یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۱۶:۲۴ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۱۹۷
احزاب، تشکل ها، شخصیت ها

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی:رئیسی با خورجینش در استان‌ها می‌چرخد و پول تقسیم می‌کند

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی,کنایه به رئیسی
یک نماینده سابق مجلس با اشاره به بی‌برنامگی دولت سیزدهم در اجرای برنامه‌های خود، گفت: رئیسی یک خورجین دارد و در استان‌ها می‌چرخد و پول تقسیم می‌کند، این مسئله به خاطر بی‌برنامگی دولت است. رئیسی هر کاری که شده است را به نام خود می‌زند و می‌گوید من انجام داده‌ام، فقط می‌خواهد خودش را و نه نظام و کشور را برجسته کند.

به گزارش اقتصاد ۲۴، دولت سیزدهم علی رغم همه ادعاهایی که تاکنون مطرح کرده است هنوز نتوانسته برنامه هفتم توسعه را تدوین و به مجلس ارائه کند و کشور همچنان با برنامه ششم توسعه اداره‌ می‌شود، برنامه‌ای که اصولگرایان حامی دولت اگرچه آن را «لیبرالی» می‌خوانند اما هنوز در حال اجرای آن هستند.

این تاخیر در تدوین و ارائه برنامه هفتم توسعه در حالی است که سید ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم بارها مدعی شده است که دولتش ۷ هزار صفحه برنامه دارد، در حالی که منتقدان آن را بیشتر خیال پردازی تا برنامه عنوان می‌کنند و تاکنون هم این برنامه ارائه نشده است تا مورد نقد و ارزیابی کارشناسان قرار گیرد.

در آخرین خبر از ارائه برنامه هفتم توسعه پایگاه اطلاع رسانی دولت خبر داد که «جلسات فوق‌العاده هیئت دولت به منظور رسیدگی به برنامه هفتم توسعه کشور، روز سه‌شنبه نیز در سه نوبت به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد و موادی از این لایحه مورد بررسی قرار گرفت.»

کار شیفته بر روی برنامه هفتم توسعه؛ مضحک‌ترین گزارش‌دهی دولت سیزدهم

در همین رابطه غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام دولت مبنی بر اینکه به صورت سه شیفت در حال بررسی و برنامه ریزی برای نهایی شدن برنامه توسعه هفتم است، به اقتصاد ۲۴ گفت: تقریبا می‌توان گفت این مضحک‌ترین گزارش دهی ممکن است. این دولت هیچ عملکرد و دستاوردی نداشته است و فکر می‌کند هر کاری را باید خبر کند. اولا باید استدلال بیاورد که چرا با دو سال تاخیر این کار را شروع کرده است؟ دوما مگر این کار عمرانی است که کنترات برداشتند و به صورت سه شیفت کار می‌کنند؟ برنامه نویسی که شیفتی نیست، بلکه یک کار کارشناسی است که برای ۵ سال آینده کشور برنامه ریزی می‌شود و همه تیم‌ها و گروه‌های اقتصادی باید روی آن کار کنند.

وی ادامه داد: مثلا اگر می‌گفتند در طول روز هزار نفر ساعت کارشناس و استاد دانشگاه روی این برنامه کار می‌کنند، قابل قبول بود. وقتی من می‌گویم دولت فقر سواد دارد، همین‌جا خودش را نشان می‌دهد. یکسال از عمر برنامه ششم دولت روحانی گذشته بود و روحانی معتقد بود که اگر برنامه بنویسد دولت سیزدهم آن را اجرا نمی‌کند و همین هم شد، چرا که این دولت، دولت مغرضی است و هرچه سایر دولت‌ها زحمت می‌کشیدند را به فنا می‌دهد. حالا این دولت با دو سال تاخیر در حال نوشتن برنامه توسعه هفتم است و به جای اینکه کارشناسان و کاردان‌ها را جمع کند، می‌گوید دولت سه شیفت در حال کار است، اصلا مگر دولت بدنه کارشناسی ندارد؟

دولت سیزدهم هیچ برنامه علمی و کارشناسی ندارد

جعفرزاده خطاب به دولت تصریح کرد: شما مگر بتن ریزی می‌کنید که می‌گویید سه شیفت در حال انجام هستیم. این اطلاع رسانی‌ها واقعا خنده دار است و تیم اطلاع رسانی دولت واقعا اشرافیت لازم را ندارد و بعضا گزارش‌هایی ارائه می‌کند که ضعف دولت را بیشتر نمایان می‌کند. این رویه نشان می‌دهد که دولت هیچ برنامه علمی و کارشناسی ندارد و برنامه‌ها صرفا توسط کسانی در حال تدوین است که در سمت‌های خود هم کارنامه موفقی ندارند. وزیر حتی به وزارتخانه خودش هم اشرافیت ندارد.

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه دولت رئیسی دو سال گذشته را بدون برنامه پیش رفته است و باید بررسی شود که خسارت این دو سال بی برنامگی چه میزان است، اظهار کرد: دولت تعمدا برنامه هفتم توسعه را دیرتر ارائه کرده است، چرا که دوست دارند بدون برنامه باشند و برنامه‌ای که خودشان می‌خواهند را اجرا کنند. مجلس باید این برنامه را بایکوت می‌کرد. این ضعف مجلس را هم نشان می‌دهد و اگر تاکید رهبر انقلاب نبود، حتی امسال هم دولت پای کار نوشتن برنامه نمی‌آمد. تاکید رهبری بر اجرای سیاست‌ها دولت را مجبور به نوشتن برنامه کرد و متاسفانه دولت این عقب ماندگی را به گردن رهبری انداخته است. خب وقتی شما آماده نیستید و ناکارآمدید، رهبری این سیاست‌ها را به چه کسی ابلاغ می‌کرد؟ رهبری سیاست‌ها را دیر ابلاغ کرد چرا که دید تیم دولت کاملا ناکارآمد و ناتوان است.

برنامه سوم و چهارم توسعه از بهترین برنامه‌ها بوده است

وی با بیان اینکه برنامه توسعه هفتم که در حال نوشته شدن است صرفا یک کتاب امیال و آرزو‌ها است، تصریح کرد: در هر حوزه‌ای برای رسیدن به هدف باید مطالعه، برنامه ریزی و نقشه راه ترسیم شود؛ از عمران گرفته تا آسیب‌های اجتماعی. از هر کسی که بپرسید به شما می‌گوید که برنامه سوم و چهارم از بهترین برنامه‌ها بوده که بیش از ۶۰ درصد آن محقق شده است. سایر برنامه‌های ۵ ساله زیر ۶۰ درصد تحقق پیدا کردند و حالا برنامه دولت رئیسی که اینگونه در حال نوشتن است آن هم با تاخیر دو ساله، کمتر از ۱۰ درصد تحقق پیدا می‌کند. این واقعا نگرانی اقتصاددانان را به همراه دارد.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: رئیسی یک خورجین دارد و در استان‌ها می‌چرخد و پول تقسیم می‌کند، این مسئله به خاطر بی برنامگی دولت است. رئیسی هر کاری که شده است را به نام خود می‌زند و می‌گوید من انجام داده‌ام، فقط می‌خواهد خودش را و نه نظام و کشور را برجسته کند.

این نماینده سابق مجلس در پایان اظهار کرد: دولت سیزدهم یک برنامه حدودا ۱۵۰ صفحه‌ای برای خودش نوشته و می‌خواهد آن را در قالب برنامه توسعه هفتم به مجلس غالب کند. در صورتی که برنامه توسعه باید متناسب با سیاست‌های ابلاغی رهبری باشد نه سیاست‌های ابلاغی رئیسی! ما که آن برنامه ۷ هزار صفحه‌ای رئیسی را ندیدیم، هیچ‌کس هم در این کشور آن را ندیده است.

  • 13
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش