۲۳:۰۳ - ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۵۲۴۶
مجلس

با شهامت به خطای خود اعتراف و عذرخواهی کنیم

نماینده مردم شیراز: خطر بیکاری از خطر آمریکا و داعش بیشتر است

مسعود رضایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: مسولان،بیایید با مردم رو راست باشیم.اگر جای اشتباه و خطایی مرتکب شده ایم،با شهامت به خطای خود اعتراف کنیم و از مردم عذرخواهی کنیم،ملت ما از تبعیض و بی عدالتی بیش از کمبودها و تحریم ها عصبانی هستند.

به گزارش خانه ملت، مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس در نطق میان دستور خود ضمن  سلام و خسته نباشید به نمایندگان تبریک سال نو و  اعیاد شعبانیه،گفت: از حرکت ملی و خداپسندانه مردم شریف ایران بخصوص مردم سرافراز شیراز که در سیل اخیر با وجود اینکه تعدادی از اهالی این منطقه جان خود را از دست دادند و عزادار بودند؛اما مهمان نوازی خود را به رخ جهانیان کشاندند و با پذیرایی خوب خودشان از مسافران استقبال کردند.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود:من هم نطق خود را درزمینه وحدت ملی بیان می کنم؛ امید است که اثری بر رفتار ما بگذارد؛چهل سال از انقلاب گذشته است و بر مصداق شعر زیبای حافظ سخنم را شروع می کنم که می فرماید:سحرگه رهروی در سرزمینی / همی گفت این معما با قرینی/ که ای صوفی، شراب آنگه شود صاف/که در شیشه برآرد اربعینی.

 

وی ضمن سلام و درود به روان پاک شهیدان راه حق و فضیلت ،مطرح کرد:با گرامیداشت یاد و خاطره ی همه کسانی که در راه اعتلای این کشور در طول تاریخ  و در صحنه‌های مختلف از خود گذشتند ؛به ویژه شهدای جنگ تحمیلی که خون پاکشان موجب یکپارچگی و سرافرازی این مرز و بوم شد،بر طلیعه چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب ؛سخن خود را با معانی و مفهوم انقلاب و اهداف آن آغاز می‌کنم.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: پس از ۱۴۰۰ سال از ظهور اسلام، نظام جمهوری اسلامی بر تعالی نویدبخش اسلام پایه‌گذاری شد و مهم‌ترین شاخصه‌های آن، برقراری عدالت و مساوات بین آحاد و اقشار مختلف جامعه در قانون اساسی به ویژه در فصل سوم که به حقوق ملت اختصاص دارد،بیان شده است که مردم از هر قوم و قبیله ای باشند از حقوق مساوی برخوردارند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین در بند ششم و نهم اصل سوم قانون اساسی؛دولت را در رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه مردم مکلف کرده است و این اصل را چنان با اهمیت دیده که بالاترین شخص نظام را هم مستثنی نکرده است.

 

حضور مردان و زنان شریف در صف های طویل دریافت بسته های گوشت منجمد وارداتی باعث شرمساری است

رضایی با بیان اینکه در بند چهاردهم تامین حقوق همه افراد از زن و مرد و بیان داشته و امنیت غذایی عادلانه برای همه مردم را مورد تاکید قرار داده است،تصریح کرد:اکنون پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب با عنایت به اصول قانون اساسی و با توجه به ویژگی های عدد چهل در فرهنگ ایرانی- اسلامی و تعبیر لسان الغیب حافظ شیرازی به دوران کمال انقلاب رسیده ایم و باید صاحبان اصلی آن یعنی ملت نجیب ایران از کمالات صافی و زلالی چشمه سار انقلاب بهره کافی و وافی ببرند .

 

وی با بیان اینکه مردم ایران در طول این  چهل سال هرجا انقلاب نیاز داشت وارد صحنه شدند و از مال و جان خود دریغ نکردند،مطرح کرد:نمونه بارز آن را در جنگ هشت ساله دیدیم ،اما با کمال تاسف بسیاری از مردم در تامین نیازهای ابتدایی ناتوانند وجود مردان و زنان شریف در صف های طویل دریافت بسته های گوشت منجمد وارداتی باعث شرمساری است.

 

بیکاری،آسیب های اجتماعی و مشکلات کسب و کار بیان می شود،ولی پا فراتر از سخن گذاشته نمی گذارد

نماینده مردم شیراز درمجلس،خاطرنشان کرد:این روزها بسیار سخن از دستاوردهای انقلاب می‌شود،البته دست آوردهای نظامی،دفاعی و امنیتی جای تشکر دارد،عوامل بیکاری، روزمرگی جوانان و آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق ،اعتیاد ،کودکان خیابانی ،کارتن خواب ها و فساد اخلاقی که بنیاد خانواده ها را تزلزل می کند،اختلاف طبقاتی،مشکلات کسب و کار، مشکلات بازنشستگان بیان می شود،ولی پا فراتر از سخن گذاشته نمی گذارد.

 

رضایی با تاکید براینکه پیامبر (ص)فرمودند:اگر کسی زندگی مالی ندارد،زندگی معنوی هم ندارد،مطرح کرد: چگونه از جوانان بدون اشتغال توقع رفتارهای معنوی داشته باشیم،به کرات به مسئولان هشدار داده شده است که خطر بیکاری از خطر آمریکا و داعش بیشتر است و اثری نداشته است.این وضعیت را چه کسانی به وجود آورده که کشوری با این همه منابع خدادادی با مردم شریف، ثروت و زندگیشان یک شب با نوسانات ارز به یک سوم تقلیل می یابد.

 

وی افزود:فسادهای مالی و اداری در دستگاه های دولتی ناشی از چیست ؟آیا غیر از این است که مدیران و مسئولان بعضی نهادها و سازمان های یا به  قانون عمل نکردند و یا با درنظرگرفتن منافع شخصی و گروهی مانع اجرای صحیح قوانین هستند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد:این روزها صاحب تریبون های مختلف دم از حقوق مردم می زنند،اما غافل از اینکه زمان شعار دادن و فریاد زدن سپری شده است و اگر عمل باشد نیازی به فریاد نیست.زیرا این تبلیغات اثری جز مُسکن ندارد و درد مردم را درمان نمی‌کند.

 

اگر حصار بین خود و مردم را برنچینیم، نتیجه ای جز حسرت و پشیمانی در انتظار نخواهد بود

رضایی درادامه تاکید کرد:مشکل،عدم شفافیت است در بسیاری از مواقع حقایق را به مردم نگفته‌ایم ،برخی جاها مردم را از دخیل کردن در سرنوشت خود منع کرده ایم،بسیاری از بزرگان و مسئولان خود را از مردم جدا کردند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد:به جرات می گویم اگر حصار بین خود و مردم را برنچینیم، نتیجه ای جز حسرت و پشیمانی در انتظار نخواهد بود،ادامه داد: مسولان،بیایید با مردم رو راست باشیم.اگر جای اشتباه و خطایی مرتکب شده ایم،با شهامت به خطای خود اعتراف کنیم و از مردم عذرخواهی کنیم.این ملت از تبعیض و بی عدالتی بیش از کمبودها و تحریم ها عصبانی هستند و از دروغ گفتن بیشتر.

 

بازنشستگان با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند

رضایی ادامه داد:چگونه انتظار داریم معلمان آموزش و پرورش با دستمزد روزی ۵۰ و یا ۸۰ هزار تومان، فرزندان ما را آموزش دهند؟ مگر پایه هر توسعه ای آموزش و پرورش نیست؟ پس چرا به آن عمل نمی‌کنیم؟ چرا بازنشستگان کشوری و لشکری را درنمی یابیم؟آیا می دانید بیشتر بازنشستگان در بنگاه های اقتصادی کار خدماتی انجام می دهند و با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند؟ آیا می دانید زندگی کارگری چقدر سخت است؟باکمترین امکانات سال را سر می کنند.

 

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد:در پایان توجه شمارا به امر خداوند به پیامبرش(ص)جلب می کنم که می فرمایند: ای اهل کتاب و پیروان ادیان مختلف؛ بیایید به سوی کلمه ای که بین همه ما مساوی است،و آن این است که جز خداوند یکتا را نپرستیم و هیچ احدی را شریک ندانیم.

 

 

  • 15
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.4 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
پدرامرزیده اینهایی که توگفتی همشون کارشرافتمندانه دارندوای به حال جوونایی که کارمناسبی ندارند
  • 0
  • 0
ای کاش همین الان مسئولین حرف توراگوش میکردندوواسه ی جوونهاکاردرست میکردندوالی همینهاطغیان مردم وخروش شدیدمردم رارقم خواهندزدازبمب اتم بدترجوونه بیکاراست که باکاروزدواج مثل اهورام میشودمن که خودم بیکارباشم ودرامدنداشته باشم ازجوش هسته ای بدترم مگرنه کارمناسبی بادرامدمناسبی داشته باشم
  • 0
  • 0
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید