دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۰۸ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۰۷۹
نجوم و فضا

ماجرای جلسه ناسا در مورد بشقاب‌پرنده‌ها چه بود؟

ماجرای جلسه ناسا در مورد بشقاب‌پرنده‌ها,بشقاب پرنده
ناسا پس از سالها پنهان کاری، یک جلسه عمومی را در مورد بشقاب پرنده ها برگزار کرد و در مورد مشکلات کشف یا تایید کردن آن ها سخن گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اعضای یک گروه مستقل ناسا که "یوفوها" یا آنچه که دولت آمریکا اکنون به عنوان "پدیده های ناهنجار ناشناس" می شناسد را بررسی می کنند، در نخستین نشست عمومی خود در روز ۳۱ مه (۱۰ خردادماه) اعلام کردند که داده های کم کیفیت، بزرگ ترين موانع برای کشف این اشیای اسرارآمیز هستند.

این هیأت ۱۶ نفره که سال گذشته با حضور کارشناسان برجسته حوزه های علمی مختلف، از فیزیک گرفته تا اخترزیست شناسی تشکیل شد، یک جلسه چهار ساعته همراه با پخش اینترنتی سازمان ناسا برگزار کرد تا یافته های اولیه خود را پیش از ارائه گزارش در اواخر تابستان، بررسی کند.

دیوید اسپرگل (David Spergel)، اخترفیزیکدان و رئیس این گروه گفت که نقش تیم وی، حل کردن ماهیت این رویدادها نیست، بلکه ارائه نقشه راه به ناسا برای هدایت کردن تحلیل های آینده است.

مقامات ناسا اعلام کردند که چندین شرکت کننده در این پروژه، از زمان شروع کار خود در ژوئن سال گذشته ، مورد سوءاستفاده آنلاین و آزار و اذیت از سوی منابع نامشخص قرار گرفته اند.

نیکولا فاکس (Nicola Fox) مدیر علوم ناسا، در سخنرانی افتتاحیه گفت:شنیدن در مورد آزار و اذیتی که اعضای میزگرد ما به صورت آنلاین با آن روبرو شده اند، واقعا مایوس کننده است، زیرا آن ها در حال مطالعه این موضوع هستند. آزار و اذیت فقط به ایجاد موانع بیشتر منجر می شود.

با وجود این، بزرگ ترين چالشی که اعضای گروه به آن اشاره کردند، کمبود روش های علمی قابل اعتماد برای مستندسازی بشقاب پرنده ها بود که معمولاً به شکل اجسام در حال حرکت دیده میشوند و محدودیت فناوری های شناخته شده و قوانین طبیعت را به چالش می کشند.

به گفته اعضای این گروه، مشکل اساسی این است که پدیده های مورد بحث عموما با دوربین ها، حسگرها و سایر تجهیزاتی شناسایی و ثبت میشوند که برای مشاهده و اندازه گیری دقیق چنین ویژگی هایی طراحی یا تنظیم نشده اند.

اسپرگل، رئیس این گروه تاکید کرد:اگر بخواهم آنچه را که احساس می کنم آموخته ایم در یک خط خلاصه کنم، این است که به داده های با کیفیت بالا نیاز داریم. داده های موجود و گزارش های شاهدان عینی، به تنهایی برای ارائه شواهد قطعی در مورد ماهیت و منشاء هر رویداد مرتبط به بشقاب پرنده ها کافی نیستند.

تابوهای پیرامون این موضوع نیز همچنان باقی هستند. اسپرگل خاطرنشان کرد: اگرچه پنتاگون در سال های اخیر هوانوردان نظامی را تشویق کرده است تا رویدادها را مستند کنند، ولی بسياري از خلبانان تجاری به دلیل انگ خوردن پیرامون ارائه چنین مشاهداتی، تمایلی به گزارش دادن در مورد آن ها ندارند.

پنل مشاوره سازمان ناسا، اولین پژوهش در مورد یوفوها را نشان می دهد که تاکنون تحت نظارت آژانس فضایی آمریکا در مورد موضوعی انجام شده است که زمانی دولت در اختیار انحصاری و مخفیانه مقامات نظامی و امنیت ملی این کشور قرار داده بود.

پژوهش های تحت نظر پنتاگون

پژوهش سازمان ناسا به غیر از تحقیقات جدید رسمی شده تحت نظر پنتاگون، در مورد مشاهده هایی است که در سال های اخیر توسط هوانوردان نظامی گزارش شده و توسط مقامات دفاعی و اطلاعاتی آمریکا تجزیه و تحلیل شده اند.

شان کرکپاتریک (Sean Kirkpatrick)، مدیر دفتر تازه تأسیس پنتاگون موسوم به AARO گفت که ارتش آمریکا بیش از ۸۰۰ مورد مشاهده را در دو دهه گذشته ثبت کرده است، ولی فقط چند درصد آنها فراتر از توضیح نسبتا ساده در نظر گرفته می شوند و بقیه را می توان به منشأهای دنیوی مانند هواپیما، بالون، زباله یا دلایل جوی نسبت داد.

تلاش های موازی ناسا و پنتاگون، پس از دهه ها زمان سپری شده برای انحراف و بی اعتبار کردن گزارش های مربوط به اشیای پرنده ناشناس یا بشقاب پرنده ها که به دهه ۱۹۴۰ بازمی گردد، نقطه عطفی محسوب می شود؛ اما در نهایت ، ناسا و پنتاگون در پرداختن به این موضوع، بر ضرورت حفاظت از حریم هوایی آمریکا، امنیت عمومی و امنیت طبیعی تاکید کردند.

هیأت ناسا با خروج از پنتاگون، فقط گزارش های طبقه بندی نشده ناظران غیرنظامی را بررسی می کند. اسپرگل گفت که این کار اجازه می دهد اطلاعات به دست آمده، با نهادهای علمی، تجاری و بین المللی و همچنین عموم مردم در میان گذاشته شوند. بیشتر کار این گروه همچنان بر پدیده های هوایی متمرکز است.

اسپرگل افزود: ناسا و مقامات دفاعی- اطلاعاتی آمریکا تاکید کرده اند که اگرچه وجود حیات بیگانه هوشمند منتفی نیست، ولی هیچ مدرکی را دال بر منشأ فرازمینی برای مشاهده یوفوها پیدا نکرده اند. این ادعا که ما شواهدی از هوش غیرانسانی را می بینیم، به مدارک فوق العاده ای نیاز دارد و ما چنین مدارکی را ندیده ایم.

  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
اون یوفوها یا بشقاب پرنده ها و یا هر پدیده عجیب دیگر دیده شده به زبان ساده فقط نوعی موجوداتِ زنده دیگر در سیاراتِ قابل زندگی در دوردست هستند که پیشرفته تر از ما هستند چون احتمالا زودتر از ما پدید اومدند و در علم و تکنولوژی خیلی پیشرفته تر هستند. مثلا اونها به ساخت فضاپیماهای پر قدرتی دست پیدا کرده اند که میتوانند در مدت زمان کوتاهی بین کهکشانها سفر کنند ولی ما هنوز نه. ما در این جهان تنها موجوداتِ زنده نیستیم. خیلی سالها قبل از ما و بعد از ما در سیاراتِ قابل زندگیِ دور دست هم موجودات زنده دیگری پدید آمده اند ولی تکنولوژی ما اونقدر پیشرفته نشده که بتوانیم بهشون دست پیدا کنیم. همانطور که دیگر موجودات زنده بعد از ما هم احتمالا در تکنولوژی از ما عقبت تر هستند. به هرحال موجوداتِ زنده هوشمندی در این جهان زندگی میکنند با تکنولوژی خیلی بالاتر از ما که حتی در حال رصد کردن ما هستند و تا ما و سیارهِ ما سودی برایشان نداشته باشیم کاری به ما ندارند.
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش