده تاجایی که باخواسته های صهیونیست ها درسطح بین المللی هماهنگ میباشیدوباغارت گران بیت المالو ق‌وانین ضد دینی وامنیتی علیه انقلاب واسلام تصویب مینماییدو بمجازات مفسدین رای منفی میدهیدحالا از مردم میخواهید که باغارت گران وبادجاله ها همکاری نمایند شما نمایدگان برای مردم چه کار مثبتی انجام داده ایددولتی که باثروت وپول مردم کاسبی میکنید ویکشبه باافزایش قیمت ارزش پول دشمنرا صد برابر ودر مقابل پول کشور رابی ارزش مینمایپدشما نمایدگان که بارشوه بناحق حفوق ۹۰ میلیون نفر راپامال کردهایدچه پاسخی دارید
  • 0
  • 0
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
علیرضا طلیسچی,بیوگرافی علیرضا طلیسچی,عکسهای علیرضا طلیسچی بیوگرافی علیرضا طلیسچی + عکسهای فوق‌العاده جذاب او

نام کامل: علیرضا طلیسچی

تاریخ تولد: ۷ مهر ۱۳۶۴

محل تولد: تهران

فعالیت:خواننده، ترانه سرا و آهنگساز

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم عمران و لیسانس موسیقی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
آناهیتا درگاهی,بیوگرافی آناهیتا درگاهی,عکسهای آناهیتا درگاهی بیوگرافی آناهیتا درگاهی + ماجرای طلاق جنجالی‌اش

نام کامل: آناهیتا درگاهی

تاریخ تولد: ۷ بهمن ۱۳۶۵

زمینه فعالیت: نقاشی، بازیگری، تهیه کنندگی

تحصیلات: فوق لیسانس رشته نقاشی

همسر: اشکان خطیبی

همسر سابق: محمد پروین

ادامه
بهنام صفوی,بیوگرافی بهنام صفوی,عکس‌های بهنام صفوی بیوگرافی بهنام صفوی + عکس همسر و پسرش

نام کامل: بهنام صفوی

تاریخ تولد: ۱۵ تیرماه ۱۳۶۲

محل تولد: شیراز

تحصیلات: مدرک کارشناسی رشتهٔ مهندسی عمران

فعالیت: خوانندگی، نوازندگی،تنظیم کننده و آهنگساز

سبک موسیقی: پاپ

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
میلاد کی‌مرام,بیوگرافی میلاد کی‌مرام,عکس های میلاد کی‌مرام بیوگرافی میلاد کی‌مرام + مصاحبه و عکس‌های جدید

نام کامل: میلاد کی مرام

تاریخ تولد: ۴ اردیبهشت ۱۳۶۵ 

زادگاه: بندر انزلی، گیلان 

سال های فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون 

مدرک تحصیلی: مهندس الکترونیک 

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
بهنام بانی,بیوگرافی بهنام بانی,عکس‌های بهنام بانی بیوگرافی بهنام بانی + رمز موفقیت او در عرصه موسیقی

نام کامل: بهنام بانی

تولد: ۱۱ مهر ۱۳۶۶  

ملیت: ایران

سبک‌: پاپ

حرفه: خوانندگی

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
فاطمه گودرزی,بیوگرافی فاطمه گودرزی,عکس فاطمه گودرزی بیوگرافی فاطمه گودرزی + مصاحبه

نام کامل: فاطمه گودرزی

تاریخ تولد:۱۳۴۲/۴/۱۹

محل تولد:تهران

تحصیلات: دیپلم اقتصاد

فعالیت: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

همسر:عبدالرضا گنجی

ادامه
بیوگرافی شهره سلطانی,شهره سلطانی,عکس‌های شهره سلطانی بیوگرافی شهره سلطانی + ماجرای کافه پر حاشیه‌اش

نام کامل: شهره سلطانی

سال تولد: ۱۳۴۸

محل تولد :بجنورد

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، خواننده، نوازنده سنتور و پیانو

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
بهنوش بختیاری,بیوگرافی بهنوش بختیاری,عکس بهنوش بختیاری بیوگرافی بهنوش بختیاری + جزئیاتی از زندگی شخصی

نام: بهنوش

نام خانوادگی: بختیاری

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۲/۲۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس زبان فرانسه

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
الیزابت دوم,ملکه سلطنتی بریتانیا,ملکه انگلیس الیزابت دوم (ملکه انگلیس)

نام کامل: الیزابت الکسندرا مری

سلطنت: ۶ فوریه ۱۹۵۲ – تاکنون

تاجگذاری: ۲ ژوئن ۱۹۵۳

همسر: شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرو

پدر: جرج ششم

 

ادامه
اندیشه فولادوند,بیوگرافی اندیشه فولادوند,عکس های اندیشه فولادوند بیوگرافی اندیشه فولادوند + مصاحبه

نام کامل: اندیشه فولادوند

تاریخ تولد: ۷ /۷/ ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگر، شاعر، موسیقی‌دان

مدرک تحصیلی: لیسانس فلسفه 

نام پدر: فرهاد فولادوند (شاعر)

ادامه
پرستو صالحی,بیوگرافی پرستو صالحی,عکس‌های جدید پرستو صالحی بیوگرافی پرستو صالحی + عکس‌های جدید

نام: پرستو صالحی

نام اصلی: الهام صالحی سیاوشانی

تاریخ تولد: ۹/۹/۱۳۵۶

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگری

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته نمایش

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید