صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گزارش خودرو

گزارش خودرو

سرپوش - گزارش مجله خودرو

جذاب‌ترین فولکس‌واگن‌های قورباغه‌ای که تاکنون تولید شده در نتیجه خودرو تنها به‌عنوان وسیله‌ای آهنی که اسباب حمل‌و‌نقل انسان را فراهم می‌کند شناخته نمی‌شود و مالکین زیادی را سراغ داریم که به‌خودروی خود عشق می‌ورزند و حسابی هوایش را دارند.

گزارشی از روند کاهشی قیمت خودرو های داخلی و خارجی در صورت کاهش تقاضا قیمت ها همچنان کاهش خواهد داشت. ثبات نسبی بازار طی هفته اخیر در کنار کاهش تقاضا و سقوط دلار، قیمت خودرو را هم در سراشیبی قرار داده به طوری که نه تنها قیمت خودروهای داخلی کاهش یافته بلکه قیمت خودروهای خارجی نیز بین ۲۰ تا ۳۰ درصد تنزل یافته است.

بهترین خودروهای ساخت آمریکا در سال ۲۰۱۹ ایالات‌متحده کشوری است که زمانی در قرن بیستم، در اوج شکوفایی صنعت خودرویی خود قرار داشت. البته این روزها و در اوایل قرن بیست و یکم نیز، شرکت‌های بزرگ خودروساز آمریکایی مانند فورد، شورلت، ژنرال موتورز، تسلا و دیگر شرکت‌های مطرح جهانی، خودروهای جذاب و مدرنی را تولید و عرضه می‌کنند.

مهاجرت بازار سیاه خودرو به تلگرام با حذف قیمت‌ خودرو از سایت‌های مجاز و قابل نظارت، حالا گشتی در کانال‌های تلگرامی، نشان می‌دهد چندیست دلالان به کانال‌های تلگرامی مهاجرت کرده‌اند و بازار سیاهی به دور از نظارت‌های قانونی تشکیل داده‌اند.

اما و اگرهای بازگشت شورای رقابت به قیمت گذاری خودرو/ انحصار شکسته می‌شود؟ ناصر سراج طی نامه‎‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور خواستار لغو مصوبه مورخ ۱۷-۱۰-۹۷ ستاد تنظیم بازار مبنی بر فروش فوری ۲۰ درصد از تولید روزانه خودروسازان با قیمت حاشیه بازار و همچنین بازگشت شورای رقابت به عرصه نظارت بر قیمت‌گذاری خودرو شده است.

پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا! گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ سایپا که اخیراً منتشر شده پُر از اعداد عجیب و غریب است.

چه کسانی دنبال واردات خودروهای دست‌ دوم هستند؟ مدافعان واردات خودروهای فرسوده اگر ارز دارند، چرا نمی‌روند جنس خوب با قیمت مناسب وارد ایران کنند؟ به گزارش روزنامه شرق، «گروهی با هدف تنظیم بازار خودرو به دنبال ارائه طرحی برای واردات خودروهای دست‌ دوم خارجی به بازار ایران هستند.

بازگشت قیمت‌های اینترنتی خودرو قیمت خودرو به سایت‌های درج آگهی در فضای مجازی بازگشت. پیش‌تر وزارت صمت این نحوه اعلام قیمت را دلیل التهاب در بازار خودرو عنوان کرده بود. به همین دلیل اعلام قیمت از این سایت‌ها حذف شد.

٦ راه نجات بازار خودرو از شر دلالی چالش خودروی ملی و مشتریان ایرانی بارها و بارها خبرساز شده است.

شگردهای مجازی برای قیمت‌سازی‌ در بازار خودرو / فروش خودرو با قیمت‌های کذایی اوضاع در بازار خودرو غبارآلود است. وضع آشفته بازار خودرو شرایطی را رقم زده که چندی پیش رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل به همشهری گفت: اعلام قیمت‌های جدید برخی خودروهای داخلی برای آنها خجالت‌آور است.

«فیلترینگ» قیمت خودرو «حذف صورت مساله» آسان‌ترین و راحت‌ترین راه برای مدیریت بحران است. به نظر می‌رسد مدیران تیم اقتصادی دولت هم استفاده از این روش را بهترین راه مقابله با تورم و گرانی می‌‌دانند.

پرده‌برداری از دلایل افزایش قیمت خودرو/ ۲۰۰۸ بیش از ۷۰ میلیون تومان گران شد رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: افزایش قیمت هم در محصولات داخلی و هم خارجی داشته‌ایم. برای جلوگیری از ایجاد بازار آشفته باید عرضه به‌صورت مناسب انجام شود ضمن این‌که اگر حتی اسمی از آزادسازی واردات بیاید قیمت‌ها ۴۰ درصد افت می‌کند.

صعود قیمت در بازار خودرو با وجود طرح فروش فوری روزانه بازار خودروی کشور این روزها همچنان در مدار صعود می‌چرخد و منحنی قیمت رو به افزایش است، به نحوی که گفته می‌شود کف قیمت در بازار آزاد به بالای ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

رکورد زنی گرانی خودرو با افزایش ۶ تا ۲۲درصدی قیمت‌های بازار، رکورد تازه‌ای برای گرانی خودروهای تولید و مونتاژ داخلی طی ۲هفته گذشته ثبت شد.

چراخودروسازان اموال مازاد خود را می‌فروشند؟  فروش «اموال غیرتولیدی» و واحدهای «تولیدی مازاد» در شرایطی مهم‌ترین مسیر تامین نقدینگی تولید‌کنندگان خودرو ازسوی وزارت صمت شناخته شده که به‌نظر می‌رسد خودروسازان بیشتر تمایل به اخذ تسهیلات و دیگر حمایت‌های دولتی دارند تا فروش و واگذاری اموال.

افزایش قیمت خودروهای مونتاژی‌ها در بازار بی‌مشتری بازار خودروی کشور طی هفته گذشته روزهای پرتلاطمی را تجربه کرد، البته این تلاطم نه در خرید و فروش خودرو بلکه در نوسان قیمتی محصولات خودروسازان اتفاق افتاد.به گفته بسیاری از دست اندرکاران بازار خودرو، بعد از تعطیلات نوروزی به رغم نبود تقاضا، قیمت بسیاری از خودروها روند صعودی به خود گرفت به‌طوری‌که در

فرود قیمت خودرو پس از فراز بزرگ پس از اوج‌گیری قیمت خودروهای داخلی که منجر به ثبت رکوردهای جدیدی در بازار شد، این هفته منحنی قیمت رو به نزول رفت، اما مشتریان رغبتی به خرید نشان ندادند.

قیمت خودرو در سال ۹۸ چه خواهد شد؟ تا چند سال پیش هیچکس حتی نمی توانست در بدبینانه ترین حالت هم تصور کند روزی قیمت پراید در بازار به ۴۰ میلیون تومان خواهد رسید. ولی واقعیت این است که پراید ۴۰ میلیون تومان را هم رد کرده و قیمت دیگر خودروها نیز با افزایش چشمگیری رو به رو بوده است.

پراید و سمند و ... مثقالی چند؟! هزار و یک شبهه و سوال درباره خودروسازی کشورمان همچنان در ذهن مردم وجود دارد، از کمیت و کیفیت گرفته تا نوع عرضه و قیمت هایی که در این فضای انحصاری و غیررقابتی ساعت می زند و...

قیمت خودروهای داخلی در عرض یک هفته حداقل حدود ۱۷ درصد افزایش یافت  با وجود آنکه انتظار می‌رفت افزایش تیراژ و همچنین فروش فوری اخیر خودروسازان، از التهاب بازار بکاهد، منحنی قیمت تحت تاثیر عوامل قوی‌تر بیرونی، صعود شدیدی را تجربه کرد.

۱۲۳۴۵آرشیو
فولکس‌واگن‌های قورباغه‌ای,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بهترین خودروهای ساخت آمریکا در سال 2019,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
پراید,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
واردات خودروهای دست دوم,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت‌های اینترنتی خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت خودرو در بازار ایران,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
فروش خودرو با قیمت‌های کذایی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بازارخودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت خودرو در کشور,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
افزایش قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
فروش اموال مازاد خودروسازان,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
افزایش قیمت خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت روز خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
پراید و سمند,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
بازار خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
شاید از دست داده باشید
تلف شدن ۵۰۰ میلیون زنبور در برزیل/ علت چه بود؟
موافقت ترامپ با دعوت روسیه به نشست ۲۰۲۰ گروه ۷
عنوان فیلم جدید «جیمز باند» مشخص شد
ناگفته‌های بازیگری زیر سایه اعدام
سودان رسما تشکیل شورای حاکمیتی را اعلام کرد
عضو مجلس خبرگان:دعوای یزدی و آملی دعوای روحانیت نیست/ آقای یزدی افراط و تفریطی حرف می‌زند
استعفای لاریجانی صحت ندارد
پایان رویای حذف یارانه سه دهک
آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست/ گفتمان اصلاحات ظرفیت جبران اشتباه را دارد
۲ کشته در نخستین درگیری کشمیر پس از لغو وضعیت ویژه
ارزان‌ترین خانه‌های تهران برای اجاره و خرید در کدام محله‌ها هستند؟ / سمنان رکورددار ارزانی در اجاره‌بها
حناچی: نگاه جنسیتی به استفاده از دوچرخه نداریم
کاظم جلالی: خبر درگیری ام با ظریف و رفتنم به بیمارستان کذب است
زیان ۴ میلیون تومانی زعفرانکاران در هر کیلوگرم محصول/ قیمت منطقی برای هر کیلوگرم زعفران، ۱۰ میلیون تومان است
رونالدو: می‌توانم در پایان این فصل از فوتبال خداحافظی کنم