پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۱۸ - ۱۵ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۳۱۰۰
مجلس

واکنش نماینده مجلس به پخش اعترافات بازداشت‌شدگان اعتراضات در صداوسیما: نباید از یک سوراخ چند بار گزیده شویم

عبدالکریم حسین زاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس مطرح کرد: مشخص بود که با افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن به این شکل بحران بزرگی در کشور رخ می دهد اما مسئولان تصمیم‌گیر به جز برنامه‌ریزی امنیتی و انتظامی هیچ پیوست دیگری برای مدیریت این بحران پیش بینی نکرده بودند.

به گزارش ایلنا، عبدالکریم حسین زاده درباره تشکیل کمیته بررسی وضعیت آسیب‌دیدگان، کشته‌شدگان و میزان خسارات گفت: در اعتراض‌های اخیر در دولت برای حل ریشه‌ای بحران، اقدامات لازم صورت نگرفت.

نماینده مردم اشنویه ادامه داد: این نگرانی به طور جدی وجود دارد که مسئولان هنوز متوجه ماهیت بحران پیش آمده و پیامدهای عمیق اجتماعی، سیاسی و امنیتی آن نشده باشند.

وی ادامه داد: دولت برای سنجش خسارت‌های اعتراض‌های اخیر کمیته‌ای متشکل از  سه نفر از اعضای خودش را تشکیل داده که البته خروجی آن برای افکار عمومی و مردم نمی‌تواند چندان اعتمادساز باشد، زیرا این کمیته نمی‌تواند بی‌طرف باشد و بحران پیش آمده هم بسیار فراتر و راهبردی‌تر از آن است که با این قبیل اقدامات تاکتیکی مرتفع شود.

این نماینده مجلس افزود: مشخص بود که با افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن به این شکل بحران بزرگی در کشور رخ می‌دهد، اما مسئولان تصمیم‌گیر به جز برنامه‌ریزی امنیتی و انتظامی هیچ پیوست دیگری برای مدیریت این بحران پیش‌بینی نکرده بودند، چه آنکه در این مدت بارها عنوان شده بود که قصد دولت اجرای این طرح در بی خبری مردم بوده است. این یعنی مجموعه تصمیم‌گیر در مرحله پیش از بحران هیچ نقش و جایگاهی برای استفاده از مردم و نهادهای مدنی و حتی نمایندگان مجلس برای تصمیم‌سازی و کارسازی اجرای این طرح ندیده بودند که این موضوع جای شگفتی بسیار دارد.

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس با تاکید بر اینکه این قبیل رویکردهای غیرجامعه محور برای اجرای طرح‌های بزرگ اقتصادی و اجتماعی در عصر ارتباطات محکوم به شکست است، گفت: این نوع برخورد تصمیم‌گیرندگان افزایش قیمت بنزین به ویژه دولت باعث شد یک حادثه که می‌توانست پیامدهای طبیعی و قابل پیش‌بینی داشته باشد، به یک فاجعه ملی تبدیل شود.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس ادامه داد: باید امیدوار بود و تا حد امکان دولت و مجموعه تصمیم‌گیران را مجاب و وادار کرد که برای مدیریت پیامدهای این بحران نگاه خود را کاملا تغییر داده و به سمت روش‌های جامعه‌مدار حرکت کنند. شاخص اصلی رویکرد جامعه مدار برای حل این بحران بزرگ مبتنی بر مشارکت مردم و گروه‌های مردمی و در ادامه کنارگذاشتن تعارف برای رفع ریشه‌ها و موانع اصلی است.

وی با بیان اینکه در ایران هم مانند همه جای دنیا امکان و احتمال موج سواری و سوءاستفاده بیگانگان از اعتراض‌ها وجود دارد، افزود: اتفاقا در این شرایط دولت معتقد به حق اعتراض ملت موظف بود که خودش صف معترضان را با تامین امنیت اعتراض با سایرین جدا کند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد که در مواقعی بر آتش افزایش خشم و درگیری دمیده شد.

حسین زاده در واکنش به پخش اعتراف‌های برخی بازداشت شدگان در صدا و سیما گفت: نباید از یک سوراخ چند بار گزیده شویم، استفاده از این روش‌ها به آن معناست که عزم شنیدن صدای معترضان و به رسمت شناخته شدن اعتراض‌ها وجود ندارد و این روش‌ها تنها سبب اعتمادسوزی می‌شود و رئیس‌جمهور به عنوان پاسدار قانون اساسی باید مقابل این نوع روش‌ها بایستد.

وی ادامه داد: مردم به درستی این پرسش را از ما مطرح می‌کنند که چرا مالیات سیگار برای تامین نیازهای دولت افزایش نیافته و تنها به موضوع افزایش قیمت بنزین و اصلاح مصرف سوخت در جامعه اقدام شده است. آیا وضعیت مصرف سیگار در کشور ما نیاز به اصلاح ندارد؟ این پرسش‌ها نشانگر آن است که مردم خود را در تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرای طرح‌های ملی غایب می‌بینند و برای من جای تعجب دارد که چرا مسئولان و تصمیم‌گیران که اتفاقا بیشتر آنها تجربه‌های امنیتی دارند، متوجه پیامدهای خطرناک بی‌پاسخ ماندن این پرسش‌ها نیستند.  

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس با اشاره مجدد به تشکیل کمیته دولتی برای سنجش خسارت‌ها گفت: مهمتر از این کمیته، تشکیل کمیته ملی برای بررسی همه جانبه و فراگیر بحران است که باید نماینده همه بخش‌های جامعه و حکومت در آن حضور داشته باشند و از دل آن امکان یک فضای گفت‌وگو ایجاد شود.  

وی افزود: به جای تمرکز بیش از اندازه بر تشکیل کمیته‌های جانبدار و غیرمشارکتی باید کمیته‌ای ملی متشکل از قوای سه گانه، تشکل‌ها و احزاب و همه علایق و سلایق سیاسی، همه اصناف از هنرمندان تا ورزشکاران، تجار و دانشجویان تشکیل شود تا به شکل بی طرفانه و مردمی بحران پیش آمده را بررسی کنند و فضای گفت‌وگو بین جامعه و حاکمیت برقرار شود، آن زمان می‌توان در به بار نشستن اعتمادسازی‌ها در کشور اطمینان داشت.

مأموریت فراکسیون‌های مجلس به کمیسیون اصل نود برای پیگیری آمار بازداشت‌شدگان و جان‌باختگان حوادث اخیر

هم چنین احمد مازنی درباره این که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص اتفاقات اخیر کشور چه اقداماتی انجام داده‌اند، گفت: مسئولان تصمیم‌گیر، مسائل امنیتی در این موضوع را پیش‌بینی نکرده‌ بودند و سوال ما هم از آنان همین است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح استیضاح وزیر کشور را در این خصوص پیگیری کردیم که در دستور کار فراکسیون شوراها است.

وی درباره پیگیری فراکسیون امید در خصوص اتفاقات آبان ماه سال جاری بیان کرد: ما یک نشست مشترک بین فراکسیون‌های مجلس برگزار کردیم که خوشبختانه به یک جمع‌بندی رسیدیم و تصمیماتی گرفته شد که به زودی اعلام خواهد شد.

مازنی درخصوص نقش فراکسیون امید در پیگیری حوادث آبان ماه بیان کرد:  فراکسیون امید سعی دارد در ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی هرچه بیشتر پارلمان و در جهت ارتقاء جایگاه مجلس و شنیدن صدای مردم موثر باشد.

وی با بیان این که به مردم آسیب و خسارت وارد شده است، گفت: سه فراکسیون مجلس به کمیسیون اصل نود ماموریت دادیم که مشکلات، آسیب‌ها و خسارت‌هایی که در حوادث اخیر متحمل شده‌اند را از محل قانونی‌اش بررسی و به مجلس گزارش دهد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا مجلس شورای اسلامی آمار بازداشت‌شدگان و جان‌باختگان حوادث آبان ماه را از نهادها و ارگان‌ها دریافت خواهد کرد، گفت: ما از کمیسیون اصل نود خواستیم که اطلاعات را تهیه و به مجلس ارائه دهد.

وی درباره این که فراکسیون امید آیا پیگیر مطالبات مردمی خواهد بود، بیان کرد: فراکسیون بر اساس منافع مردم و مصالح نظام عمل خواهد کرد.

  • 17
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش