چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۵۲ - ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۲۰۷۵۴
شهری و روستایی

چرا ما از جزئیات ریز قرارداد با چین مطلع نیستیم؟

جزئیات ریز قرارداد با چین,مبلغ قرارداد شهرداری با چین

روزنامه توسعه ایرانی نوشت: پس از گذشت نزدیک به سه سال از دوره کنونی مدیریت شهری، به اندازه هزینه‌های سفر به چین، وسایل حمل‌ونقل عمومی به تهران اضافه نشده است.» این را نرجس سلیمانی در روز (یکشنبه ۹ اردبیهشت ۱۴۰۳) پس از شنیدن صحبت‌های محسن هرمزی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران و ارائه گزارشی درباره آخرین اقدامات انجام‌شده برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت، مطرح کرد. اما این عضو شورای شهر، تنها منتقد به صحبت‌های معاون شهردار در روز یکشنبه نبود و تعداد دیگری از اعضای شهر نیز به این گزارش انتقاداتی داشتند اما این انتقادات صرفا به‌عدم رضایت شوراییان نسبت به این گزارش نبود بلکه برخی از اعضای شورا از جمله سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران به‌عدم تحویل متن قرارداد منعقد شده در حوزه حمل‌ونقل عمومی با شرکت چینی به کمیسیون مربوطه در شورا نیز انتقاد داشتند.

مبلغ قرارداد شهرداری با چین حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو - نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان- و از نظر حجم ریالی و تعداد در تاریخ بلدیه بی‌سابقه است. بنابراین ما به عنوان اعضای شورای شهر باید به طور کامل در جریان قرار بگیریم و بدانیم چه اتفاقی در حال رخ دادن است که اگر جایی لازم است دخالت و  نظارت کنیم 

به هرحال اگرچه شهردار تهران و معاونان وی بعد از این جلسه شورا آمارهایی از وضعیت اتوبوس‌ها و حمل و نقل عمومی در رسانه‌ها مطرح کردند اما آنچه که مشاهده می‌شود این است که همچنان حمل و نقل عمومی تهران حال خوشی ندارد. 

در همین راستا ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا انتقاد برخی از اعضای شورای در جلسه روز یکشنبه شورای شهر به امضای قرارداد با طرف چینی یا عدم شفافیت شهرداری با اعضای شورای شهر در زمینه نحوه بستن این قرارداد بوده است؟ به «توسعه ایرانی» گفت: ما اعتراض‌مان به بخش دوم این سوال است که چرا این قرارداد در اختیار اعضای شورای شهر قرار نگرفته است و ما از جزئیات ریز این قرارداد مطلع نیستیم. کمیسیون تخصصی مرتبط با این قرارداد که کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران است نه فرصت بررسی این قرارداد را داشته است و نه اینکه این قرارداد در اختیار این کمیسیون به صورت کامل قرار گرفته است. بیشتر اعتراض ما هم به شهرداری در خصوص این بخش است.

وی با بیان اینکه ما به دلیل وضعیت حمل و نقل عمومی نیاز داریم تا از هر جایی که شده است اتوبوس و واگن مترو وارد شهر تهران کنیم و درخصوص این موضوع کسی اختلاف نظر ندارد، ادامه داد: همانطور که می‌دانید شورای اسلامی شهرها دو وظیفه مهم را برعهده دارند یکی از این وظایف انتخاب شهردار است و وظیفه دیگر شوراها که در قانون آمده است و شامل ۷ یا ۸ بند می‌شود موضوع نظارت بر کلیه عملکردهای مالی و هزینه‌ای شهرداری است.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مبلغ قرارداد مورد نظر چیزی حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو است، گفت: اگر بخواهیم این مبلغ را به پول ایران حساب کنیم نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود. این قرارداد در تاریخ بلدیه بی‌سابقه است هم از نظر حجم ریالی و هم از نظر تعداد بنابراین ما به عنوان اعضای شورای شهر باید به طور کامل در جریان قرار بگیریم و بدانیم چه اتفاقی در حال رخ دادن است و صرفه و صلاح شهر و شهرداری را در نظر بگیریم و نظارت کامل داشته باشیم و اگر در جایی لازم است دخالت کرده نظارت کنیم و تذکر بدهیم اما وقتی اطلاعات نداشته باشیم این ابزار نظارت از ما سلب می‌شود. 

امانی در پاسخ به این پرسش که «باتوجه به مبلغ بسیار بالای این قرارداد، چرا هنگام مطرح شدن این قرارداد شورای شهر بدون بررسی‌های لازم و بدون در نظر گرفتن جوانب موضوع، با عجله به شهرداری اجازه داد که با اختیار کامل قراردادهایی را در حوزه حمل‌ونقل منعقد کند،» گفت: ما ۴ نفر بودیم که در آن زمان به این لایحه شهرداری رای ندادیم و در همان زمان من و آقای تشکری هاشمی و دو نفر دیگر از دوستان اعلام کردیم که این لایحه نیاز به بحث و بررسی دارد و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر باید این موضوع را بررسی کند اما شهرداری اعلام کرد که فرصت ندارد و ممکن است قیمت ارز بالا برود و این فرصتی که در حال حاضر دولت به ما داده است ممکن است در سال آینده وجود نداشته باشد.

چرا قرارداد با چین در اختیار اعضای شورای شهر قرار نگرفته است و ما از جزئیات ریز این قرارداد مطلع نیستیم. کمیسیون تخصصی مرتبط با این قرارداد نه فرصت بررسی این قرارداد را داشته و نه قرارداد در اختیار این کمیسیون به

صورت کامل قرار گرفته است. بیشتر اعتراض ما هم به شهرداری در خصوص این بخش است

وی ادامه داد: در آن زمان شهرداری صحبت‌هایی را مطرح کرد که اکثریت اعضای شورا قانع شدند چنانچه این لایحه تصویب نشود شهر و شهرداری ضرر خواهد کرد و این فرصت از دست می‌رود و لذا اکثریت شورا به این لایحه در آن زمان رای دادند و دوستانی هم که به این لایحه رای دادند به این دلیل بود که احساس می‌کردند اگر این لایحه تصویب نشود و به سال آینده یعنی امسال موکول شود هم قیمت آن افزایش پیدا می‌کند و هم ممکن است فرصتی که بانک مرکزی و دولت در اختیار شهرداری قرار داده است دیگر تکرار نشود. به هرحال منافع و مصالح شهر و شهرداری به خطر بیافتد و دوستان باتوجه به این انگیزه به این لایحه رای دادند. ما هم به دلیل ابهامات در این لایحه به آن رأی ندادیم. 

شهرداری به هیچ کدام از وعده‌های خود در حوزه حمل و نقل عمل نکرده 

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به موضوعات پیش آمده شهرداری می‌تواند به وعده خود درخصوص تامین اتوبوس و واگن مترو عمل کند، گفت: تا الان شهرداری تهران به هیچ کدام از وعده‌های خود در حوزه حمل و نقل عمومی عمل نکرده است. قرار بود تا پایان سال گذشته ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس به موجودی شهرداری تهران اضافه شود یعنی موجودی اتوبوس‌های شهرداری تهران بالغ بر ۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس شود. یکی از نگرانی‌های ما که از ابتدای این دوره مدیریت شهری اعلام کردیم این بوده است که به گونه‌ای عمل شود که اگر وعده‌ای به مردم می‌دهیم با یک ماه، دو ماه یا سه ماه تاخیر این وعده محقق شود و یکی از اعتراضاتی که ما روز یکشنبه در صحن شورای شهر داشتیم این بود که در مورد ۶۳۰ دستگاه واگن مترو که اعلام کرده بودند قرارداد آن نهایی و پیش پرداخت آن پرداخت شده است؛ مجددا معاون حمل و نقل شهرداری تهران اعلام کرد که هنوز یک تا دو امضا باقی مانده و باید نهایی شود که مورد اعتراض اعضا در روز یکشنبه در صحن شورا قرار گرفت. 

انتقادات ما به دلیل اختلافات سیاسی نیست

برخی معتقدند که اختلاف نظرهای سیاسی بین تعدادی از اعضای شورای شهر با شهرداری به ویژه بعد از انتخابات اسفندماه باعث بروز این موضوعات شده است که امانی در واکنش به این موضوع گفت: اصلا و ابداً به هیچ عنوان اینگونه نیست و این موضوع را به طور کامل تکذیب می‌کنم. ما همه‌مان در اردوگاه اصولگرایی هستیم و همه‌مان با یک لیست وارد شورای شهر شده‌ایم و هیچ اختلاف سیاسی وجود ندارد و از ابتدای این دوره ما هر حرفی که زده‌ایم حرف‌های کارشناسی و تخصصی بوده است. اگر از بنده و دوستانی که به شهرداری تهران انتقاد داریم یک کلمه درخصوص مسائل سیاسی در سه سال گذشته شنیده‌اید ما این موضوع را قبول می‌کنیم.

  • 14
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
فعلا نه به باره نه به دار فقط خدا کنه اون شرکت واسطه که باهاش قرار داد بستن تو زرد از کار درنياد که در آن صورت زاکانى بايد بره زير زمين قايم بشه
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش