صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش خودرو

گزارش خودرو

سرپوش - گزارش مجله خودرو

تنها با ۷ میلیون تومان مازراتی سوار شوید در وانفسای نرخ‌های سر به فلک کشیده خودرو به‌ویژه از نوع وارداتی و لوکس، پدیده‌ای در بازار خودروی ایران رو به گسترش است که البته در بیشتر کشورها از دیرباز وجود داشته و به امری طبیعی بدل شده است. پدیده اجاره خودرو این روزها طرفداران زیادی یافته و اپیدمی آن شتاب بیشتری به خود گرفته است.

سریع‌ترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹ اکثر خریداران اتومبیل‌های شاسی‌بلند به قدرت و شتاب وسیله مورد نظر خود توجه نکرده و فقط می‌خواهند یک رانندگی آرام و لذت بخش را تجربه کنند. ولی برخی‌ها علاوه بر خرید شاسی‌بلندی لوکس و خاص؛ به دنبال لذت بردن از رانندگی بوده و به همین دلیل شاسی‌بلند‌های قدرتمند و سریع را انتخاب می‌کنند.

جذاب‌ترین فولکس‌واگن‌های قورباغه‌ای که تاکنون تولید شده در نتیجه خودرو تنها به‌عنوان وسیله‌ای آهنی که اسباب حمل‌و‌نقل انسان را فراهم می‌کند شناخته نمی‌شود و مالکین زیادی را سراغ داریم که به‌خودروی خود عشق می‌ورزند و حسابی هوایش را دارند.

گزارشی از روند کاهشی قیمت خودرو های داخلی و خارجی در صورت کاهش تقاضا قیمت ها همچنان کاهش خواهد داشت. ثبات نسبی بازار طی هفته اخیر در کنار کاهش تقاضا و سقوط دلار، قیمت خودرو را هم در سراشیبی قرار داده به طوری که نه تنها قیمت خودروهای داخلی کاهش یافته بلکه قیمت خودروهای خارجی نیز بین ۲۰ تا ۳۰ درصد تنزل یافته است.

بهترین خودروهای ساخت آمریکا در سال ۲۰۱۹ ایالات‌متحده کشوری است که زمانی در قرن بیستم، در اوج شکوفایی صنعت خودرویی خود قرار داشت. البته این روزها و در اوایل قرن بیست و یکم نیز، شرکت‌های بزرگ خودروساز آمریکایی مانند فورد، شورلت، ژنرال موتورز، تسلا و دیگر شرکت‌های مطرح جهانی، خودروهای جذاب و مدرنی را تولید و عرضه می‌کنند.

مهاجرت بازار سیاه خودرو به تلگرام با حذف قیمت‌ خودرو از سایت‌های مجاز و قابل نظارت، حالا گشتی در کانال‌های تلگرامی، نشان می‌دهد چندیست دلالان به کانال‌های تلگرامی مهاجرت کرده‌اند و بازار سیاهی به دور از نظارت‌های قانونی تشکیل داده‌اند.

اما و اگرهای بازگشت شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو/ انحصار شکسته می‌شود؟ ناصر سراج طی نامه‎‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور خواستار لغو مصوبه مورخ ۱۷-۱۰-۹۷ ستاد تنظیم بازار مبنی بر فروش فوری ۲۰ درصد از تولید روزانه خودروسازان با قیمت حاشیه بازار و همچنین بازگشت شورای رقابت به عرصه نظارت بر قیمت‌گذاری خودرو شده است.

پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا! گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ سایپا که اخیراً منتشر شده پُر از اعداد عجیب و غریب است.

چه کسانی دنبال واردات خودروهای دست‌ دوم هستند؟ مدافعان واردات خودروهای فرسوده اگر ارز دارند، چرا نمی‌روند جنس خوب با قیمت مناسب وارد ایران کنند؟ به گزارش روزنامه شرق، «گروهی با هدف تنظیم بازار خودرو به دنبال ارائه طرحی برای واردات خودروهای دست‌ دوم خارجی به بازار ایران هستند.

بازگشت قیمت‌های اینترنتی خودرو قیمت خودرو به سایت‌های درج آگهی در فضای مجازی بازگشت. پیش‌تر وزارت صمت این نحوه اعلام قیمت را دلیل التهاب در بازار خودرو عنوان کرده بود. به همین دلیل اعلام قیمت از این سایت‌ها حذف شد.

٦ راه نجات بازار خودرو از شر دلالی چالش خودروی ملی و مشتریان ایرانی بارها و بارها خبرساز شده است.

شگردهای مجازی برای قیمت‌سازی‌ در بازار خودرو / فروش خودرو با قیمت‌های کذایی اوضاع در بازار خودرو غبارآلود است. وضع آشفته بازار خودرو شرایطی را رقم زده که چندی پیش رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل به همشهری گفت: اعلام قیمت‌های جدید برخی خودروهای داخلی برای آنها خجالت‌آور است.

«فیلترینگ» قیمت خودرو «حذف صورت مساله» آسان‌ترین و راحت‌ترین راه برای مدیریت بحران است. به نظر می‌رسد مدیران تیم اقتصادی دولت هم استفاده از این روش را بهترین راه مقابله با تورم و گرانی می‌‌دانند.

پرده‌برداری از دلایل افزایش قیمت خودرو/ ۲۰۰۸ بیش از ۷۰ میلیون تومان گران شد رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: افزایش قیمت هم در محصولات داخلی و هم خارجی داشته‌ایم. برای جلوگیری از ایجاد بازار آشفته باید عرضه به‌صورت مناسب انجام شود ضمن این‌که اگر حتی اسمی از آزادسازی واردات بیاید قیمت‌ها ۴۰ درصد افت می‌کند.

صعود قیمت در بازار خودرو با وجود طرح فروش فوری روزانه بازار خودروی کشور این روزها همچنان در مدار صعود می‌چرخد و منحنی قیمت رو به افزایش است، به نحوی که گفته می‌شود کف قیمت در بازار آزاد به بالای ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

رکورد زنی گرانی خودرو با افزایش ۶ تا ۲۲درصدی قیمت‌های بازار، رکورد تازه‌ای برای گرانی خودروهای تولید و مونتاژ داخلی طی ۲هفته گذشته ثبت شد.

چراخودروسازان اموال مازاد خود را می‌فروشند؟  فروش «اموال غیرتولیدی» و واحدهای «تولیدی مازاد» در شرایطی مهم‌ترین مسیر تامین نقدینگی تولید‌کنندگان خودرو ازسوی وزارت صمت شناخته شده که به‌نظر می‌رسد خودروسازان بیشتر تمایل به اخذ تسهیلات و دیگر حمایت‌های دولتی دارند تا فروش و واگذاری اموال.

افزایش قیمت خودروهای مونتاژی‌ها در بازار بی‌مشتری بازار خودروی کشور طی هفته گذشته روزهای پرتلاطمی را تجربه کرد، البته این تلاطم نه در خرید و فروش خودرو بلکه در نوسان قیمتی محصولات خودروسازان اتفاق افتاد.به گفته بسیاری از دست اندرکاران بازار خودرو، بعد از تعطیلات نوروزی به رغم نبود تقاضا، قیمت بسیاری از خودروها روند صعودی به خود گرفت به‌طوری‌که در

فرود قیمت خودرو پس از فراز بزرگ پس از اوج‌گیری قیمت خودروهای داخلی که منجر به ثبت رکوردهای جدیدی در بازار شد، این هفته منحنی قیمت رو به نزول رفت، اما مشتریان رغبتی به خرید نشان ندادند.

قیمت خودرو در سال ۹۸ چه خواهد شد؟ تا چند سال پیش هیچکس حتی نمی توانست در بدبینانه ترین حالت هم تصور کند روزی قیمت پراید در بازار به ۴۰ میلیون تومان خواهد رسید. ولی واقعیت این است که پراید ۴۰ میلیون تومان را هم رد کرده و قیمت دیگر خودروها نیز با افزایش چشمگیری رو به رو بوده است.

۱۲۳۴۵آرشیو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
سریع‌ترین شاسی‌بلند‌های ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
فولکس‌واگن‌های قورباغه‌ای,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بهترین خودروهای ساخت آمریکا در سال 2019,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
پراید,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
واردات خودروهای دست دوم,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت‌های اینترنتی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت خودرو در بازار ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
فروش خودرو با قیمت‌های کذایی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بازارخودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت خودرو در کشور,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
افزایش قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
فروش اموال مازاد خودروسازان,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
افزایش قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت روز خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
شاید از دست داده باشید
بازی محبوب جی‌تی‌ای ۶ زودتر از موعد عرضه می‌شود
عجیب ترین دسته گل عروس سال ۲۰۱۹ ساخته شد / استفاده از ناگت مرغ به جای گل
فیلم‌هایی که احتمال دارد رکورد «انتقام‌جویان: پایان‌بازی» را بشکنند
آپنه خواب در افراد دیابتی می تواند منجر به نابینایی شود
تاثیر 'هنردرمانی' بر مبتلایان به اسکیزوفرنی
ایران برای اولین بار در جمع ۲۵۰دانشگاه برتر دنیا در علوم کامپیوتر
گوشی‌های تاشو به درد نمی‌خورند!
تویوتا از کوپن GR اسپرت رونمایی کرد
آئودی TT RS با تیونینگ ABT و قدرت ۴۵۳ اسب‌بخار معرفی شد
جنایت برای سوار شدن به اسکیت هوایی!
پنتاگون: نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه به عراق می‌روند/هیاتی از کنگره آمریکا با پادشاه اردن درباره سوریه دیدار کرد
داد والدین از کتاب‌های کمک آموزشی
محاکمه غیابی رئیس یک باند گروگان گیری
مهمانی مرگ!
معرفی زیباترین زن جهان اساس معیارهای علمی/ عکس