دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
۲۰:۳۳ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۴۳۹
فرهنگ و حماسه

اعلام محدودیت های برگزاری مراسم محرم/ حدادیان: حتی اگر قرار باشد کسی بمیرد کسانی هستند که بخواهند جانشان را برای این مراسم بدهند

سعید حدادیان,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
سعید حدادیان با برگزار نشدن مراسم محرم در شرایط کرونایی کشور مخالفت کرد!

سعید حدادیان مداحی که اظهارنظرهای سیاسی تند او خبرساز است در هیات رزمندگان اسلام گفته است: حتی اگر بمیریم هم مراسم محرم امسال را با شکوه برگزار می کنیم.

به گزارش انصاف نیوز، سعید حدادیان در مراسم شهادت امام باقر در هیات رزمندگان غرب تهران که در محل ناحیه مقداد سپاه محمد رسول الله تهران برگزار شد اظهار‌کرد: مراسم محرم امسال را باید با شکوه برگزار کنیم. حتی اگر قرار باشد کسی بمیرد کسانی هستند که بخواهند جانشان را برای این مراسم بدهند. اجازه جان ما که دست خودمان است.

وی در بخشی از این مراسم گفت: من امسال با هرشرایطی دسته عزاداری بزرگی از میدان آزادی تا میدان انقلاب به راه می اندازم.

وی افزود: ما قرار بود امسال مراسم عرفه را در فضای باز حرم عبدالعظیم برگزار کنیم. هنگامی که فضا باز باشد و مردم هم رعایت کنند می شود مراسم را برگزار کرد ولی متأسفانه بعضی مسئولین با کار شکنی این مراسم را لغو کردند.

این مداح با اشاره به امکان رعایت نکات بهداشتی و برگزاری مراسم اظهار‌کرد: این امکان وجود دارد که هم نکات بهداشتی را رعایت کرد و هم هیأت برگزار شود. ما در هیات رزمندگان غزب این را به همه نشان دادیم. همین حالا مراسم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود و مشکلی هم پیش نمی آید.

کاهش ساعات برگزاری و اعمال محدودیت در روزهای برگزاری مراسم محرم

سعید حدادیان,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا درخصوص چرایی ایجاد این کارگروه، با اشاره به شرایط خاص پیش آمده در جهان به تبع شیوع بیماری کرونا اظهار‌کرد: طبق مصوبات بیست و نهمین و سی امین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، تکلیفی برای کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ذیل این ستاد، مبنی بر تدوین دستورالعمل ضوابط برگزاری مراسم سوگواری محرم امسال تعیین شد که با تشکیک مساعی همه دستگاه های مسوول در این حوزه دستورالعمل تدوین و در جلسه سی ام ستاد تصویب شد.

قاسمی ضمن اشاره به مصوبات سی امین جلسه ستاد ملی کرونا یاد آور شد: طبق مصوبات این جلسه دستور العمل تهیه شده در کمیته های امنیتی، انتظامی و کمیته بهداشتی از طریق وزارت کشور برای اجرا ابلاغ می شود و همچنین به این دو کمیته اجازه داده شده تا در صورت نیاز دستورالعمل ویژه را اصلاح کنند.

دبیر کمیته امنیتی و انتظامی با اشاره به این که دستورالعمل تدوین شده دارای دو بخش قبل و حین ماه محرم است، اظهار‌کرد: بخش اول مربوط به پیش از فرارسیدن ماه محرم بوده که سه رکن اصلی هماهنگی، اقناع و اطلاع رسانی دارد و تمام اقداماتی که در این کارگروه برنامه ریزی و تصمیم گیری می شود، حول این سه محور خواهد بود.

قاسمی درباره‌ی بخش دوم دستورالعمل برگزاری مراسم عزاداری محرم نیز اظهار‌کرد: یکسری ضوابط پیش بینی شده است که براساس این ضوابط مراسم باید برگزار شود.

او در همین راستا در مقام تشریح ضوابط اجرایی مورد تأکید دستورالعمل به مواردی همچون؛ برنامه ریزی مراسم با اولویت برگزاری در فضاهای باز، برگزاری مراسم در فضای سربسته دارای شرایط مناسب بهداشتی و مدیریتی صرفاً با تائید ستاد استانی، کاهش ساعات برگزاری مراسم و اعمال محدودیت در روزهای برگزاری مراسم در مقایسه با سنوات گذشته، برگزاری تجمعات به صورت حداقلی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم و لزوم استفاده از ماسک، تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص در شهرهای نارنجی و قرمز و اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی مرتبط با نذورات اشاره کرد.

قاسمی اضافه کرد: پیش بینی شیوه های جایگزین برای مناطق و شهرهایی که امکان برگزاری حضوری مراسم در آن وجود ندارد، مورد تصریح دستور العمل است.

مدیر کل امور مرزی و پدافند غیر عامل وزارت کشور در ادامه با اشاره به اینکه ۵ تبصره در ذیل بندهای فوق دیده شده است، اظهار کرد: این ۵ مورد عبارت است از مراسم دسته روی بدون نقل مکان از هیات ها و عدم تمرکز در اماکن خاص باشد، ورود دسته جات به حرم های مطهر ممنوع است، استفاده از طبل و سنج و وسایل مشترک در دسته جات ممنوع است و همچنین مراسم خاصی که در بعضی شهرها و استان ها برگزار می شود به علت نوع مراسمات و تجمع اشخاص امکان برگزاری ندارند.

همچنین در ادامه سایر نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه، به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص نحوه برگزاری مراسم ماه های محرم و صفر، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم و همچنین آماده سازی تکایا و هیات های مذهبی در جهت رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی پرداختند.

در پایان اولین جلسه کارگروه مراسم عزاداری محرم و صفر مقرر شد، به دلیل محدودیت زمانی و نیاز به تصمیم گیری و برنامه ریزی برای روزهای عزاداری ماه محرم، جلسات این کارگروه به صورت هفتگی برگزار شود.

  • 10
  • 9
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱۷
غیر قابل انتشار: ۲۲
جدیدترین
قدیمی ترین
اون کسایی که در این شرایط می خوان جانشونو برای این مراسمات بدهن واقعا عقلشونو از دست دادن یا ندارن.
حفظ جان انسان بسیار مهم هست و اصلا امسال نباید مراسم عزاداری برگزار بشه. آقای حدادیان چرا این چنین گفتن. باید بترسد فردای قیامت که چطور می خواد جوابگوی خدا باشه.
اگه عزاداری نشه، کاسبی آقایون از بین میره! آقای حدادیان اگه مرگ خوبه، بسم الله، مردم رو به کشتن نده، امثال شما با این تصمیمات آمار مرگ و میر رو بالا می برن بعد میندازن تقصیر مردم! میگن رعایت نکردن، عروسی گرفتن! اگه با عروسی آلودگی پخش میشه پس با مراسم عزاداری هم میشه، خودمونو گول نزنیم!
دین شده وسیله برای یک عده هر کی هم به طریقی برای رسیدن به اهدافش از اون استفاده میکنه و هر طور که بخواد تفسیرش میکنه .
از قدیم گفتن لج بازی خونه خراب کنه.چرا همه چیز رو به لج بازی وبچه بازی می‌گریم.این همه دستور دینی برای مراقبت از سلامت تا آنجا که خداوند متعال برای حفظ جان روزه دار میفرمایند اگر کسی بیمار است روزه بر او واجب نیست.شما چرا جلوتر از دین میروید ؟شما که میگویی در صورت نیاز افرادی هستند که جان بدهند.مگر کسی به شما دستور جنگ وجهاد داده؟که افرادی را کاندید جان دادن کرده ای.تورو به خدا بی است نیاز به این همه معرکه گیری نیست مردم فهیم وبا شعور میدانند چه زمانی باخلوت خود وخدایشان ومولاشان عرض ارادت کنند و به جامعه ضرر نرسانند.
اقای حدادیان ازعکسی که ازخودت داده ای دراین کلیپ گنجانده ونمایش داده شود روانشناسی قضیه این است که فقط خودنمایی تظاهر خودبزرگ بینی وبه دست اوردن شهرتی که امروزه دو ریال هم ارزش نداره تو مگرمیتوانی بدون اجازه مسعولین امر از میدان انقلاب تا ازادی هیات راه بیاندازی؟! مگر مملکت صاحب نداره؟! تو اگر اینکاربکنی یقین بدان پلیس این مملکت به دستانت بریک میزند اکثریت مردم ایران شیعه هستند وجانفدای ارمانهای ابی عبدالله علیه السلام لطفا دست از ریا بردارید وکاسه داغتر از اش نشوید مملکت صاحب داره پاین موضوعات هم کارشناسان خبره اظهارنظر میکنند اگر هیاتی راه افتاد واز تو دعوت شدکه نوحه بخوانی میتوانی بروی یا نروی دراموریکه به تو مربوط نیست دخالت نکن این حرفهایی که گفته ای همه بوی خودنمایی ورنگ وریا میده
اقای حدادیان ازعکسی ...
ای ولا دمت گرم. مملکت باید صاحب داشته باشه حدادیان چکارست که برای برگزاری مراسم محرم تصمیم بگیره. این کار باید با نظر متخصصین سلامت جامعه صورت بگیره.
اینها همه تزویر وریاست خود اقا ابا عبدالله علیه للسلام هم اگرزنده بود اینکارنمیکرد معصوم وپیامبرفرموده حفظ بدن ازجمله واجبات است اره تو جانت متعلق به خودت هست ولی براساس قاعده فقهی لاضر ولاضرار ذراسلام ضرر رساندن به دیگری معصیت وگناه است شعوروعقل هم باید به کار انداخت تواگر ظاهرا یک صدایی داری نمیتونی باعث مرگ دیگران شوی اصلا تو چکاره ای؟! یک شهروند عادی هستی که نوحه میخوانی خداکند به قصد قربت وبرای احیای مکتب شیعه باشد وتظاهرنباشد شرع مقدس حکم میکند که مراسم گرفته نشود براساس قاعده فقهی که مورد تایید همه علمای دین است کلما حکم بالعقل حکم بالشرع وحکم بالشرع حکم بالعقل خلاصه اگر از سلامت عقل برخوردارباشی باید بدانی که همه اطبا متفق القول گفته اند تجمع در ایام کرونا جایز نیست وباعث مرگ ومیر است تو نمیتوانی برای خود خواهی های خود جان مردم را به خطربیاندازی تواگر جانت رامیخواستی در راه امام حسین از ذست بدهی درجبهه های جنگ بوده ای یاخیر؟!؟! برشیطان لعنت
اینها همه تزویر وریا...
درود خوب جوابشو دادی.
اخه بحث مردن نيست اقاي محترم وقتي يك نفر مبتلا ميشه اين بيماري رو به چند نفر ديگه ميده اين بيماري بچه مادر پدر هم نميشناسه
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
ویژه سرپوش